0 oy
61 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (753 puan) tarafından
Vücut sıcaklığı 37 37,5 arasi ama boğaz bölgesindeki ateş 38 38,5 havaleye sebep olur mu tek bölgedeki ateş 

4 Cevaplar

0 oy
(4,900 puan) tarafından
Eger epilepsisi varsa direk nobet gecirir benimki ole 
-Reklam-
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Elleri ayaklari ne durumda..eğer buz gibiyse gizli ateş olabilir ..Geçmiş olsun cnm 
(753 puan) tarafından
Yok canım elleri ayakları normal ısıda. Sadece boğaz bolgesinde var
0 oy
(6,888 puan) tarafından
canım havale ateşin ani yükselmesi ya da düşmesiyle olur. epilepsi varsa o ayrı ama ateşe yine dikkat etmek lazım 
(753 puan) tarafından
Canım ilk bebeğim 1 yaşında daha tecrübem yokki hemen telaş yapıyorum sadece boğaz bölgesinde yüksek olması tehlikeli mi
(6,888 puan) tarafından
yani hiç bebeğin boynunun ateşini ölçmedim ben. bu ateşle acile gidilmez, duş aldır ince giydir bekle, ateş düşürücü bile vermene gerek yok evham yapma. 39-40 ta falan bile havale geçirmeyen bebekler var ve emin ol bebekler ateşe bizden daha dayanıklı. 38 derece ateş seni beni yıkar ama bebeklere kolay kolay bir şey yapmaz.
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Dikkat et sürekli kontrol altında tut benm oğlum 3 yaşında geçerdi her ateşte çok tedbirli davranirdik geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah 
(753 puan) tarafından
Amin canim Allah razı olsun. Sadece boğaz bölgesinde var tehlikeli mi peki :(
(1,275 puan) tarafından
Yani bilemiyorum. Bizim sadece alın kısmında olurdu vücut buz gibiydi baş kısmı yanardı maalesef gözüne ve çenesine zarar verdi çene ve gözde kayma oldu tedavi ile düzeldi çok şükür ama hassasım biraz dikkat edin sık sık kontrol edin . Korkutmak değil niyetim emin olun bir anda oldu elimle ateşine baktım bezi tekrar sogutayım derken arkamı bir döndüm havale geçiriyor titriyor gözler gitmişti bembeyaz göz bebekleri yok  dikkat edin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 98 göst.
19 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 333 göst.
0 oy
1 cevap 90 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu

385,361 soru

11,523,624 cevap

35,191 kullanıcı

...