+2 oy
1,029 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (204 puan) tarafından

Gerçektsn cok kişi çıt kırıldım rahatsizligi olana asla demiyorum ama 

Bütün ay boyunca yatan ay öyle yapmayim ay böyle yapmayim. Varmi saçmalayan çevrenizde

Mesela arkadaşim oturmaya geldi bu tirip bi tuaf hareketler lavoboya tek başına gitmedi sanmi dağda yaşıyoruz cins cins hareketler 

Ben doğurmaya tek basima gittim suyum giliyordu oğlumu 7 aylik 1.700 gram doğurdum hamiliğim boyunca ayyy uyyy yapmadim duşük tehlikemde vardi  kendi mi övmüyorum yanii öyle biri değildim 

45 Cevaplar

+5 oy
(133 puan) tarafından
Evet cnm aynen sanki dunyada tek hamile kendileri gibi davraniyo bazilari aynen rahatsizligi olana bisey demiyorum ama bazilari cok naza cekiyolar kendilerini
(204 puan) tarafından
Soğuk su içmiştim yanimdaki teyze üşüttün bebeği dedi :)) bende onu unutmamm
(4,604 puan) tarafından
he ya zaturre teshisi koyoyo bazilari bebege:)
(204 puan) tarafından
;))((((((( hahahhahhahha galiba öyle demek istediiii bende dedimm dur sıcak içeyimde ılık olsunn dedimmmm terlemesin     :)
(93 puan) tarafından
Kızlar birde dondurma yersem bebeğim üşür diyen vardı gebelikte
(7,798 puan) tarafından
Ahahahah bende bi kere acı biber yedir bebeğin ağzı yanar mı diye başlık atmıştım tabiki biliyorum yanmaz o vitaminini aliyo sadece da baktım kimse postu açıp cevap vermiyo olay cikariyim demiştim tuzağa düşmeyin kızlar dikkat edin belki post sahibi sandığınızdan daha uyaniktir
-Reklam-
+2 oy
(10,792 puan) tarafından
Annem üç evladını da dokuz ay yatarak doğurmuş, ben 39 haftalık olana kadar ayaktaydım. Annem bulantıdan fenalık geçirirmiş sürekli bayılırmış ben hiç bulantı yaşamadım evet gebelik hastalık değil ama gebelik semptomları herkeste aynı değil. Herkes eşit hassasiyete de sahip değil, kıyas manasız
(204 puan) tarafından
Başlıkta belirttimmm rahatsizliği olanaa demiyorummm bilee diye kıyasss yapmadım sorum çıt kırıldım olanlaradı mesela  saçını toparken kolunu kaldirinca bebek cıkiyormuş yerinden   diye yanimdakine toplatiyordu
(10,792 puan) tarafından
Bebek nerden çıkıyormuş nerden ahahshhshsh anam o ne iyi yapabilmiş o çocuğu ahahhshs ay akşam akşam ne güldüm :)
(204 puan) tarafından
Evet bebek çıkiyormuş kolunu kaldirinca :)
(10,792 puan) tarafından
Keşke öyle kol kalkınca hemen çıksa ne kolay doğumlar yapardık :)
0 oy
(13,860 puan) tarafından
Korkup temkinli davranana hak veririm tabiki ama yani lavaboya tek başına gitmiyor ise sana oturmaya nasıl gelmiş 
(204 puan) tarafından
Bilemeyeceğimmmm.    Kizzz 2 +1 evim oturma odasindan göźuküyor lavobo korkma değil amaaan birsey olmasin tek.basina kalirsa dye
(1,963 puan) tarafından
Bahçedemi WC
(204 puan) tarafından
:) yok ağırda :)))   evin içinde tabikide
(1,963 puan) tarafından
Ne bilem ondanmı gitmiyor korkuyor dediydim :)) evin içinde nasıl gidemiyor töbee
0 oy
(3,623 puan) tarafından
12. Hafmada şarıl şarıl kanama ile hastanede yattım asla WC ye bile gitmiycsin dedi doktor mecbur evde 3 tane daha yavrum vardı kıçım yer görmedi doguruncaya kadar söyleyeceklerim bukadar 
(3,623 puan) tarafından
4 gebeligimde de hep kanamalı bulantili ohoo neler neler ama ben yatamazdim yaa
(204 puan) tarafından
Maşallah kizzz 4 tanee allah bağışlasınnn ,)
(3,623 puan) tarafından
Allah razı olsun canm cümlenin evladını içinde benimkileri de
(4,357 puan) tarafından
Masallah valla sana
(3,623 puan) tarafından
Benimkiler büyüdüler artık ablasi
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Hamileyken yattığım gün hasta oluyordum. Ağrımayan yerlerim ağrıyordu. Kocam beni yatağa yatırırdı ,o çıkar çıkmaz girişirdim işe güce. Üst kattan alt kata berjer indirmişliğim var. Eşim eve gelince kıyamet kopardı, kim yaptı bu işleri diye, annemler ablamlar derdim susardı. Öyle rahat bir doğum süreci geçirdim ki. Abartmak bir yana dursun yürürken bile hamilelerin elleri göbeklerinin altında hep. Sanki bebek çıkıp düşecek, sanki bilmem nolacak. Çok saçma. Abartı. 
(4,357 puan) tarafından
Aynen düşecek ya tutuyorlar :)))sjdbhhj
0 oy
(13,292 puan) tarafından
insanlık hali canım safra kesesinden çok kustum hastanede bile yattım ölüyordum çıktım mecbur ayağa kalktım ama tabi tuvalete gitmemek birax abartı 
