0 oy
1,063 göst.
Aile kategorisinde (260 puan) tarafından
Kızlar biz bir ev bulduk ama TOKİ den adama çıkmış kurayla oda devir ediyor güvenli mi sorun olur mu böyle ev alan var mi

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilmiyom da iyi kâr ediyo babam da 10 sene önce 120 bin mi ne öyle bir şeye almıştı şimdi biri demiş 350 bin e ver alayım diye ama satmiyo. Direkt devir ücreti oluyo mu bilmiyorum peşin aldıysa belki olur da taksitli aldıysa taksitler sizin uzerinize kalabilir
(260 puan) tarafından
Güvenli mi acaba yarın öbür gün benim evim deyip geri alır mı hani normal ev. Satışı gibi mi oluyor bu devretme acaba sadece şimdiye kadar ödenen taksitleri istiyor kendine taksitle aynı sekilde bız ödemeye devam edecekmisiz
tarafından
Tapuyu tamamen verecekse sıkıntı olmaz bence ama yine de bi güvenilir emlakçıya sor aklında şüphe kalmasın
(260 puan) tarafından
Evet en iyisi öyle yapayım teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Kalan taksitler varsa onları ödersiniz zaten başta belirtiyorlar. Ama tokiler in hepsi iyi olmuyor. Bizim burdakileri alan yok mesela çok tercih edilmiyor
(260 puan) tarafından
Hayır bize çok yakın gittik görduk çok güzel de tapuyla ilgili yani acaba devir almak güvenli mi yarın öbür gün sorun olur mu diye
(1,885 puan) tarafından
Baktiysaniz sıkıntı yok canm her şehirde aynı olmuyor onu demek istedim. Canm zaten tapu noter eşliğinde devir oluyor. Sözleşmeyi güzel incelerseniz bir sıkıntı olmaz. Taksitleri devam ettiği için devirdr
(260 puan) tarafından
Ya şimdi benim kızım 2.5 yaşında birde 8 aylık gebeyim köyde yaşıyoruz minibüsle giderken merkeze bu tokilerin önünden geçeriz hep neyse geçen haftada işimiz vardı merkeze inerken baktım bitmiş neredeyse Allah'ım keşke benimde evim burda olsaydı dedim normalde hep netten böyle kiralık satılık ilanlara bakarım ne bilim balkonu odaları satılık kiralık öyle hevesle bakarım bakarken ne göreyim bizim burda devren  satılık  içim gidiyor ya çok istiyorum
(1,885 puan) tarafından
Hmm sahibi taksitlerde zorlanmış olabilir canm ondan satiyordur kötü düşünme. O şekilde satan çok. Eğer imkan varsa araştırın bi. Zaten tapuyu alacaksınız normal daire almaktan bı farkı yok. Sadece kalan taksitler ödenecek. Çok var o şekilde satan. İnşallah olur kuzum beğendiysen :)
(260 puan) tarafından
Çok sağolun Allah razı olsun inşallah sorun çıkmaz
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Valla canım Bizim burada da öyle ama guvenilmuyor
(260 puan) tarafından
Ne için guvenilmiyor acaba
0 oy
(580 puan) tarafından
Bak şimdi cnm adamdan tapunun örneğini sana atmasını söyleyeceksin belediyeye gideceksin sorgulayacaksın her şweyş oturma izni var mı elektrik su da sıkıntı var mı emlak beyannamesi var mı. Onlar temiz çıksa adamı alıp tapuya gideceksin bakacaksınız orda evin üzerinde herhangi bir ipotek var mı haciz var mı evşn imarla alakalı sıkıntısı falan filan var mı. Yoksa bunları geçtiyse alabilirsin 
(260 puan) tarafından
Oh aradığım cevap çok sağolun Allah razı olsun ben öyle yapayım hicbirsey bilmediğim için sormadım eşimin de okuma yazması yok bende hiç evle ilgili işlem yapmadım netten baktım nelere dikkat etmeli pek anlamadım da bende önce dediklerinizi yapayım olursa hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Borcu bitmis mi  bizde sattik.
(260 puan) tarafından
Peki deneyimleriniz nasıl yani ödemesi çok mu zor TOKİ'den ev almak mantıksız mi
