0 oy
653 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Ben avrupada yaşıyorum burda bir aydır korona virüsüne rastlandı su an bulunduğum sehirdede en az 100 kişide rastlandı ama hayat devam ediyor ne okullar kapandı ne maske takan var henuz burda virusten olen olmadi olmasinda InsaAllah çünkü her virüsü kapan ölecek diye birşey yok ve her sene gripten daha fazla insan ölüyor. Bir zamanlar hatırlıyorsanız domuz gribide çıkmıştı. Aşı üzerinde çalışıyor muş 'ta zaten. Siz kendinize iyi bakın bagisikliginizi koruyun, ve Allah a tevekkül edin yeter o isterse tek başınıza bir daha kapansanizda virüs gelir bulur 

18 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Mantık ve inancımızca çok doğru... 

Amaaa anne olunca işler değişiyor. Helal olsunn ama ben sakin kalamıyorum. Valla ben şuan mektup bile yazacağım. Oğlumun gaz damlası kullanımından, alerjisi, kabızlığı için benden başka bilen yok beslenmesini, kremlerini vs, bana bişey olursa ona iyi bakılması için  aklımda deli düşünceler. Yani demem o ki panik yapılmaması gereksede, geride bebeğinin kalacak olması düşüncesi yetiyor nefes tıkamaya.. 
(6,825 puan) tarafından
Neden korktuğumu o kadar gzl açıklamsn ki insan bebeği için korkuyor kimse annesi gibi bilmez ki bakamaz sabır sevgi göstermez
tarafından
Duygularima tercuman olmuşsun resmen
-Reklam-
+3 oy
(3,446 puan) tarafından
Aynen 

Millet olarak tesgale çıkartmaya bayılıyoruz

Önlem yok 

Tedbir yok 

Tevekkül yok 

Endişe var
(36 puan) tarafından
Evet burdaki insanlar türkler için çok çabuk gaza geliyorlar dediklerini duydum birkaç kez
(984 puan) tarafından
Öylemi diyolar hangi ülkedesin sen
+1 oy
(5,519 puan) tarafından
Oyle olmuyor iste malesef korkuyosun cocuklarin icin korkuyosun 
(36 puan) tarafından
Anlıyorum bende anneyim 2 kızım var ve daha önce oğlumu kaybettim evlat acısınıda bilirim ama telaş yaparak bir yere varilmaz sakin ve sağ duyulu olmak gerek
(5,519 puan) tarafından
Telas degilde onlemmm
Rabbim yasatmasin bir daha evlatlarini sana bagislasin
(36 puan) tarafından
Amin Allah he ppimizin evladına uzun ömürler versin. Önlem diye hiç evden çıkmamakta olmazki ne zamana kadar mevlam bir hastalık bir acı vermeyi uygun görürse sıcacık yuvanda oturduğun yerdede verir temizliğe dikkat edip sağlıklı beslenmek yeter bence
(36 puan) tarafından
Üstelik burda o virüse yakalananlar iyileşmeye bile başladı
0 oy
tarafından
Açılan post ların haddi hesabı yok insanları daha çok telaşa sokuyorlar
0 oy
(1,323 puan) tarafından
İçimizi rahatlattı n canım ama genede çok korkuyor insan 
0 oy
(701 puan) tarafından
Aynen oyle ama bizim türk insanı pislik yasamayi cok sever. Afedersiniz wc den cikar elini yikamaz. 
0 oy
tarafından
Allaha sığınmaktan baska care yok. Tek care allah. Tedbir bizden tekbir allah'tan 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
O bu değil de insan bebeği için korkuyor kim anne gibi bakar bilir sever sabr gösterir ki.anne olmak başka bişeyms insan önce evladım diyor 
0 oy
(616 puan) tarafından
Bende senin gibi dusunuyorum hatta post actim ama karsi fikirden cok insan var
0 oy
tarafından
Duygularıma tercüman olmuşun
0 oy
(233 puan) tarafından
Kendimiz icin degil zaten cocuklarimiz icin tedirginiz emin ol 
0 oy
tarafından
Elbet birgun olecegiz bugun oazsa yarın vademiz yetiyse birsey bahane olacak ben sahsen korkmuyorum
0 oy
(15,745 puan) tarafından

Vaktin doldu mu insanın illa akı bir sebep çıkar bu virüs de olur kaza da olur 

Rabbim hayırlı olum nasip etsin 
0 oy
(857 puan) tarafından
Canım benim zaten Allahın dediği olur bazı şeyler için de önlem almak gerek abartma yok herkes evladını annesini babasını eşini kardeşlerini düşünüyor Allah herkesi korusun inşallah 
0 oy
tarafından
Türk milleti abartmadı telâşlanmayı seviyor hayat durmadı hayat hala devam ediyor hayatımızın akışını bozmayın bol bol dua ve allaha tevekkül et zaten kaderinde varsa bulur yoksa zaten bulamaz 
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Kadınlar abartmayı polemik yaratmayı severler 2 3 güne unuturlar 
0 oy
(77 puan) tarafından

4. 299  olum var   kii asıl sayı soylenıyor Abartılmaması tedirgin olunmaması normal degıl mı bırakın da tedirgin olalım abartslım. ı :ermm: haa onleme gelince hepimiz oblemler alıyoruz  dunya dakı dıger milyonlarca kısının yaptıgı gibi   turk milleti abartıyor diyorsunuz da su turk milletinı yemeyin bir kerede ya insan olan  :ermm:

(36 puan) tarafından
Normal gripten dunyada her gün en az 1000 kişiden fazla insan i n öldüğünü  düşününce çok fazla bir şayi değil bu virüsten korkulmasinin sebebi sanırım çok yeni bilinmedik ve ilacı olmayan bir virüs olmasi
(77 puan) tarafından
Bu rakamlar daha da artar camjk bnm gelısımı acısın an. Dusuk ulklerde daha cok olur bence kayıplar saglık malzemeleri yetersiz oldugu İcin
Aslında yeni bir vırus degıl varmıs  uzuh. Zamandır  iki tip cesodı varmıs  s&l galiba yanlıs hatırlamıyorsam  olume Sebeb olanı s idi l olno hafif atlatıloyormus

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 47 göst.
4 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (725 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 177 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.
5 Aralık 2022 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 274 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cananadiguzel (319 puan) tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,372 cevap

34,944 kullanıcı

...