+8 oy
594 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Arkadaşlar burda sağlık postlarina yazanlar doktor musunuz acaba?  Kadının 3 aylık bebeği düşmüş;  biri yazmış bebegi düşmeyen yoktur , biri bisey olmaz bas donmesi göz kayması yoksa korkma .

30 haftalık gebe tansiyonum : '8e 3 tuzlu ayran içiyorum demiş." Birisi  yapılması gerekeni yapıyorsun yazmış vs. vs.

Nasıl birilerinin vebaline girmeyi göze alıyorsunuz 

Bide buradaki cevaplar Nasıl sizi ikna ediyor hayret ediyorum. 

Benim kızımda isilik çıksa hemen ebesini hemsireisni arıyorum yada gidiyorum hastaneye.

Bu konularda kimse yorum yapip ic rahatlatmasin ki karsidakide korkup saglik kuruluşuna başvursun. Yapmayın!!!

19 Cevaplar

0 oy
(1,971 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bence tartışılacak bir konuda yok kısaca size söyle özetleyim hukukta yeri olan bir konu burda bilmediğiniz sağlık açısından ilaç önermek şunu yap bunu yap demek eğer sağlık tıp belgeniz yoksa şikayet etme hakkı vardır cezasıda büyüktür bana yaptığınız öneri bende ters teper ve ben bunu şikayette bulunursam cezası var oyüzden bu tarz şeylerde öneri vs yaparken dikkat edelim biri bişey demez öteki kalkar şikayet eder boşuna dert almaya gerek yok başkasınıda yanlış yönlendirmeye gerek yok tek önerim de sorucak olan soracak ama şuna dikkat edelim bazılark burayı gerçekten ciddiye alıyor ki bunu gebe tarafında çok görebilirsiniz gelen yorumlara göre hareket edip sonu hüsran olan çok var
-Reklam-
0 oy
(1,594 puan) tarafından
Sonuna katılıyorum artımıda verdim böyle durumda burası aklıma bıle gelmez 
tarafından
Ayy evet ya mamadir, bezdir kiyafettir soruyoruz eyvallah ama ilerisi fazla yani
(1,594 puan) tarafından
Tabiki öyle sağlık bu ihmale gelmez
0 oy
(1,269 puan) tarafından
Bildikleri kadar cevap veriyorlar ne yapsınlar ?nihayetinde soru cevap platformu.Acil durumu olan buraya sormamalı o zaman.
(1,971 puan) tarafından
Bence tartışılacak bir konuda yok kısaca size söyle özetleyim hukukta yeri olan bir konu burda bilmediğiniz sağlık açısından ilaç önermek şunu yap bunu yap demek eğer sağlık tıp belgeniz yoksa şikayet etme hakkı vardır cezasıda büyüktür bana yaptığınız öneri bende ters teper ve ben bunu şikayette bulunursam cezası var oyüzden bu tarz şeylerde öneri vs yaparken dikkat edelim biri bişey demez öteki kalkar şikayet eder boşuna dert almaya gerek yok başkasınıda yanlış yönlendirmeye gerek yok tek önerim de sorucak olan soracak ama şuna dikkat edelim bazılark burayı gerçekten ciddiye alıyor ki bunu gebe tarafında çok görebilirsiniz gelen yorumlara göre hareket edip sonu hüsran olan çok var
(5,476 puan) tarafından
Aleynaya katılıyorum kesinlikle.
(1,269 puan) tarafından
Bende herkes çok haklı konuşuyor şuan burda :))
tarafından
Aleyna bunu ayrı yorum yaz başa sabitleyim burda ziyan olmasin
(1,971 puan) tarafından
Yazdım canım
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Yok ya ne gerek var burada anneler var ya illaki gelmiştir başlarına ne yaptiysalar onları yapabilir bu ülkede doktor hastahane sağlık ocağı bile yok o yüzden. Bende yazdım hatta bebeğin düşmüş buraya sormak nerden aklına geldi diye. Aklımı kaciririm hiç araba yoksa komşudan rica ederim oda mı yok parasına başlıyım atlarım taksiye giderimm günde 3 kere gittiğimi bilirim gerçekten çocukların hayatı söz konusu 
tarafından
Hayret ettim ya gerçekten doktor bile 6 saat bekletiyor emin olamıyor.
(1,741 puan) tarafından
Cahil cühella yorumlar üstüne cabası
tarafından
Her yorumda milleti linçleyen kendileri bilinclendirme postuna linç diyo ya saçmalık
0 oy
(16,002 puan) tarafından
Yorum yapan da değil postu acanda suç var. Ciddi anlamda sagliken doktora gidilmesi gerektiği yerde burda post açanlar var bu doğru değil evet 
tarafından
Canım yorumlarda korkunç değil mi kimse yorum yapmazsa yada yapana herkes doktora git dese postu açan da korkar gider yani
(16,002 puan) tarafından
Post açılırsa gelen yorumlar olacaktır zaten
tarafından
Tabi ama bu yorumların hepsi doktora git olsa sorun kalmaz bence
(12,011 puan) tarafından
Uykusu varmış onun çok uykusuz o ısrarla onu yazmış.
tarafından
O da savunmasi iste kendince Gözlerim cayır cayır uykusuz kaldığımız da oldu ama biz kalktık
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Kız kendim sağlıkçı olmama rağmen başıma böyle şeyler gelse Doktor'un kapısında yatardım heralde bişey olmasa bile insan tedirgin olur bilemiyorum cidden herkesin çocuğu iyi diye seninki de iyi olacak diye bişey yok iç kanama o bu varda var yani nasıl emin olabiliyorlar anlamıyprum yetişkin olsa insan kendini az buçuk biliyor ama bebek yani derdini anlatamaz yetişkin gibi gözlem yapılamaz değişik
tarafından
Yani hastanede bile doktor anlamak için tahlil röntgen vs çekiyo buradakiler gözüyle tomografi çekiyor herhalde
(1,971 puan) tarafından
Kız bazen onlardan bile anlayamadığımız oluyor niye diyoruz kalın gözlemde tutalım çünkü netlik bile olmuyor bazen bunlar gözleriyle tahlilleri halledip teşhis koya biliyorlar yani varya gelse çocuğun bişi yoktu getirmedim şimdi oldu dese direk hastane polisine suçta bulunurum bilmiyorum biliyormu ama bu tarz olaylara bile ailenin suçu olsun olmasın tutanak tutuluyor
tarafından
Allah korusun bi gaz damlasını bile kaç hemsire doktora sorup aldim
0 oy
(4,689 puan) tarafından

