+1 oy
2,584 göst.
Aile kategorisinde (643 puan) tarafından
2 ay oldu vefat edeli. Babam orda kalamazsın artık diyo. Kayınpederimgil de eşimden kalan ev ve araba ve gelecek paraya göz koyunca münakaşa yaşadık. Babamın evine geldim bir süreliğine. 1 evim var kızlar ama kirada oturuyorum. Kiram kiramı karşılıyor orda. Maaşım çok düşük. Ekstra kira ödeme imkanım yok. Evi satamam babasından yadigar. Zaten mahkeme kararı var ve kredisi de var çocuk malları koruması adına hakim karar vermiş. Bende ailemin oturduğu şehri hiç sevmiyorum. Ailem yaşama imkanım yok. Çünkü onlarla yaşamak demek markete bile gidememek demek. Çok katı kurallılar annemde babamda. Bende düzenimi bozmak istemiyorum. Ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ama kesinlikle fırsat vermiyor ailem. Uzaklaştırma alırım diyorum. Orda rezil olursun dünyaya bizi duyuracaksın deyip duruyorlar. Yoruldum acım bir yana düzenim bir yana. Buraya gelsem kira ödeyemem 15 binden aşağı kira yok. Evim 7 bin lira kirada oturduğum evde 7 bin lira. Eşimin mezarı orda. Burda 23 yaşına kadar yaşadım ama inanın doğru düzgün çarşısını bile bilmiyorum. Ama eşim sağolsun beni rahat bıraktı her yeri biliyorum bulunduğum şehirde. Hiç çıkış yolum yok. Her gün ağlıyorum. Tükendim. Bana akıl verin. Siz napardınız

45 Cevaplar

0 oy
(1,100 puan) tarafından
Başınız sağ olsun. Allah sizin de çocuklarınızın da yardımcısı olsun. Kim ne yaparsa yapın haklarınız dan vazgeçmeyin. Ne kendi Hakkınızı ne de çocuklarınızın hakkını ne kendi ailenize ne de eşinizin ailesine yedirmeyin. 
(643 puan) tarafından
Vermedim. Zaten alamazlarda. Çünkü evlendikten sonra eşimle kısa kısa bişeyler yaptık. Hepsi borçtu zaten vefat ettiğinde. Şükür Allahın yardımı ile hepsini ödüyorum
(1,100 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,605 puan) tarafından
Rabbim seni tez zamanda feraha çıkarsin, o koca tarafınadaa hidayet versin inşallah, evlatları gitmiş hala mal peşindeler mi , hepsini geçtim sizin eviniz üzerinde ne gibi bir hakları var ki dava açabiliyorlar, miras benim bildiğim eşine ve çocuklarına düşer.... 
(643 puan) tarafından
Alamadılar zaten bırakmadım
0 oy
(814 puan) tarafından
Canım benm Allah rahmet eylesin yaa mekanı cennet olsun şuan eşimi daha iyi anladm sanirm ben ölürsem ailenle yasayamazsin yapamazsn yanmda rahatlığa alstin diyor ki evi felan üstüme yapti arsayı felan bana bsey olursa herşeyin olsun kimseye muhtaç olma sende çocuklarım da der gitme ailenin yanına felan ayaklarının üstünde dur canım benm
(643 puan) tarafından
Şu andan öyle yapıyorum canım. Ben ve oğlum bu hayatta tek başımıza tabi Rabbimiz var. Rabbimin yardımı ile ayakta durup hayat mücadelesi vermeye çalışıyoruz
(643 puan) tarafından
Eşinde çok iyi yapmış. Bizde de en büyük etki eşimin evlendikten sonra her şeyi yapması. Beraber yaptık zaten. O yüzden aile istesede ortak olamadı
(814 puan) tarafından
Aynn bzmde öyle ailesi ortak olmak çok istedi eşim kabul etmedi eşimin ve çocuklarımın sadece ne yapiyrsam dedi onlara o yüzden gerçektende bseylerimizn olması güzel bsey yoksa açıkda kalrz  kocanada helal olsun valla mekanı cennet olsun:(
(643 puan) tarafından
Eşim ailesinden çekinirdi. Evi kredi ile çektiğimiz için mecbur eşimin adına oldu. Arabada gizli almıştık. 2 3 ay olmuştu. Eşm vefat ettikten sonra ortaya çıktı. Ama mekanı cennet olsun inşallah o almasaydı ben hiç yanaşamzdım bu kadar borca o hep cesaret etti yaptı. Allah ondan bir kere razı olsun. Rabbim sizinde malınızı eşinle evlatlarınla beraber yemeği nasip etsin. Evlatlarının ve senin başından eksik olmasın. Yokluğu çok zor
(814 puan) tarafından
Amin canım benim çok teşekkür ederim dgru diyorsun eşlerimiz olmasa aynn çok zor onların cesaretyle oluyor herşey sen çok güçlüsün buna eminm herşeyin üstesinden gelrsin eminim
0 oy
(455 puan) tarafından
Başın sağolsun çok üzüldüm senin adına acını bile yaşatmamışlar. Eğer eşinin ailesi ile aran kendi ailenden daha iyi ise bence gitme ailenin yanına. Gidecek olursan zaten seni ayrı eve bırakmazlar kendi evlerinin içine alır bir göz odaya koyarlar. Ne işe gidebilirsin, ne dışarı çıkabilirsin anladığım kadarıyla. Bulunduğun şehirde kal, hatta mümkünse bence kiracını çıkarıp kendi evine taşın, en azından burada kendi evimdeyim kira derdim yok diye savunma yaparsın. Rabbim yardımcın olsun, tez vakitte seni bulunduğun dardan çıkarsın inşallah.
(643 puan) tarafından
Şu an ailem Allah tarafından diye düşünüyorum burda kalmama ses çıkarmadılar. Yaklaşık 1 aydır kendi başıma yaşıyorum. İstediğim gibi oldu. Kırmadan açıklama yapmama ikna etmeme gerek kalmadan nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde burda kendi evimde kaldım
(455 puan) tarafından
Çok iyi o zaman inşallah üzmezler seni bir daha Rabbim kolaylık versin
0 oy
(232 puan) tarafından
Eşiniz trafik kazasındamı öldü, şehitmi oldu, birinde şehit oldu demişsin birinde trafik kazasında demişsin , Türkiyede şehit oldu demişsin kafam karıştı
tarafından
Yanlış değilse. Gardiyandı ve görev esnasında kaza geçiriyodu. Görev şehidi oluyor sanırım
(643 puan) tarafından
Aynen öyle oldu. Görev malulü diye geçiyor. Ve hemen hemen şehitlik haklarının birçoğundan faydalanabiliyorum.
tarafından
Bu arada bazen çok üzüldüğüm postlar yazacak bişey bulamıyorum başınız sağolsun burdan söylemiş olıym Rabbim size güç kuvvet versin evladınızla mutlu olun hep
(643 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 178 göst.
28 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 397 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 402 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde renklidunya (961 puan) tarafından soruldu