(204 puan) tarafından
Benn başlıkta belirttim rahatsizligi olana asla demiyorumm diyee o zaman mecbur yani allah korusun basima birsey gelir diye ama lafimm çıt krıldimlara
0 oy
(197 puan) tarafından
Cidden hak veriyorum etrafımda öyle olan insan çok var 
(204 puan) tarafından
Evett malesefff cok var
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Dediğin gibi tuvalete tek gidemedim çoğu zaman bayılıyordum belli olmuyordu bazen çok iyi oluyordum bazen berbat 9 Ay kustum doğuma kusarak gittim kişiden kişiye değişir durumlar
(204 puan) tarafından
Kesinlikle başlıkta da belirttim rahatsizlogi olana demiyorum bile diyeee  o zaman mecbur
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Hamileyken ayağım kırıldı 3 yerden . 4 gün kalktm 7 aylikta hamileyim çocuğum 7 yaşında yine kendi işimi kendim yaptım topallaya topallaya . Rabbim kimseye muhtaç etmesin çok zordu o yüzden bazı hamileler bana  samimi gelmiyor ki bende 16 kilo almıştım her yerim şiş . 
(204 puan) tarafından
Annneeee işte    gerçekten aminnnn muhtaç olmak çok kötü birsey   bende onlardan bahsediyorummm :)
0 oy
tarafından
Hapsurunca bisey olur mu diyeni gördük bacım;) 
(604 puan) tarafından
Dondurma yersem bebek üşür mü:D
tarafından
Çok sıcak yesem erir mi ;)
0 oy
(588 puan) tarafından
Arkadaşınla bir ilginçmiş yani lavaboya gidemeyen senin evine mi geliyor peki dışarıda da korkmuyor mu ilginç gerçekten bazı hamleler temkinli davranıyorlar tamam hele ki ilk çocukta daha temkin oluyorlar ama asıl olay şu 2-3'ü olanlar hala hamilelik testini soruyorlar gebe miyim değil miyim diye:)))
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Riskli gebeliği vardır belki veya ehvamlıdır dikkat etmek istiyordur. Lavobaya tek başına gitmemesi de tuhaf ama:) 
(204 puan) tarafından
Yokk sağlıklı rabbim kucağina almayi nasip etsin inşallah
0 oy
(650 puan) tarafından
4tane doğurdum ertesi günü doğurmamis gibi hayata devam ettim aynı cinsten kuzenimde var saat başı arıyor kasigim ağrıdı tuvaletim geliyor ay aseriyorum bilmm ne gebeliğini ikimiz birlikte yaşıyoruz 
(204 puan) tarafından
Nehhhh :)      bende erken doğuma girdim acil sezeryana aldilar ertesi gün ayaklandim dedim yürüyebilirmiyim suratimaaa baktilar :) yürüyebilirssn yürü dediler yürüdüm   yanimda yatan kiz vardi 2 gündür yatiyordu hic kalkmais beni görünce ben kalamam dedi olabilri deidm :)
(3,724 puan) tarafından
Bizim gelin bu canı cekmedogi birşey kalmadı her hafta bebeğime birşey oldu diye hastaneye gidiyor ve bebek 7 haftalık düşün dogurana kadar Allah bize sabır versin
0 oy
(1,496 puan) tarafından
İlgi çekme kesinlikle tuvalete gidiyorum elleri sürekli karnının altında bebek düşecek sanki ay uzanamıyprum bir sürü yastık veremli gibi davranıyor çoğu gördüğüm hamile ilginç gerçekten öyle insanlar benim arkadaşta pikniğe koşa koşa geldi yere oturucaz kıyamet koptu hamileymiş o sandalye lazımmış bilmiyormuşuz biz çocuğun gelişimi için yere oturmamak lazımmış soğuk alırmış dedim ne işin varda geldin ozaman koşa koşa yani seninde burnunda geliyor isteklerin var madem diyince gittiler hiçte pişman değilim yine yapsa yine söylerim pikniğe gelmiş prenses gibi gezeyim herkes benle ilgilensin diyor
0 oy
(2,341 puan) tarafından
Nazımı eşime yaptım, alasını yaptım hemde. Hiç pişman değilim. 
(204 puan) tarafından
Eş farklı.  Çevre icin  eşne tabi yaparsin
(2,341 puan) tarafından
Ben eşim dışında kimseye Naz yapmam. Gereken samimiyeti kurmam çünkü. Kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Laf söz oluyor sevmiyorum :)
0 oy
(1,330 puan) tarafından
İlk cocuksa evham normaldir. Bazıları cidden abartiyor ama, ben mesela iş yapmayı pek sevmem bekarken de öyleydim. Şimdi hamileyim daha girişken oldum. Sürekli kendime iş çıkarıyorum zaman geçsin diye. 34 e gireceğim yarın. Bir de arada kötü oluyorum genelde iyiyim. Belki evde ağrı çekiyorsa o korkusu vardır canım 
(204 puan) tarafından
;) 3 aylik daga arkadaşim :)
(1,330 puan) tarafından
Zaman geçsin düzelir canım. Şimdi yeni ya daha evhamlidir. Ya da huyu öyledir bilmiyorum Allah yardımcısı olsun 9 ay zehir olur böyle
0 oy
(760 puan) tarafından

