0 oy
759 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Merhaba kızlar kızım var 4 yaşında ben bir tane daha bebegim olsun istiyorum ama eşim çok net bir şekilde hayır diyor nedeni ise ne psikolojim nede maddiyatim yeterli olur  tek başına büyüsün birşey olmaz diyor nasıl ikna edebilirim acaba durumumuz gayet iyi aslında arabamız evimiz var borcumuzda yok maaş olduğu gibi eve kalıyor  yani demem o ki her hangi bir sorun yokken istemiyor 

33 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Yapma bu tek basına verilecek bır karar değil, eşin ıstemıyorken o gebelıkte lohusalıkta zehır olur bebeğinden bıle soğur evdekı huzurundan olursun.

Herkesin kardeşi olacak diye birşey yok
(7 puan) tarafından
Tek başıma karar vereceğim birşey zaten değil ama bende kızımda istiyor ikna etmek istiyorum sadece onun isteğiyle olsun dediğin gibi yoksa zehir olur
-Reklam-
+1 oy
(8,302 puan) tarafından
Olabilir piskolojik olarak isdemiyodur .Bacım zaten şimdiki aklım olsa tek çocukla kairim ben kendimce .
(8,302 puan) tarafından
Kaç yasndasinki
(7 puan) tarafından
25 Olcan Haziran da
(5,080 puan) tarafından
yani kekndi ayagina sıkma durduk yere kaşinma bencede :))
(8,302 puan) tarafından
Canım bende 24 yasndayim 4 yaşında oglum var 1 yaşında kızım var.Cok.zorlaniyorum birazdaha vaktim vardı die düşünüyorum bende esime söz geciremedim oğlum çok ilgi isdemeye başladı kızım olduğundan beri çok zor yanı  piskolojim alt üst oldu belki ileride kararı deisebilir vakti zamanı vardır illaki yani .Ama dediğim gibi asla kabul etmeliydim çünkü oğlum çok mazlum kaldı :)
Demi Casper :D
(5,080 puan) tarafından
benimki suan 7 bucukyas 2 yas . ben kaza kurbani yoksa cok net ben istemiyordum. kiz ser sefil kaldi gercekten yetmek cok zor. kuck laf anlamio haliyle buyuge yukleniyor insan.  buyuge de bisey demeyip pohpohlasan oda bebeklesio . busefer ben timarhanelik oluyorum.
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Can yoldasi olsun cocugumuza tek kalmasin, sonra isteyince yaslarimiz ilerler zor olur diyebilirsin. Ama tabi tek tarafli olmaz bu karar, Allah hakkinizda hayitlisini versin kolaylikla, belki uykusuz kalmak istemiyor, ilkinde zor olduysa yine ayni seyleri yasamak istemiyordur
(7 puan) tarafından
Aslında kızımın bi zorluğu yoktu  ama bilmiyorum tek taraflı karar alınacak şeyde değil ki
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Bence istemiyorsa yapmaa sonra çocukla ilgilenmez se yada ilgili bı babami değilse zeten kendin bakacaksin
(7 puan) tarafından
İlgili bi baba  doğunca oda çok sever ama şuan istemiyor
(3,798 puan) tarafından
Himm ozmn hazır hissediyorsan ikna olur inşallah
0 oy
(1,613 puan) tarafından
Benimdr oğlum 5 yaşında bitane daha olsa çok şükür bakma imkanımız var ama bizimde psikolojimiz hazır değil 
(7 puan) tarafından
Ben kendimi hazır hissediyorum ama eşim değil daha
0 oy
(3,878 puan) tarafından
Bana kızma ama bir oğlum var bende çocuk istemiyorum . Psikolojik olarak gerçekten zor bir süreç ve yeniden başa dön tekrar hamilelik doğum ve sonraki süreç çok yıpratıcı oluyor . Zamanla fikrim değişir mi bilmiyorum ama istersem bile oğlum yalnız kalmasın diye 1 çocuğum daha olur . O da olur mu bakalım çünkü eşim de bende istemiyoruz.  Eşin de aynı şekilde düşünüyor olabilir...
(7 puan) tarafından
Tam da böyle düşünüyor
(3,878 puan) tarafından
O şekilde düşünen biri olarak hak veriyorum eşine çünkü benimde hissettiklerim bu yönde.. Evet çocuklarımızı aşırı seviyoruz iyi ki varlar ama süreç çok yıpratıcı oluyor.  Çevremden bir çocuğun daha olsun diye baskılar gelmeye başladı bile ama buna hiç hazır değilim
0 oy
(4,244 puan) tarafından
Tekrar çocuk sahibi olmaya hazır değil demekki saygı duyup zamana bırakmak gerekiyor bence ama birde şöyle de bir durum var sen hazır hissediyorsun sen istiyorsun buda sana haksızlık oluyor ortak bir noktada bulusursunuz inşallah :) 
(7 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(356 puan) tarafından
Benimde 2 buçuk yaşında kızım var 12 haftalık hamileyim doğduğunda 3 yaşını geçecek bende hazırım diyordum ama şu an tedirginim ikisine yetebilecek miyim bakabilecekmiyim ev işleri yetişebilecek miyim ben hastanedeyken kızıma kim bakacak kimle kalacak benim gibi bakabilecekler mi bir sürü şey dönüyor beynimde belki hamilelikten dolayı böyleyim ama bazen düşünüyorum ben doğuma gittiğimde kızım ne olcak diyorum ağlıyorum bbm eşimde ilk başlarda sıcak bakmıyordu hamile olduğunu duyunca da heyecandan duramiyo
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Canım istemek ile kalmıyor ki sadece belki bu sıra kendini hazır hissetmiyordum eşin maddi manevi olarak belki şuan yeterli olabileceğini düşünmüyordur bence üzerine gitme yoksa tamamen soğur biraz akışına bırak :)

0 oy
(8,831 puan) tarafından
Valla aynı durumu bizde de var eşim istiyo ben istemiyorum bi çocuk dünyaya getirmek kolay değil bak büyük zaten zor hadi onu geç bi de çevre kötü maddiyat ne kadar iyi olursa olsun insan önünü goremiyo napcamizi bilmiyoruz ben istemiyorum 
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Eşin gerçekten ikna olmadan çocuk yapma arkadaşım eşide iştemiyordu sonra tamam çenelden bıktım olsun çocuk dedi bebekleri oldu bir sene kavgalar eksik olmadı bebek ağlıyor laf ediyor dışarı çıkıyorlar ayak bağı olarak görüyor uykusuz kalıyorum diye odasını bile ayırdı haftada bir gün yan yana yatıyorlardı daha yeni alıştı çocuğa zorlamadan tatlı dille söyle hep belki ikna olur Rabbim gönlüne göre versin
0 oy
(319 puan) tarafından
Malesef sebep haklı ekonomiden bahsetmiyorum rızkı Allah verir ona diyecek bişeyim yok. Ama psikoloji önemli bir unsur. Psikolojim kaldırmaz diyorsa bir bebeğe daha babalık yapabileceğine şuan inanmıyorsa biraz daha bekleyin bence. Bozuk bir ruh hali ile 2 çocuk yetiştirmektense daha iyi bir ruh hali ile tek çocuk yetiştirmek ona yetebilmek daha mantıklı değil mi. Daha dünyaya gelmeden bunları düşünebilmek çok önemli. Zamanla ılıman bir şekilde konuşa konuşa ona güvenliğinizi çok iyi bir baba olduğunu söyleyen söyleye halledebilirsiniz gibi ikinizde hazır olduğunda Rabbim gönlünüze göre versin inşAllah
0 oy
(17,329 puan) tarafından
İlla 2. Bir çocuk olacaksa bence yaş araları fazla olmadan olmalı. Bizimkilerin yaş arası 3. Evet bugünlerde kafayı yiyorum. Ama bazen birlikte 5 dk oyun oynuyorlar. İlerde yaslari.yakin olduğu için birbirlerine yoldaş olurlar. Yaş farki fazla olunca.kardes değil de büyük çocuk bakıcı gibi küçük anne gibi.oluyor. ben böyle düşünüyorum. 
0 oy
(743 puan) tarafından
Sonuçta bir çocugunuz var annelik ve babalık duygusunu tatmışsiniz. Şuanda eşin istemiyorsa ben olsam yapmam. Çocuk maddiyatla değil en çok ilgiyke büyüyor. Yani bu ilgiyi verecek gücü kendinde görmüyorsa saygı duymak lazım. 

Belkide hiç çocuk sahibi olmak istemiyordu ve sırf senin için ilkini yaptı. İkinciyi ısrar etmezdim ben şahsen. 

Mesela ben asla istemiyordum çocuk.hamile olduğumu duyunca şoka girdim kabullenemedim.

Ama eşim çok istiyordu. İlk çocuk olduğu için tamam dedim. Evet iyiki dogurmusum ama birdaha mi aslaa
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Biz de aynu durumdayız. Ben akışına bıraktım bu hayata birlikte devam edeceksek saygı duymam gerek. Hayirlisi diyorum 
0 oy
(566 puan) tarafından
Bahane üretiyo. Aranız nasıl inşallah normalde
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Ayy tersine de benm.esim istiyor hep tartisirx ben istemediğim için keşke fikir değişikliği olsaydı da eşin isteyip benm eşimde istemeseydi
0 oy
(120 puan) tarafından
Ilk gebeligim cok zordu kayinvalidem vefat etti esimin piskolojisi cok kotuydu cok zorluk cektim oglumu tek basina baktim ne kendi annem destek oldu nede baskalari dogumdan 2 hafta sonra tekrar apandisten ameliyat oldum. Cok zorlandim fakat 4 yil gecti oglum baskalarina bakarak kardes istiorum dedi esimde cok istedi tek cocuk olmaz cunku dusunuyoruz hep bize birsey olursa oglumuz tek kalmasin calacak kapisi olsun diye. Fakat esin istemiorsa destek cikamam diorsa yapma. Benim esim cok istesigi icin oglumla isten gelince cok sukur beraber vakit geciriolar iki arkadas gibiler cok zor durumun cnm evlada bakinca istiosun fakat esin zor
0 oy
(100 puan) tarafından
İşte ne güzel adam baştan soyluyor maddi manevi yetemeyip sürekli çocuk isteyen adamlarda var işte sonunda kadın yipraniyor erkeğe bişi olmuyor yani öyle düşünüyordur hayat pahalı çocuğun eğitimi giyimi kusami ihtiyaclari anca yani bu devirde
0 oy
tarafından
Ben 23 yaşındayım 9 aylık oğlum var bir daha bende istemiyorum eşimde istemiyor çocukları çok severim iyi ki oğlum var ama psikolojik olarak bir çocuk daha kaldiramam Allah isteyenlere versin ortak karar alın eşini de anla ilerde belki fikri değişir 4 yaşını geçsin veya üstüne gitme 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 656 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (842 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,026 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Suskungirl44 (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 524 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nagiiiss (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 240 göst.