0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (267 puan) tarafından
Kızlar annenizle kaynananızın arası nasıl?

Benimkiler beni istemedi baştan eşime layık görmemişler. Kültür farklıymış bilmem ne eşim de seviyorum vazgeçiremezsiniz diye diretti evlendik . Biz göçmeniz onlar yörük yemekler, düğünde ki oyunlar, adetler  gerçekten farklı ister istemez 

Neyse mesela benim kaynanam annemi aramaz sormaz gelmez yemeğe davet etmez ama görümcenin olsun eltimin olsun ailesiyle çok içli dışlı yemekler gelip gitmeler. Hatta geçen ramazanda onları davet etti yemeğe benimkileri davet etmedi bizde gittik komşusu da baklavaya yardıma gelmiş o gördü hani senin anneler dedi bana dedim cagirmamis eltimin eniştenin ailesini cagiracagindan haberim yoktu dedim 

Neyse yani öyle mesela köyde bı tanıdık vs düğün olsun annem gelir ama hiç annemi saylamaz gider başkasıyla oturur yer içer. Akşam eşimin kuzeninin düğünü vardı annem babam da geldi kayınpeder babamı aldı kahveye götürdü kaynana gitti kendi kardeşlerinin yanına annem de gorumcemle oturdu 

Tamam benimle sorun yaşadı aramiz kötü ama aileme başından beri böyleler aramaz sormaz gelmez yemeğe olsun çağırmaz soguk davranır 

Sizinkiler nasıl??

10 Cevaplar

0 oy
(359 puan) tarafından
Ben olsam öyle kaynananın yanına gitmem sen kimsin ki beni beğenmiyosun sanki bana cumhurbaşkanı doğurmuş haspam öyle bi görmezden gelir küçük görürümki kendi bile yokmuyum der okurken bile sinirlendim yani ne biçim insan terbiyesiz ailemin yanına sok sık giderim ona asla gitmezdim eşimede derdim gelmiyorum diye. Bizimkilerin arası çok iyi annemler her geldiğinde sofralar kurar kadın işe gitmez izin alır misafirim var diye dertleşmeye ararlar birbirlerini ben eşimin ailesini el üstünde tutarım eşimde benim ailemi el üstünde tutar karşılıklı olarak ama ben yapmasam eşimde yapmazdı eşim yapmasa bende yapmazdım karşılıklı böyle şeyler 
(267 puan) tarafından
Bizimki de sözde ölüyor toruna ama öyle içten sevmiyor çocuğu bı şey aldı mı ona da alır ama ona en basitinden alır . Bilmiyorum ya öyle içim kötü oluyor beni sevmedin eyvallah da o çocuk senin kendi oğlunun çocuğu onu sev bari
(359 puan) tarafından
Ne biçim kaynanalar var Allah sabır versin size boşverin siz taktıkca kendilerini bişey sancaklar soğuk mesafeli durun ki hayatınıza müdahele edemesinler herkes kendi ektiğini biçer şimdi ayağı sağlam duruyorlar yarın öbürgün elden ayaktan düşünce anlarlar ne yaptıklarını ozmnda siz ilgilenmzsiniz herkes sağ salimken toprağa girmiyo sonuçta
(151 puan) tarafından
Hiçbir şekilde görüşmüyorum ama eşimi gönderiyorum annene git bak ihtiyacı varsa karşıla gibisinden ama eşim de öyle bir soğumuş ki sen gelmezsen bende gitmem diyip gitmiyo
(151 puan) tarafından
Benim çocuğumun onun dandik sevgisine ihtiyacı yok ama insan yerine koyup büyüğümüz diyip götürdük burnumuzdan getirdi resmen yok susmuyo bu yok oraları karıştırma yok evi kirletti evde temiz olsa bari herşeyin illaki zamanı var o kendine kalacak yer bakmaya baksın bence. :))
(267 puan) tarafından
Aynen öyle canım Allah düşürmesin elime
-Reklam-
0 oy
(4,640 puan) tarafından
Uzaktalar muhabbetleri yok.Muhatapda etmiyorum zaten.
(267 puan) tarafından
En güzeli canım
(784 puan) tarafından
Bu durum seni üzüyor mu ben çok üzülüyorum
(4,640 puan) tarafından
Neden üzecek ki tamamen farklı kültürler.Ben bile zor uyum saglamisken annemi patavatsız söylemlerle karşılaştırıp neden uzeyim annem benim kiymetlimdir.
(784 puan) tarafından
Orası öyle tabi iyi geçinen hısımları görünce imreniyorum
(267 puan) tarafından
Gecinemiyorlarsa neden üzülsün ki
0 oy
(7,954 puan) tarafından