Ahtım vardı ilk gebelikte yapmadım baktım millet ah uh ediyor ulan dedim 2. Hamile kalırsam nazlanacam peki ne oldu :) inan ki kıçım yer görmüyor artık çocuk toplanıyor 5 dk ancak uzanıp hop gene iş güç nasıl yapıyorlar ayyy benmi tez canlıyım milletmi vurdum duymaz anlamadım 4 ay sırf düşük için ilaçlar kullandım yok anacım evin içinde hulk gibiyim:) üstelik belimdde  3 tane fıtık var 30 haftalik oldum ağirlaştım gene yapamıyorum ama doğurmadan 1 gün bari yapayım diyorum ya :))) 

0 oy
(1,963 puan) tarafından

Dün bi nişana gittik ordada vardı bitane 7 aylık felandı sanırsam .masadan kalkarken kocası elinden tutuyordu yürürken elinden tutuyordu .diğer elide karnındaydı :D ilk bebe belliydi baya

(204 puan) tarafından
Ayyyyyy o an güĺmüşsundür  :)
(1,963 puan) tarafından
Ayy evet :))
0 oy
(1,220 puan) tarafından

Gebeliği zor geçmiş 5 ay yemek yiyememis ama yinede eve hergun yemek yapmış 9 kilo verdim bu arada 4 aylik hamileyken de hali yikamistim 6.5 aylıkken de 3 gün zeytin topladım düşük tehlikem ve ikizlerimdn birini düşürdüğüm halde en son 34 haftalık doğum yaptım suyum bitti eşimin ailesinden biri de hamile sürekli sorunu varmış gibi davranıyor iyi yiyip içiyor ama sorsan hiç yemez içmez evde iş desen yapmaz mutfağa asla adim atmaz 6 aylik falan hamile şimdi sen niye bu kadar şey yaptın tabi erken dogurursun diyenler olabilir benim zaten hep sorunlu gitti kusma bende hiç bitmedi su ondan bitti sanırım ama su da 1 gün içinde bitti pazar gününden ptesi benden hiç su gelmedi bu arada sanırım göze geldim çünkü pazar günü 20 kişiye yemek verdim çay tatlı vs gece fenalaştım 33.haftamdi 34 de doğum oldum ay çok uzun yazdım :D

0 oy
(8,222 puan) tarafından
Ben çok zor bir gebelik geçirdim inan yaşadığımı anlatsam için gider o kdr çektim Birlik yaşıyordum çok aç kaldım şeker olmama rağmen sürekli sürekli hastanelerdeydim bir gün olsun naz yapmadım bir gün olsun simarmadim canım şunu çekiyor diyemedim 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 655 göst.
10 Mart 2020 Diğer kategorisinde Kizlarm (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 930 göst.
15 Kasım 2018 Aile kategorisinde Yasemene (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 282 göst.

385,133 soru

11,518,080 cevap

35,176 kullanıcı