+1 oy
587 göst.
Diğer kategorisinde (3,456 puan) tarafından

Bebem uyumuyor yine mecbur size sarcam :angel:

Şimdiki konumuz "Bir kaynana atasözü derki" 

Önce ben tabiki :D benim kaynanam şöyle der sürekli 

"Benim oğullarım melekti melek el kızı geldi böyle oldular benim evimdeyken böyle degillerdi" 

Asla ben yetistiremedim demez el kızı yaptı kızları içinde "Benim kızlarımin yaptığı işi bu köyde kimse yapamaz benim kızlarım bir tane" :D

30 Cevaplar

+2 oy
(1,104 puan) tarafından

:D benim ki de oğlu onu arayıp sormayinca ya da ona kötü bı soz edince Diyo ki; sen kocanı ne biçim terbiye etmişsin..? :D

Sanki ben doğurup büyüttüm..Kendi terbiye edememiş benden bekliio

(3,456 puan) tarafından
Benim kaynanam sen ara sor demezsen aramaz işte ara sor de ula banane diyom bana ananı babanı arami diyor oğlun yo ben ozleyince arıyorum o özlemiyor demekki aramıyor diyince de sizden kaynaklı diyor değişik varlıklar:D
(1,104 puan) tarafından
Hepsi aynı vessellamm :)
-Reklam-
+2 oy
(340 puan) tarafından
Benimkide önceden böyle değildin der kocacığıma. Kocama sorarım önceden nasıldın diye daha beterdim der :D
(3,456 puan) tarafından
Öyle deme gelinler yapıyor herseyi geçen çok yağmur yağdı bana diyor ki sen aradın yağmur yağdı bütün bahçem gitti niye aradın yağmuru da ben yagdirdim tövbe haşa:D
(340 puan) tarafından
Bacım seninki kendini aşmış Allah yardımcın olsun :D
(3,456 puan) tarafından
Benim ki arşa cikar bu konuda gökten taş yağsa kötü gelinler yüzünden yağar ee kaynana gözünde de iyi gelin yok :D
+1 oy
(538 puan) tarafından
Benimkide annelerine yapmazlar eşlerine yaparlar herşeyi der 
(3,456 puan) tarafından
Kıskanç işte halbuki analarına daha çok yapıyorlar işi evde malak gibi yatar eşim anca
(666 puan) tarafından
Ayy benimkide öyle der e bana yapcak tabi derim sen mecburisin ben sevip evlendigi kişiyim
+1 oy
(12,197 puan) tarafından
Sen kilo mu verdin gülüm❤️
(3,456 puan) tarafından
Ay bi an bana diyorsun sandım benim bile hoşuma gitti boş bulundum kendime bakıyorum :D
(12,197 puan) tarafından
Ahahhhshv kız her görmesinde diyo ama ve ben asla kilo vermiyorum
(3,456 puan) tarafından
Benim kendi annemde öyle halbuki verme yok alıyorum aksine:)
+1 oy
(3,165 puan) tarafından
“Yavrum bu çocuk aç. Altına bak bi altını kirletti heralde. Üşüyor gibi yelek giydir. Sıcak oldu üstünü incelt… “ ahahaha çocuktan sonra sürekli böyle bizimki
(3,456 puan) tarafından
Neyse torununu düşünüyor en azından benim ki gibi koy yere ağlasın öyle uyur dememiş:D
(3,165 puan) tarafından
Tabi canım benden çok düşünüyor bazen acaba ben mi doğurdum diyorum o mu :D
0 oy
(1,700 puan) tarafından
benim gelinim iyidir ama oğlum bi cins der:)) sağ olsun hshsh
(3,456 puan) tarafından
İdeal kaynana maşallah maşallah nazar boncuğu emojisi:D
0 oy
tarafından
Köye gelen gelin şalvar giyer der başkada sözü yok çok şükür
tarafından
Ben giymiyorum istemiyorum her köye gitmemize bir şalvar davası çalarız giy giyme biraz boşladı gibi kaynanam eşim kızmış yeter artık serbes bırak diye
(3,456 puan) tarafından
Ama çok rahat:D tabi tercih meselesi bide nedense kaynana kayinpeder o giyilsin istiyor bende kirmiyor  giyiyorum onlarında hoşuna gidiyor
tarafından
Bizimkilerde çok mutlu olur ama giymek istemiyorum daha önce hiç giymedim
(7,134 puan) tarafından
Kız bi giysen hele yazın püfür püfür:DDD
tarafından
Kız yok ya birkez giydim çocuktım o zamanlar şalvara takılıp düştüm nasıl yaptıysam :)
0 oy
tarafından
Erkek çocuğu erkek erkekler canım erkek erkek çocuk erkekler yemek yapmaz erkekler iş yapmaz erkekler çay getır oğlum canım oğlum erkek oğlum... 

"" Babana yağ götürde pılav yapacak """

""  Baban çay ıstıyor caydanlıgı götür kendı doldurur """ :) :) :) 
(4,717 puan) tarafından
O erkek ne bilsin iş yapmayı demıstı esım için Pasa gibi yetiştirmiş elini bıseye sürmezdi yeni evliyken, Sımdı benden çok iş görüyor sagolsun kocacım. Kaynanam şok şok :)) ee evlendin diyorum ananın evı değil el kızının evı diyorum adamı rahat bırakmazlar ahahha.. Rahmetli kayinpedere cekmıs diyorum kaynanama bize öyleder kendi adama her ısı yaptırırmis maraslilar işte naparsin :D
(3,456 puan) tarafından
Maraşlı kaynana terörü bitmez buraya sayfa sayfa yazarım ama şey çok komik oluyor oraya yatıya gidiyoruz eşimle beraber yatıyoruz haliyle onlar erken uyuyor bizde konuşup güleriz işte sürekli tek gözü açık bizi izler nasıl huy yaptıysa onu uyurken de öyle uyuyor artık:D
(4,717 puan) tarafından
Bizimki cok fenydida ben baya yonttum lafımı esirgemedikce kendine gelmeye başladı :D
(3,456 puan) tarafından
Kız bende öyleyim artık maymun gözünü açtı susunca kendini imparator sandı benim kaynanam saygı duydum yaşlı başlı kadın sanki kaç yıllık ömrü var gönlü olsun diye diye ebemizi belledi huysuz gaci:D
(4,717 puan) tarafından
Oyle dedik biz yaşlandık cin gibiler bunlar daha bizi gömer.. Benden sağlam olduğu kesin :))
0 oy
(4,992 puan) tarafından
Siz evinizde iyi olun mutlu olun ben başka bir şey istemem der canım kaynanam 
(3,456 puan) tarafından
İdeal olması gereken model :) ❤️
(4,992 puan) tarafından
Melek gibi kadın sagolsun
0 oy
(3,456 puan) tarafından

Güzel bisey diyen yokki başa tutturayim :D:woot:

0 oy
tarafından
Ben dört tane çocuk büyüttüm....
(3,456 puan) tarafından
Ee 4 çok değil ki kaynanam 11 6 tanede vefat etmis
tarafından
Bisey der yapmayınca ben dört tane büyüttüm demeye baslar
0 oy
(2,441 puan) tarafından
Maşallah gelinim iyidir der hep, bir de oğlumun biraz ahlaki güzel değil ani parlıyor, birbirinizi kirmayin değerinizi bilin der her konuştuğumuzda. Canım kaynanam ❤️
(3,456 puan) tarafından
Kız maşallah diye başla cümleye nazar değer deli :))
(2,441 puan) tarafından
Maşallah, maşallah canım. Zaten artık uzaktayız anca senelerce telefondan konuşuruz. Rabbim hepsine sağlık versin
(3,456 puan) tarafından
Hepsine mi :D Şaka şaka Rabbım hayırlı ömürler versin ❤️
(2,441 puan) tarafından
Haha yani kendi aileme de eşimin ailesine de anlamında:D
(3,456 puan) tarafından
Sizi kapsiyorsa tamam ben genel anladım:D
(4,717 puan) tarafından
Ayy bu yorumu ben yaptım sanki ben gelinden memnunum oglumdan değilim anı sinirleniyor der kaynanam :))
(2,441 puan) tarafından
Haha dogru valla canım kardeşleri de hep der bir ondan cekinirdik diye
0 oy
(430 puan) tarafından

Hey gidi hey simdikiler de kendini avrat sanıyor çamaşır bulaşık makine yıkıyor bez hazır mama hazır bizim zamanımızda 5 dk oturamazdik işten güçten ;)

(3,456 puan) tarafından
Ay evet buda var nasıl aklıma gelmedi :D
(4,717 puan) tarafından
Sankı evvelde boyle bez mi vardı. Padişahın gününde boyle rahatlık yoktu :)
0 oy
(3,884 puan) tarafından
Evlendiğim günden beri ağzından düşmeyen cümlesi "eskisi olmayanın yenisi olmaz"
(3,456 puan) tarafından
Bunu kaynanam da der °◇°
0 oy
(9,053 puan) tarafından
Benim.kaynanam ise kocamı doğurup büyüttüğü için bana minnet yapıyo yani sanki benim için doğurmuş benjm icjn büyütmüş e ne yapayım benide annem doğurdu büyüttü sürekli öyle bir huyu var beni eziyo oğlunu doğurduğu için birkaç kez bana mı dogurdun dedim evet dedi 
(3,456 puan) tarafından
Beni de annem senin oğluna doğurmuş bisey diyormu desene sanki bulunmaz hint kumaşı oğlu kız arada kocana da laf çarptım ama kusura bakma kaynanandan ötürü beya:D
(9,053 puan) tarafından
Yok cnm sorun değil kocayada sinirliyim sayarbilirsin:)) kız ilk başta tüm çocukları için bana söyleniyordu ben yoruldum ben bu kdr çocuk büyüttüm hepsini bana mı büyütün dedim evet dedi şok oldum
(3,456 puan) tarafından
Kendi sayar sayar çocuklara sen bjsey dersen benim çocuklarım melek melek laf söyleme kuzularima bende bir ananın babanın kuzusuyum sende bana söyleme bidaha o zaman tek senin çocukların kıymetli değil dedim bende
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Ordan şeyi getiiiiirrr... 

Şey ne diyorum. Şey işte diyor. 

Ben şey diyeyim,sen kepçe anla diyor. 

Gene bağırıyor ordan "şeyi getiiiir".

Kepçe Götürüyorum, "ben şey diyeyim sen su anla."

Şey diyor su götürüyorum, 

"Ben şey diyeyim sen hırka "anla. 
(4,717 puan) tarafından
Aynıii kaynanamda oyle esım en son kızdı bu şey. Ne ne adı yok mu dedi ahahah
(3,456 puan) tarafından
Bu gelinleri ne sanarlar bilmiyorum ki
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Oğlumda oğlum 

Oğlum gibisi yoktur hep bunu söyler oğlunu da bilmesek bulunmaz Hint kumaşi derdik
(3,456 puan) tarafından
Tek o doğurmuş evlenince kıymete biniyor
0 oy
(8,363 puan) tarafından
Benimki ben adam edemedim sen et Diordu sjsjsj
(3,456 puan) tarafından
Neyse ki kötü bisey demiyor
0 oy
(777 puan) tarafından

Benim cimriler cimrisi kaynana bozuntusu da eşimin bana yemek ısmarlayacağını duyarsa şöyle der "sakın paranızı harcamayın!" 

Çok üst düzey bir manipülatör olan kaynana hazretlerinin diğer bir can sıkıcı özelliği ise, kendisi sinsi sinsi bir köşede durur ve kayınbabam ve görümcelerimi üzerime salarak, kendi dediğini yaptırmaya çalışır.

çocuklarıma koyacağım isme karışmamış gibi yapar, sonra günlük eşimi arayıp onu darlar illa şu isim olsun diye. Ben doğurana kadar bu ısrarlara maruz kalır zavallı kocam. 

Haftasonları eşimi erkenden arar, uyandırır, kaçırır. Kendi kocası da evde ama benim kocama özel şoförlük yaptırır hasbam. Ya bırak adam haftasonu bari uykusunu alsın. Bi kere eşim bu kadın yüzünden uykusuz araba kullanırken kaza yapacaktı. 

Bi de emir vermeye bayılır hasbam. Evinde misafir de istemez. Kaynanalar kapatılsın.:'(

(3,456 puan) tarafından
Ay benimki de asla ismini koymam dememe rağmen hergun arayıp ismini sorardı hala ismide değişik aklıma gelmiyor neydi kız ismi der değişik der dogumdan sonra hemen kimlik çıkarttık biz ama demedik günde 20 defa arardi isim ne ismi ne sanane kadın sanane
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de hep der ki önce evin karın çocuğun oğlum siz iyi olun da bana yeter der. Anne gibi anne gerçekten şükürler olsun 
(3,456 puan) tarafından
Maşallah maşallah:))

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 338 göst.
+2 oy
24 cevap 667 göst.
0 oy
17 cevap 204 göst.
5 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Kralice55 (4,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 701 göst.