0 oy
149 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
Herkese hayırlı sabahlar hanımlar çok büyük imtihandan geçiyorum baba evindeyim duvarlar üzerime geliyor sanki kimse evliliği yıkılsın bitsin istemez namaz kılmak içimden gelmiyor dua bile edemiyorum bı an mutlu oluyorum bı an nefes alamıyorum imtihan durumunda ne yapmalıyım 

7 Cevaplar

0 oy
(494 puan) tarafından

Dua etmekten başka yapabileceğiniz bişey yok canım dua et ve sabret Rabbim en güzelini hiç ummadığın anda yapıverir<3

-Reklam-
0 oy
(327 puan) tarafından
İmtihan zamanın da Rabbinden  başka sana yardım edebilecek hiç kimse yoktur bunu unutma. Şeytan sana vesvese veriyor güzel bir abdest al elini Rabbine aç inan içten yapabilirsen çok rahatlarsın. Allah gönlüne ferahlık versin. 
0 oy
(7,770 puan) tarafından
Namaz kilmadigin için bu kadar sikiliyosun aslında Allah bizleri neden imtihan ediyo ona olan bağlılığımızı kendimize kanitlayalim diye yani her koşulda başımıza ne gelirse gelsin Allah'tan geldiğini bilip hamd edip derdi verdiği gibi dermanını da vereceğinden emin miyiz bu şartlar altındayken bile bize verdiği emirleri yerine getiriyo **** bunu bizlere kanıtlamak için imtihandan geçiyoruz aslında hepimiz kısmen de olsa yapıyoruz başımıza gelen belalar karşısında tobe haşa Allah'ın emirlerini bırakmak aslında küsmek değil midir Allah'ı suçlamış gibi olmaz mıyız ben hep böyle düşünürüm seni anlıyorum yaşama hevesin kalmamış yorulmussun yasadiklarini hazmedemiyosun ama inan rabbine yönelince hem imtihanin kolaylasacak hem ferahlayacaksin sen biran önce namaza başa her namazın arkasından bi güzel dua et Allah'ım derdi veren sen dermanı veren sen senden gelen herşey başım gözüm üstüne hayrina şükür serrine hamd ederim senden geldiği için derdimi de severim beni verdiğin imtihanlardan rahat gecebilmeyi bundan sonrada kolay imtihanlarla imtihan olmayı nasip et şeytanın vesvesesindrn nefsin doyummsuzlugundan sana sığınırım senin yolundan çıkmadan hakkıyla imtihanlarimo gecmeyi nasip eyle de bakalım nasi ferahlayacaksin gün içinde aklına geldikçe zikir çeker gibi insirak süresi okumanı tavsiye ederim 
(494 puan) tarafından
Yazarken fark etmedin mi canım klavye yazını düzelt istersen kötü görünüme neden oluyor
(7,770 puan) tarafından
Hangi kelime rahatsız etti seni
(494 puan) tarafından
Baştan oku görürsün canım hangisi olduğunu
0 oy
(173 puan) tarafından
İbadet konusunda birşey diyemem herkesin kendi düşüncesi saygı duyarım ama evliliği bitirmek baba evine tekrar gelmek çok zor biliyorum

Mesleğin varsa yeniden çalış dışarı çık gez dolaş biliyorum imkansız adım atacak takatin olmuyor ama mecburen yapmalısın ki daha çabuk atlat 

Çocuğun var mı bilmiyorum ama çocuk da varsa daha zor oluyor süreç biliyorum çocuğun için ayakta durmaya calis 
0 oy
tarafından
Hz aliye sormuşlar imtihanla allahın verdiği cezayı nasıl ayırt etcez diye 

Allaha yakınlaştırıyorsa imtihan uzaklaştırıyorsa cezadır namaz kılki imtihan olsun 
0 oy
(15,814 puan) tarafından
Allah senin için daha ne.baharlar yaratacak. Şimdi için sıkıliyor. Normal. Ama gelecek güzel günleri düşün ve içine ferahlık.gelsin inşallah. Allah gönlüne ferahlık versin . Hakkında hayırlısı olsun.
0 oy
(32 puan) tarafından
Oy bacım bide benim imtihanımi bilsen.isyan derecesine geliyorum.dua et bol bol .ibadetini yerine getir.seni çok iyi anlıyorum.nazara inanın.benim belim doğrulmuyor.kan akitacaz Allah'ın izniyle kızım yoğun bakımdan ciksinda inşallah.dua et Allah'ın izniyle her zorluğun altında kolaylık vardır.dualsrina yavrumu da ekle.dusya çok ihtiyacım var 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 770 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 147 göst.
13 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Priwti (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mrcn06 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 127 göst.

384,956 soru

11,513,695 cevap

35,174 kullanıcı

...