0 oy
627 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Esim yüzünden cocugum olmayacak erkek olursa babasının adindan bahsediyor bende koymak istemiyorum ailesine çok düşkün birde etraftakiler ne der çok önemsiyor bende inat ettim çocuk yapmıyorum ama çok istiyorum ilk kızımda çok çektim iki isim verdim kaynanamin çarpmadigi laf kalmadı bana şimdide ikinci çocuğu burnumdan getirecekler

Esimin bana daha çok değer vermesi için ne yapabilirim arada ailesini kıskanıyorum resmen benimde her dediğimi yapiyo ama bu konuda diretiyor evde yardımcı oluyor her istediğimi almaya çalışıyor bu konuda sinir oluyorum birde özel günlerde hiç ince düşünmüyor benmi abartiyorum sizce 

20 Cevaplar

+4 oy
(9,972 puan) tarafından
E çocuğun varmış ya zaten 
-Reklam-
+1 oy
(55 puan) tarafından
Karnında sen taşıyacaksın bıraksınlar da ismini sen koy ben asla koymam eşim 10 kardeş kayinpederim çok iyi çok severim gülerek ismini siz koydunuz hemen dedim baba senin 10 tane çocuğun var ismini koymuşsun dedim güldü tabi eşimle ben ortak karar verip koyarız mesela eşim defne olsun demişti bende ada dedim defne ada koyduk
(1,613 puan) tarafından
Kayin pederim kaynananı hiç rahat bırakmamış sjsjjssj
0 oy
(83 puan) tarafından
Allah başka dert vermesin canım en kötü iki isim koyarsın bu kadar dertlenmene ne gerek var ölümlü dünya 
(8 puan) tarafından
Iki ismide kabul etmiyor
(6,721 puan) tarafından
Bir kez daha böyle bir post açmışmiydin ? Tanıdık geldi post abdulkahar mıydı neydi kayinpederin ismi
0 oy
(2,487 puan) tarafından
İsmi neki çok kötü değilse güzel isimse koy gitsin. Kalp kırmaya değmez. Ben kayınpederimin ismini koyardım ama koymayın sakın manası yok dedi istemedi.. 

Annemde abime kayınpederinin ismini koymuş dedem çok sevinmiş kıyamam. Gönlü olur eğer o da istiyorsa. Ama ismi ne merak ettim 
(8 puan) tarafından
Tanıdık olabilir yazamam ismini eski isim
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Beb asla koymam ya cok sevsem de koymam babamdan cok sevecek halim yok sonuçta neden babamın ısmı değik de kayınpederımın jsmı. Gereksız bı tartışma yuz lerce ısım varken neden akraba dıretılır ki. Brn cocugu yapardım ıstedıgım ısmı de koyardım. 
(8 puan) tarafından
Yapsam çocuğu ortalık karışacak isim yüzünden eşimi ikna etmek için her yolu denedim çok inat napcagimi bilmiyorum
0 oy
(568 puan) tarafından
 Ortada çocuk yok isim kavgasına mı girdiniz canım şu büyüklerin de isim tartışması gerçekten cahillik geliyor bana yani neden karışırlar anlamıyorum 
(8 puan) tarafından
Annesi çok karışıyor herkes koyuyor sen koyamıyorsun gibisinden eşimde biraz belli etmesene korkak ailesinden cekiniyo bazı şeyleri benim zoruma yapiyo
(568 puan) tarafından
Zaten anneci aileci haklıyı haksızı ayıramayan bir eşin var belli bu süreçte yapma bence de çocuk dikkat et korun sonra hamile kalınca bu konu yine gündeme gelir seni yıpratır . Önce eşin değişsin bu konu hakkında
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum. Bende hamileyken isim belirlediler oyle seslenmeye basladialr, onkil dedil tersledim. Esime dedimki koyacak olsamda bu yaptiklarindan dolayi asla koymayacam dedim. Cok meraklilarsa kendilerindoguruonkoysunlar, her seye maydonoz olmasinlar. Bizden cikanada karismasinlar. Net tavrini koy esine. 
0 oy
(714 puan) tarafından

Ah ah aynı beni anlatmışsın aynı benim adam pısırık

Oğlum oldu illa babasının ismi olacak bide tek diye direttiler bende ikinci ismi koydum yanına başladır mırıldanmaya 

Babasının ismi dalga geçilecek bir isim :(

Kızımız olursa da annenin ismi mü olacak dedim yok diyor ama koydururlar benim pısırık adama 

Arkadaş kayınpederin adını koymuş oğluna kavga falan etmişler gitmiş mahkemeye vermiş degişti emiş çocugun ismini:D

