0 oy
1,598 göst.
Aile kategorisinde (1,213 puan) tarafından
Yarın kürtaj olacagm. 14 haftalık hamileym. Meme kanseriymm. Bebekle tedavi olunuyor çok gordm okudum. Ama eşim ve ailesi bebeğin sakat olur diye ilaçlardan dolayı aldır diyolar. 4 5 gundr iyi değilm. 2 yaşında Bi kızım var. Benzer tedavi yapan  bir sürü doktor var. Kimsede demiyor ki hangi doktor iyise bulalm. Annemgl diyor özele götürelim eşim yok diyor. Çok yiprandm yoruldm. Aldırmaya karar verdm. Bi an önce iyileşip kizimla vakit geçirmek istiyorum.. Bi oğlum olacaktı.. çok güzeller hayaller kurmuştum. Ama olmadı. RABBIM tekrar nasip eder mi bilmiyorum. Ama inanın artk çocukta hevesim kalmadı..

46 Cevaplar

+7 oy
(4,070 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kemoterapi zehir önüne gelen iyi kötü her hücreyi her vitaminleri her mineralleri elektrolitleri yok ederken o bebek nasıl beslenecek. ağır ilaçlar alacaksın sonra radyoterapi alacaksın radyasyon kanser hücreleri yakacak.  O bebek karnında ölür sakat olsa iyi, ölür. Kalbi dayanmaz ölür. 

Ağır bir tedavi protokolü. 

Allah affetsin diyorlar ya bu tür cahilleri takma kafana sen. Rabbim bilir. 
(1,213 puan) tarafından
Evet biliyorm zehir ama yüksek tozda vermeyecek ler ki bebek olursa.. tedavi olan bir çok insan var ve bebekleri gayet sağlıklı dogmus
(4,070 puan) tarafından
Bak canım aldır aldırma demem ben ama kanser hücresini türü önemli. Kanser hücresi öyle sinsidir ki gizlendiği organda tekrar büyür ve bu organlar hayati organlardır.  Sen zaten yeterince geç kaldın. Seni çok iyi anlıyorum. Ya tam teslim olacaksın Allah’a hiçbir şeyi sorgulamayacaksın ya da bebek ile vedalaşacaksın.
-Reklam-
+6 oy
(2,507 puan) tarafından
Sana tavsiyem istihareye yat hangisi hayırlıysa onu göster allahım de ondan sonra karar verirsin 
(116 puan) tarafından
Katılıyorum. Rabbim hayırlısını gösterir
(1,213 puan) tarafından
İnşallah yatacagm bu gece kızım uyusunda
(2,507 puan) tarafından
Sonuç noldu canım
(392 puan) tarafından
İnşallah hayırlısı olur senin için canım
(90 puan) tarafından
Ben de burda cevap bekliyim . Cok uzucu ve zor bi durum . Insallah en hayirli en dogru karari vermistir
+3 oy
(981 puan) tarafından
Sakın aldırma o bebek sana şifa olacak kimseyi takma kulağını kapat herkese diğer yanındaki evladını öldür deseler yapabilirmisin karnındakide aynı kıyma ona nolur kalbi atıyor bak Allah'ın izniyle sapa sağlam doğar 
(1,388 puan) tarafından
Sana moral lazım ama onu ben veremiyecem kusura bakma. Zaten ihmalkarlık yaparak ,hastayken bunun peşine düşmeden kalkıp hamile kalmışsın o da yetmemiş sakat olurda vs.. Doktorun ***** mı? Direk aldır demezmiydi? Bende knser hastasıyım ve bu şekilde ikiz hamilelik ve doğum geçirdim. Doktorum la istişare ederk. Ama aynı doktor şu an için aldırmayacaksan önlemini al diyor!  Beden senin bedenin. Yaparken iyiydi de şimdi mi eşin başladı konuşmaya. Yanındaki yavrunun (Allah'ım esirgesin ) ömrünün sonuna kadar sakat kalmama garantisini size kim veriyor?  Rabbim resmen seni imtihana tutuyor ve yarın o cana kıymakla bu imtihanı kaybedeceksin besbelli..
(1,356 puan) tarafından
A&H&M favorimsin aşkım ❤️ muhtemelen şuan çocuğu aldırmıştır. Doktorun değil kaynana ve kocanın düşüncesine saygı duyup kendi çocuğunu öldürmüştür
(333 puan) tarafından
İnsanları hayatıyla yaşantısıyla kaynanası babası eşi yle vs. Kendinize göre yorumlamayın lütfen hele ki hamile ve hasta bir kadını...
(1,356 puan) tarafından
Umuda yolculuk eski postlarına bak post sahibinin. Bu çocuğu bile isteye yaptı . 5 aydır kanser tanılı bir kadın 3.5 aylık hamile. Bu bildiğin bebek katliamı.
(1,388 puan) tarafından
Sağol Mor wampir ❤️ büyük ihtimalle öyle olmuştur
Umudayolculukk arkadaş demiş zaten. Bu bayan kaç zamandır açıyordu. İlk postunda vermedim bu tepkiyi,ilk yorumumda bu değil kendisine
+3 oy
(3,853 puan) tarafından
Herkes bebeğin alınıp alınmamasını konuşmuş ama kimse seni düşünmüyor. Kanser tedavisini grip sanıyorlar, ölmeyi bayılmak sanıyorlar. 

