0 oy
592 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar selamün aleyküm öncellikle ben 8 aylık evliyim eşimle zor evlendik ailem karşı çıktı kilolu olduğu için benimle konuşmadilar zar zor evlendik direndik mücadele ettik. Evlendiğim ilk günden beri altınlarım gündem oldu altınların nerde niye takmiyosun sabah kalktım altın akşam yattım altın bende eşimde rahatsız olduk artık en son eşim altınları alıp bankaya yatırdı benimde haberim yoktu bi an benden isinsiz alınca zoruma gitti o anda ailemin dolduruşa geldim ve babamın evine geldim şimdi tekrar eşime dönmek istiyorum ama ailem izin vermiyor ailem eşimin altınları bankaya koydunu duyunca beni geri almak istediler bende de hata var annem dedim sırdaşım dedim evimde olup bitenleri anlattım eşimden yana asla sıkıntım yok Allah razı olsun ondan eğer ben geri dönüp gidersem eşime ne ölün ölümüze ne dirin dirimize diyorlar bir daha bu eve gelemezsin bizi sil dediler eşimi seviyorum bana Sahip kötü bir alışkanlığı da yok dönüp gidersem ailem beni affeder mi? Ne yapmalıyım cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

26 Cevaplar

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Sat o altınlar. Kocana mide ameliyatı yaptır adam kilo versin, geri kalanını da çatır çatır yeyin valla. Ailen şoklar içinde sizi izlesin. 
(1 puan) tarafından
Ay kuzum çok isterim mide ameliyatı olsun eşim ama hemofili hastası eşim kanı pihtilasmiyo ameliyat olması riskli
(3,895 puan) tarafından
Tüh canım ya. Korkunç bir hastalık bence. Geçmiş olsun
(1 puan) tarafından
Tabi canım Allah korusun bi kaza yapsa kan kaybından gider
(3,895 puan) tarafından
Evet malesef.
-Reklam-
0 oy
(3,582 puan) tarafından

Herkesin hatası var lakin aşktan gözünüz kör olduğu için tarafsız bakamıyoraunuz doğal olarak. Hepimiz ilk zamanlar amaan ne önemi var altının yeter ki ben mutlu olayım dedik lakin hayat aşkla sürmüyor. Keşke sürse. 

Ailenizi yanlış anlamayın. Altınları bize verin dememişler sen tak yeni gelinsin hem de sahip çık altınlarına demek istemişler. Evlatlarını her ihtimale karşı madden güvencededir diye bilmek için. 
Anne babanın kaygısı açıklanabilir. 
Lakin yeni evli çiftin birbirinden gizli altınları alıp bankaya götürmesi asla kabul edilir bir hareket değildir. Bunu da ancak yıllar gösterir. Şimdi sizi rahatsız etmez. 
Üstelik bankaya götürdüğü doğru mu? Doğruysa bankaya gidip ya da mobil bankacılıktan göstersin. Üstelik hesap ortak olsun ki iyi niyeti görelim. Hem size hem ailenize karşı. 
Her şartta aileniz arkanızda olduğu için şanslısınız. Elbette üslupları güzel değildir vs ama yalnız bırakılsaydınız ve bunu eşiniz görseydi davranışları değişir, gözünde değersizleşirdiniz. 
Boşanın demiyorum ama herkesin güvenini kazansın. Ağırdan alın. 
Mesela şöyle düşünün. Siz kocanızdan gizli altınları alıp istediğiniz yerde saklasaydınız. Ya da saklar mıydınız. Büyük ihtimal gizli iş yapmazdınız. Çünkü onu çok seviyorsunuz, o çok iyi biri vs.. Değil mi. 
Burda iyi olan sadece sizsiniz. 
Her şey gönlünüzce olsun. 
(1 puan) tarafından
Tabiki haberim olmadan alıp gitmesi beni çok üzdü garip tuhaf hissettim ama hatasını anladı
(3,582 puan) tarafından
Hatasını kabul ediyorsa büyük gelişme. Hakkınızda hayırlısı olsun.
İstihareye yatın.
Güzelce ifade edildiğinde iki tarafda barışı sağlayacaktır.
(1 puan) tarafından
Bende eşimde istihare yattık ikimizde güzel rüya gördük canım tek sorun ailem kızım yuvana dön dese herşey daha iyi olacak
(3,582 puan) tarafından
Siz evlatsınız. Eninde sonunda ikna olacaklardır. Gönül kırmayın. 3 günlük dünya.
(1 puan) tarafından
İnşallah affederler
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ailende de hata var eşinde de sende de. Ailen ne diye bu kadar altınlarını soruyor bu yanlış, eşin neden senden habersiz alıp gidiyor bu yanlış. Rahatsız olduysa sıkıldım bu muhabbetten gidelim kasa alıp koyalım bankaya deseydi, böyle başına buyruk davranamaz. Sende de hata yeni evlisin, kimsenin gazıyla değil kendi aklınla hareket etmelisin. Döneceksen eşine sor bakalım neden senden habersiz alıp da kendi adına bankaya yatırmış? 
(1 puan) tarafından
Çünkü bende bı an ailemin aklına uyup altinlsrimi alıp giderim dediğim için hata benim ve ailemin.
(4,067 puan) tarafından
İyi o zaman gidip ortak hesabınıza alın altınları. Eşin kabul ediyorsa bunu sıkıntı yok. Ne altınmış, sen eşin ailen hepiniz altın derdine düşmüşsünüz.
(1 puan) tarafından
Canım eşim altın peşinde değil ailem sürekli altın altın dediği için eşim bankaya koydu gidince bankadan alıp araba alicaz altınlarla
0 oy
(1,036 puan) tarafından
Altınları senin hesabına geçirsin ailem ancak bu şekilde geri dönebilecegimi söylüyor dersin. Şişman olmasi dışında ailen haklı senin göremediğini onlar görmüş. Yarın birgun bosanirsaniz senin hakkın olan esinde kalacak ayrica sana da büyük saygısızlık bu küçümsenecek bir durum asla değil ailene de durumu izah edersin altınları benim hesabıma geçirdi diye onlarda yumuşar 
(1 puan) tarafından
Bunu denicem canım inşallah yumuşar
0 oy
(345 puan) tarafından
Baştan belli imiş ailen kocanı istememiş vs vs sende hemen ilk sorunda ailene anlatırsan kalkıp ailenin yanına dönersen olacağı buydu... Tercih yapacaksın bunu da tek başına karar vermen lazım
0 oy
(718 puan) tarafından
Kımse adamın tarafından düşünmemiş yeni evlisin  düğün yapıp altın takıyorsun hergün ailesi arayıp soruyor altını alıp giderim diyor kadın bir yorumda bunun üstüne sahte gelin olarak düşündü belki adam altın için mi evlendi alıp gidicek mi acaba altın olmasa gider mi diye denedi ve ne acı ki adam yanılmamış altın gittiği gibi kadın gitmiş ben adamda hata görmedim ve kimse kusura bakmasın bu devirde altın kadınındır diye birşey yok altın yatırımdır gelecek için hiç bir emeğin olmayan altın sadece senin olup alıp gidemezsin yada sadece sen söz hakkı sahibi olamazsın ikinizindir yatırımdır ortak bir maldır alyans set özel işçilik var para kaybeder onlar kadının takısı anlarım ama bilezik beşi birlik para etcek şeyler ortak yatırımdır

Eşin hala kabul ediyorken bunca şeye ragmen ailenin laflarına ragmen bir dakika durma ailenin dersi para çünkü yazdıklarına göre
(1 puan) tarafından
Çok adaletli konuştun tebrik ederim seni
O kadar haklısın ki altın sadece yatırımdır bendeki hata zaten kendi aklımla mahvettim yuvamı kurtarmak istiyorum dönecem eşime
(718 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun kurtarırsın yuvanı inşallah dün sormuşsun ne kadardır ayrısın bilmiyorum ama hala neden gitmeyip bekliyorsun ayrı kaldıkça şeytan girer araya daha da soğursunuz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 170 göst.
12 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 280 göst.
0 oy
1 cevap 79 göst.
27 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde deliyureq1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 206 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu

397,342 soru

11,884,296 cevap

36,004 kullanıcı

...