0 oy
340 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bizim binada komşuluk yok denecek kadar az hatta yok alt komsumda sağolsun hep işi dusunce birşey istemek için arar geçende yoğurt istedi verdim tabağı hâla getirmedi bende istemedim dün gece de süt istedi bir bardak var mı diye işi dusunce komşu olarak görüyor üstteki de öyle işi düşünde sizin komşu bağınz nasıl var mı oturup kahve içtiğiniz falan 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hergun bir komşum var gelir çocuklar oynar. Diğer komşularım geçen gün bendeydi iki küçük bebeğim var diy hazırlık bile yapma biz getiricez sana dediler. Yani ben durmadım yaptım birşeyler ama gelirken hepsi elleri dolu gelmiş biri sigara böreği sarmış ,biri kurabiye yapmış , diğeri kek yapmış. Bende yapmıştım salata poğaça tatlı oturduk hep beraber yedik. Komşuluk çok önemli. Rabbim insanlikli hayırlı komşu versin. 
tarafından
Ya vallaha öyle burda selam vermesen onlar hiç vermiyor binada herkes kkimseyi tanımıyor
tarafından
Çok zor oluyor öyle sattığım evdeki komşularım öyleydi. İnsanın başı sikissa ani bir durum olsa kapısını çalacağı komşusunun olmaması çok kötü.
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından
Aşırı ultra iyiyizdir sadece selam veririz
tarafından
O ne demek oluyor kız iyi birşey mi bu yani sjsjs komsuculuk
(410 puan) tarafından
Vallahi sadece gördükçe selam veririz o kadar isimlerimizi dahi bilmeyiz
tarafından
Samimiyet yok desene bizde öyle mal gbiler afedersin işi dusunce kapımıza gelirler geçende birisi birşey istemeye geldi açmadım oğlu gece gece kaç kere çaya kahveye çağırms beni de açacam
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Burda komşu konusunda rekor bende

Yazayım destan olsun

İşini gücünü bırakıp oku

Djdjdj

Karşı komşum var sadece işi düşünce ranacığım olurum

Saç kurutma Makinesi gitti

Ütü gitti

Süpürge gitti çamaşır Makinesi gidiyordu zor kurtardım 

Gece yarısına kadar bende yıkadı birde kapısına koymamı bekler

Koca yağdanlik getirir yağ ver der

Pirinç gitti ufak tefek şeyleri saymıyorum aklımda yok

Tek totomda don kaldı 

Oğulları hasta olmuş bana gelmiş 3 günlük ilaç istiyor 

5 bardak ilaç verdim 

Bardağım hak getire 

Kilo kilo çay fındık 

Ah ah

Etler 

Gene sinir oldum ha

Şimdi bakıyor vermiyorum ya. Benden kötüsü yok
(3,083 puan) tarafından
Bizim Karadenizde fındık tarlamız var
Komşu keşke fındık olsada yesek kız sizde çok
Bizde tadına bakalım dedi
Evdeki çuvaldan verdik 5 kiloya yakın
Ciddi ciddi istedi
 Et evet geçen sene büyük baş kestik
Buzlukta kalan etleri bitireyim dedim konusu oradan açıldı
(3,083 puan) tarafından
Kız benim eski komşum vardı
O kadar güzel komşuluk yaptık halen gider geliriz buraya taşındık bunuda öyle biri sandık
Baktım enayi yerine koymaya başladı
Hadi yoktur dedim yeri gelir bizde isteriz olabilir dedim
Gece yarısı oğlu kapıya gelmiş mayonez ver mı diye
Patates kızartması yapmış yanında mayonez olmazsa güzel olmazmış
Gelde delirme
Gelini vardı gerçi şimdi kovdu garibimi de
Diyor abla eşimin canı menemen çekti yumurta domates verir misin
Cidden şoklar içinde kalıyorum
Sadece benimle değil çoğu kişi ile öyle
Tabi bunları anlayan evine adım atmaz
tarafından
Aboooo mayonez ajjahaj yemeyiversin açlıktan ölsem yine istemem
(17,352 puan) tarafından
Çok garip insanlar var cidden
(3,083 puan) tarafından
Gerçekten garip
O kadar sinir bozucu ki
0 oy
(16,691 puan) tarafından