(3,101 puan) tarafından
Ya ben memnun kalmadim bizm coktu  2000e yakindi taksit birde pandemi dolasiyla 2 3 ay odeme almadilar onu eklediler 3 bini buldu.zaten kiraci canima tak etmisti ugrasamam dedim sattik.ne kadr odemesi varniyice ogren canim.sonra zorlamasin.
(260 puan) tarafından
Resim atamıyorum yada ben bilmiyorum şöyle birşey yazıyor bende yazayım acaba ne demek oluyor ki ### önce noterden sözleşmeli resmi devri yapilacak anahtar tesliminden sonrada 24 ay içinde TOKİ'den resmi devri verilecek##### şimdi bu arada bu hile hurda olma ihtimali varmidir sizinki gibi niye direkt bankadan vermiyor acaba
(3,101 puan) tarafından
Inanki bilmiyorum biz evraklari hallettik drek bankadan verdik devri.bankadan aldik cnku tokiyi araci bankaydi.
(260 puan) tarafından
Sağolun o zaman ben bankayada sorayım nasıl olur diye teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim amcamda toki hissesini öyle sattı ödemesi devam eden daireleri peşinat verip almış gibi oluyor sorna taksit e devam ediyorsun aylık ödemesi size uyuyorsa iyi olur mira ödemek yerine ev sahibi olursunuz
(260 puan) tarafından
Onu sormak hiç aklıma gelmedi gerçekten aylık ne kadar ödemesi acaba ya  oda satış dimi sorun çıkmaz inşallah
(260 puan) tarafından
Neden sattı acaba özel değilse sebep olarak
tarafından
Paraya sıkışmış oyellikle sattı sonra tekrar yazıldı şimdi kendi evinde oturuyor herhalde yeni hisselerin aylık ödemesi 1000 le 1200 arası tamda emin değilim eşim taraf-ı bi akrabada yazılmıştı da 1200 odeyecez diyordu sanki
(260 puan) tarafından
Ay hadi İnşallah öyle olur ödemesi mübarek gündü rabbim inşallah nasıp eder ya okadar zorluk çektik ki anne yok baba yok iki tarafta güzel bir aile olalım evimiz olsun çocukların babası annesi olsun mutlu bir aile olalım istiyorum ya onu ödeyebiliriz inşallah üstü olmaz Rabbim bizim. Gibi kirada olan herkese şu mübarek günlerde ev sahipliği nasip etsin inşallah
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ben hava parası bilmem ne diye duymuştum adamın borcu varsa bide ayrıyeten kredi öder gibi o ödeniyomuş varmıymış borcu falan 
(260 puan) tarafından
Evet 5/6 ay taksit ödedim dedi yarın gidip yüz yüze konuscaz  bilmiyorum ki başka birşey çıkar mı
(1,750 puan) tarafından
Valla nedir nasıldır bilmyrm bizde tokideyiz kayınvalidemn evi var toki  evin yerine vermiş oyuzden borcu azmış nasıl aldığına bağlı eğer yazılıp girdiyse 6 talsitde bittğini sanmıyorum baya uzun suruyo diue biliyorum yani eşimden duyduğum ama siz iyice sorun borcunu falan geri alma olmaz ama borcu varsa sizie sıkıntı olır
(260 puan) tarafından
Yok şöyle 5)6 taksit odemis ödeme yapmış yani evin teslimi Ağustos 2021 galiba 10 yıl mi 15 Yilmi ne ödemesi var demişti peşin varsa peşin alınca indirimli veriyor ara ödeme şansınız da var dedi
(1,750 puan) tarafından
Anladım canım eğer hayırlısıysa olsun değilse hayırlısına çevirip versin Rabbim
(260 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah çok sağolun

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 716 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Birprensesannesi.dms (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 864 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
24 cevap 978 göst.
12 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 971 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nebaht (501 puan) tarafından soruldu

377,996 soru

11,314,092 cevap

34,753 kullanıcı