0 oy
1,159 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından
Beni linçleyenler muhakkak olacaktır ama kimseye bir şey diyemiyorum düşünmekten kafayı yicem artık. 

Burda Bi kaç defa daha ablamla ilgili post açtım orda da bana laf ettiniz 25 yaşında genç bekar kız sana ne dediniz ama iş çığırından çıkmış artık. Bizim ailemize ters bunlar anneme babama yazık emeklerine yazık. Konuya gelecek olursak kardeşim bir ay kadar bende kalmıştı haziran temmuz arası. O arada bir hafta da ablam kaldı. Biliyorum sevgilisi yoktu ama konuştuğu erkekler vardı. Ve bir tanesinin de sevgilisi var, olduğu halde ablamla sevgili gibi konuşuyorlardı. Hatta benim yanımda bile adet Pet konusu falan ettiler garip bulmuştum. Neyse bir gün evden kız arkadaşımla pikniğe gidicez deyip evden de Bi kaç şey alıp çıktı. Kız kardeşim de bana sonradan söyledi bir erkeğin evine gittiğini. Güya beni kandırmış kız kardeşime söylemiş. Ben izin vermeyip anneme derim diye benden gizlemiş. Kardeşim de hamileyim bir şey olur diye sonradan söyledi. Sal.ak yerine koymuş beni anlayacağınız. Neyse bende kaldığı sıralarda bana popom acıyor falan diyordu hatta kanaması olmuş. Kabız oldum sanırım bilmiyorum dedi. Hatta dedim hastaneye gidelim istersen öyle olmaz dedim istemedi. Bir gün eve saçları ıslak gelmişti benim yanımda taradı. Denize gitmiştik dudakları morarmıştı üşüdün mü diye sorduğumda hayır demişti. Bunları ayrı ayrı düşününce sorun yok da birleştirince aklıma çok kötü şeyler geldi. Hatta kız kardeşime de dedim ağladım böyle böyle söyledi ne haltlar yiyor öğrenmeye çalış dedim. Geçen günlerde kardeşim ablamın telefonunda mesaj görmüş kendisi hakkındaymış öyle olunca mesajı açmış. O ilk dediğim çocukla olan mesajları görmüş, pazar gecesi bana da okuttu sslerini almış. Sanırım ilişki yaşamışlar. Ablam çocuğa canım acıyor demiş (tabi daha açık şekilde) oğlan da daha dur sen çok acıyacak sen dua et hızlı yapmadım demiş. Mesajların hepsini okumaya dayanamadım. Yakıştıramadım. Beni kanattın yazmış bir yerde de. Ondan sonra daha okumadım. Ne yapıcam bilmiyorum. Bir şey yapmam lazım mı onu da bilmiyorum. Böyle giderse sonu ne olur, annemler hiç mi düşünmüyor. Annem kenara köşeye biriktirdiği paralarla kıza çeyiz hazırlamaya çalışıyor. Onları düşündükçe kafayı yiyorum. Kimseye anlatamam o yüzden buraya yazıyorum. Napıcam veya hiçbir şey yapmayıp uzaktan mı izleyeceğim bilmiyormuşum gibi mi davranıcam

27 Cevaplar

+6 oy
(2,140 puan) tarafından
Daha evine barkina sokma isinede karışma ne halt ederse etsin herkes kendi hayatını yasiyor 
(5,329 puan) tarafından
kendi evinin huzurunu bozuyorsa tabiki oyle ana baba da abla kardes de eve sokulmaz da. kendi evinin huzurunu bozmuyorsa kimse evlenmeden bekarken cinsel hayati aktif diye sen bana gelemezsin diye kendi kanindan canindan kardesine tavir koyamaz
(2,140 puan) tarafından
Casperiye sana bekar istedigi hayatı yasayabilir katılıyorum herkesin kendi hayatı ama bide olayın şu yönü var gelip ablasindan gidiyor vs ileride annesi babası diyecek sen biliyordun soylemedin sen yardım ettin hiç mi gitme demedin vs ama kimse kimsenin başında gardiyan değil olamazsa sadece uyarma bilir zaten bir kere söylemiş ama aynı devam etmiş annesinede kardesinede evine sokma demem kabul etme tek başına annenle babanla gelirse tabiki başın üzerine olur ama yanlız gelince ne kadar engel olabileceksin ki yapmak isteyene sonra senin çekirdek ailenin huzuruna yansıyacak bugün olmazsa yarın illaki bir patlak verecek ve hu durumda mesafeli kalmak kabul etmemek daha mantıklı bir hareket kardeşin sahip çık vicdan azabı çekersin diye bir gereksiz duyar yapmaya gerek yok sadece sana demiyorum diyet yazan arkadaş için diyorum uyarmak ve bir kez annesini ikaz etmek yeterli daha ne yapacak kulağından tutup küçük çocuk gibi terbiye edemez anne babanın görevi bu kardeşin değil tabiki üzülür herkes üzülür birşey olsa ama bu durumda fazla feryat edip ortalığı ayağa kaldırmakta  evine kabul edip gene yaparsada ona zarar
(141 puan) tarafından
Ben koyarım o tavrı çevremde bu tür yaşantısı olan birisi olamaz .
(2,140 puan) tarafından
Nickmicyok bu kadar kesin cümleler kurma yakinimdaki başına. Gelen kişide çok net konuşurdu bu bir döngüdür hayatına çekmiş olursun bir zaman sonra hayat bu neler gelir başına neler olur kadın ne yapsın yani kardeşini mi silsin cinsel hayatı için o ayrı o ayrı konu sadece kendine zararı olmaması için önlem almalı
(5,329 puan) tarafından
dogru o acidan . sana guvendik gonderdik  mevzusu olur aileden. haklisn
-Reklam-
+1 oy
(1,438 puan) tarafından
Ailene anlat yarın bir gün duyulur ablanı suçlamaz gider sakladın diye seni suçlarlar
(882 puan) tarafından
İyice okudunuz mu bilmiyorum bize ters demiş kadın ailesine anlatsa ailesi namus davasınız kızı öldürse nr olur sizce. Suçlanmak mı kötü birinin katilinin sebebi olmak mı
(1,438 puan) tarafından
Hemen hemen herkesin ailesine ters değil midir zaten böyle şeyler ? Ablası az çok ailesini biliyor ki korkusuz bir şekilde bunları yapıyor kardeşi hiç korkmadan anlatması gerek. Öldürme olacak diye göz yumsunlar o zaman kötü yollara düşsün  aileninde başını yaksın..
(882 puan) tarafından
Ailenin neden başı yansın 25 yaşında kadın bu. Nereli olduklarını bile bilmiyorsunuz türkiyenin % 80ni bu tarz şeylerde kızlarını öldürüyor haber hiç mi izlemiyorsunuz bir zahmet korksunlar. Kaldıki belkide çok baskıcı bir aile olduğu için kızları bu şekilde uygunsuz davranıyor
(1,438 puan) tarafından
Bence siz haber izlemiyorsunuz kötü yola düştü mü mafya muhabbeti falan aileye kadar sıçrıyor anladınız mı?? Hatta aileye gerek kalmadan onlar bile başlarına iş getiriyor sonra kim vurduya gidiyorlar..Namusun doğu batıyla alakası yok ama namussuzluğun var ! Genelde haberlerde ve çevrede olan öldürmeler sevgiliden ayrılma boşanma aşamasındaki kadınlara oluyor ne yazık ki :( Çookk var bu tarz olayların yaşandığı aileler ama tepki o kadar büyük olmuyor emin olun o yüzden diyorum anlatmalı kardeş kendide rahatlamalı böyle düşün düşün kendi hastalık sahibi olur ablası zevkine bakar kardeşi yaşadığı stres üzüntüyle kahrolur
(882 puan) tarafından
Ben böyle düşünmüyorum aile en başta sahip çıkmalı çocuklarına ki başka yerlerde aramasınlar mutlulukları. Ben burda aileyi suçlamıyorum yanlış anlamayın. Bir örnek vereyim size. Komşumun kızı nişanlısından hamile kalıyor anneside öğrenip kızını apar topar kayınvalidesini kapısının önüne atıyor bütün mahalle duyuyor sözde rezilliği yıllarca konuşmuyorlar bir sürü rezillik çıkıyor ne düğünü oluyor kızın ne bişeyi yıllar sonra yine barışıyorlar görüşüyorlar ama kızın dedikodusu hala dillerde ben üzülmüştüm açıkcası ailesi sahip çıksaydı kimseye duyurmadan düğününü yapıp bıraksaydılar kızı yine konuşmasalardı belkide daha iyi olurdu. Birde şuna karşıyım ben namussuz damgası vurulması hoş bişey değil paraylamı satıyor bu hikayedeki kız kendini evli adamlarımı ayartıyor. Kendi hayatının içine ediyor sadece sana bana düşen onun adına üzülmek. Kardeşlerine düşünde onu doğru yola götürmektir
