0 oy
493 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından

Kızlar hatırlayanlar olur kaç Gündür rahatsız ettim ki. Bakmayın... Ayağımın derisi sabah patlamıştı bende doğusunu soydum doyunca kırmızı deri cıktı az bir kısım kaldı orası ince kattı diye doyamadım çok acıdı hastaneye gitsem mahvedecekler biliyorum :( ayağıma batikon sürüp üzerinde silverdin sürüp sardım orası sızlıyor.. Sormak istediğim batikon sürüp üzerine silverdin sürmem iyi mi yaptım  .. Silverdinden daha etkili o deriyi yenilecek başka krem var mı silverdin pek işe yaramıyor gibi yoksa daha zamanı mı var litfen yardımcı olun

image

23 Cevaplar

0 oy
(15,877 puan) tarafından
Aloevera bitkisi varmı evde yada çevrende yaniga çok iyi geliyor. Onun dışında sağlık ocağına git onlar tedavisini yaparlar zaten sen soymuşsun 
(264 puan) tarafından
Yok ondan malesef.. Sağlik ocağında ne yapıyorlar peki bilgin var mı
(15,877 puan) tarafından
Sararlar krem sürerler iz kalmaması için
(264 puan) tarafından
İyileşşsin de bir artık izini geçtim vallahi  ..
-Reklam-
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Sirverdir zaten güzel bir yanık kremi ama enfeksiyon için bilmiyorum iyi gelirmi. Hemen geçmesini bekleyemezsin zaten canım derin bir yanık bu. Ayrıca deriyle oynamasan daha doğru olur izi kalabilir.
(264 puan) tarafından
Yok oynamadım sadece ölü deriyi aldım batikon sürüp silverdin sürüp kapattım
(1,141 puan) tarafından
Hastahaneye gittiniz mi?
(264 puan) tarafından
Yok gitmedim
0 oy
(847 puan) tarafından
Silverdin tek başına yeterli olmaz bu tür yaniklarda bakteri de eşlik eder mutlaka antibiyotikli merhem kullanmanız lazım silverdinle ikisini karıştırarak sürüp üzerini gazlı bezle kapatırsınız. Benim kolum boydan boya yandı o şekilde tedavi ettiler merhemin adını unuttum yakında eczane varsa yardımcı olurlar 
(264 puan) tarafından
Derisi soydum senin de sormuşlar mıydı peki antibiyotik li krem isteyince vermiyorlar sanki
(847 puan) tarafından
Canim de ki daha önce de şuram yandi silverdinle bir merhemi karistirip suruyordum adini unuttum o zaman verirler evet soymuslardi çünkü soyulmazsa iz kalıyormuş
(264 puan) tarafından
Ben soydum ama çok acıyor şuan bir küçük kısmı kaldı onı da kendisi kurur düşer belki
(847 puan) tarafından
Ah ahh bilmez miyim kolum dirsegime kadar yandi ben vantilatörün önünde yatıp kalkardim bikac gün sürüyor acısı geçmiş olsun
0 oy
(3,993 puan) tarafından
Senin ilk yapman gereken onu patlatmaktı o gün de yazdım. İşte bu yüzden iyileşme sürecin uzadı. Biraz da enfeksiyon kapmış. Evet hastahanede de yanık için birkaç krem karıştırıp güzelce sarıyorlar. Bir de yumurta yakma işlemi var internetten bak bulursun o da çok iyi geliyor.  Mesela o siyeh siyah olanları da soymalısın yoksa iz kalır. 
(264 puan) tarafından
Çok acıyor ya öyle kolay değil soymak canım gitti  valla üsttekiler ince olduğu için belki kendisi atar
0 oy
(332 puan) tarafından
Ay çok kötü olmuş canım ya tez zamanda iyileşir inşallah bildiğim bir krem yok
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Aman aman silverdinden uzak dur iz bırakıyor kırmızı kantaron foto ve lr aloe vera kremi var internetten onlara bak bende 2 derece yanık vardı hatta 3 girmek üzere olan bir yanık doktor kesinlikle silverdin sürme dedi ve iyi bir yanık ünitesinde tedavi aldım iz bırakıyor dedi bana bunları önerdi şimdi iz vs felan yok senin yanığın daha kötüsüydü elden dirseğe kadar full böyle kabarık şiş şu doluydu
(264 puan) tarafından
Peki canım derisini soydular mı seninde
(1,461 puan) tarafından
Hayır kesinlikle dokunmadı doktor benim derim büzüştü hatta sular patlıyor üstüm sırılsıklam uyanıyordum kendi kendine attı hep sonradan
(264 puan) tarafından
Öyle mi benim yeğenimin soydular mahvettiler çocuğu alttan yeni deri gelsin diye bende akşam gıtcem bakalım ayağım çok ağrıyor cunku
(1,461 puan) tarafından
Bende soymadı vallaha canım benim yanığım çok ileri boyuttaydı zaten deri üstüne deri çıkıyordu sürekli
0 oy
(72 puan) tarafından
Hametan kullanın çok iyi geliyor 
(264 puan) tarafından
Hemetan bana az gibi sanki
0 oy
(6,747 puan) tarafından
Kantaron surmen lazım ama çok yakar ya :( ama iz kalmaması için kantaron 
0 oy
(3,361 puan) tarafından
Hakikatten deli cesareti diyorum başka bir şey demiyorum dua et de enfeksiyon kapmasun
(264 puan) tarafından
Ben yapmasam hastanede bin beterini yapıyorlar haberin yok bacım
0 oy
(31 puan) tarafından
Sana yanik kremi ismi vereyim oglumun kolu bacagi 2.derecede yanik oldu cay dokuldu 

