0 oy
57 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar benim bebeğim 15 aylık.bazen salatalık soyup eline veriyorum onu tutuyor yiyor ama mesela et versem tiksiniyor tutamiyor ellemiyor bile islak şeyleri ellemiyor elini yumruk yapıp kaçıyor.midesini bulandırıyor.bilmiyorum niye böyle yapıyor niye ıslak bir yiyecek verince tutamiyor atıyor.

4 Cevaplar

0 oy
(104 puan) tarafından
9 aylık oğlum aynı şeyi yapıyor yüzünü buruşturup kafasını tiksinir gibi sallıyor ıslak şeylere elleyemiyor daha eli degerken atıyor 
(29 puan) tarafından
Aynı öyle işte acaba niye daha alışamadılar mi acaba yiyeceklere
(104 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ya daha yeni yeni birşeyleri tanımaya başlıyorlar ondandır bence bişey olduğunu zannetmiyorum bak söyle düşününce mantıklı geliyor tiksinmeleri mesela gözün kapalı diyelim önünde 5-6 yiyecek var 3 tanesi kuru 3 tanesi ıslak gözün kapalıyken kuru olanı iyice yoklayabilirsin bune diye anlamaya çalışabilirsin ama ıslak olanlara deyince tiksine tiksine dokunursun ne olduğunu görmüyor bilmiyorsun hele de o şey ıslak ve yumusaksa dokunamazsin korkarsın tiksinirsin demi onlarda şu an bu durumdalar herşeyi tanımıyorlar daha yeni dokunduklari şeye bı insanlık iç güdüsü olarak çekinerek elliyorlar değilmi ?
(29 puan) tarafından
Evet öyle doğru.ama bazen daha önce tuttuğu şeyi sonra midesinin bulandirip atıyor.ama kesinlikle haklısın daha yeni olduğu için garipsiyorlar demek ki
-Reklam-
0 oy
(1,402 puan) tarafından
Olur canım öyle şeyler benim oğlumda öyleydi geçiyor şimdi kendi yemezse ağzını açmaz benim yedirmemle filan çok normal 17 aylık oldu 
0 oy
(994 puan) tarafından
Duyusal hassasiyeti olabilir siz sürekli farklı dokulardaki şeylere dokunmasını saglayin parkta çıplak ayakla yürütün su ile oynamasına izin verin
(29 puan) tarafından
Bugüne kadar sadece bir defa parka gittik bizim burda pek mümkün değil kızımı evin önünde anca gezdiriyorum valla ben de sizin gibi düşündüm ama işte
0 oy
(5,122 puan) tarafından
Duyusal hassasiyeti var. Benim kızımda da vardı yumuşak şeylere dokunamazdı. Bir an önce çözün yoksa çok zor çözülüyor. Kızım kreşten sonra atlattı 
(29 puan) tarafından
Başka etkileri de var mı peki duygusal hassasiyeti varsa eğer
(5,122 puan) tarafından
Bende bebekken yumuşak şeylere dokunamazmışım. Tabi o zaman nerden bilsinler duyusal hassasiyet falan :) hâlâ peluş oyuncaklar, yün, pamuk gibi şeylere dokunamam :)
(29 puan) tarafından
Aaa evet ben de öyleyim hele ki yünlü ve ıslak kıyafetleri asla elleyemem buz gibi oluyorum strafor falan elleyemem
(5,122 puan) tarafından
İşte çözmezsen çocuk da büyüyünce dokunamaz :)

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 907 göst.
22 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde idilt (1,402 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
0 oy
3 cevap 117 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Fairytalee (2,508 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 65 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mihrenur77 (23 puan) tarafından soruldu