+1 oy
(3,632 puan) tarafından
25 yasinda bir yetiskin. Ne yaptigi ne anneni ne babani ne seni ilgilendirir. Bunu genel olarak diyorum. Bu tur munasebetlerde de ancak uyarabilirsin. Keske kendini boyle kullandirtmasa ama onune gecmen pek mumkun olmaz. Yani sonucta 10 yasinda degil ki eve hapsedesin. Baktin uyardigin halde ayni sekilde devam ediyor munasebetini keser, evine sokmazsin. Cunku yarin bigun ortaya cikarsa sen arkaladin, sen gitmesine musade ettin olur. 
(62 puan) tarafından
Bacım iyi misin?
Hadi beni geçtim de annemi babamı nasıl ilgilendirmez. Senin kızın ilerde böyle bir şey yapsa aman genç kız istediğini yapar deyip susar mısın
(141 puan) tarafından
Yazık gerçekten yazık bende bir kız evlat yetiştiriyorum inşallah senin zihin yaşındaki kişilerin çocuklarıyla ilerde yolları kesilmez ne demek reşit dinen bile anne baba evladından sorumlu ? Başımıza taş yağacak.  İnşallah post sahibi buradaki konya ovası gibi geniş mezheplilerden akıl almaz.akil alınacak son kişiler de var burda dilimde son kişi bile degil
(3,632 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gayet iyiyim. Siz iyi misiniz? Kizim yok ama bende bir kizim farkindaysan. Dogrusu nedir yanlisi nedir bildigim icin ona gore davrandim. Yetiskin bi insani ancak uyarirsiniz. Onune gecebilir misiniz? Anneni babani da ilgilendirmez cunku o yetiskin, annen babanda sadece uyarabilir. Ne yaptigi yapacagi kendini ilgilendirir. Iyi de yapsa kotu de yapsa sonucunu kendi ceker. Sadece cinsellik icin bahsetmiyorum; evlenecegi kisiden calisacagi ise kadar kendi karar verir. Siz, size uymayan seylerin onune gecmek icin cocugunuzmus gibi engel olamazsiniz. Sizinde yapacaginiz tek sey onu uyarmak. Ama bu yanlisi bile bile yapan birine uyarsaniz da o zaten yapacaktir.

Nickmickyok, umarim sizin gibi cocugunu birey olarak gormeyen ve her daim ensesinde olan, evliliginden okuyacagina kadar bile burnunu sokan annelerin kizlariyla umarim benim ogullarim karsilasmaz. Sonra aglarsiniz cocugumun evliligi veya hayati oyle boyle diye. Varsa bir cozumunuz 25 yasindaki kisiye buyrun sunun. Annesi zincirler belki, sonra da alikoymaktan hapsi boylar :)

Dipnot: ben burda yasadigini onaylamiyorum, kullanildigi bariz belli ne yazik ki. Okudugunuzu iyi anlayin. Sizin tek yapabileceginiz sey uyarmak.
