+2 oy
499 göst.
Diğer kategorisinde (1,268 puan) tarafından

Kızlar doğum hikayelerimiz gelsin mi ?

Önce ben tabi ki :D<3

Benim 33 haftalikken kontrolde suyum az olduğu için hastaneye aldılar 1 hafta sonra da doğuma 34 haftaliktim aşırı korku panik var birde ben panik olunca çok saçmalarım ameliyathaneye geldim sırtımdan iğneyi vurdular ama aşırı korkuyorum Dr a sürekli sorular soruyorum bana sorma başında bekleyenlere sorabilirsin dedi onlarda sürekli telefonla uğraşıyor bana cevap vermiyor :D Bende Dr a bebek çıktımı kime benziyor iyi mi niye bu kadar geç çıkıyor siz yapamıyor musunuz vs vs gibi saçma sapan şeyler söylüyorum bana canım çeneni kapatır mısın artık işime odaklanmak istiyorum dedi neyse bebeği çıkardılar ama ağlamıyor yan tarafımda saat var 11.15 de bebek çıktı ama 2 dk oldu ağlama sesi yok bağlı olan elimi cektim çıkardım o perdeleri açtım Dr avazı çıktığı kadar bağırıyor hastaya sahip çıkın falan filan ortalık karıştı tabi benle ilgilenmeyen anesteziciler hepsi başıma toplandı beni deli bağlar gibi komple bağladılar ve kafamı bile tuttular oynatmayim diye ben ağlıyorum ama ağlayınca da sümüğüm akar sümüğümu siler misiniz çok afedersiniz ama aktı falan diyorum bebeği gösterdiler bana ben daha çok ağlıyorum bu sefer sümük ağzıma gircek şu hasta bi çıksaydı falan dediler arkamdan ama napayim hem panik hem korku derken çok saçmalamistim :D:silly:

24 Cevaplar

+1 oy
(1,241 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Sey geldi aklima. Kayahanin şarkısı. Benim askerlik hatiralari senin dogum hikayen bitmez di:D suan asiri eriindim anlatmaya baci:D

(1,268 puan) tarafından
Ay ben hiç anlatmıyorum rezillik dalga geçerler diye doğum bitince bile ağladığım için hala burnum akıyordu sedyeyi getirenler ailen burda mi diyor ama gözüm görmüyor ki kocam yok o uzundu kimse uzun değil burda dedim annem geldi annemde agiyor bi yandan burnumu silmeye çalışıyor :D anneme de kimseye anlatma diye tembihlerim hep :D
(1,241 puan) tarafından
E sen gizliyi düğün  evinde söyledin Bacim hahahhaha
-Reklam-
0 oy
(8,713 puan) tarafından
36. Haftama girdim.

Gece saat iki burdan bir kaç arkadaş ile konuştuk. Artık uykum geldi uyudum. Gece 4 gibi WC ye uyandım suyum geldi. Eşim kalktı acayip sancılar girmeye başladı. Hemen hastaneyi ve doktoru aradık. O arada eşim kizimi uyandirdi ,giydirdi ,bavulları hazirladi. Ben tabi evde çıldırırcasina sancı çekiyorum. Hemen taksi çağırdık taksi geldi. Adam diyor sakin ol abla ben seni yetistircem sakın dogurma. Hastanenin kapısından girdim kızımın kafası çıktı. Doktor pijamalar ile gelmiş hemen dogumhaneye aldılar. Doktorun tek yaptığı tutup çekmek olmuştu.. Rabbim herkese böyle kolay doğum nasip etsin. 

İlk doğumu anlatmıyorum pozitif olanı anlattım.
(1,268 puan) tarafından
Ay ne güzel kız keşke benimde öyle olsaydı benim ki trajikomik oldu biraz :D
0 oy
(4,003 puan) tarafından
Sezeryan günü aldım gittim doğurdum işte amannn kız anlatamaya üşendim 
(1,268 puan) tarafından
Kız herkes böyle anlatıyor benim mi olaylı sadece doğumdan sonra ben kontrole gittiğimde ameliyat yapan Dr a denk geldim bana seni bidaha görmek istemiyordum ben ya dedi bana ask olsun hocam daha cok goruscez demiştim:D
0 oy
(3,761 puan) tarafından

Peki perdeyi açtığında karnını gördün mü korkmadın mı? :D

(1,268 puan) tarafından
Karnımı görmedim kafam çok alcakti kafamı kaldiramadim ama her yer kan içinde Dr un eldiveni falan onları gördüm benide kan tutar o an mesele çocuk olunca insan nasıl güçlü duruyor :)
0 oy
(1,901 puan) tarafından
Ahahaha kötü olmuş ya :D ama insan o an ne yapacağını bilemiyor ki :))

Benim ilk kızımda sezeryana imza atmıştık 40+4 de hiç açılmam yoktu ve bebek daha kanala inmemişti bile her neyse sabahında sezeryana olacaktım hastaneden çıktık eşim beni anneme bıraktı ve annemde çok güzel bir kısır yapmış hiç unutmuyorum ahahhaahha sonra onu yerken sancılarım gelmeye başladı hafif hafif doktoru aradım hemen gel dedi vardım hastaneye nst ye bağlıyorlar sancı biraz çıktı ve yatışımı yaptılar zaten sabaha sezeryan olacak diye :)) sonrasında sancım giderek şiddetlendi resmen yalvarıyorum hemşireye beni alın sezeryana biran önce diye doktorla konuşuyor işte sabahı bulur gelişme yok felan diyor deliriyorum :D gittikçe şiddetlendi sancım hiç oturmadim sürekli squat yaptım felan bianda tuvaletim gelir gibi oldu giderken kan gelmeye başladı hemen annem ebeyi çağırdı baktı çocuğun başı kanala gelmiş hemen dogumhaneye ve 3 ebe ile doğum yaptım doktorum dikiş atmaya gelmişti eşim çok kızmış o zaman doktora yani bir kere olsun gelip bakmamisti bana her neyseeee o gün gece normal doğum yaptım yaniii:)) 

İkinci doğumum ise aynı şekilde 40+4 haftalıkken oldu aynı şekilde ne sancım ne açılmam var doktor sıkıştırıp duruyor hadi doğur artık bilmem ne zaten tedirginim daha da tedirgin ediyordu beni açıkçası. İlkinde bu kadar korkum olmamıştı ama ikinci de sanki ilkmiş gibi korkularım çok fazlaydı suyun sınırda çocukta 4 kiloya yaklaştı şu gün gel doğumu başlatalım alttan fitil koyacağız dedi tamam dedim o gün sabah gittik erkenden fitil koydular sancım çıkıyor ama çok değil ve düzensiz benden sonra kaç kişi geldiler hepsi doğum yaptılar ama bende tık yok :))) sonra doktor geldi ikindin işte dedi ki fitili çıkaracağız yarın sabah yeniden takacagiz o kadar sinirlendim ki ben deneme tahtasımıyım demişim ahahqhaha ama iyiki de öyle yapmışız :) işte istersen gel ben seni hemen sezeryana alayım şimdi ama ben normal yapmanı istiyorum dedi zaten bu fitil sancılarını tetikleyecek dedi tamam dedim ve gerçekten gece kendi sancilarim başlamıştı düzenli ama çok değildi gece hiç oturmadim sürekli hareket ettim yürüdüm biraz uyuyayım dedim uyusam sancı giriyor uyanıyorum off off çok zorlandım bee o 3 gün hastane bana hem kabus hem rüya oldu :) birde benim sıkıntım ebeler geliyor alttan bakıyorlar diyorlar ki senin rahmin geride şok olmuştum o kadar canım acıyordu ki artık yani normal açılmaya bakamıyorlardı ellerini iyice sokuyorlardı afedersin perişan oldum resmennn neysee neysee sabah 6 da bana tekrar o fitili taktılar ve hemen mi etki eder biran da sancılarım yükseldi ama karnım halen yukarida hahwhaha düzenli bir şekilde 100 den aşağı inmiyordu dayanamiyorum artık diye bagiriyordum resmen sonra ebeler geldiler alttan bakalım bir diye dedim kesin beni sezeryana alacaklar sonra hemen dogumhaneyi hazırlayın doğum başlamış bebeğin başı gelmiş demesinler mii o an bı ağlamaya başladım :')) şimdide duygulandım bak çok şükür sağlıklı bir şekilde bebeğimi kucağıma aldım :) ❤️ baya uzun oldu ama he ahqhahaj
(1,268 puan) tarafından
Kız ellerini nasıl sokuyorlar ayyy içim bi kötü oldu çok afedersin
(1,901 puan) tarafından
Ay ne sen sor ne ben söyleyeyim yani el değilde kol desem daha uygun olacak :D şimdi spiral taktırmayı düşünüyorum ama fobi oldu resmen bende korkuyorum:)
(1,268 puan) tarafından
Iyi ki sezaryen olmuşum mu diyim o zaman çünkü muayene de bisey soktular aktif su gelişi varmi diye o bile iğrençti bunu yapmasak ben istemiyorum diyorum senin keyfine göre yapmıyoruz bunu hanımefendi demişti bana yine dogurtan Dr um az uğraşmadi benle kadın ya aksi ama işinde cok iyiydi hastaneye yatisi doğumu herseyimi o yapmıştı
(1,901 puan) tarafından
Ya bende o an sıkıntılar çektim ama.sonrasinda hemen ayaklandim tabi yani ben normal doğum yaptigim için pişman değilim iyiki de yapmışım :) ama nice normal doğum yapıp sonrası zor olan insanlarda var
(1,268 puan) tarafından
Eve maalesef öyle
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Ahaha güldüm kız :DD benim hiç sancım gelmedi gidip suni aldım hep 3,4 saate doğurdum sadece ilk oğlumda sandalyeyle götürüyor hemşire çıktı çıktıı başı çıktı bebeğin diye bağırdım hep hemşire eğilip eğilip bakardı önüme yok çıkan felan demişti sürekli:d
(1,268 puan) tarafından
Sen nerden biliyorsun çıktığını:D
(1,698 puan) tarafından
Kız normal dogurmadin heralde o son an yani bebeğin kafasının geldiği an çok fena hissediyorsun orda afedersin büyük tuvalet gibi hatta ben önce tuvalete gitmem lazım altıma edecem diye bağırdım öyle gelip baktılar ki 10 cm.bebek geliyor dediler öyle gidiyorduk o ara bağırdım:D
(1,268 puan) tarafından
Arkadaşım ikinirken büyük tuvaletini yapmış knk kocaman bisey çıktı ebeler şok demişti:D
(1,698 puan) tarafından
Ahahah ya Allah seni :D evet öyle kazalar oluyor normal doğumda bende olmadı çok şükür
(1,268 puan) tarafından
Ben 1 tane zorunlu sezaryen oda :D
0 oy
(197 puan) tarafından
39+5 haftaliktim kontrole gittim bebeğin suyu bitmiş direk yatış yapalım dediler doktor belki iki gün sürer suni sancı vercez dedi kaynanamla eşim yanımda çıktık doğumhaneye eşime dedim anneme haber ver kaynanam diyor yok doğum olsun sonra nasıl sinirlendim anlatamam gittim imza alıyorlar eşime izin vermediler ben tek gittim nasıl korkuyorum titriyorum o derece tek başınayim ne telefonu verdiler ne bir şeyimi saat 12, de yatış yapıldı benim sancım yok doktor geldi suni sancı verdiler alttan sonraı annem geldi yanıma doktorlardan zorla izin alıp çorba verdi bana annem yanımdayken hiç sancım yoktu doktor geldi anneme çik kontrol etcez dedi annem çıkmış eşime flb demiş daha ne sancı var ne bişi çok uzun sürer doktor beni muayene etti ben sandım içim parçalandı benim bu sancılar geliyor Allah'ım nasıl bağırıyorum kimse de gelmiyor izin de vermiyorlar uykum da öyle bastırmış tam gözlerim kapanıyor sancı vuruyor hemşireyi çağırdım belki on defa sonunda geldi dedim ben yapamıyorum olmuyor ya beni sezeryan yapın yada cikcam gitcem doktor geldi diyor hayır illa normal doğum olcak ben kararlıyım ama ya sezeryan yada cikcam eşimi çağırdım geldi dedim çıkalım gidelim başka hastaneye ben yapamıyorum doktor dedi son kez alttan muayene edim sonea bakcaz kontrol etti dedi bu saatten sonra kesinlikle yollamwm seni doğum az kalmış eşimi de yollamışlar geri öyle bağırıyorum illa eşim gelsin illa eşim gelsin diye sanki gelcek ne yapcak ahahahah hemşire çağırdı eşimi eşim geldi ben artık bağırmıyorum hemşire diyor senin derdin kocanmis tüm hastaneyi ayağa kaldırdın bilseydik dhaa erken çağırdık kocanı işte öyle böyle derken gece 22.30 da oğlum dünyaya geldi  odaya cikmam saat 1 i buldu o kadar çok Suriyeli kadin vardı ki hastanede izin vermediler onların doğumu bitmeden ne ben çıktım ne kocam geldi nede annem çok üzülmustum ona ama eşim yanımdaydı doğum yapana kadar her şeye şahit oldu bebeğin kafası çıktı benim kocayı öyle odadan çıkardılar cidden bebeğim doğduğunda kucağıma verdiler ya tüm ağrılarım bitti bı anda Rabbime binlerce kez şükürler olsun ❤️ biraz uzun oldu hakkınızı helal edin 
(197 puan) tarafından
Yok canım ben eskişehirde doğum yaptım ahahahah
(1,268 puan) tarafından
Olmadı o zaman:D
(197 puan) tarafından
Tutmadi demekki bu sefer bı dahakine ahahahah
(1,268 puan) tarafından
Doğurmak için burayı tercih edersen olabilir iyi bir ikili olup hastanedeki herkesi istifa ettirebilir canından bezdirebiliriz:D
(197 puan) tarafından
Olur aslında bazıları cidden kötüler gitsin onlar ahaahab
0 oy
(246 puan) tarafından
Benimki, benim için bayağı zordu ya. 33 haftalıkken nişanım geldi. Normalde özelde belirli bir doktorum vardı ve orda doğum yapmak istiyordum. Neyse o gün dedim ki boşuna özele para vermiyim şimdi gidiyim devlete ama evi temizledim duş aldim, iki minibüs değiştim. Belim çok ağlıyordu, suyum falan da gelmemişti daha. Ben bebeğime bişey oldu falan diye tribe girdim ama hareketlerini de çok net hissediyorum. Neyse gittim bana 3.5 cm açılman var yatış yapman gerek dediler. İki gün doğumhane katında yattım. Bide bilirsiniz devlet Hastanesi'nde doktordan çok stajyer var ve gelip gidip herkes seni elliyor. Neyse benim açılmam iki günün sonunda 9 cm oldu sonta taktılar. Bebeğim hâlâ karnımdayken suyumu patlattılar. Ve o kadar bebeğimin küçük doğmasına benim 9 cm açılmam olmasına rağmen bana kesi attılar makata kadar. 27 dikiş! Uyuşturmadan! Doktor sadece kafamın üstünde karnıma bastırıyor o kadar. Yani hastane değil de denk gelen doktor çok önemli. 
(1,268 puan) tarafından
Ay çok kötü 33haftalık bebek ufakta olur tersmiydi acaba o zaman çok kesi oluyormuş Dr bana normal yaparsın ama makata kadar yirtilirsin demişti
0 oy
(1,504 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Meleğimde 35 kaftalıken cuma günü muayeneye gitmiştim herşey yolundaydı pazar günü hiç hareket etmedi ve pazartesi hastaneye gittik nst çektirmek için içeri girdik kadın kalp atışı yok dedi korkma hemen doktorun yanına git dedi içeri girdik doktor ultrason da baktığı gibi maalesef kalp atışı yok acil sezaryen dedi doğum zamanı aşırı ağladığım için bilincimi kaybetmiştim 

Bebek hareketleri çok önemli 2 saatten fazla hisetmezseniz hemen doktora gidin 

Oğlumda 
30 dan sonra ağrılarım başladı 33 te doktor kesinlikle ayağa kalkmak yok demişti ağrım çok olduğu için hergün hastanedeydim 35 te iç dikişlerim açıldığı için acil sezaryen e alındım çok fazla ağladığım için başımda duran adam abla seninle bende ağladım o nasıl ağlamak demişti o an kızımın doğum anı gözümün önünden hiç gitmedi oğlumuzda kaybedicem kucağıma alamayacağım diye çok korkmuştum öyle işte çok şükür oğlumu kucağıma alabildim büyütüm 3 yaşına girecek inşallah kardeşinin gelmesi için gün sayıyoruz 
(1,268 puan) tarafından
Rabbım sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım ❤️
(1,504 puan) tarafından
Amin inşallah cnm sağol❤️
0 oy
(1,058 puan) tarafından

Ayy bu hikayeni okuyunca dedim ki kendi kendime ...Ben bu kadına geçen gün Allah eşine sabır versin demiştim...

+Çok doğru demişim...Allah adama sabır versin :D:D

(1,268 puan) tarafından
Eşimle doğumda küstük:D
(1,058 puan) tarafından
Aa niye kız o değil de sen dogurdun diye mi :)))
(1,268 puan) tarafından
Hayır ben hastanede yatarken kimse gelmedi eşim de onları savundu doğuma gircem kaynanam ekine gübre aticaz öğleden sonra alsınlar diyor eşimde ekin gübreleme derdinde bende Dr a söylüyorum hemen sizin keyfinize göre ayarlasın gelmeden kırmızı halinizi da serelim dedim kaynanam kızmış vs vs boş boş şeyler işte
(1,058 puan) tarafından
Hadi ya kıyamam ..Boşver sen kizceni güzel güzel büyüt boşver onlri
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Post yukarı...
0 oy
(137 puan) tarafından
Ahaha üşendim şimdi uzun uzun yazmaya
0 oy
(4,842 puan) tarafından

Benimki uzun yazamam isteyen sayfama girsin okusun:D

(4,842 puan) tarafından
Oku oku kız büyüde kardeşi olacak inşallah
(1,268 puan) tarafından
Kaynana terörü heryerde :D ay ne güzel güle güle büyüt bebelerini:)) ❤️
(4,842 puan) tarafından
Ay sorma bende dönüp tekrar okudum sinirlerim bozuldu hahaha
Allah razı olsun canım bakalım bunda ne olacak❤️
(127 puan) tarafından
Kizlar sayfada.dil okunuyor
(4,842 puan) tarafından
Anlamadım
0 oy
(4,368 puan) tarafından

Kızımda berbattı devlette dogum oldu. Herseyiyle kotuydu öldüm resmen. Oglumda çok kolaydı ozelde dogum olacaktı 38 haftalık tim 10 gunum vardı doguma gece sancıları başladı dogum diye düşünmedim. Sabaha kadar snci cektım ama dayanılmayacak kadar değil. Sabah kontrolum vardi gittim 3 cm acılma var dogum baslamıs Dr eve gitmeme izin vermedi valizleri cantalarida almıştık Allah tan esımle güldük hatta dogum yapıyormuşum diye giderken:)suni sancı verdiler acılma hizlansin diye akşam 6 olmadan kesısız dıkıssız Dr da doguma girmesiyle cok rahat bi dogum oldu elhamdülillah. Ertesi gün bebegı alıp eve geldik. Dogum yapmamıs gibiydim zaten yatmadım bile.. Kontrole gıttım dogum yapıp geldım 

(1,268 puan) tarafından
Maşallah maşallah:))
(4,368 puan) tarafından
Masallah cnm sagol. Esım 3. İstiyor oglum 3,5 yasında. Dogum fiyatlarida cok artmış ama o Dr ne versem az:))
(1,268 puan) tarafından
Kız ben çok korkuyorum siz nasıl 2 3 karar veriyorsunuz
(4,368 puan) tarafından
Bana kalsa yeter 1 kız 1 oglum var esım az dıyo bakalım artık. Cocuklarım sakin yapıda arada zor oluyor ama idare ediyoruz. Kızım 9 yasında oglum 3,5. Olursaarayi cok açmak istemiyorum. Max 3 olur nasıpse
0 oy
(550 puan) tarafından

Yaa çok güldüm Allah da seni güldürsün :D

Ben 42. Hafta bacağımın ağrısını doğum sancısı sanıp ortalığı velveleye vermiştim. Eşimle apar topar hastaneye yetiştik. 3 gün sancı çektim erken gitmişim ama geri bırakmadılar. 3 günün sonunda acil sezaryene aldılar 8 cm açılma ile. O kadar sancıdan sonra sezaryene girince cennette gibi hissettim. Doğumhanede köpek azarlar gibi azarladı ebeler. Hayatımda görmediğim aşağılamaya orada maruz kaldım. Sezaryende bir genç adam başımı okşuyor bana moral veriyor. Tatlı bir kız, bana spinal anestezi hakkında bilgi veriyor. Derken kısa süre içinde doğdu kuzum. Ama hiç ağlamadı. Sonra onu odaya çıkardılar. Ben yoğun bakımda Sabaha kadar bekledim. Annem başımda bekledi. Ama hiç susmuyorum çenem açıldı. Kadın başımda uyukluyor. Sonra benim soğuk alerjim var maalesef. Sıtma tuttu. Bana battaniyeler, yorganlar getiriyorlar ama nafile. Donuyorum. Neyse zor güç ısıtabildiler. Sonra kızımın yanına götürdüler sabah. Ama Sabaha kadar kızımı hazır mama ile beslemişler. Ben emziremediğim için. Buna üzüldüm. Sonra memeyi istemez diye. Dikişlerimi baştan savma yapmışlar, bi de enfeksiyonla uğraştım. Antibiyotik tedavisi gördüm. 

İkinci bebeğimi de aradan 3 yıl geçtiğinde kucağıma aldım. Bunu normal doğurmak istiyordum ama bulunduğum şehirde yaptıracak bi babayiğit yoktu. 36. Haftada kanamam oldu. Ama böyle çok tuhaf bi kanamaydı. Plasentam aşağıdaydı. Yine acil sezaryene alındım. İmza attırdıkları kağıtta ölüm riski falan yazıyor. Çok berbat bi durum. İstemeye istemeye o kağıtları imzalamak zorunda kalmak. Başka bi seçeneğim yok çünkü. Neyse bu sefer tıp fakültesi yarı özel bir klinikti. Doktor bayağı özendi dikişime. Ama ben ameliyat boyunca ağlıyorum. Evde bir kızım var hadi bana bişey olursa napcam diye. Başımdaki asistan kız da gözünü seveyim öyle ağlama bak tansiyonun düşer doktor bana kızar diyor. Ameliyat odası soğuk olduğu için yine soğuk alerjim hortladı. Ama öyle böyle titremiyorum. Beni zaptedemiyorlar. Kaç kişi bir oldu beni durdurmaya çalışıyorlar. Çenem ayrı titriyor. Vücudum ayrı benden bağımsız titriyor. Eğer burayı ısıtırsak kan kaybından gideceğimi söylüyorlar. Ama hiç bunları duyacak halim yok. Üstüme bi ameliyat örtüsü daha örttüler. Ama yok. Dedim ben burda ölmezsem kolay kolay ölmem. Ama çok şükür yaşayacak ömrüm varmış. Yoğun bakımdaki hemşire diyor ki, tam göndereceğim, birden tansiyonun yükseliyor. Ben de üzüldüm ve korktum .Beni sakinleştirmeye çalışıyor. Oğlunun ismi ne olacak diyor. Ben de orda ismini söylüyorum. Ayy ne güzel isim falan diye bana moral vermeye çalışıyor. Halbuki kayınbabamın ismi. Hahah. Öyle böyle bu doğumu da atlattım çok şükür. Diğerine göre daha çabuk toparladım. 

Şimdi de üçüncü bebeme hamileyim 6 buçuk aylığız. İnşallah buraya onun da hikayesini eklemek nasip olur hayırlısı ile. Allah hepimizi sağlıkla bebeğimize kavuştursun. Bana kalsa bi kız bi oğlan yeterdi. Ama kaynana bi yandan onun kaynanası bi yandan, kocam bi yandan üçüncü üçüncü diye çeneleri durmadı. Lanet olsun dedim seslerini kessinler. Ama mesafemi de koydum artık karışamasınlar. Hamileliği de stressiz geçireyim diye ayda bir anca görüşüyorum kaynana ile. Vazifesi olmayan işlere karışmasalar da saygınlıklarını korusalar keşke.. çok uzattım canım herkese Allah hayırlı doğumlar nasip etsin. Evlatlarımızı göz aydınlığı eylesin. Acılarını göstermesin.

(1,268 puan) tarafından
Hepsini okudum Rabbım hepsine hayırlı sağlıklı ömürler versin:) ❤️
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Can ben senin tatlılığına kurban olurum
(2,140 puan) tarafından
Tabikide bacım sana dedim
(1,268 puan) tarafından
Ay bi totom kalktı:D teşekkür ederim ya çok tatlısın ❤️
(2,140 puan) tarafından
Rica ederim ne demek bebeğin nasıl
(1,268 puan) tarafından
Çok şükür 4 ay 1 haftalık olduk bile :))
(2,140 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(897 puan) tarafından
36 haftalık doğurdum yks sınavına girdim git gel baya yürüyüş bide eve gelip banyo yapıp kaynanama gittim acilmam olmistu kontrole gittim doğumum başladigini söylediler 2cm açılma var bebek kanalda dediler  o ara başka kadın doğum yapmişti dikiş atiyordular kadın istemedi benmde ilk doğum korktum bırakmadılar dışarıya çıkim yalandan annem dışarda haber verip gelecem dedim çıktım eve geldim korkuyorum ağlıyorum akşam kanamam başladi mecbur gittim sabah kaçtın doğum başlayinca geldin tabi dediler  5cm açılma var dedi sancı yok tabi suni sancı verdiler 4 saat sonra kızım doğdu tam gece 02.10 da 

Sabah doktor geldi kaçan anne demek kacmakla kurtulmuyor deyip hep gülüyordu ama pişmanlığım keşke gitmeseydin doktor vardı en azından ebelerin elinde kalmazdim baya kötü geçti zordu
(1,268 puan) tarafından
Bende sedyede giderken ben kacamam da artık falan dedim banada gülmüştüler:D
0 oy
(1,131 puan) tarafından
O günü hatırlamak bile istemiyorm kızımın kalbi durdu bir kaç dakika sonra kalp masajıyla hayata döndü 
(1,268 puan) tarafından
Çok şükür Rabbım sana bağışlamış
0 oy
(127 puan) tarafından
37 haftalıkken kontrole gittim karın gerisimi geriden baş ileride falan dedi bende doktora babası minyon ona benziyor dur falan dedim doktor vaktiyle sezeryana alalım dedi 37 hafta 4 günlükken planlı sezeryana aldılar hastaneye yatış verdi kontrole gittiğim gün cuma günü yattı. Pazartesi sezeryana aldı doktor önümde 3 tane hasta var bekliyor biri girdi çıktı diğeri girdi çıktı benden önce bir tane daha girdi doktoa ha bire birşeyler soruyor söylemi böylemi diye doktor kızdı ona beni en son alacağını söyledi neyse bana geldi sıra beni aldı belime iğne vurdu yatırdılar önümde örtü ben hep dua ediyorum ama sağlıklı hayırlı evlat olması için beklerken bile devamlı dualar ettim doktor benimle dalga geçiyor bugunun en uzun hastası sensin falan diye bende güldüm nerelisin falan konuşuyoruz doktorla 2 de alındım ameliyata 2 15 de oğlum doğdu hissettim çıktığını yıkarken o orda ağladı ben sedyede ağladım iğne falan yapıldi getirdi yanıma 5 dakika kadar öpüp kokladım çocuğu götürdü ebe benim ameliyat devam ediyor doktor bana yüzde 90 bir daha çocuğun olmaz dedi tüp bebek bile imkansız dedi Allah verirse de mucize bebek olur dedi bende Rabbim buna uzjn ömür versin dedim gelişim geriliği yokmuş çocukta benim rahim çok darmis o yüzden çocuğum gelisememis iyiki erken aldım yoksa yaa seni yada bebeği kaybedebilir dik dedi doktor şuan şükür oğlum 4 buçuk aylık olacak sağlığı yerinde çok şükür 
(1,268 puan) tarafından
Kız mı erkek mi
(127 puan) tarafından
Erkek cnm seninki
(1,268 puan) tarafından
Kız:))
(127 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün cnm
(1,268 puan) tarafından
Cümlemizin canım
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Ben anlatsam film olur. Film sahnelerinde ne yaşandıysa hepsi başıma geldi nerdeyse 
(1,268 puan) tarafından
İnşallah kötü değildir:)
(7,949 puan) tarafından
Trajikomik desem
(1,268 puan) tarafından
Benimde öyleydi:))

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 464 göst.
0 oy
3 cevap 138 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu