0 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (450 puan) tarafından
Annem meme kanseri ameliyat edildi işin gördü ama bel kemiğine sıçramış. Ayriyeten hepatit d ve b hastası o da siroza çevirmiş. Ameliyat eden Dr Kemoterapi  kaldıramaz karaciğeri kaldıramaz diyor başka hastane de u da Kemoterapi görmeli yoksa daha acı çeker o zaman hiç bir ağrı kesici bişey etki etmeyecek diyor  Kemoterapi görmesi gerek dayanolmaz acılar çekecek görmezse diyorlar. Biz de artık ne diyeceğimiz şaşırdık. Kemoterapi neyi çözer ağrısı azalır mı ama yine sıçrayacak beyine o zamanda acı çekecek napacaz bilemiyoruz. 

Etrafınız da Kemoterapi gören sonra ne oldu nasıl geçtisüreç ve  sonuç nasıl oldu . 

Allah kimseyi bu derde düşürmesin  çaresizlik içinde neyse sonunu getirmek istemiyorum ama anneme de dua edin 

7 Cevaplar

0 oy
(2,652 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Üzülerek söylüyorum ama hazırlıklı olun. Benim ablam öyleydi Ekim ayında kaybettik. İlk gögüs kanseriydi sonra iyileşti dediler meğerse kanser hücresi kemiğine sıçramış. Ufak ve agresifti hücre o yüzden kısa sürede siroza çevirdi. Oradan da beyine doğru çıktı. 6 ay yaşayabildi. Doktorlar artık yapacak bir şey yok dediler. Ne kadar tedavi uygularsak uygulayalım çözüm olmucak dediler. Son 2 ay kala hiç bir şekilde ilaç dahi vermediler. Çünkü bütün tedaviler ona daha çok acı veriyordu.
(3,770 puan) tarafından
Amin canım
(2,652 puan) tarafından
Maalesef kanser hücresi çok çabuk yayılıyor. İlk 1.5 2 ay içerisinde ciğere sıçradı. Acıdan bir şey yiyip içemiyordu. Bildiğin sadece iskelet gibiydi. Doktor zamanla kemikleri cam kemik olucak dedi. O zamana kadar dayanamadı ablam. Ardında 14 yaşında yiğenimi bıraktı.
(3,770 puan) tarafından
Bende annem vefat ettiğinde 14 yaşındaydım erkek kardeşim 4  bu hastalık erken fark edilince daha ümitli oluyor post sahibinin annesi sağlığına kavuşur inşallah
(2,652 puan) tarafından
İnşallah.
(450 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım.  Çok ağır derdi çekene Allah yardımcısı olsun çok korkuyorum zor durumlara düşürmesin Allah hiç kimseyi ve annemi
-Reklam-
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Canım çok üzüldüm Rabb'im annenıze acil şifalar versin halam bağırsak kanseriydi kemoterapi oldu zorlu süreçti hıc kimseyle görüşmedı doktor atlattığını söylemiş ama geçen aradım yıne kan geliyo Doktor'a gıtcem dedı halam 
(450 puan) tarafından
Allah şifa versin hakana inşallah atlatır. Allah kimseyi düşürmesin. Acı çekmesin diye bakıyoruz artık sonucu az  çok tahmin ediyoruz Allatan ümit kesilmez ama kemoterapi sadece bir ihtimal
(1,438 puan) tarafından
Rabbim Şafi isminin hürmetine sıfa versin canım Allah'tan ümit kesilmez atlatır inşaAllah
(450 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bu derdi çekene Allah yardımcısı olsun şifa versin hepsine
(1,438 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(358 puan) tarafından
Kemoterapiyi kanser hücrelerini öldürmek için veriyorlar bnm iki ablamda meme kanseri ama atlattilar ışın tedavisi kemoterapi akıllı ilaç dedikleri her neyse hepsini kullandılar halada kontrol altındalar..

Umarım annenizde şifasını bulur iyileşir kötü düşünmeyin rabbimden sonra doktorlara güvenin duamda olacaksinz inşallah  
(450 puan) tarafından
Allah razı olsun canım Allah şifa versin ablanları sizlere sevdiklerine bağışlasın. Sende meme kanseri taramasına git. Anneme de diyorlar kemoterapi ve akıllı hap yapacaz ama annemin sağlam yeri yok. Karaciğeri kaldıramayabilir . Dr lar enfazla 2 ay ömrünü uzatır yine ağrısı acısı olacak dediler, Yapsak boşa mı yapacaz diye korkuyoruz. Ama denemesen de çok acı çekecek diyorlar
(358 puan) tarafından
Bzm ailede genetik olmuş resmen inan bana bizde üzülmekten yorgunuz o kadar şey geldi ki basimiza biz ailecek taramaya giriyirz  6 ayda  bir... Ne diyeceğimi bilmiyorum gerçekten tek diyebileceğim Allah'ım onu size bağışlasın şifasını versin inşallah
(450 puan) tarafından
Yaşınız 40 altı mı taramaları nasıl yapıyorsunuz
Bizde de maalesef genetik annemi tedavi eden Dr lar kızların muhakkak momografi röntgen ultrason bu her 3 ne baktırmalılar. Sadece ultrasonda çıkmayabilirmiş.  Gittiğim Dr a bunu dedim adan afra tafraya girdi işini öğretiyormuşuz falanda fistan. Bu süre arayla kontrollere git takipte kal bişey söylemedi
(358 puan) tarafından
risk altında olmayan kadınların ilk mamografi çekimlerini, 40 yaşından önce yaptırmamalarıni söylüyor çoğu doktorlar fakat biz rist altında olduğumuz için yaptık en küçükleri bendim zaten 28 yaşındayım  mamografi yılda bir kere yaptırıyorz  röntgen ultrason kan 6 ayda bir cnm
0 oy
tarafından
Ameliyat sicratiyor ya gerçekten 
(450 puan) tarafından
Yumurta kadar olmuştu bi göğsü aldılar orası temiz ama lanet hücre yerinde durur mu.
Ameliyat sıçrattığını bilmiyordum cnm
tarafından
Bizim burda kansere bıçak vurulmaz derler
0 oy
(12,454 puan) tarafından
Rabbim varsa şifasını versin canim yoksa çektirmesin üzgünüm ama bu süreç çok yıpratıcı. Geçen sene karaciğerde kaybettik kayinvalidemi 1 kere gördü kemoterapi sonra 2. Kez gitti hastaneye çıkamadı. Bi bant vardı onu yapıştırıcı rahatliyom derdi ama ağrılı oluyormuş 
(12,454 puan) tarafından
Kanser teşhisi konuldu canım belim ağrıyor diye bi başladı bel fıtığı sandık teşhis için bi kac ay bekledik tam ramazan bayramına denk geldi doktorlar bilemedi tatile girdiler falan 2 ay zaten teşhis için ugrasildi. Sonra teşhis kondu ilaçlar falan derken enfeksiyon kapmış bide onun için kemoterapi alamadı günden güne kötüye gitti ama kemoterapiden sonra iyiydi 2. Yi almaya gidiyorum diye gitti bir daha hastaneden gelemedi
(450 puan) tarafından
Üzüldüm ya  fazla bişeyi de soramıyorum kıyamıyorum sorupta üzmekten
(12,454 puan) tarafından
Hastaya bisi sorulmuyor canım onlar daha karşısındakini üzmemek için çabalıyorlar.
Bizi dersen alışık artık canım benim.hep aklımda unutamadim
(450 puan) tarafından
Evet morali çok bozuk üzülmüyormuş evlatlarına kıyamadığı için hem para harcadınız hem gelip gidiyorsunuz  iyileşemiyorum diye. Zaten genelde çok çabuk üzülür.
(12,454 puan) tarafından
Anlayabiliyorum canım kendini yük gibi görüyorlar maalesef
0 oy
(598 puan) tarafından
Kardeşim kemoterapi gördü ilik nakli oldu o tabi . İyi bı beslenme ve düzenli ilaç kullanımıyla daha iyi sonuçlar alınır . Hemen iyileşti. 
(450 puan) tarafından
Genç mi kardeşin Allah şifa versin . Biz napsak bilemiyoruz Dr a gidip gelmesiyle kalıyor. İyi bir beslenme kısmını detaylandırır mısın canım
(598 puan) tarafından
Canm o zaman 16 yaşındaydı . Bol bol memenem yerdi kıymalı börek yerdi et ürünleri bol süt içerdi . Annem iyi bakardı.  Bol bol yerdi . Kemoterapi mide bulantısı yapar.  Kussa da yemeğini yedirirdik yemek yetmezse bünye zayıf düşer
(450 puan) tarafından
Allah daima sağlık sıhhat uzun ömürler versin canım
(598 puan) tarafından
Amin canm size de inşallah
0 oy
(3,442 puan) tarafından
Annem iki kere kanser atlatti. Ilki rahimdi direk alindi, ikinci meme de oldu. Onda da kanserli bolgeyi temizleyip kemoterapi ve isin tedavisi aldi. Suan iyi sukur ama tedavi sirasinda tabi sac vs dokuldu asiri halsizlik oluyodu. Bir de tefavi sonrasi bobrek ve kalbi az da olsa hasar gormustu ama diyet ve tedaviyle duzeldi. Yani yayilmamasi icin tabi kemoterapi sart. Arastirma hastanesine gitseniz? Annem biz istanbulda yasiyoruz cerrahpasada olmustu. Orda birbirleriyle baglantili calisiyodu birimler.
(450 puan) tarafından
Annem İstanbulda  Cerrah paşa çok geç işliyordu tedavi süresi. Özel hastanelerde tedaviye gidiyor ama ne çare. Annene Allah şifa versin sağlık sıhhat versin birdaha düşürmesin bu durumlara.
(3,442 puan) tarafından
Amin insallah, bilemiyorum suan nasil ama annemin 10 seneden fazla oldu. Umarim tez vakitte annende eski sagligina kavusur.
(450 puan) tarafından
Amin inşallah acı çekmesin dayanamam kıyamam yeterince çekti hayattan hep güçlü durdu bu son hamle  ama insan ümit etmeden yapamıyor

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 258 göst.
9 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
8 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,289 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 660 göst.
5 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.

396,406 soru

11,857,649 cevap

35,954 kullanıcı

...