Kremlerle birlikte kirmizi igne diyorlar ya kucuk cam tupun icinde onu karistirip suruyorduk 1 haftaya kurttu hergun sur 4.5 gun sonra da acik birak ki kurusun 

Redakain

Furacin merhem

Fito( bu iz kalmasin diye)

Kirmizi igne
(31 puan) tarafından
Kirmizi ignenin hepsi degil birazi
Hepsinixcay tabaginda biraz biraz karistir sur
(264 puan) tarafından
Tamam akşam acile gıtcem bunları söylicem yazsın çok teşekkür ederim
0 oy
(12,512 puan) tarafından
Su yanığına kantaron yağı bire bir. Göğsüm yandı benimde kötü oldu 1 hafta da tamamen iyileşti. Sabah akşam yağı sür bişey kalmaz 
(264 puan) tarafından
Bende sürdüm ama hiç gelişme göstermedi
0 oy
(1,290 puan) tarafından
Yanığa batikon sürülmez
(264 puan) tarafından
Neden mikrop kapmasım diye sürüyorlae yeğenim köye yanmıştı hep öyle yaptılar
0 oy
(692 puan) tarafından
Batikonla temizle silverdin hametan anestol fito karışımı olan krem hazırla günde iki kez sür  bide yanık soyulmaz bilgin olsun enfeksiyon kapar yoksa sağlık ocağı yokmu yakınında onlar pansuman yapıyorlar aile hekiminde bu kremleri yazar yada ne uygun görüyorsa onu yazar
(264 puan) tarafından
Kız alttan yeni deri çıksın diye soyuyorlar ölğ deriyi alıyorlar ben soymadan hastanede anamı ağlatacaklardı akşam acile gıtcem ayağım şişti hafif
0 oy
(1,701 puan) tarafından
Patatesi rendele sur kız o çok iyi gliyor
(264 puan) tarafından
Akşam acile gıtcem
0 oy
(692 puan) tarafından
Bide alabilirsenbu karışımın içine Rif 250 ampul iyi olur ama reçetesiz bizim burda satışı yok eczanen tanıdıksa al aile hekimine yazdır 
(692 puan) tarafından
Evet biz hastalara genellikle bu karışımı yapıp veriyoruz bizim burda deriyi koparmıyor lar deriyi oraya yapıştırıyorlar daha hızlı iyileşiyor
(264 puan) tarafından
Allah Allah bende soydum kız keşke baştan denk gelseydim sana... Ama işte kime sorsam koparıyorlar ölü deriyi diyorlar
(264 puan) tarafından
Eczacı mısın
(692 puan) tarafından
20 yıllık eczacı teknisyeniyim
(264 puan) tarafından
Maşallah akşam gittim pansuman yaptı doktor o kadar ilgisizsi ki gözünün ucuyla baktı dedim ilaç yazmıcak mısınız silverdin varmış yan dedi pansuman yaptır odada dedi pansuman yapan adam doktordan daha cok ilgilendi Fuciden kremle silverdin karıştır sür eğer pansumana gelemezsen dedi
0 oy
(711 puan) tarafından
Aboo geçmiş olsun cnm ,hom bitkiselden ballı Krem al çok iyi sonuç elde edersin.
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Bişey sürdükten sonra sarma kapama üstünü canimgecmis olsun keşke bı acile gitsen
(264 puan) tarafından
Gıtcem akşam acile canım pansuman yapsınlar
(1,717 puan) tarafından
Çay mi döküldü noldu canim fena olmuş ya acır bide.az önce tencere göbeğime değdi hala aciyor seni düşunemiyorum
