0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (55 puan) tarafından
Kızlar ben normalde sorunum olsa bir şey olsa paylaşım yapmıyorum ama bugün yapmak istiyorum. Sabah uyandığımda whatsap üzerinden kayınpederim video atmış bana şukürsüzlükle alakalı bende baktım eşime de atmış mı diye yoktu  onda da olsaydı bozulmazdım ama sadece bana atmış bende kafama taktim hamileyim de  bu ara sürekli ortamlarda eşimin olumsuz özelliklerinden bahsediyorum zannediyorum ki buna sebep attılar ben eşimin olumsuzlarından bahsederken baba annesi olarak uyarı çekin yanlış bir şey diye tavır alın diye söylüyordum anladim ki yanlış yapıyormuşum bugun oraya gidicem zaten gidicektim önceden esimle planlamıştık sizce bir şey soylesem mi söylemesem mi sinir desem değil kızgınlık desen değil ***** gibi hissediyorum kendimi 

6 Cevaplar

+3 oy
(3,300 puan) tarafından
Açıkça söylerdim, videoyu izledim gerçekten ne kadar doğru şeyler söylenmiş. Şükürsüzlük kötü şey, ne gelinler var eşinin de ailesinin de burnundan getiren, hayatta tek derdi para olan, çocuklarına iyi bakmayan, saygısız…  gerçekten hep şükretmek lazım derim. Konuyu kapatırım. Ama sürekli eşini ailesine eleştirmen de çok doğru değil. 
(4,361 puan) tarafından
Yapacağım yorum++++
(55 puan) tarafından
Surekli şikayet etmiyorum 4 yıllık evliyim son hamileligimde söylenmeye başladım söylendiklerimde bu zamana kadar herkesin bildiği benim sustuğum konulardır herkes biliyir herkes esin yanlış yapiyir bana simartma yola sen getir diyen ailesi ve çevresi çevresi dediğim aile binası zaten disardan başkalarına değil het zaman toplanıyoruz bir aradayız zaten herkes bilir ben eşime ne kadar değer verdiğim ama artık tahammül bitiyor uyarıyorum yok alışmış ailesi desen biraz tavır alsa büyükler diye belki kendini toplar diye söylenmeye başladım
-Reklam-
+1 oy
(10,817 puan) tarafından
Senin yaptığın yanlış kusur açık açık söylenmez ortam dediğine göre bu insanlar içinde olan bir şey.kayınpeder ya da kayınvalidene anne böyle bir durum var siz uyarsanız diye gizlice söylersin hiç çözemezsen eşinle. Bu noktada kızmaya da hakkınız yok. Haklı olarak evlatlarının hakkında konuşulması hoşlarına gitmemiş uluorta 
(55 puan) tarafından
Evet yanlış ama inanın bu bu zamana kadar susup idare ettiğim eşimi gep yuceltigim vu hamileligim deb sonda tahammülüm bitmesiyle artık soyleniyorum benim soylediklerim kimsenin bilmediği şeyler değil herkesin bildiği sorunlar eşim çok arkadaşlarıyla buluşur hafta 4 5 kez gece en erken 12 en geç 2 3 gelmeleri ben hiç sorun yapmadım ufak çaplı kesmeler gece yaptım sabahına bir şey olmamış gibi ailesi farkında ben dile getirmedim ama 3. Hamileligim artık benim uyarmalarim kavga etmelerim son zamanlarda fayda etmedi bana çocuklar zarar gördü bende artık toplumda da dile getirmeye başladım beni desteklemeleri bekledim sukursuzlukle itham edilmek zoruma gitti
(10,817 puan) tarafından
Eşiniz sizin eşiniz onların evladı,bunalmış olabilirsiniz. Ama kimse evladı toplum içinde aşağı çekilsin istemez. Her şeyin yolu yordamı var. Bunu bireysel olarak siz rica etmeliydiniz yine söylüyorum uluorta değil kol kırılıp yen içinde kalmalı. Alem kendi evinin pisini görmez de senin kusurunu ballandırır kendince bundan pay çıkarır gerek yok. Eşinizin huyunu bilmeleri değil mühim olan sizin anne baba ben bunaldım siz el atın artık demeniz. Kayınpederiniz sizi açık açık uyarmak istememiş muhtemelen kendinizden pay biçin biri sizin evladınız ile ilgili bilinen fakat kötü bir durumu sürekli dile getirse insanlar içinde zorunuza gider muhakkak
(55 puan) tarafından
Ailesinden beklentiye girdim herseyde en basit şeyde bana tavır alıyorlar bunu ortamlarda yüz ifadeleri gerek sözlerle belli ediyorlardı onlar yeri gelince zaten toplumda konuşuyorlar benimle de olsun olmasın ben konuşunca kötü oldum yiyecek ekmek oturacak evin varsa gerisi önemli değil düşüncesi doğru mu sizce
(10,817 puan) tarafından
Sadece yiyecek ekmek oturacak ev değil mevzu tabi ki. Ben size onlar açısından bir bakış sunuyorum .
0 oy
(7,830 puan) tarafından
Iyi de insanlar evladına tavır almak zorunda mi neden böyle bir beklentiye giriyorsun anlamadım
(55 puan) tarafından
Bu zamana kadar bilipte tavır almadılar hep bana saçma sapan şeylerden tavır aldıklarına şahit oldum evladının yanlışlarını görmezden gelip erkek diye avutuyirlar benimde son dönemlerde artık herkesin bildiklerini dile getirmeye başladım herkes aslında benim haklı olduğumu biliyor aile binası bur arada oluyoruz zaten mecburen ama ben yiyecek ekmeğim oturacak evim var diye sukursuz oldum
(7,830 puan) tarafından
Yani senle kendi canları bir olmaz. Bu gelinler için de geçerli kaynanalara en ufak seylere tavır alınıyor, anneleri ağızlarına etse bir sey demiyor çoğu yani. Eşinle problemini eşinle konuşarak çözmeye çalış onlar eşinin ailesi olduğu için objektif olamazlar
(55 puan) tarafından
Haklısın insallah cözerim
0 oy
(1,032 puan) tarafından

Şu durumda kendini eşinin yerine koyman lazim o seni kendi ailenin yanında kötülese nasıl hissedersin 

Bence aranızda çözmeniz gereken konuları aileye açmayın babası da sana bişey dememek da için video atmış olabilir sen yinede birşey söyleme bence 
(55 puan) tarafından
Esim Allah var kendi ailesine de şikayette bulunmaz aramızda çözemediğim için herkesin bildiğini yoksaymadım artık rahatsız olduğumu söylediğim için sukursuz oldum yiyecek ekmegim oturacak evim varsa gerisi erkek kafasındalar esim haftada 3 4 bazen 5 arkadaşlarıyla buluşur önceliği olir her fırsatı değerlendirir arkadaşlarıyla olur gece bazen 2 3 bulur gelmesi
0 oy
(2,239 puan) tarafından
Neden eşinizi ailesi de olsa başkasının yanında aşağıya çekio kötülüyorsunuz anlamam sorununuz varsa kendiniz çözün. Ne anne babayı evladına ne de ebladı anne babaya kırdırın. Yarın sizin de evladınız büyüyecek bir aileye mensup olacak. Kendinizin içinde olmak istemediği bir durumu başkasına da yaşatmayın. 
(55 puan) tarafından
Ben eşimin kötü biri diye bahsetmiyorum yaptığı yanlışları dile getiriyorum oda 4. Yıldan sonra zaten herkesin bildiği sorunlar aramızda çözemediğimiz aslında çözmek istemediği sorunlar ben zaten hep sımarttim onu her konumda her davette beni gelin olarak parmakla örnek gösteriyorlar şahsi olarak sorunumuz yok sadece 3. Hamileligimde bana tahammülsüzluk yüklendi herkesin bilgisi toplumda soylenmelere başladım buda ailesi tarafından hoşuna gitmiyor bu zamana kadar tavır almalarını beklerdim çünkü bana çok saçma basit şeylerden tavır alabikdikleri için bu beklentiye giriyorum yiyecek ekmeğim oturacak evin varsa sus.esini kötüleme manaya gelir sukursuz oluyorum sonrasında
0 oy
(668 puan) tarafından
Eşin gece 2 3 e kadar eve gelmiyorsa kapıyı kıtle acma anne babasının evisine gitsin. Anne babasınada dert yanma cnm kendi ogullarını korurlar her zamn. Benim eşim öyle yapsa ben buyuk olay çıkarırdım. 
(55 puan) tarafından
Bir sefer açmadım arabada uyudu sandim 1 hafta telefon geçmişine baktım sonrasında otele gitmiş uyumuş olay çıkardım 100 de 3 sefer felan diyelim bu sefer ben edepsiz felan oldum çevreye karşı sustum ama yine tahammülüm azaldığı dönemdeyim söyleniyorum sukursuz nankör oluyorum çünkü onun haricinde esim çok iyi iyi baba iyi eş birlikte ev disarda toplumda hediyesi sürprizi tatlı dili iyiyim Allaha şükür bir tek arkadaş sevdası beni çok yordu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 361 göst.
27 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 165 göst.
4 Haziran 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Miniğim77 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 166 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 406 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Alperenimm2019 (82 puan) tarafından soruldu

385,402 soru

11,524,774 cevap

35,193 kullanıcı

...