0 oy
596 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (310 puan) tarafından

bizim semtte yeni dükkan actik ona cok yakin bi ev bulduk birikimtimiz yetmiyor 600 milyar acigimiz var ne yapicagiz bilmiyorm tadilatsiz masrafsi tam istedigim bi tertemiz 8 yıldır kiradayiz 1 milyon 800 bin biriktirdik ev 2 mikyon 600 allahim nolur bi yardim et :'(

15 Cevaplar

+2 oy
(2,470 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kredi çekip de birikiminize haram katmayın bence hayırlısı deyin hayırlıysa Allah bir şekilde nasip eder bilinmez 
-Reklam-
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Şu ev fiyatlarından kimse ev alamıyor çok zorlandı biz de satsak alamayız yani ev+araba anca herşeyi hayırlısı
0 oy
(120,704 puan) tarafından
600 bin kredi verilir bi sekilde alirsiniz 
(11,937 puan) tarafından
Sevda iki öğretmeniz bize üç yüz bin veriyor aylık gelir yüz bin var sen düşün
(5,102 puan) tarafından
:) aynn. kayseride havaalaninin orda esime anneden kalma miras var istimlak olmus .383 bin dustu kelle basi diger ortaklar falan filan da vok olunca. ne kredi cekip bise alinabilir . ne kredisiz bu miktara bisey olur. anca yatirim  borsa morsa degerlendirip katlayacaz baska bisey alinip konulmaz yani. kredi de ustune eklenmez
(120,704 puan) tarafından
abooo
(5,102 puan) tarafından
senin elinin kiri agam:)
(412 puan) tarafından
Aylık 20 milyar kira parası havaya gidicegine kendi evine   Vermis olursun ama işte kredi faiz işi filan sıkıntı ya .yokmu azar azar ailelerden borc alsanız ay ay yavasdan geri öderdiniz
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ev kredisine basvuracaksiniz yeni eve çıkar o para 
(310 puan) tarafından
faizi cok fazla cikiyor
(1,274 puan) tarafından
Eş dostan alabileceğnz varsa alın kaçırmayın evi çünkü ha bire fiyatlar uçuyor
(310 puan) tarafından
olsada vermiyorlar
(1,274 puan) tarafından
Yani şöyle dostmu var şimdi
0 oy
(14,458 puan) tarafından
Allahım herkese istediği evi almayı nasip etsin 8 senede 1.8 çok iyi vallahi 5 senede 0 birikim maaş ne sizin acaba sorması ayıp yanlış anlamazsanız 
(310 puan) tarafından
canım eşim teknik servisci maasi 40 bin evde ek is yapiyor bide eve sigamadigi icin kiralik dükkan tuttuk bu ay hayırlısı olur inşallah
(14,458 puan) tarafından
Allahım hayırlı kapılar açsın canım yok biz birikim yapamıyoruz ya anlamadım siz nası biriktirdiniz
(310 puan) tarafından
sıkıyoruz ona buna muhtac olmamamk icin n yapalim
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Allah hayırlı kapılar açsın. Ailer den çıksa ne güzel olur. Eminin siz kısa sürede ödersiniz borcunuzu. Bizde de aynı durum var sizi çok iyi anlıyorum 
(310 puan) tarafından
öderiz de kimse orali olmuyor maalesef
0 oy
(19,718 puan) tarafından
Ay gerçekten aldı başını gitti kiralar evler buna bi dur denilmesi lazım yaa
0 oy
(2,085 puan) tarafından
Açıkçası iki kişi çalışıyorsanız yada eşinin geliri iyiyse alınabilir kredi ile her sene kiralar zaten çok artıyor bu saatten sonra ev araba arsa vs alırsak kredi çekerim ama aynı zamanda bir iki yada en fazla 3 senede o krediyi toptan kapatırım o zaman faiz oranı düşüyor sonuçta çok aşırı faiz ödemedende kimseye minnet etmeden işimi görmüş olurum diye düşünüyorum 
0 oy
(1,140 puan) tarafından
600 kredi çekerseniz şuanki birikiminiz kadar nerden baksan kredi ödersiniz kuzum . Allah yardımcınız olsn inşallah bir yerden felan bulup alabilirsiniz 
0 oy
(887 puan) tarafından
Zengin bir akrabanız altın borcu versin aydan aya altın alıp verirsin. Ancak öyle olur
0 oy
tarafından
Biz de bugün baktık 2900e adama diyoz 2500e ver yok diyor 2700e geldiler ona satmadım yani 50bin bile indirmiyorlar 
tarafından
Baktığımız ev 400-600 birden zam geliyor yani sıfır bina 2 yıldır satılmamış bakıyoruz ilanda durup duruyor biz gidiyoruz eve bakıyoruz 2 hafta sonra 400-600 zam koyuyorlar abi satılmıyor düşük koyun satılsın işte değil mi
0 oy
(15,123 puan) tarafından
2  600 ev  sizde bir 1 800 birikim varsa 600 değil 800 olur açığınız ki bu devirde 600 800 bini ne banka kredi olarak verir ne eş dost akraba biraz daha bütçenize uygun bir ev bakmanız gerekir 
0 oy
tarafından
Eniştem sağdan soldan aldı para kredi çekmemek için 
tarafından
Onunda 600 eksiği vardi
0 oy
(285 puan) tarafından
Aslında biriktirdiğiniz fiyata da çok güzel evler var bakabilirsiniz 
0 oy
(774 puan) tarafından
Kredi vermez bankalar diyorlar ama devlet bankaları belki vermez ama özel bankalar veriyor şuan da arkadaşım yeni çekti 1milyon 200 bin cekti finansbanktan.