(264 puan) tarafından
Termus ayağıma düştü canım öyle kötü ki Allah kimseye vermesin
0 oy
(4,656 puan) tarafından
Artık NOLUR DOKTORA GİİİİT
(264 puan) tarafından
Gıtcem akşam zaten sakın ol ne noluyor
(4,656 puan) tarafından
Günlerdir ayağın görmediğimiz hali kalmadı. Hadi sıkıntı yok görelim. Ama bi ton işlem yapıyorsun sonra doğru mu yaptım diye bir de korkuyorsun. Yanık ya bu, enfeksiyon kaptırsan ne yapacaksın
(264 puan) tarafından
Bakma arkadaşım sende seni zorlamadım ki herşeye bir cevabınız var  o acıyı bilmediğin için konuşuyorsun canlı canlı soyuyorlar korkmam çok normal başına gelenler varsa diye paylaştım bir tek köye yorum her zaman ki gibi yine sensin artık benim postuma girme benden uzak dur bakma benim bişeyime hadi işine
(4,656 puan) tarafından
Ya iyi de canım arkadaşım sen kendin soyarken anestezi mi yaptın kendine
(264 puan) tarafından
Daha dikkatli soydum zaten ben kasten soymadım kendisi kalktı zaten yavaş yaptım onlar ı olunca Jim acımadan yapıyorlar öldüre öldüre yiğenimden biliyorum ondan korktu ya gözüm zaten
0 oy
(431 puan) tarafından

2 sene oncé benimde sag koluma kaynat su dokulmustu cok kotu olmustu oglen gibi yandi aksam ustu esim isten gelirken krem aldi silverdin ama izi kaldi malesef

image

(264 puan) tarafından
Ya geçsin de izi kalsın bişey olmz ağrısı kötü
(431 puan) tarafından
Valla kotu oluyor sanada gecmis olsun 1 haftaya acisi gecer
0 oy
(2,952 puan) tarafından
Silverdin birinci derece yanıklara iyi gelir seninki ikinci derece yanık olmuş resmen ve üstünü niye soydun enfeksiyona açık hale getirmissin kafana göre müdahale yapma bence sağlık kuruluşu na git yanıklar için gümüş içeren kremler var örtüler var onlardan kullanılır 
(264 puan) tarafından
Silverdin zaten gümüş içeren krem en iyisi dedi eczacı ama karışım olması gerekiyor galiba akşam gıtcem zaten .. Birde ben soymasam da hastanede soyuyorlar ölü deriyi
(2,952 puan) tarafından
Canım ben de hemşireyim ölü derinin alınması lazım evet hastanede de aynı şeyi yapacaklar ama steril şartlarda senin evde yaptığınla hastanede yakılan arasında dağlar kadar fark var
(264 puan) tarafından
Doğru ama işte patlamıştı sağa sola takılıyordu mecbur soydum

İlgili sorular

+2 oy
30 cevap 767 göst.
4 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Ben anne (3,850 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
6 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 360 göst.
26 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferdane (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 217 göst.
25 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferdane (52 puan) tarafından soruldu

384,711 soru

11,508,042 cevap

35,165 kullanıcı

...