0 oy
108 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
Kizim bugün tam 2 yaş oldu doğum gününü kutladık artık tuvalet eğitimi vermek istiyorum sizce erken mi biraz daha beklemeli miyim öğrenir mi acaba bir türlü karar veremedim bi cesaret geldi yarın başlasam bi denesem mi diyorum?

10 Cevaplar

0 oy
(147 puan) tarafından
Kendini ve çocuğunu hazır hissediyorsan başla canım erken değil. Hem havalar da ısındı yazı rahat geçirir yavrucak
-Reklam-
0 oy
(186 puan) tarafından
Ben 20 aylıkken başlamıştım çok şükür ogrenmisti de
(6,671 puan) tarafından
Başladığın dönemlerde gece kuru mu kalkıyordu
(186 puan) tarafından
Evt hatta ilk başlarıyım zamanlarda yine de gece bez bağladım bez kuru takip ettim bir hafta kadar sonra gece de biraktim
(6,671 puan) tarafından
İşte demek ki senin bebeğin hazırmış. Benim ki gece daha çok yapıyor. Bezi bi kuru olsa ya da az olsa bende baslicam.
(186 puan) tarafından
Benimki yürümeye başladıktan sonra hep bizle tuvalete geliyordu bizde anlatıyorduk çiş yapıyoruz eee yapıyoruz diye sonra lazimligini koydum bizim klozetin yanına ve anlatıyordum biraz büyuceksin sende yapacaksın bak bu senin diye anlatıyorduk ve büyüdükçe de kendi oturup annne eee anne eee diye söylüyordu geçen yıl bu zamanlarda başlamıştım bezini çıkartıp oturtup duruyordum ilk zaman yapmadı sonra günde 1 günde 2 derken alisti
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bence bu tamamen çocuğa bağlı, o hazır mı 
0 oy
(146 puan) tarafından
Eğer çocuğun öğrenmeye meyilli ise anlıyorsa tuvaleti filan ogret bence erken değil benim kızım 18 aylık ben de bu yaz öğretmeyi düşünüyorum 
0 oy
(774 puan) tarafından
Çocuktan coocuğa değişir galiba ben başlamıştım bıraktım bezden korkmaya başladı üzerini giymek istemedi dışarı çıkarken felan
0 oy
(13,815 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır yaş sadece bir kriteri kendini ifade etme tuvaletini bilme söyleme geceleri kuru kalkma gibi diğer işaretler olması gerekiyor 
0 oy
(13 puan) tarafından
Benim oğlumda Haziran 14 ünde 3 girecek Ben başlamadim daha ama Tuvalet eğitimi için gec kaldımmı evet geç kaldım Bencede geç kalmayın derim istersen deneyin bende biraz havalar ısınsın diye Bekliyorum ısınsa hemen başlayacam.insallah :) denesen en fazla 2 _4 gün içinde zorlanırsınız ondan sonra alıştıkça söyler:)
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Ben oğlum iki yaşındayken denedim olmadi. Üç ay sonra kendisi artık bezi istemedi. 28 aylıkken tam öğrendi. 
0 oy
(585 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişir ama eskiler 1 bucuk yaşına geleni çişe alıştırmaya baslatiyormuş çok imreniyorum valla şuan bebegim 1 bucuk yaşında çişi geldiğinde söylüyor bi iki kere klozete alistirmaya çalıştım iki kere yaptı böyle böyle alışacak dışarı çıktığım bi zamanda hemen lazimlik alicam en azından lazimligina alışsın sevsin istiyorum ben şimdiden başlayıp yaza tamamen alışsın istiyorum ama bakalım ne olacak hemen bi anda oldu bittiye getirilecek bişey değil maleesef
0 oy
(9,899 puan) tarafından

Bende tam 2 yaşında verdim 1 haftayı bulmadı öğrenmesi :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 338 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 262 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 209 göst.
0 oy
20 cevap 480 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,665 puan) tarafından soruldu

384,798 soru

11,510,332 cevap

35,170 kullanıcı

...