Şimdi kredi cekseniz şuanda size yüksek gelen faiz seneye az gelecek en fazla 1 sene ödemekte zorlanırsınız sonra ödeme sabit kalacağı için rahatlarsiniz.faizler sahada yukselecek ev fiyatları iyice artacak elinizdeki parada eriyecek böylece . ödediğiniz kiralar da zarar kalacak yanınıza .başvurun krediye bakın ödeme miktarlarına gücünüz yeterse alırsınız krediyi yetmezse çekmek zorunda değilsiniz tabiiki.kimseye minnet etmemiş olursunuz .altın borcu alsanizda aynı şey olacak kimse elindeki 800 bin TL altını size 10 yıl vadeli vermez en geç iki seneye geri ister altın da artar daha da zorlanırsınız .kredi iki katı ama altın 2bucuk katına çıktı son 1 yılda .

Şahsen ne kimseye acil sağlık durumları hariç borç veririm nede borç alırım hiç gerek yok böyle alışverişlere 
(235 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bizim bir akraba yıllar önce aldığı annemin bileziğini yollar sonra aldığı gramın aynı fiyatıyla geri vermiş millette uyanık bizde ev alırken eşim iki ailenden de isteyelim dedi hayır desim kimseye minnet etmek istemiyorum kredi çekince en azından bankaya borçlan millet birde yüz ekşitiyor evine bişey alsan var alıyor borcunu öde diye laf ederler
(774 puan) tarafından
Yani tabiki  birde o tarafı var gezmeye gitsen borcu varken geziyor derler alışveriş yapsan göze batar .şahsen bende diyelim 100gram altın borç versem ben tek sefer de verdiysem geri tek seferde isterim .2gram 2 gram çerez parası gibi olur tekrar ayni şekilde toplayamam ki  o kadar gramı . Faiz hassasiyeti olana bişey diyemem ama para borç konusu oldumu en iyi dostum bankalardir .

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 657 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde HASRETiM160121 (2,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,111 göst.
0 oy
13 cevap 524 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 368 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,694 puan) tarafından soruldu