Çocukluk arkadaşı ikisi☺️☺️

Bende kürdüm Yörüklerin içinde yaşıyorum burda soruyorlar kızım nerelisin diye vanlıyim diyorum olsun kızım olsun hepimizde insanız diyorlar ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Sanki biz insanız onlar dağ başındaki hayvann☺️
(267 puan) tarafından
Ayy ne güzel :)) araları iyi mi
(7,954 puan) tarafından
Evet güzel ☺️☺️ düzenledim yorumu bakabilirsin ☺️
(267 puan) tarafından
Benim de ordaki büyükler seviyor bazıları arkamdan konuşsa da seviyorlar akraba olsun olmasın el öpmesem bile konuşurum hoşgeldiniz derim herkese . Ama işte kaynanam sağolsun çok disliyor beni
0 oy
(13,276 puan) tarafından

5 senede 1 kez görüştüler onda da kavga ettiler :D

(267 puan) tarafından
:D hiç gorusmuyorlar yani ohh en güzeli benim anam kaynanaya iyilik yapıyor da noluyor
(13,276 puan) tarafından
yok hiç görüşmezler çok şükür o konudan en azından kafam rahat :)
0 oy
(692 puan) tarafından
Yan yana gelince konuşurlar, ama asla telefonla görüşmezler. Zaten evlendiğimizden beri de bir kere yan yana geldiler. Konuşmamaları en iyisi. Böyle daha tatlı
(267 puan) tarafından
Benim de annem aramıyor artık geçen yıla kadar arardı kadın hep geçen yıl biz bı kavga ettik eşimle boşanma eşiğine geldik o zamanıdır aratmiyorum anneme bu düğüne de çocuğun annesinn hatrina geldiler
(692 puan) tarafından
Benim de annem arıyordu kaynanamı, baktı o aramıyor ben de artık arama onu dedim. Şimdi aramıyor hiç. Çok yüz vermemek lazım
(267 puan) tarafından
Aynen canım öyle
0 oy
(6,678 puan) tarafından
Aynı seninki gibiler canım. Üstelik annem hep güler yüzlü dur bayramda seyranda hep arar hiç surat asmaz. Ama kaynanam eltimin ailesine verdiği değerin binde birini anca verir. Çünkü bende annemde çok yumuşak yüzlüyüz. Diğer eltim gibi kavga etseydim ağızlarına etseydim sürekli kusseydim. Bizde değerli olurduk. 
(267 puan) tarafından
Artık arama diyorum anneme kadının zoruna gitti
0 oy
(1,276 puan) tarafından

Benim annem kaynanamdan nefret eder ama birbirlerini ararlar , hastalık düğün vs durumda da gelip giderler :D

(267 puan) tarafından
Kaynanalar geline düşman nefret edilmicek gibi değil ki :D
(1,276 puan) tarafından
Tam tersi aslında kaynanam ile aşırı aşırı iyi aramız , kızı gibi görür ama evlilik süreçlerinde olan problemlerden kaynaklı sorunlardan sevmiyorlar :D
(267 puan) tarafından
He anladım analar sevmiyorsa vardır bı bildikleri:D
0 oy
(343 puan) tarafından
Cok sukur iyiler 
(343 puan) tarafından
Masalah canm beni. Kayinvaldem ağzı var dili yok anam fenadır kurban olduğum kalbi ismi gibi pamuk ama çenesi abo yinede canı solsun anama gurbanimm
(267 puan) tarafından
:D kaynanan yaşlı mı
(343 puan) tarafından
Annemden büyük canim aile dostumuzdu ama hep böyleydi solsun hep destek manevi yönden bana
(267 puan) tarafından
Ohh ne güzel bizimki de ancak köstek olsunn
(343 puan) tarafından
Olan var tabii canım Rabbım ıslah etsin
0 oy
(784 puan) tarafından
Bende ailemde kaynanam gile hiç kötülük yapmadık başka gelini de yok ama genede benimkileri aramaz sormaz lanet herşeyi içinde bıraktı Allah'a havale ediyorum onu ben bende onu aramıyorum kaynanam kendi yiğenini istemiş bu durumda eşin ne yapıyor
(267 puan) tarafından
Onunda arası pek iyi değil ki gülüm bayram da seyran da ancak oda babasının hatrina gidiyoruz . Allah a havale ediyorum o görsün
(784 puan) tarafından
Bende Allah'a havale ediyorum benim eşim bana hak verir ama annesinide bırakmaz bıraksın demem ama mesafeli durmaz kaynanam zor şartlarda büyütmüş birde tek iki kardeşler sorumlu hissediyor kendeni
(267 puan) tarafından
Benimki de ne dargın ne sargın böyle iyi mesafe
0 oy
(151 puan) tarafından
Bacım yanlız değilsin benim annem kaynanamı arar sorar telefonunu bile açmaz annem arayinca bahanesi de kullanmayı bilmiyorum telefonu ama oğlunu arayıp doldurmayı biliyor annem bazı yerlerde denk gelince yanına oturur görmemezlikten gelir tanımıyormuş gibi davranır öyle iğrenç bir insan ki eşim bile annesiyle görüşmez kendi oğlu bile ben annemi taniyamiyorum der 
(267 puan) tarafından
Benimki de bayramda seyran da gidiyor kendi oğlu bile buz gibi bile buz gibi

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 404 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde renklidunya (961 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 301 göst.
17 Temmuz 2021 Aile kategorisinde 258383838 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 470 göst.
0 oy