0 oy
(273 puan) tarafından
Ablanla tekrar konuş herseyden haberim var de bu yaptigindan vazgecmezsen seni annemlere söylerim de tehdit et
0 oy
tarafından
Canım kusura bakma genel de insanlar hakkında yorum yapmam kızın kendi hayatı ama ablan.yoldan çıkmış gibi eğer böyle devam ederse işi tehdide dök bir göz dağı ver aileme anneme özellikle babama söylerim gibi eğer yapamaya devam.ederse ailene şöyle ben senin sözünü dinleyeceğini zannetmiyorum çünkü bunu yapan bir daha yapacaktırben senin sözünü dinleyeceğini zannetmiyorum çünkü bunu yapan bir daha yapacaktır
0 oy
(4,147 puan) tarafından
vallah ben olsam anneme anlatırım gizlemem sende kardeşini son kez uyar akillanmasa  evinde bir daha alma  sonuçta evlisin eşinin  kulağına gider hoş şeyler degil
0 oy
(709 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun annene babana çok üzüldüm ablan bir yanlisa düşmüş kavga etmek yerine al karşına güzelce konuş geleceğini yaktığından bahset bir hata de daha yapmasın kötü sonuçlar olmasın bazen derler ya şu testisi su yolunda kırılır Allah korusun kötü şeylerden sonu gelir 
(62 puan) tarafından
Bundan 2 sene önce de buna benzer olay oldu hem de teyzemin oğluyla. Büyük kavga ettik ben anneme anlattım buna rağmen yine yaptı yapıyor o yüzden karışmak da istemiyorum ama anneme babama yazık onlara üzülüyorum
(709 puan) tarafından
O zaman hiç karışma ablan o yolu tercih etmiş kendi pisliğin de boğulsun bırak
0 oy
(5,329 puan) tarafından
senin yapacak biseyin yok. kardesinde olsa herkesin kendi hayati. duan oyle bir devirde yasiyoruz ki 10 kisiden 6 si zaten bakire degil kalanlardan ikisi bekaretine bisey yaptirtmadan her halti yiyot geri kalandan 1 i  sadece gezme tozma opusme ellekme ile devam ediyor hayatina . el degmemis gonca gül 1 adet cikarsa cikar. annen çeyiz hazirlasin bakire degil diye evlenmeyecek diye de hirsey yok. onu o sekilde kabul edecek genis mezhepli dogal karailayan adam da tonla. yada bulur bir yolunu kandiri evlenecegi adami  allah ile kendi arasi dadir gecmisi esi bilmez ccklari bilmez sart degil durust olmak. senin dert edecegin bise yok. ha kardesin tabi olmasa iyi . belliki sen butarz seyler yasamadan evlenmissin ne mutlu sana . o yuzden sana garip geliyor . aslinda gercekten garip ama suan devir oyle bir devir ki dedigim kibi on kisiden en az 6 si zaten bakire olmadan evleniyor
(62 puan) tarafından
Evet böyle şeyler yaşamadım iyi ki de yaşamamışım. Ya ben eşimle nişanlıyken bile bir iki defa anca buluşmuştuk onda da hep ablam vardı başımızda. Aşırı saçma gereksiz bir şey ve garip geliyor. Yanlış buluyorum ama işte.
(5,329 puan) tarafından
aynn garip ve yanliş zaten. ama sana bana garip yanlis. misal ben 36 yasindadim 2001 2002 senelerinde sumuklu minik cocuk gibi biseydom liseye baslama doneminde. sumukli cck derken yani ccktum kadin gibi genc kiz gibi degildim. simdi cvklari 6. sinifta 7. sinifta benden daha kadinsi. zaman devir okadar degisik ki. bekaire olani aaa hala sen yapmadinmi diye arkadaslari dalga geciyor. sevgilisi olup da opusmeyene yok artik daha neler ozaman niye sevgilisinki deniliyor yani suan okadar normallesmis seylerki bunlar. ablan da 25 yasinda genc kiz zaten evlenme yasi bile degil okumussa yeni yeni  evlenme donemi falan . univ okumussa ozgurluge alismistir zaten . buna kardes olarak abla olarak yapacagin hicbisey yok. annesinden korkarsa anne baban baskiciysa kaiitlarsa bi nebze dizginlenir ama busefer baskidan ya evden kacar ya ters teper daha da ele avuca sigmaz. ana babadan korkmuosa zaten eeehh size ne der ceker kapiyi cikar.

benim dayim okul muduru. zamaninda annemler tyzemlerbize baski yaparken dayim da mesela kuzenimin sevgilisiyle gdiomknustu birak bu kiz kucuk okuyacak diye lise doneminde. obur kuzenimin sevgilisini dovdu falan. suan kendi kizlari biri liseyi yarida brakti. full makyaj basi kapali ama acik gibi bone gbi bandana takio . digeri kapandi sevgilisi istio diye siyah carsafli gibi ferelaceliydi sonra suan acildi falan . kendi kizlarini gece sagdan soldan topluo.  kizlar gece evden kaciyolar gezip tozup eve geliyolar terzi kendi sokugunu dikemiyir. bizim zamanimizda cep tel yeni yeni yayginlasiodi vermeyin telefon diyordu dayim. suan kendi kizlari sanane deyip cekip kapiyi cikiyor. zaman boyle zaman
0 oy
(223 puan) tarafından
Ablamda çocuk değil boşver karışma napiyosa yapsın canım çünkü yaşı büyük üne dersen de bildiğini yapacak 
(62 puan) tarafından
Evet o yüzden boş ver diyorum da anneme babama üzülüyorum o kadar
0 oy
(7,506 puan) tarafından
Yazık hem dünyasını hem ahiretini mahvediyor bu kadar azmissa evlendirsin annen biran önce 
(62 puan) tarafından
Çok söylüyor isteyeni de var ama ben evlenmek istemiyorum deyip atıyor kenara
0 oy
tarafından
Hiç bişey yapma senin ablan akıllanmaz uzak dur bence. Tehdit etsen işe yaramaz ailene söylesen tutar evden kaçar yolu belli 
0 oy
(2,173 puan) tarafından
İyi de ablan reşit bir yetişkin. Onun hayatından sanane. Evine alıp yatırmazsın, mesafe koyarsın. Ama kusura bakma seni alakadar etmez. 
(1,760 puan) tarafından
Nasıl geniş bı mezhep bu ya ciddi olamazsın kız zina yapiyo ve dediğine bak cidden şaka gibisin
(2,173 puan) tarafından
İyi de zina yapıyorsa günahı kendi boynuna. Cehennemde berâber mi yanacaklar
(1,760 puan) tarafından
Tabiki beraber yanmicaklar ama ablası olarak kizmasi uzulmesi söylenmesi hakkı.
İnsanın başına gelmeden yorum yapmk kolay gelir insana
(2,173 puan) tarafından
Yahu ablası belli ki kaç yaşında kadın. Bunu annesine babasına söylenince ne olacak. Ablası bir anda tövbe mi edecek. Yaptığı şeyler hoşuna gitmiyorsa mesafe koyarsın olur biter
0 oy
(369 puan) tarafından
Hamile halinle hiç uğraşma ne yaparsan yap değişmeyecek o çünkü herkes kendi yolundan gider konuş sadece tehdit olayı olursa senin ve bebeğin sağlığı sıkıntıya girer kavga çıkar çünkü herşeyi bildiğini anlat yaptığının yanlış olduğunu söylesen bile ne değişcek o yanlış olduğunu bile bile yapmıyor mu evinde istemiyorsanda benim evimde istemiyorum annemlere dön de
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Ablanla konuş herşeyi biliyorum de gittiğin yol yol değil de eğer çocukla birbirinizi seviyorsanız evlenin de,zaten zina yapıp günaha girmişsiniz  daha da günah girmeyin de
(62 puan) tarafından
Babamlar hayatta izin vermez evlenmelerine. Çocuk hep işsiz güçsüz namaz yok serserinin teki. Hem de ablamdan 3-4 yaş küçük. Valla durum iyice karışık
(2,172 puan) tarafından
Olayları ailene anlatırsan mecbur izin verecekler eğer ikiside birbirlerini seviyorsa evlensinler
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Konulup uyaracaksın, gerekirse destek almalı. Bu işin sonunun olmadığını, bir hastalık bulaşabileceğini ve hayatının mahvolabileceğini anlat ona. Her zaman ikinci biri olacak. Birilerinin zevki olacak. Kimse baş tacı etmeyecek. Bunun farkında olsun. Onda olan herkeste var ama herkes kendi kıymetini belirler. Kendini değersizleştirmesin. 