Hem ağır ilaçlar kullanacak hem de o vücutla bir bebeğe can vereceksin. O beden o vücut ne olacak? O psikoloji ne olacak? Bir çocuğun daha var, ona nasıl bir anne olacağın muamma. Velhasıl kelam, tıbbın müsade ettiği herşey islami rızayla zaten kesişiyor.  
(837 puan) tarafından
Burda onu diyenler hamile soru cevapta sunu yedim bunu yedim içtim birsey olurmu sorusu soranlardr
(3,853 puan) tarafından
12den vurdun. Gerçekten tebrik ederim.
(837 puan) tarafından
Şuan dinimiz zorlamıyor ama vicdanen anneye bırakılmalı bence destek olunmalı kararı ne olursa olsun şu bu denmemeli diğer sayfada da o kdr sacma sorular var bir hap içtm diye ölecem sananlar  genelde 2 yerdeki aynı kışıler onada eminim  Allah'ım yardım etsin hamileyken grp olunca ölecek gbı davranıyorz  ne desek boş yaşayan bilir
+1 oy
(710 puan) tarafından
Doğru karar belki ama ben yine de birkaç doktora daha görünürdum . Eğer fikirleri aynı ise sonra aldırma kararı alırdım. Biraz ısrarcı olun. Başka doktorla görüşmek için.
(1,213 puan) tarafından
Gitmiyor özele. Ailem götürelim diyor. Hangi doktor gelirse gelsn alınacak o bebek diyor
(9,972 puan) tarafından
Sağlık bu ya nasıl gitmiyor. Gerekirse deneme yanılma yoluyla bütün doktorlar denenmeli. Bir kez gitse ölecek mi bi can söz konusu burda. Lütfen aldırmadan önce iyice düşünün. Özelde iyi doktorlara görünün. Hakkınızda hayırlısı olsun
(3,154 puan) tarafından
Çok üzücü eşinin ve kaynananin böyle yapması ısrar et git başka doktorlara eşin göturmüyorsa  kendi annenle git.
+1 oy
(1,602 puan) tarafından

Peki 10 hafta kadar dayanamazmısın en azından sezeryanla alırlar küvezde yaşama şansı var ay çok üzüldüm Allah'ım Şafii ismi yüzü suyu hürmetine şifa versin çocuklarına bağışlasın seni :'(

+1 oy
(12 puan) tarafından
Bebeğini emzirince yenemez misin kanseri acaba yani kızını canlı canlı kesseler kabul eder miydin yani durumunu bilmiyorum ama tüylerim diken diken oldu Rabbım safi ismiyle şifa versin size ama bebeğine kıyma lütfen 
(1,246 puan) tarafından
Kızını canlı canlı kesseler kabul eder miydin ne demek ya siz artık iyice kafayı yediniz
(792 puan) tarafından
Normalde kürtaja karşı biriyim lakin bu hanımefendinin durumu çok farklı siz ne dediğinizin farkında mısınız bu nasıl bir cümle ki arafta kalmış bir anneye bunu söylüyorsunuz gidin keyfi amaçlı bebek aldiranlara istediginizi söyleyin ama bu kadına değil!  Allah'ım sizleri umarım böyle bir imtihanla sınamasın da siz böyle düşüncelere girmeyin ama empatiden bu kadar yoksunsaniz yorum yapmayin lütfen. Kanseri griple karıştırmayın ve bebekten önce anneyi düşünün anne iyi olacak ki bebeği iyi olsun o kadar ilacı ve bebeği aynı anda kaldırmak kolay mı sanıyorsunuz üstelik evde bekleyen bir bebeği daha var en azından iyileşir ona yeter neden o açıdan düşünmüyorsunuz
(1,246 puan) tarafından
Kocaya karı boşamak kolay tabi ağzı olan konuşuyo ay küfür bile edemiyorum o kadar kızdım
+1 oy
(3,366 puan) tarafından
Çok zor bi durum tabi ki ama başka doktora daha gitmen ve fetva alman şart. Eşin ve ailesi diyor diye değil bu işler can senin canın annesi sensin. Başka doktorlara gidip yorumlatman gerekir bi can söz konusu sonuçta 
+1 oy
(8,259 puan) tarafından
Çok üzüldüm günahı eşinin boynuna paraya kıyıp birkaç doktora daha götürse özele vs belki başka bir yolu bulunur kıyamam 14 haftada küçük değil ama sende üşütmedjn kansersin Rabbim ikinizide kurtarsın esinede Hidayet etsin
(1,213 puan) tarafından
Bende onun için üzülüyorum. Kaynanam da demiyor gorumcem de kimse demiyor. Götür belki başka doktor çare bulur. Tek korkuları çocuğun sakat olma ihtimali
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım 
0 oy
(327 puan) tarafından
Çok üzüldüm rabbım sana sıfa versın inşallah aldırma annesı vebalı çok büyük belkı sana sıfa olucak başka doktora gıt lutfen
0 oy
(13,929 puan) tarafından
Yaşamadan tavsiye vermek zor ama geçen süreçte epeyce büyümüş doktor doktor gezip hepsi aynı şeyi söylerse ancak o zaman son çare olarak başvurulacak bir şey Rabbim doğru karar verdirsin :(
0 oy
(29 puan) tarafından
Canm onkoloji doktirun ne diyor? Tedaviyi nasıl planladı? Kaçıncı evredesin.kemotrepi alacagin kesinleşti mi .seni tedavi edecek doktorların fikri önemli. Sürece onlar hakimler çünkü.rabbim sifa versin .seni çocuğuna bağışlasın. 
0 oy
(29 puan) tarafından
CNm hangi sehirdesin
0 oy
(141 puan) tarafından
Canım belkide hayırlı olan budur çok geçmiş olsun tedavini güzelce gör kızın için güçlü ol :( 
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Çok zor Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(2,285 puan) tarafından
Allah affetsin ne diyim 
0 oy
(4,013 puan) tarafından
Canım sen istihareye yatsana bu gece hayırlısını Rabbime sor 
0 oy
(350 puan) tarafından
Al veya aldırma diyemez bence kimse ama kendi sağlığın tehlikedeyse kızını düşün ardında onu bırakmak ister misin? Bebeğini sağlıklı dogursan ve sen onların yanında olmasan daha kötü değil mi , çok zor bi karar çok üzgünüm 
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Hamileyken yediklerimiz ictiklerimiz bile bebeği etkiliyorken onca ilaç neler yapmaz. Biri post açmış sizle ilgili sakatta olsa Allah vergisi diye ne kadar saçma bir post. Neden göz göre göre bilerek sakat doğurasin yazık değil mi o bebeğe onun hayatına? Evet çok zor bir durum ama senin bir çocuğun daha var strest yapma üzülme önce sen iyi olacaksın ki çocuğuna bakabilesin. Tedavine başla iyiles sonra yine bir çocuk sahibi olursun. Allah senin içini ve durumunu biliyor mecbur olduğunu biliyor için rahat olsun. 
tarafından
Belki görmediği bi posttan bahsedip üzüyorsunuz
(6,724 puan) tarafından
Niye uzeyim burada da aynı cümleler kuruluyor zaten kadının kaçıncı postu.
(1,213 puan) tarafından
Hangi post merak ettm göremedim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 152 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,240 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 746 göst.
0 oy
13 cevap 280 göst.
5 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy