0 oy
142 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (923 puan) tarafından

image

image

demir ve ferritin değerim çok düşük dr a göstermiştim önemsemedi kan hapı yazdı normal standart demir haplarından daha öncede kullandım hiç ise yaramıyor ve kabızlık şişkinlik bir sürü yan etkisi oldu bende 

Bu iki değeri nasıl yükseltebilirim takviye yada ne bileyim önerebileceğiniz branş varmı bakmalıyım

Çünkü alerjik astımım var ekstra bu değerler düşük kanda oksijenim düşük çıkıyor sürekli halsiz yorgun bitkinim 

9 Cevaplar

0 oy
(6,712 puan) tarafından
demir içeren besinler tüketmen lazım. et, ıspanak gibi ama bunların yanında yoğurt tüketme. demir ile birlikte kullanılmamslı. c vitamini ile tüketirsen demir emilimi artar. demir hapını içerken birkaç yudum portakal suyu içebilirsin. vir de yemeklerden en az 1 saat sonra çay, kahve tüket hatta bir süre hiç tüketme 
-Reklam-
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Benimde böyle değerlerim nefes alamıyorum kalp çarpımtım var ruh halimi söylemiyorum bile.saçlar vs bitik.banada garip bir şurup verdi 
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim demirim 9 ferritin 2 düşün 1 senedir böyle ve suan 36 haftalik hamileyim sadece kan hapi verdiler gunde 2 kez içiyorum yukselmiyo 
0 oy
(38 puan) tarafından
Benim Ferittin 4 gitsen doktora hap vsrip yolluyor yan etki yapıyor onlarda nasıl yikselcek bende bilmiyorum ortada salakk gibi geziyorum haksızlık ten 
0 oy
(355 puan) tarafından
Haplardan sonraki aşama damardan demir içeren serum, onun da anafilaksi riski yüksek o yüzden değerleri çok düşük olmadıkça o riski kimse almaz, yapacak bişey yok hemoglobin değerin düşük değil yanlış gormediysem bu durumda hap dışında kimse bişey yazmaz
(2,222 puan) tarafından
Ay doğumdan sonra bana taktılar o serumdan. Cidden çok sıkıntı kan düşüklüğü kendime çok zor geldim doğumum çok zor geçti. Ondan sonra biraz düzeldim
0 oy
(564 puan) tarafından
Demir ilacı bitkisel al onlar işe yarıyor 
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Vall cnm parayi basıp özele gifip demir kan serumu taltircan devlet ilgilendirmiyor 5_7 ay gidiyor öyle dinç benimde genetik bı halta yaramıyor haplar valla
0 oy
(1,701 puan) tarafından
Bnimde aynn kan ilacyla ayakdaym
0 oy
(255 puan) tarafından
Pekmeze biraz limon sık ye ama 1 saat öncesi ve sonrası yoğurt ve çay tüketme bide yeşil mercimek demir deposu 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 91 göst.
2 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mimozacicegim (1,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
11 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine2803529 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 21 göst.
30 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu

384,712 soru

11,508,061 cevap

35,165 kullanıcı

...