0 oy
(19,944 puan) tarafından
Ablan kaç yaşında evlenipmi ayrıldı yani bilemedm böyle ablam olsa uzak dururum evime sokmam herşey olabilir yaşadığımız çağ çığrından çıkmış bir çağ insanlarda ar edep namus ve Allah korkusu kalmadı ne yazıkki üzüldüm ama elden ne gelir dua et doğru yolu bulsun başka bişey yapma 
(62 puan) tarafından
Yok evlenmedi daha. 25 yaşında. Ben de bu yüzden üzülüyorum geleceğini yakıyor diye
(19,944 puan) tarafından
Çok üzücü ya
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Sevgilisi olan biriyle mi ilişkiye girmiş canım orayı anlayamadım ama sen onu uyar elinden geleni yapmış ol ve gerisine karışma onun hayatı Allah hidayet nasip etsin 
(62 puan) tarafından
Evet erkeğin sevgilisi var. Ablam da biliyor ama onlar da canımlı aşkımlı konuşuyor. Ne genişler anlamadım gitti
0 oy
(3,839 puan) tarafından
Bisey yapmiycaksin canim.  İki yetiskin ve bekar insan istediklerini yaparlar. Gunahi sevabi biliyolardir heralde o yasta. Meaajlari okumak bi de goruntusunu alip baskasina gondermek bencd cok yanlis bisey. Ayrica kardesin de senin dusuncende senin hayat tarzinda olacak diye bi kural yok sana ters geliyo diye herşeyi ailene soylememelisin. He evine gelir taşkınlık yapar ya da sana baskalariyla bulusmak icin gelir ona mudahil ol tabiki. Bu arada kardesin evlenmek istemiyo degil istedigi kisiyle evlenmek istiyo o kisi de henuz o kafada degil demekki
(62 puan) tarafından
Naparsa yapsın kafasındayım ama üzülüyorum geleceğini yakıyor. Bir de benim evime gelip kalıyor bendeyken yapıyor beni kullanıyor. O yüzden söyleyip söylememe konusunda takılıyorum
(3,839 puan) tarafından
Tatlim bunu karsi karsiya gelip konusman gerekir.  Eger benim icin degil de başkasıyla bulusmak icin geliyosan ben bu duruma kiriliyorum diyebilirsin istemiyorum diyebilirsin. Bana da kuzenlerim geliyo kalmaya sevgilileriyle de buluşuyolar simdi sevistiysen bana gelmemi diyeyim :)) aman cehalet mutluluk valla . Telefon melefon karistirmayin kiz bak benjm bile beynim yandi burda
0 oy
(1,915 puan) tarafından
Bazı yorumlar ne kadar gereksiz ve saçma Allah aşkına özgürüz diye herkes herşeyi kolay kolay yapamazki yapılacak şey olur yapılmayacak şey olur 25 yaşında diye her erkeğe kendini kullandırtsın mı demekki ablası da istiyor öyle kaçamaklar ki evlenmek istemiyor ben annesine babasına üzülüyorum kızım evlenir yarın bir gün diye eline geçen parayı çeyize veriyor annen bunu duysa yıkılır kadın. Ablan yolunu çizmiş gibi görünüyor bu durumda annene söylesen de kötü söylemesen de kötü. Devir değişti artık bazı kadınların da korkusu yok artık sahilde parkta orda burda kolayca o işi yapabiliyorlar 
0 oy
(882 puan) tarafından
Ne bilmiyormuş gibi yapar nede aileme anlatırdım git konuş senin kanın canın değil mi bu. Otur insan gibi konuş yaptığının sana göre yanlış olduğunu duyulursa neler olcağını vs anlat karşındaki arkadaşın değil ablan neyden çekinir insan anlamadım. 
(62 puan) tarafından
Ben onu 2 sene önce de uyardım. Benzer şeyler yaşandı ama bu kadar ileri gitmemişti. O yüzden tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum
(882 puan) tarafından
Uyarmak yerine oturup konuşun diyorum sizde istemezsiniz zarar görsün. Önemli olan ne yaptığı mı onun nasıl zarar gördüğümü. Benimde bir kız kardeşim var saçının teline zarar gelse dünyayı yakarım ama onu reklam etmem açıkcası böyle düşünün.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 967 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 856 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Simsim (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,003 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (307 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,652 göst.