0 oy
257 göst.
Aile kategorisinde (670 puan) tarafından
Ben ilk evlendiğimde eşim bide iki abisi beraber çalışıyorlardı. Paraları birdi. Kaynımın biri bekar diğeri evliydi sonra bekar olan ortaklığı bozmak istedi kendi payını aldı bı ev verdiler ona evlendırmedıkleri için. Kaynımla eşim bir şu anda. Eşim maaşısının yarısını kaynıma verıyo. Kaynım bizim faturaları ödüyo sadece eşimin bu ortaklığı saçma değil mi sizce de bana verse birikim yaparım o paraya. Köyde babalarından buna miras kaldı mutfak dolabını yaptırıyo abisi. Bizimkisinide sonra yapacakmış.sözde ortak parayla. Eşimle hiç konuşmadım bu konuyu ama konuşacam galiba

6 Cevaplar

+4 oy
(14,012 puan) tarafından
Kamu spotu: ekonomik özgürlüğünü eline almamış erkeklerle evlenmeyin.
(4,636 puan) tarafından
of kesinlikle . hayir niye yarisini ona verioki. atiyorum 10 10 aliyolarsa abisi 15 ile gecinebiliosa ozaman 15 15 alsinlar. yada 10 10 alarak gecinmaye calisainlar. kendi faturani kendin ode abisi kendi  carsi pazar parasini kendi versin misal. yani ne gerek var. abisi maas almiosa esin ona kendi maasinda yarisini verecegine kendi 5 abi 5 alsin yine herkesin kesesi ayri olsun. bekar olan akilliymis boyle sacmaligin icinde olmak
istememis.
(670 puan) tarafından
İkisi ayrı calışıyo abisi haftalık 10 alıyo.eşimde sekızbucuk.dort bucugunu abısıne verıyo. Elektrik dogalgazı su faturası hariç hiç bişey vermıyo bize. Htta karısı özelde doğum yaptı bana devlette yaptırdılar
(14,012 puan) tarafından
Çok çok saçma neden kendi maaşıni alsın kendi faturasına yatırsın
(4,636 puan) tarafından
yani . 4 bucuk ona verecegine kendi faturasini odesin esin.  kaldiki abi daha cok aliyomus. daha abisinin vermesi lazim 750 tl size. esit olmak icin ikisi de 9250 almis olur
-Reklam-
0 oy
(133 puan) tarafından
Evlenince bı erkek tamamen ayrılmalı ailesinden parasal yönden en çok tabi sen bence konuş bitirsin ne saçmalık ya sanki küçük çocuk
(670 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Eşim haftalık sekızbucuk alıyo dortbuçuk abisine veriyo
(133 puan) tarafından
Peki siz nasıl geçiniyorsunuz kalan para ile çok zor yanı
(4,636 puan) tarafından
abisi ne yapiyor oturup 4 bucuk gelmesini mi bekliyor kendi calismiyormu? kendi calisiyorsa nekadar aliyorsa okadarlik gecinsin. bide 4 bucuk abiye vereceginze kendi fatiranizi odeyin abi sizden aldigiyla fatira oduosa ne gerek varki al ver yapmaya
(670 puan) tarafından
Abiside çalışıyor eşimdem cok kazanıyor. Bende bugün konuşacak zatem eşimle.
0 oy
(322 puan) tarafından
Bizde evlenmeden önce eşim kaynimla böyle yapıyorlardı biz evlenince ayırdılar 
(670 puan) tarafından
Bekarken aynı evdeler normal para bi yerde biriksin dersinde evlenince sacma. Hiç bi şekilde birikim yapamıyosun
(322 puan) tarafından
Tabi canım öyle
0 oy
(316 puan) tarafından
O ne saçmalık kaç para alıyor da yarısını abisine verip evini gecindiriyor senin ve çocuğunun hakkına giriyor. Kesin konuş bak bekar kaynın en güzelini yapmış ayirmakla
(670 puan) tarafından
Haftada dörtbucuk bin verıyo abisine abiside vizede dort kalıyor. İnterneti biz oduyoruz su elektrik dogalgazı abisi öduyo
(316 puan) tarafından
Siz kendiniz ödeyebilirsiniz kusura bakma da eşin ekonomik özgürlüğünü eline alamamış madem neden evlenmiş benim param benim harcamam kime ne bundan faturamı da kendim öderim soğanı ekmeği de kendim alırım yani çok saçma bı sistem sizinki
0 oy
(1,843 puan) tarafından
Ben evlenmeden 6 yıl eşimi tanımaya çalıştım sebebi her ortamda nasıl birinden en ufak birşey bekliyormu beklenti içindemi tavrı ney diye egerki birine bağlılığı olsaydı maddi manevi hiç düşünmezdim evlenmeyide hayatımda en önem verdiğim şey ne destek vermek nede destek almak param kıymetlidir ki aile işine para sokmam sende düzelttir bu işi nasıl kabul ediyorsunuz ki parasının yarısını vermesini herkes kendi ne yaparsa yapsın kendi paranızla kendinize iyilik adı altında fatura ödemiyorsunuz zaten sizin paranız ki ona vereceği parayı çocuklarına birikim yaparsın 
0 oy
tarafından
Eşin tam anlamıyla bir malmış 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 2,133 göst.
0 oy
12 cevap 241 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde sweetlady (657 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 290 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu