0 oy
795 göst.
Aile kategorisinde (809 puan) tarafından
Kızlar ben 2.bebeğe hamileyim Hamile kaldığımda tercihlere İstanbul yazma zorunluluğu yoktu sonradan geldi. Şimdi ben çalışmayacağım. Doğudayız ve düğünümüzü kendimiz yaptık, borçla araba aldık kredilerimiz var, rahmetli annem kanserdi onun her şeyini ben karşıladım diye çok kredi çekip borca girdim. Şimdi tayinimizin İstanbula çıktığını öğrendim. 2 sene çalışamayacağım. Sadece eşimin maaşı olacak istanbulda nasıl kira ödeyip geçineceğiz borçlar da var bilmiyorum. İstanbulda yaşayanlar kiralar ne durumda acaba 

20 Cevaplar

0 oy
(13,367 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun 

Kız kardeşimin de İstanbul çıktı 
(809 puan) tarafından
Bekar polisler beraber ev tutup geçinebiliyor. Evli çocuklu insanları perişan ediyorlar
(74 puan) tarafından
Lojman hakkınız var ise çok rahat geçinirsinş
-Reklam-
0 oy
(3,628 puan) tarafından
Ablamın eşine  yine aynı yer gelmiş cnm polis istanbul geçinmek zor abim 1+1 eve 12 bin  ödüyor 
(809 puan) tarafından
Şırnakta yaşıyoruz şuan. Burada kalmak için torpil arıyoruz resmen. 150 metre kare evde oturuyorum eşyaları azaltsam iyi olacak belli ki
(3,628 puan) tarafından
Ablam öğretmen eş nedeniyle aynı yer gelmiş  onlarda  istanbul gelecek diye korkuyordu
0 oy
(4,621 puan) tarafından

eskiden millet istanbula atanayim diye kendini yirtiodu suan istanbuldan kacmak istio millet gecim derdine.:) yazik ya . istanbul kartalday. 20 civari evler 25  eski evler 15 e falan belki. benim oturdugum 2+ 1 76 metrekare daire  40 bin kadar kirasi karsi dairem.17 katli 160 daireli bi a bi spor salonu var bide 3 kat asagi otopark var giriste guvenlik var diye adi recidance kirasi bu.

havuz mavuz sauna falan olsa dicem

hadi haketsin de onlarda yok.2. kat bide. 17 katin kirasini dusunemiyorum bile

(573 puan) tarafından
Orda gene iyi düşün en Uygun bu izm semti 1 den basldi 5 bine falan oturyorduk en son şuan 13 500 ödüyoruz en uygun buydu hata önceleri herkes diyordu kız sizn ora uygyn ya bizm buralar pahali ben ilk geldgm sene merkezde itryordum tam 800 900 arkdasim diyordu bizm bura bin tele falan ay ne pahalı diyordum banda herkes diyordu ne ucuz bide merkezde ama şimdi her yer aynı oldu
(573 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Okur vallh şaşırmamak lazm cnm sen Hastne tarfina yakinmsin bı ara bı program cikyordu kaç ay önce Kartal'da işte emlakçı evleri satıyordu en normali 15 bin falan site tarzı yerler 25 bin 30.falan bide aydat falan ay coktu sizinde hayırlı olsun zamanında almak çok iyi bizm burda bi dublexs 2019da falan 120 mi 210 falandı düşün hata otrdugumz dairirede çok geniş ferah ormanlık alan 240.faln çok diyorduk yani sonra 2022 yılbaşına yakın bı dubleks 300 dü kredi cikamisti sonra oldu 1 milyon falan şuan 13 500.bu durumda vermek çok zorumuza gidyor rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah hayırlısıyla
(4,621 puan) tarafından
aynn hastanenin iki on caddes gibi bisey. adliyeyla karsilikliyiz bi cadde var aramda
(573 puan) tarafından
He bilyom orralri geçen sene o hastneye kaç kez geldim hiç gelmiştim bide ikea falan gelyorduk
(1,275 puan) tarafından
İstanbul'un semtine göre değişir benim oturduğum semtte 20 bin den başlıyor lüks daireler siteler felan . Normal apartman dairesi 10 Bin felan ben 10 bine 2+1 de oturuyorum Arnavutköy
0 oy
(603 puan) tarafından
Jandarma iseniz lojman ya da misafirhanelere başvuru yapabilirsiniz 
(809 puan) tarafından
Eşim polis
(603 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
(274 puan) tarafından
Polislere lojman olmuyormu
0 oy
(573 puan) tarafından
Hangi semtine semtine göre de fiyat degişyor gerçi 2 yıldır her yer hemen hemen aynı rabbim ödeme kolaylığı versin 2 çocuk olunca bı tık zorllna bilrsin borcun olmsa eşinin maşi iyse uygun fiyta şayet ev bulsan biraz rahat edersin ama borç kira 2 çocuk zor tabi bizmde bu sene birçok var evde tasdik kirda pahalı bebiste geliyor bir sürü masraf oldu başka eve taşınmak borcun içinde çok zorladi bizi ev taşıma olayı olmasaydı belki çok birc olmazdi az olanida bitrmstik çünkü o ev uygundu kirası kaç yıldı ordaydik 
(809 puan) tarafından
Ayy biz de şırnaktayız. Ben akrabalarımdan bu kadar iyilik görmedim sağ olsunlar. Tayin çıkmaz diyordum kalmak için ipka verdik ama çıktı işte. Nasip buymuş. İnşallah iyi bir yere düşeriz
(573 puan) tarafından
İnan öyle iyi komşu bı çok akrbdan iyi şuan burya geldim komşu yok tuhafıma gidyo orda ahic yabacilik cekmiyordum aile gibidydik hamilegim 3 ayı ordaydim hepsi beni sorardı bı ihtiyacin varmı eşim dün diyor zamanında çıktık orda tam bu dönemde senin orda olman lazmdi işe gidyom aklım sende hamilesin bebek olsa onalr yardımcı olurdu çünkü eşimin akrbasi kapımı çalan olmazdı benim akrbalrimda uzak ama komsualrim aile gibiydi gercekden şimdi sanki yeni İstanbul'a gelmiş gibi his ediyom yabancılık çekiyorum orda hiç sanki yılardır gelmiş gibiyim orya  o kadar ki  alşmimtm ki hayırlısı e diyelim yani anakdimki komşuluk çok önemli bı nokta
(142 puan) tarafından
Bi ben mi sevemedim silopiyi çok sıkıcı ve 15 , 20 sene geride kalmış
(6,852 puan) tarafından
Sancaktepe tarafı daha uygun bir tık  annemlerjn mahallede 12 mi 15 binmj kira geçen kiralık ev vardı 2 tane
(573 puan) tarafından
Yani enznda başka semtlere göre ideal acba hangi mahalle ay bix kaç ay önce çok ev ardadik en kötüsü bile 15 14 falandı vallh
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Polis lojmanı yok mu canım 
(809 puan) tarafından
5 yıllık memur çıkar mı bize acaba bilmiyorum ki
0 oy
(387 puan) tarafından
Ne tayini canim öğretmen midin
(39 puan) tarafından
Birde benim çocuğum da yok olmuyor maalesef nasip tabi,tek başıma alışabilir miyim bilmiyorum.en azından bir tane bebeğim olsa onunla ilgilenir büyütürdüm zaten sonra okul çağında batıya geçerdik ama işte nasip kısmet
(2,328 puan) tarafından
Nasip kısmet canim Allah gönlüne göre versin inşallah alışırsın merak etme. Rabbım kucağını boş bırakmasın ne kadar lik evlisin
(39 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim,mayısta iki yıl oldu ama işte yaş faktörü var 34 yaşındayım.Dualarınızı eksik etmeyin lütfen :(
(2,328 puan) tarafından
Vala canjm genel bi sknti varmi bilmiyorum ama benm eşim dayısının kızı 40 yaşında hamile kaldı.  Rabbım biran önce nasip etsin inşallah
(39 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederim,isteyen herkese nasip olsun
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Kız kardeşim bekar İstanbul'da tek başına zar zor geçiniyor  40 m² eve aidat hariç 13 bin TL kira veriyor eşya aldı 10 bin TL  de ona gidiyor e yemesi içmesi evin masrafları ay sonu zor geliyor düşün 
(809 puan) tarafından
Ayyy Allah yardımcımız olsun 6 sene kalacağız bir de.
(1,410 puan) tarafından
Bence şaka yapıyorsunuz. Yahu tamam evet yer yer çok çok çok pahalı kiralar ama 40 metre kare nedir ya ? Madem öyle üstüne iki üç daha koyup 15 bine çok rahat 80 metre kare evde oturabilir
(3,750 puan) tarafından
Keşke şaka yapsam site içerisinde sitenin adını söyleyim kiralarında bak istersen :)
(1,410 puan) tarafından
Söyle kız merak ettim valla
(3,750 puan) tarafından
Soyak evostar 1. Etap sahibinden kiralıklar bak :)
0 oy
(820 puan) tarafından
Yani aldığınız arabayı varsa altın vb şeyleri satıp kredinizi azaltirsaniz gecinirsiniz 25 bin kira diyelim  e belki uygun bir yer bulursunuz elektrik su dogalgaz faturalar 35 bin en fazla polislerin maaşı 60 bin TL olduğuna göre gayette gecinirsiniz bence 
(809 puan) tarafından
Eşim şuan 48 bin alıyor o da içinde 6 bin terör parası var. 6 bin de İstanbula gelince kesilecek. 42 bin yani oraya gelince maaşı
(1,119 puan) tarafından
Bizde terör tazminatı yüksek bir yerde olduğumuz halde 50 falan alıyor derecesi 1. Eşimin batıya gidince 6 bin kesilecek. 60 70 sanıyorlarya gülesim geliyor
(820 puan) tarafından
42 binle normal şartlarda geçim olur ama borç harçla sorun olur biraz
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Kiralar uçuk bacım ...Malesef Bodrum'da oturyyorum 9 bin kira veriyorum..ve buda tanıdık diye yoksa 12 binden basliyor
0 oy
(1,804 puan) tarafından
İtiraz hakkınız yokmu çok zor.kiytirik bı semtte bile bodrum katlar bile uçmuş .
0 oy
(314 puan) tarafından
Ahh ahh cnm bizde batidayiz maalesef geçim çok Zor geçinmek çok zor bizde doğuya tayin istedik malesef çıkmadi çok çok üzgünüz bende eşimde 
0 oy
(2,893 puan) tarafından
Benim eşim de polis 3.kez ipka verdik kabul edilmiş İstanbul çıkacak diye korkuyordum.. ipka verenleri geri cevirmemisler siz direkt tayin mi istediniz 
(809 puan) tarafından
İpka verdik kabul edilmedi. Durdurma için uğraşacağız 1 yıl daha kalabilmek için
(2,893 puan) tarafından
Onun için sağlam torpil lazım.diyorlar hayırlısı olsun
0 oy
(905 puan) tarafından
İlk görev yerimiz İstanbul du batırdı bizi borç üstüne borç yaptık herşey o kadar pahalıydı ki  kendimizi asla toparlayamadk sonra tayinimiz doğuya çıktı bi ilçeye geldik vallahi dünya varmış dedik borçlarımz kapandı para biriktirmeye başladık gerçekten Allah size yardım etsin İstanbul çok zor bi şehir 
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Eşinin mesleği ne? İlk olarak onu sorayım. 
(809 puan) tarafından
Eşim trafik polisi
(7,949 puan) tarafından
Lojman çıkma ihtimali yok mu
0 oy
(40 puan) tarafından
İstanbul'da oturuyorum bende dogdugumdan beri . 6 ay önce Sancaktepe tarafından ev tuttuk 5 bin TL kira ödüyoruz. Öyle ahım şahım mukemmel bı ev değil tabikide eski yapı ama . En azından kendimizi toparlayana kadar az kira vermek iyi oluyor . Çok aramanız gerekiyor öyle internetten falan değil sokak sokak bakmanız gerek
0 oy
(6,717 puan) tarafından
Lojmana başvuru yapın. Abim 3 bin ödüyor ev ve faturalar dahil ama bilecikte. İstanbul da hemen hemen aynıdır 
0 oy
(142 puan) tarafından
Keşke borçlarınız bittikten sonra çıksaydı istanbul güzel şehir ama borçlu gelirseniz zor çünkü hayat pahalı
0 oy
(837 puan) tarafından
Urfa çıktı bzm aklıma geldikçe ağlıyorum 
(809 puan) tarafından
Benim abime Urfa çıktı 6.senesi bitti şimdi Burdur çıktı urfada kalmak için dilekçe verecek. İmkan açısından fena değil her yere de yakın üzülmeyin
0 oy
(8,248 puan) tarafından
Bende Şırnak silopideyim sen hangi mahaledesin canım 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 134 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde SafiyeY (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 372 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 353 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 229 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu

385,605 soru

11,529,521 cevap

35,200 kullanıcı

...