Komşular hep yaşlı ama aram iyidir şimdi gidecem birine hatta :D

0 oy
(2,838 puan) tarafından
Alt komşum ile iyiydik. Oturur kalkardık. Yardım ederdik. Ne zaman kızımın sesinden rahtsız oldu papaz olduk. Diğerleri zaten aile 3 kat onlarla oturup kalkmıyorum. 
0 oy
(13,265 puan) tarafından
Hiçbiriyle git gel yapmıyorum
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Hiç komşum yok  ,konuşmayı arkadaşlık kurmayı pek sevmiyorum az insan çok huzur 
tarafından
Peki eşiniz demiyor mu git görüş senin gitmenle olmuyor ki çok soğuk insanlar ya işi dusunce kullanıyor biri de yoğurt istiyor işi dusunce sonra muhatttap almıyor enayi miyim ben
(2,144 puan) tarafından
Eşim karışmaz
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Annemlerin binasında komşular hep toplanır parkta. Bizim hobi bahçemiz var geçen annem topladı hepsini gittiler her biri bir şey yapmisti eglenmislerdi. Bazı yerlerde komşuluk ölmemiş şükür de bazıları selam vermez oldu artık değişik 
tarafından
Çok iyi ya doğum yaptım kapımı çalan olmadı
tarafından
Ben bir komşu doğum yapinca kiraz topladım götürdüm bana hayırlı olsuna gelmedi bile
0 oy
(5,292 puan) tarafından
Çook iyi elhamdülillah 3 4 saat sesimiz çıkmasın ararlar nerdesiniz hasta falan mı oldunuz diye tuz su limon aklına ne gelirse paylaşırız birbirimizle kimsede dönüp bunun lafını etmez 
0 oy
(14,458 puan) tarafından
hiç komşum yok olmasın da kafam çok rahat vallahi kendi kahvemi kendim içiyorum bazen aşağı indiriyorum çocuğu orda görüp konuşursak o kadar başka da yok 
0 oy
(816 puan) tarafından

Kahve içer birbirimize gider geliriz ancak işi düştükçe arayan sorana mesafe koymam ** istediğini de vermem. Bir kere yoğurt istedi komşu vermedim :)

0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kimsenin evine gitmem binadaki kimseyi de davet etmem fazla samimiyet her zaman bokluk getirir. Eşimin kuzeni iki kat üstümüzde bi onunla görüşürüz ablam gibi zaten çocukları da çok güzel yetiştirmiş çok hanımefendi. Her konuda destek olmuştur doğum yaptım hep o geldi abla yıkayamadım abla dikişim şu bu hep geldi bi o başka kimseyle binada arkadaşlık kurmam gerek de yok
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Bizimde vardi oylesi beni patates sogan şurup hersey icin arardı yok dedim düşürdüm yakamdan

Bi hamile kaldi tüm mahalleyi dolaştı yesil sogan ariyom diye oysaki tüm marketler manavlar 2 dakika mesafede amac belescilik
tarafından
Ahhahahaahahah
(3,182 puan) tarafından
Gül gül donunu alır böyleleri jsjsjjs
tarafından
Üst komsum yeni Dyson almış Instagram'da gördüm istesem mi ki bir gunluk tüm evi bir süpürsem
(3,182 puan) tarafından
Olur aslinda ödünç askida dyson var jsjsjjs
0 oy
(3,554 puan) tarafından
İki tane komşum var görüştüğüm oturup kalktigim zaten çalıştığım için çok da fırsatım olmuyor
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Cok sukur bu apartmanda komsuluk cok iyi gecen ay hastaydim baya saolsunlar 4gun boyunca corba tencere yemegi salata getirdiler yada birimizden birinde yemek olmayinca o an soruyoruz varsa yollar misin diye yolluyorz sabah kahvaltisina vs cagiriyoruz 4kisi boyleyiz alt katimla kahve iceriz arada yururz iyi oluyor iyi ki tasinmisim buraya 
tarafından
Ya ne güzel ben doğum yaptım kapımı çalan olmadı sen düşün
0 oy
(9,267 puan) tarafından
Benım komsularım yıllardır oyleydı en sonunda baktım bir kahveye cagırmazlar etmezler dedim bunlar işi dusunce buluyorlar. Artık yok demeye basladım valla ayıp bizde insanız 
tarafından
Çok iyi yapmışsın
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Ben saygılı sevgili düşünceli bir insanım mahallede çöp atan yaşlı gördüm mü alır çöpünü ben atarım ya da poşet taşıyan gördüm mü poşetini ben taşırım yaşlı teyzeler tanır selam verir ayak üstü muhabbet eder apartmanda da bir teyze var işte onun dışında kimseyle tanışık değilim ama apartmanda gördüğüm kadinlara selam veriyorum Allah'ın selamı önemli yani aliyorlar işte 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (701 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 118 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.