(3 puan) tarafından
Nasil basedilir.böyle adamla bilmiyorum çok inatçı bende iki isim verdim kızıma kaynanam iki isimle seslenir bana inada ben çoğu kişi benim koydugumla sesleniriz nefret ediyorum ailesinden birde birbirine bu kadar düşkün olmaları beni çileden çıkartıyor
(714 puan) tarafından
Ailesine düşkün olsun tabi kendi ailesinden değil tabi ki
Onlarda çogu kez benim koyduğum isimle hitap ediyorlar ama inadına kayınbabamın adıyla sesleniyorlar çocuga
Boşverin hep yanınızda değildir inşaallah yoksa ayda yılda bir onlar söylesinler
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Valla çözüm bulsam kendiminkine yapardım. Kızım da aynı evdeydik, stresten gram sütüm gelmedi. Şimdi her fırsatta kaynanam rüya gördüm oğlun oluyordu diyor. Kafayı oğlana taktılar. Sırf bebek olunca tepemde bitecekler diye çocuk yapmıyorum. Birde tabi isim problemi var. En iyisi anası babası uzakta olanla evlenmekmiş sanırım 
(8 puan) tarafından
Bizimkiler uzaktalar yine aynı iş kocadan bitiyo malesef benimki korkak
(1,613 puan) tarafından
Kız benimde bir oğlum oldu 2ay gecmedin2ci cocuk diye mirildandıalr kayinvalidem ruyamda gordum 2 oğlun oluyordu dediler bu iki oğul senin gelinin diye hahah kzi oldu 2ci . İnanamıyorum şu cahiller yuzunden insanlar cocuk yapmak istemiyor hakli olarak tabi
0 oy
(6,973 puan) tarafından
bazı hastanelerde hiç nüfusa gitmeden çocuğun kimlik işlerini halledebiliyorsun. şehir hastanelerinde, ben hastanede bu işi yaparım diyorsan doğur. 

bu isim olayını niye abartılar hiç anlamam. çocuk benim çocuğum tabii ki benim istediğim isim olacak siz kimsiniz yani
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Babasının ismi anlamlı güzelse eşimin hatrına koyardım ama kaynanam çok çektirdi ve ismi iyi değildi bende koymamak için direttim
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Babasının adı ne. 
0 oy
(828 puan) tarafından
Hiç abartmıyorsun babasının ismini koymak istemesi bencillikten başka bir şey değil babasının gözüne girmek için minicik bebeğe niye yapar ki bunu

Kendi adinida degistirip babasının ismini yapsin

Ayrıca kaynanana ne.

İyi yapıyorsun kararını tebrik ederim
0 oy
(828 puan) tarafından

Hiç abartmıyorsun babasının ismini koymak istemesi bencillikten başka bir şey değil babasının gözüne girmek için minicik bebeğe ,size niye yapar ki bunu

Kendi adinida degistirip babasının ismini yapsin

Ayrıca kaynanana ne.

İyi yapıyorsun kararını tebrik ederim...<3

0 oy
(18,302 puan) tarafından
Böyle bi aileye bir çocuk yeter be gülüm zaten
(47 puan) tarafından
Aşırı haklısın.
0 oy
(194 puan) tarafından
Kayinpederini  ismi nedir?
0 oy
(208 puan) tarafından
Valahhh direndim yine olamadi eşim görümcemin dediği ismi koydi sinir krizi geçirdim 

Şimdi güya çok seviyor yiyeğnini görumce hanimmmmm   

Görmeye bile gelmez biz gidelimde görsün ister 

Neyse önemli olan sağlığı adinla yaşasın 
0 oy
(568 puan) tarafından
Koymam bana ve çocuğuma kimsenin sözü hükmü geçmez iyi ki de koymadım annem babanın adını koy dedi gelip yardımcı bile olmaz el gibi davranır ne koyacam gönlümden geçen Yusuf koydum oğluma adı gibi yaşasın 
0 oy
(560 puan) tarafından
Iki isim koyun ikinizde istediginizi koyun ilk ogluma oyle yaptik ikincidede oyle yaptik bi sofun olmadi hem bu kaynanalara ne oluyoda laf carpiyo ya
0 oy
(617 puan) tarafından
Benim ilk çocuğumdu görümcem koydu. Annen böyle baban kardeşin hep söylendim eşime.  Hatta ilgisizsin alakasızsın deyip deyip durdum. Sonra noldu biliyor musun akşam 6 işten bekliyorum eşimi. Ramazan ayı. Her gün oğlumla ekmeye giderdi. Oğlum babasını bekliyordu gelsinde ekmeğe gidelim. Ama ölüm haberini aldım. Keşke keşke başımda olsaydı oğlum baba diyeceği biri olsaydı. İlgisiz olsaydı ama olsaydı ya olsaydı. Vallahi hayat çok kısa billahi hayat çok kısa çocuklarının baba diyeveği biri varken takmayın. Yuvam düzenim hiç bişeyim kalmadı. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 157 göst.
26 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Ahu1990 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 197 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde gulden87 (171 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 857 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Maydonoz dereotu (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,116 göst.
5 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❤Esra❤Mustafa❤Eren❤ (6,136 puan) tarafından soruldu

385,719 soru

11,532,877 cevap

35,205 kullanıcı

...