0 oy
293 göst.
Aile kategorisinde (356 puan) tarafından

Kizlar eşler ile ilgili soru sormayı hiç sevmem ama bu konuda fikrinizi almak istiyorum 

Benim oğlum 7 aylık TV hiç açmam çocuğa da kendime de. Ama eşim benim tam tersim ille TV açacak. Zararlı çocuğa diyorum ben gidiyorum eşim hemen açmış çocuk izlesin oyalansin diye. Siz ne yapıyorsunuz 
Eşimi nasıl ikna edicem bilmiyorum TV zararli bebeğe 

12 Cevaplar

0 oy
(4,585 puan) tarafından
valla zararli mararli linc edecek olan da etsin . ben gun saydim eline telefonu tutusturayin da bir on dk rahat biraksin beni diye 18 20 aydan once hic anlamiyordu bakmiodu ilgisini cekmiodu.  evet zararli evet keske ekransiz buyutebilsem

ama ne yalan soyleyim ben kizimida sakknmadim oglanida sakinmiyorum yoksa timarhanelik olurdum
(6,374 puan) tarafından
Ne kadar çok hemşerimiz varmış kızz :Dd ya bu dediğin kurrstan bizim mahallede yok cnm Şirinevlerdryim ben hiç bişey yok burda bi bim var şükürler olsun aynı köy gibi '(
(11,640 puan) tarafından
Ben youtube kids indirmiştim ilk zamanlar onu izliyordu sonra onu bıraktı youtubeye geçti ama dediğiniz gibi her şey çıkıyor karşısına bi çok kanali engelledim ettim ama saçma sapan video çok şimdi vermiyorum çok ağladı 1 2 gün vermiyorum diye ama şuan daha sakin ve başka insan gördüğünde de çok hırçınlaşıyor.
(356 puan) tarafından
Hocalarla konuştum Şirinevler metro istasyonu yakınında Şirinevler Maltepe 4-6 yaş Kur'an kursu varmış
(6,374 puan) tarafından
Orası Hacivat tarafına yakın cnm bizde isabeye yakın olan taraftayız otosansit istasyonu varya onun aşağısındayız arası baya var yani uzak kalıyor bize bizim bu tarafta hiç bişey yok inanki yaz Kur'an kursu olur belki ancak oda cami yine yukarda kalıyor bizim için herşeye uzak

Yaprak YouTube Kids paralı mı ya bende düşündüm indirmeyi ama bide ona para veremem normal YouTube da tiktok filan çıkıyor küfürlü şeyli çok sinir oluyoum en azından çizgi film filan izlesin ordan
(11,640 puan) tarafından
Yok canim paralı değil normal YouTube ama sen yonetebiliyorsun sınır koyabiliyorsun istemediğin kanalları engelleyebiliyorsun
-Reklam-
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Sıfır ekranla büyütmek teknoloji çağında imkansız cnm. 
(356 puan) tarafından
Günlük ne kadar izletiyosunuz bağımlılık oldu mu
(6,374 puan) tarafından
Bizim evde TV sabahtan akşama kadar açık ama benim oğlan bakmıyor pek TRT çocukta ibi var onu sever ibinin saatinde açarım onu seyerder bazen de unutıyor aklına bile gelmiyor hiç izlemiyor. Genelde dizi film açık ona da bakmaz pek 5 yaşında şuan ama doğdu doğalı bizim ev bu şekilde kapalı olunca kendimi çok yanlız hissediyorum o yüzden ses olsun diye açık hep.
Biraz da sakınan göze çöp batar misali ne kadar engel olmak istesen o kadar ilgisini çeker o kadar merak eder o yüzden sıfır ekranla mümkün değil dedim. Günde azcık merakını giderecek kadar izletirsen en azından bu kadar merak edip tvyi görünce heycanlanmaz çocuk yani aklı ermeye başladığı zaman şimdi çok küçük çünkü
0 oy
(13,336 puan) tarafından
Kızımı 36 aya me tv me telefon verdim fakat anane babaanne izlesin ne olacak dedi o günden sonra tv izlemeye başladı şimdi 4 yaş 3 aylık Uzun yola gittiğimiz de telden hedie vs izliyor bırak dediğim de bırakıyor 

Bebeğin çok ufak verme.
(492 puan) tarafından
Vermediğiniz süreçlerde neler yaptınız?
(13,336 puan) tarafından
Oyun oynadık kitap okuduk
Mesela tv izlemeye başladı kitap okumaya bıraktı çok üzülüyorum
0 oy
(293 puan) tarafından
Evet şu çağda teknolojiden uzak kalınmaz ama bebeğiniz çok minik şimdiden alistirmayin derim ben. Zaten ilerde mutlaka görecek da şimdiden olsa daha sıkıntı. Eskiden bizim zamanimizda bu kadar çok uyaran yoktu. Şimdi telefon, televizyon, tablet bir sürü var ve etkileri de daha yoğun oluyor. Ekran yüzünden çocuğunu dil terapisine götüren çok kişi var burda da çevremde de. Ne kadar geç o kadar iyi. 
0 oy
(358 puan) tarafından
Şu an 21 aylık televizyon ve telefon sıfır, biz eşim ile aynı fikirdeyiz bu yüzden bu konuda zorluk yaşamıyorum. Zararlarını araştırıp somut şeyler söyleyin etrafınızda varsa çok izleyenleri onlardan örnek verin, anlar umarım 
0 oy
(2,980 puan) tarafından
illa ki Tv izleyecek ama çok küçük, 7 aylık bebek için gerek var mı bilemiyorum 
0 oy
(2,880 puan) tarafından
2 yaşına kadar dayansanız en az çok iyi olur.
0 oy
(456 puan) tarafından
Şöyle diyeyim TRT çocuk hep açıktır bızde ama çocuklarım oldum olasıya  o kadar dikkatli bakmaz anca sevdiği çizgi film çıkınca bakarlar görümcem çocuğuna ızletmıyo saatle acıyo çocuk inan hipnoz gıbi bakıyo asla iletişim kuramazsın onunla.. Telden daha ıyı telefon vermem bende 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Ilk 2 sene olmasa daha iyi olur. Ben ilk oglumda gece uykusuna 8 8:30da gecirdigim icin o saatten sonra zaten tv basina geciyoduk. Direk hic oturup izlememisti. Ikinci oglumda gun icinde kapali ama aksam eger gec yatiyo olur o an acik olursa yani dizi mizi izlersek, ille de kapatmiyorum. Zaten ilgisini cekmiyo. Teknoloji caginda cocuklari tamamen uzak tutmak zor, sadece senin yapman gereken ozellikle 2 yasindan once al izle yapma, sonrasinda da egitici bsyler olabilir onlari da cok cok cok kisa sure tutman daha iyi olur. Benim buyuk oglum 6 yasinda mesela max. 2 saat ekran hakki vardir gun icinde o da belirli seyler veya oyunlar.
0 oy
(649 puan) tarafından
9-3 ve 1.5 yaşında cocuklarim var sabah 6 da kalkar kalmaz TV açardı büyük olan o okula gidince ortanci hiç kapattirmazdi.surekli izler birbirlerinden bir haber yaşıyorlardı ve tahammülleri yoktu.esim birgün soktu TV yi yerinden 2 aydır birbirleriyle oynuyorlar daha sakinler telefon hiç vermiyorduk zaten hiç islemiyorlar bile artık.
0 oy
(847 puan) tarafından

Heh ayni benim esim bebegim adenovirus oldu gözlerinden rahatsız tv izlememesi lazım esim bir mutfağa gideyim hemen tv açıyor bende kumandayı bozdum bugün :D

0 oy
(11,640 puan) tarafından
9 aya kadar açmadım sonra sadece acil işim olursa bi ocağa yemek koyana kadar veya Wc ihtiyacı giderene kadar şuan 2 yaşında her şeyi izlemez kilitli kalmaz ekrana

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miniklerim25 (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
3 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 273 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu

385,038 soru

11,515,803 cevap

35,175 kullanıcı

...