0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde (1,022 puan) tarafından
Kızlar bir arkadaşım var çocuk sahibi olmak istiyor 4-5 aydır deniyorlar tutmadı bir türlü ama doktor hiçbir sıkıntı yok demiş çocuk olması için. Kız kardeşimde de aynı şekil denediler tutmadı sıkıntı olmamasına rağmen doktor en son bu folik asidi verdi daha 2 hafta kullandığı gibi hamile kaldı. Arkadaşım da diyor ki acaba Ben de kullansam kalır mıyım doktorun vermesine gerek yok sonuçta takviye edici gıda olarak geçiyor ya bir zararı olur mu kullanırsa. Böyle hiçbir sıkıntısı olmadığı halde çocuk tutmayan ve folik asit kullanıp da hamile kalan oldu mu aranızda?

12 Cevaplar

+1 oy
(400 puan) tarafından
Kız hiç stres yapmasın valla. Stres yapmıyor zaten. Benim dayımın oğlu evlendi kaç yıl çocuk olmadı çocuk diye yanıp tutustular. En son eşi dedi ki ne yapayım Allah vermiyor dedi işe girmişti artik salmisti yani evde dura dura da iyice düşünüyordu. İşe girdi hemen hamile kaldı sonra çıktı işten. Yani ümidini kaybetmişti artık olmuyo ne yapayım dedi ve oldu. Şimdi 2. Yi fe dogurdu. 
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından

Kadınsal ve erkek hormonsal şeyleri normalse kadının denemesinde fayda var olabilir. Bir de çok stres yapmasın çocuk diyor ondan da kaynaklı gecikebilir

(1,022 puan) tarafından
Aynen başlıca sebep stres zaten
0 oy
(922 puan) tarafından
3 ay Bende kullandım ama benim hamilelik oluşmamıştı canım fayda etmedi ama denesin yinede denemekten zarar gelmez hayırlısı inşallah
(1,022 puan) tarafından
Neden fayda etmedi acaba altında yatan başka sebep m var yada belkş eşinde sıkıtı vardır
(922 puan) tarafından
O zamanlar olmamıştı canim sıkıntı yoktu 3 ay kullandım ama etki etmemişti. Şimdi hamileyim 29 haftalık çok şükür 1 dolu 1 boş olarak adete kadar devam ettik ilişkiye herhangi birşey yapmadım başka canim arkadaşın böyle denesin birde folik asitle bir
0 oy
(129 puan) tarafından
Benimde 6 ay olmamıştı doktora gitmiştim bir sorun yok diyip folik asit vermişti ve o ay hamile kalmıştım denesin bence aile hekimine gidip yazdırabilir
(1,022 puan) tarafından
Ay hadi hayırlısı inşallah tutar. Arkadaşımın da bir sıkıntısı yok. Şimdi almaya gitti ilacı
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Bende folik asit bitmeden gebe oldum. Şans işi dedim gebe kalmak isteyen arkadaşım aldı şu an 23 haftalık falan gebe. Tabiki stres falan yapmaması lazım. 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Benim bir kızım var sonra düşük yaptım.1 yıl ara verdim tekrar denemeye karar vereceğimiz zaman doktorumla görüştüm hamile kalman için hiçbir sorunun yok hamile kal gel dedi ve bu süreçte folik asit kullan dedi.suan 28 haftalık gebeyim 
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Ben 14ay hamıle kalamadım folık asıtı ıctıgım ıkıncı ay kaldım
0 oy
(3,647 puan) tarafından
Folik asit hamile kalmak icin kullanilmiyor. Ama illaki faydasi vardir. Hamilelik icin calismalara baslamadan 3 ay oncesi kullanmaya baslamak gerekiyor. Hamile kalinca da 3 aylik olana kadar devam edilir. Ben oyle yaptim. Tabi 10 ay kullandim bu arada. Bu ay olmaz heralde yaa dedigim ay hamile kaldim:) Surekli dusunmek negatif etkiler. 
0 oy
(66 puan) tarafından
Hangi folik asit yazarmisiniz bende alırım yani bizdede sorun yok ama olmuyor ama 5 yıldır olmuyor .. acaba faydalı olurumu bilmiyorum ben çok kafama takıyorum herkes baskı yapıyor çocuk varmı yoksa neden olmuyor sorular soruluyor nereye gidersem gidiyim.. geç kaldınız vs diyorlar yaşım 25 eşim 30 nasıl geç kaldık anlamıyorum ya ***** ***** düşünceler sanki dünyanın sonu geldi çocuk olmayınca delirdi insanlar hem olsa ne olacak sanki millet bakacak çocuğuma ..anca dırdır ederler
(1,022 puan) tarafından
Kardeşimin de arkadaşımın da aynı şekil olmuyordu kız kardeşim kullanmasıyla hamile kalması bir oldu ben şimdi resim ekliyorum siz oradan bakarsınız hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
(66 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ♥️
0 oy
(1,022 puan) tarafından

Soran arkadaş için ekledim kız kardeşim bunu kullandı paketinin köşesi böyle mavi olandan 

Bunun bir de pembe paketlisi var o değil bu olacak. Ama siz yine de doktorunuza danışın. Eğer Allah nasip ederse yazarsınız buraya <3

image

(66 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ♥️♥️♥️♥️
0 oy
(361 puan) tarafından
Bnm bir sene çocuğum olmadı folik asit içtim olmadı yumurta çatlatma iğnesi oldum kaç defa Olmadi, en sonunda pes ettim doktorum bu sefer gel rahim duvarında örnek alcam dedi ben cesaret etmedim gitmedim. O ay adetim geçikti kendiliğinden oldu bütün tedaviyi bırakmıştm Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 148 göst.
0 oy
10 cevap 116 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,264 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 117 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,792 puan) tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,867 cevap

35,990 kullanıcı

...