0 oy
623 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kızlar 4 yaşında bir kızım var eşim çocuğumuza karşı ilgili ve anlayışlı birisidir. Bebeklik döneminde de kızımızla ilgilendi bana destek oldu. Şimdi kızımız da büyüdü ve ikinci çocuğu istiyorum. Yani ben istiyorum eşim istemiyor. Kızım da çok istekli devamlı ama devamlı kardeş istiyorum diyor. Kızım  sakin Bi bebekti şuan da maşallah öyle beni zorlamaz. Maddi olarak da orta gelirli bir aileyiz evimiz yok arabamız var Bi hix Bi yere borcumuz yok küçük Bi şehirde yaşıyoruz zaten. Eşim kızıma çok fazla düşkün babalığı da çok iyi bana karşı da öyle evden işe işten eve Bi adam ama ikinci çocuğa asla ikna edemiyorum sebep olarak ülkenin ekonomik olarak ve genel olarak durumu diyor ben her gün kızıma nasıl daha iyi bir gelecek bırakırım diye düşünüyorum bırak her şeyimizi kızıma yapalım diyor cidden de öyle davranıyor yani durumumuz orta gelir olmasına rağmen özel kreş piyona kursu bale kursu her şeyi kızımıza göre yapıyor birikim de yapıyor onun için sizce ne yapicam bu durumda eşim haklı mı yoksa ikna etmeli miyim ben ikinci çocuğu istemek hakkım diyorum eşim de en son kızımız biraz dha büyüsün ev alalım ondan sonra hem sana da kıyamam daha kızımız küçük diyor kafam çok karışık 

37 Cevaplar

0 oy
(2,915 puan) tarafından
Eşini dinle..
(804 puan) tarafından
Yaa bazen benim gözümde de çok büyüyor aslında
-Reklam-
0 oy
(1,906 puan) tarafından
Bacım benim 2 oğlum var bir kızım birde hamileğim cok zor bu zamanda eşim cok istiyor bebek eşim bu son diyo bu zamanda cok zor benim icin bunun maması bunu bezi şusu busu var 
(804 puan) tarafından
Valla biz evlendik evleneli eşim bana borçları vs hiç yansıtmadı o işler bende dedi belki masraftan dolayı da istemiyor olabilir tabi
(1,906 puan) tarafından
Aynen bacım
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Bilemedim ki iyi mi düşünüyor kötü mü, benim kızımda çok çok zor olmasına rağmen eşime ikinci desem hemen tamam der ama ben istemiyorum:) çokta ilgilenir bu arada her şeyiyle uykusuzluğu yorgunluğu hep beraber atlattık 
(804 puan) tarafından
Bilmiyorim kime desem esin haklı diyor ama benim de içimde çok istek var :)
(1,215 puan) tarafından
Sende haklısın istiyorsan sonuçta kızın da büyümüş biraz e doğana kadar 5 yaşında filan olur ideal yani seninki zaman olarak
0 oy
(212 puan) tarafından
Genelde kadınlar istemez ya erkekler istemeyince çocuk şok oluyorjm. 
(804 puan) tarafından
Valla bende erkekler isteyince şok oluyorum :D kızım 2 yaşına yaklaşınca istedim sezeryan olmuştum eşim dikişlerin iyice iyileşsin kızımız büyüsün maf olursun bak ben destek olsam bile zorlanırsın dedi simdi de konuyu açtırmiyo pek kızımız önce Bi doyasıya yaşasın çocukluğunu diyo tüm hayatımızı ona göre yaşıyoruz
0 oy
(1,665 puan) tarafından

Eşin sonuna kadar haklı kesinlikle hayır dememiş evinizi alın ondan sonra yapın açık konuşayım acelem olmasa bende ev aldıktan sonra 2 ciyi istiyordum ama doktor yapacaksan  1 yıl içinde çocuk yap diyince niyetine girdik diğer türlü bizde ikinciyi istemiyorduk hemen 

(804 puan) tarafından
Sağlık olsun canım vardır bunda da Bi hayir
0 oy
(1,960 puan) tarafından
Kesinlikle eşini dinle ve çok haklı bir oğlum var bende ikinci istemiyorum. Bu yüzden kavga felan etme eşinle 
(804 puan) tarafından
Yok zaten üstüne gitmiyorum bu konuda yani ilgisiz biri olsa sanki sen mi bakicaksin çocuğa derdim ama ilgisiz biri de değil
0 oy
(583 puan) tarafından
Maşallah öyleyse çok ilgili bı baba ve ilgili bı eş böylesi bu Zaman da zor bulunur maalesef hem eşin haklı ev de alın yaşınız da daha genç ise sonra ikincisini yaparsınız ne güzel ilkin gözü bişey de kalmayacak en azından 
(804 puan) tarafından
Ben 26 yaşındayım eşim 29 yaşında. Evet kızım o konuda çok şanslı şükür elhamdülillah her istediği hemen hemen cok kısa süre de olur ona rağmen şımarık arsız Bi tavır sergilemez asla tam babasının prensesi olarak büyüyor tüm nazı tek ona yapıyor çünkü
0 oy
(130 puan) tarafından
Benim esimde istemiyor du 2.yi gecsin diyordu oglum 4 bucuk yasinda 1 sene ugrastim dinlemedi kardesi olmali bence bir çocuğun yas farki cok oluncada çocuklar kopuk oluyo birbirinden benim oglumda cok kardes istiyordu çevremizde herkes 2.yapin diyodu.allahtan esime en son rest cektim ben istiyorum artik dedim esim en son tamam dedi suan 18 haftalik hamileyim sukur 2.oglan geliyo esim cokk istekli oda cok iyi bir baba insallah sizinkide ikna olur ya seni çok iyi anlıyorum bende 1 sene dil döktüm hergun 
(804 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin artık nasip bizimde
(130 puan) tarafından
Cok sagolun gönlünüze gore olsun sizinde inşallah
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Kesinlikle eşini dinlemelisin evet ekonomi gün geçtikçe kötüleşiyor bir çocuğu en güzel imkanlarla üstelik bir kız çocuğundan bahsediyoruz büyütmek varken her türlü imkanı sağlayabilmek varken ikinci çocuğu yapıp hem maddi hem manevi anlamda her şeyin ikiye bölünmesine neden olmuş olacaksın benim de 4 yaşında bir oğlum var aynı eşin gibi düşünüyorum o yüzden kesinlikle bir kardeş yapma taraftarı değilim ki biz karı koca memuruz evimiz arabamız her şeyimiz var ona rağmen gerekli görmüyorum
(804 puan) tarafından
Evet haklısınız aslında
0 oy
tarafından
Eşine hak veriyorum .
(804 puan) tarafından
Evet haklı sanırım
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Eşin haklı ...
(804 puan) tarafından
Evet haklı sanırım
0 oy
(2,152 puan) tarafından
Yani şuan ki kızının suçu ne o zaman bu ekomiye bu dünyaya gelmesine izin vermiş eşin. Yanlış bence siz allah korusun ölüp gitseniz bi başına napcak kız
(804 puan) tarafından
Yok zaten sorun şu ki eşim tek kızımız olunca ona her anlamda yeteriz maddi ve manevi olarak ona yeteriz ikinci olursa her şey ucu ucuna olur diyor
(2,152 puan) tarafından
Çocuk rızkıyla geliyo ama. Ben ilki doğurdum 10 aylıkken 2. Ye hamile kaldım. Kızımın doğacağı ay eşim çok iyi iş fırsatları yakaladı bu zamana kadar yevmiye çalışırken iş veren konumuna geldi. Allah bi kapı açıyo bence tabi inanmakta lazım. Eşim hep rızık kapım der çocuklara :D
0 oy
(163 puan) tarafından
Eşimde ikinciyi oğlumdan sonra şu anlık düşünmüyo. Dediği şu hayat şartları zor istemekle olmuyo iyi bi hayat sunamadıktan sonra istediklerini yapamadıktan sonra yazık . Oğlan evlendirmek zor kız gibi olmaz ikinci de oğlan olursa nasıl yapcaz birine güzel bakarken ikinciden kısamayız yapabilecek bakabilcek durum olcak mı ortalık belli diyo haklı buluyorum ben bu düşüncesini rıskıyla gelir evet ama bunu düşünerek yapamıyosun aldığın bi paket kaç para mama kullansa ayrı üstü başı ihtiyaç hastalık o bu derken hepsi ekstra para. Kıyıda para yoksa  zor maaşa eklemek lazım ki geçinceksin bu devirde erkekler daha maddi açıdan düşünüyo. Haklı buldum .  Bende şahsen alabilmek isterim özenirsin birini almadan birini almak istersin şu anki duruma göre hareket değil ileriye dönük düşünmek lazım . Yine de ortak kararınız
(804 puan) tarafından
Aynen eşiminde düşüncesi aynen bu şekilde yani kızımıza güzel Bi ortam sağlarken şuan neden ikiye bölünelim diyor sık sık
0 oy
tarafından
Eşin sonuna kadar haklı bence..

Çocuk tek kişinin istemesiyle olacak şey değil çünkü ve mantıklı düşünüyor 
(804 puan) tarafından
Evet o yüzden çok ısrarcı olamıyorum zaten kendi istemeli
0 oy
(1,629 puan) tarafından

Oğlum var 4.5 yaşında ilk iki sene ixi bezdirdi 2. Ye tövbe etmiştik ondan sonra o çocuk gitti melek geldi yerine 6 aydırdr eşim benim beynimi yiyor kızımız olsun diye. Bende çalışıyorum kariyer yapıyorum diyorum :D küsüyor. Arada bende düşünüyorum ama bu dünyaya çocuk getirmek çok zor diye 

(804 puan) tarafından
Evet zor gerçekten bazen bende aman ne gerek var diyorum otur oturduğun yerde :D
0 oy
(676 puan) tarafından
Eşin çok haklı 
0 oy
(330 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyleri yaşadım ama benim eşimin elle tutulur bir sebebi yoktu ikna edebildim ama henüz hamile kalmayı başaramadım:) benim için bir çocuk çok az geliyor anneliği çok seviyorum ve çocukları bebekleri çok seviyorum potansiyelimin olduğunu düşünüyorum  o yüzden iki çocuğa da severek bakabilirim, eğer durumunuz yıllar boyunca iki cocugun her ihtiyacını karşılayacak gibiyse ikna et, ama maddi olarak ikinci çocuk olunca ilkinin standartları düşecekse eşin haklı 

0 oy
(279 puan) tarafından
Bende tam olarak eşin gbi dsünüyorum ama tek fark benim kzimda cok zor bi çocuk eşimde saoln ikinci dsünmüom dediğimde sen blirsin saygı duyuyorum diyor ve bu devirde gerçekten de çocuğuna sağlam bi gelecek kurmak zorundasın eger ikinci yapipta orta gelirde devam ediyim çocuğuma sağlam bi gelecek birakmiyim diyosan orasi ayrı tabi eşin bence haklı 
0 oy
(142 puan) tarafından
bence eşin haklı canım
0 oy
(857 puan) tarafından
B3ncede esin haklı. Sen biraz dah dinlen hemde. İkinci çocuk anneyi çok kısıtlıyor.ev aldıktan sonra olsa daha iyi.b3n ikinciyi yaptım çok zor eve tıkılıp kaldım. 

İlgili sorular

+1 oy
50 cevap 748 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 397 göst.
17 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 351 göst.
6 Haziran 2022 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 847 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu

380,082 soru

11,378,209 cevap

34,863 kullanıcı

...