Niye kız ben hemşireyim :D

Telefonuma ve burdan çok mesaja cevap vermişimdir 

tarafından
Ayy canım sen ver zaten hemşire doktor vevap verse amenna ama kadin gelmiş cocugu düşmeyen yoktur diyor ;)
(5,476 puan) tarafından
Bence böyle konularda hemşire doktor da cevap vermemeli. Ben veteriner hekimim bizim de telefonumuza çok resim geliyor, arama geliyor. Ama hastayı görmeden cevap vermeyi kesinlikle doğru bulmuyorum
(4,689 puan) tarafından
Kan sonuçları ve şikayetler geldiği için tabiki doktora yönlendiriyorum
Yoksa bende bir usg mr bt lab  kiti değilim tabiki ama 15 yıllık yoğun bakım hemşireliği tecrübemide göz ardı edemem şimdi   :)))
0 oy
(13,868 puan) tarafından

Böyle postlara cevap verilmeyece de millet ayrı tribe giriyor 

Kaynana görümce postu olursa cevap verirsiniz diye de laf söküyorlar :)

tarafından
Ayy giren girsin canım ya cocugu düşmüş koşa koşa buraya gelmesin o da
(13,868 puan) tarafından
Burada ki insanlar garip anlamak zor
tarafından
Öyle evet gelmiş birisi bu postta bile linç minc diyor herkesin ağzında bi linctir gidiyor ;)
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Bnde soruyirum bazı konuları illaki birinin başına da gelmişti nasıl bir önlem tavsiye gbi seyelrnicin sorulur tabiki doktorada gidiyoruz öyle kafadan yapmıyoruz herseyi
(12,011 puan) tarafından
Düşmüş çocuk üç aylık daha jöle kıvamında yani, bundan fikir alınmaz. Acile gidilir. İmkan yok diye bir şey de yok. Taksi, ambulans, konu komşu vardır yani bir şey pişik değil bu düşme
tarafından
Nagis çoğu yorumu beğeniyorum aklın yolu bir.
(1,971 puan) tarafından
Kız güldürdün nagiş ya babamda derdi jöle gibiydin adam korkudan yastıkla tutuyormuş ben bi kere düşmüşüm de düşmekte denemez ona hastaneyi ayağa kaldırmışlar kaç sene öncesini konuşuyoruz bak bu devirde bile halen bişey yok götürme diyenlere ben şok tıp gelişti korkmayın iki dk az oturursunuz bişi olmaz korkmayın hastaneye gitmekten yani koca karı lafıyla hareket edenleri hele böyle bir devirde şok oluyorum
(2,994 puan) tarafından
O postu görmedim ilk gebelikse pek idrak edememiş olabilir gitmiştir heralde doktora
(12,011 puan) tarafından
Gitmemiş sorun o bacı bakmış iyice bir şeyi yokmuş
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Bazılarının cahilliği paçasından akıyor ne diyelim :woot:

tarafından
Öyle mi diyorlar en bilgili onlar platform filozofların
(2,405 puan) tarafından
Valla ben korkarım ya nasıl bu kadar emin konuşulabilir aklım almıyor
tarafından
Kulaktan duyma işte cocuk düştüyse göz kayması bas donmesi
Gebelik te kanama kasılma varmi diyorlar yoksa oo tamam turp gibisin
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Soranda var mı akıl :D mr sonucu falanda atiyor lar ya gülüyorum ben. 
tarafından
Kiz 3 aylık bebe düşmüş bisey olmaz da  yazılmaz ya
(2,860 puan) tarafından
Fazla akıldan bunlar :D
tarafından
Kesinlikle
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Kesssiinlikle katılıyorum. Alkışlıyorum 
tarafından
Teşekkürler aynı fikirde kişilere sahip olmak güzel
(5,476 puan) tarafından
Ya tabiki. Yukarıda yazdım buraya da tekrar yazacağım, sağlıkçılar dahi görmeden, muayene etmeden doğru cevabı veremez, vermemeli
tarafından
Haklısınız
0 oy
(5,463 puan) tarafından
Canım ben genelde dr a gidin diyen tarafım ama ona da laf ediyorlar belki gidecek imkanı yok belki kocası yok köyde vs vs diye 
tarafından
112 her yere geliyor canım ya
0 oy
(644 puan) tarafından
Aaaa olur mu onlar profesör doktor bende anlamıyorum gebe olan biri buradakiler yerine neden doktora gitmes bırakın cahilce davranmayi kanamam var diyen burda suyum geldi diyen burda madem öyle neden doktora girmiyor da burda arıyor herkesin gebeliği birmi 
tarafından
Ayy burda doğuracaklar herhalde;))
(644 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin yakında oda olur gibi geliyor sıcak su hazırla havlu getir filan :))
tarafından
Olur olur kesin ;)
(1,971 puan) tarafından
Kız vardı öyle gebe bölümünde evde doğum yapcakmış hazırlık için tavsiye istiyordu noldu bilmiyorum sonra
0 oy
(3,555 puan) tarafından
Kesinlikle sana katılıyorum ben kendim hemşire olmama rağmen çoğu sağlık postuna emin olduğum şeyler olursa öyle cevap veriyorum Emin değilsem hiç cevap vermiyorum ama buradakiler maşallah yürek yemiş sanki 6 sene tıp bitirip üstüne de yüksek lisans yapmış gibi bilip bilmeden her şeye akıl veriyorlar ve komik olan şey de karşıdaki insanın doktorun söylediklerine değil buradakinin söylediklerine inanması bir tane posta denk gelmiştim doktor iki tane antibiyotik vermiş ikisine de içireyim mi diye buradakilere soruyordu ve çoğu 2 antibiyotik birden ağır gelir demişler halbuki her antibiyotiğin etki alanı farklıdır çocuğunun ciğerlerine kadar enfeksiyon inmişti o yüzden bilgisi olmayan lütfen karışmasın karşısındaki insanı kandırmış oluyor çünkü
tarafından
Tıbba inançları kalmamış dicem ama yok ya gereksiz rahatlar sağlık asla ihmale gelmez tabi siz de daha iyi bilirsiniz ama burayı çok onemsiyorlar yazık çocukların hayatlarını riske atıyorlar ısrarla bisey yok diyo nerden anlıyorsa 3 aylık bebekte
(3,555 puan) tarafından
Tibba inanmadıklarını açılan aşı yaptırmak istemiyorum postlarından burayı bu kadar dikkate aldıklarını uygulamayı kapatırken bile açmak zorunda hissettikleri veda postlarından ve her ne olursa olsun burada yaşanan sosyal hayatlarında kafalarına takılıp üzüldükleri için tekrar burada post açmalarından anlıyoruz zaten canım bir hayat kahiresi bir meşgale olmadığı için günlerinin en aşağı 3-4 saatini burada oyalanarak geçiriyorlar o yüzden çok kafayı takıyorlar aynen öyle bahsettiğin şey 3 aylık bebek başına bir şey gelse akıl veren şahıslar o vebalin altından nasıl kalkarlar acaba
tarafından
O kadar güzel yazmışsın ki söylenecek söz yok çok haklısın ++
0 oy
(2,636 puan) tarafından
Ayy o postu gördüm yazmadım bile bana çok cahilce geliyor bebeğin düşmüş ilk burası aklına geliyor çok kez denk geliyorum evde kimse yok göturemiyorum yazanlar bile var sanki öyle bir çağda yaşıyoruz ki ambulans kıtlığı var. Burası sohbet yeri herşey sorulmaz ya biraz akıl. O tansiyon postuna yazdım ben doktora git diye kendi başıma geldi ama benim o kadar bile düşmedi 8 3 de yani gidilmesi gerekiyor bu bile sorulmaz 
tarafından
Biraz daha düşse nabiz duracak zaten bebekte keza icnkanama vs anlamıyorum ya gerçekten biz mi evhamliyiz onlar mı rahat
(2,636 puan) tarafından
Onlar rahat canim, biz aksi yorum yapınca linç ettiğimiz düşünüyorlar onu bile anlamaktan acizler
tarafından
Aynen her yoruma gelen kaidn zaten zor durumda linç etme diyip duruyorlar çıldırıyorum
(2,636 puan) tarafından
Zor durumda olan kişi bence post acamaza, açiyorsa da gelen her yoruma katlanacak
0 oy
(8,887 puan) tarafından
Benim evhamlı pimpirikli insan yoktur düşse ateşi çıksa birşey olsa kim ne derse desin ikna olmam direk doktora giderim. Hata doktora bile zor güvenirim bir keresinde kızım halasının ilaçlarını almış açmış yedi sandım Allah'ım hastaneye gidene kdr 1 buçuk yaşındaki kızım bana 1 tonmuş gibi geldi elim kolum tutmadı tasisam dizlerim tutmadı yürüsem götürdüm doktor bana diyo burda otur birşey olsa müdahale edecez delirdim orda iş işten geçtikten sonra mı dedi kan aldık sonuçlar çıkana kadar bekleyin ztn yemisse yarım saate belir olur dedi ben tutturdum ya yemisse midesini yıkayın kızıma birşey olmasın diye tuturdum ben sakin kalamiyorum 
tarafından
Sen normalsin burda bazıları çok rahat
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Burda hata soranlar da buraya sorana kadar doktora götürse olay yok :)
tarafından
Cevap vermese kimse zaten mecbur götürür  ;)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 178 göst.
25 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ecrin-Busra (1,508 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 383 göst.
24 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Misafir123456 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 395 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kaavi (2,487 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 355 göst.