0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (172 puan) tarafından
Kızlar çok üzgünüm bu konuda da bişey aryacak varda yazmasın burda dini görüş istemiyorum hepimizin inanınca farklı olabilir ben hamile olduğumu bilmeden alkol aldım sizce bir sorun olur mu çok korkuyorum bişey olmasından 

15 Cevaplar

0 oy
(2,125 puan) tarafından
Ben hamileliğimi 5 haftalıkken öğrendim. Ondan önceki 5 hafta alkol aldığım zamanlar oldu. Şükür birşey olmadı. Sigara da günde 1 paket kullandım. Planlı olmadığı İcin anlamamıştım. 
(172 puan) tarafından
Bende sigaraya bıraktım
(2,125 puan) tarafından
Bende bıraktım öğrendiğim gün. Ama ben baya fazla kullandım alkol yani o cocuk nasıl tutundu diye çok düsündüm.
(172 puan) tarafından
Allah büyük tabi ki yinede dikkat etmek lazım
(2,125 puan) tarafından
Tabikide öyle. Dediğim gibi planlı olmadığı için ben hiç dikkat etmedim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bi kez mi uzun süre mi ? Tek seferden bisey olmaz ya sürekli olursa sıkıntı 
tarafından
Tabi kiz benim kuzen  doğuma kadar içti bisey olmadı ama sana olmayacağı anlamına gelmez dikkat et
(172 puan) tarafından
Yok ben bilerek yapamam
(1,276 puan) tarafından
Ben sigara içtim de alkol hiç içmedim gebelikte, oda bana vesile oldu o gün bugündür içmiyorum:D
(16 puan) tarafından
Ooo biri tek mi dedi :))
tarafından
Emzirmwsem kurardım ;)
0 oy
(359 puan) tarafından
Canım öyle bi kere içmeyle büyük bi zarar vermez bilmedigine göre 4 haftalıktan küçük büyük ihtimal içmişsin geçmiş artık önemli olan bundan sonra takviye ilaçlarını muhakkak kullan. Ben ünivdeyken çocuk gelişimciyim hocam demişti ki ister Allah koruyor diyin ister evren koruyor diyin anne bebeğini öğrenene kadar herhangi bir zarar görmez ilk 3 hafta etkilenmiyor bebek demişti  ondan sonrası annenin sorumluluğun da inşaallah bişey olmaz içini ferah tut ama artık beslenmene çok dikkat et sağlıkla kucağına alırsın inşallah 
(172 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(352 puan) tarafından

Bisey olmaz inşallah aklına getirme öyle şeyler asla rabbim korur inşallah bebegini yanlış anlasilmasin ama canım bebeginin sağlığını düşünüyorsun bak ne güzel ama kendi sağlığını da dusunmelisinn evet dinimizce de haram inanc ve dini görüşünde farklı olabilir ama sağlık açısından düşün kendinize yazık etmeyin arkadaşımın babası soluk borusu bile delindi neler çekiyor adamcağız o yüzden sağlık açısından da düşünün çünkü kendi sağlığınız da önemli olmali evladiniza da saglikli bakabilmek büyüte bilmek için <3

(172 puan) tarafından
Öğrendiğim anda sigarayı bile bıraktım yek düşüncem sağlığı teşekkür ediyorum
0 oy
(532 puan) tarafından
Bunu yaşayan milyonlarca insan vardır. Bı sorun olmaz.  
(172 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,598 puan) tarafından
Sorun olmaz cnm   birdaha almazsın  doğuma kadar
(172 puan) tarafından
Yok bilerek asla yapmam
(3,598 puan) tarafından
1 kere de birşey olmaz cnm için rahat  etsin
0 oy
(4,640 puan) tarafından
Sürekli aldıysan doktora danış canım sonuçta tehlikeli birşey alkol.
(172 puan) tarafından
1 kere oldu
(4,640 puan) tarafından
Birşey olmaz inşallah
0 oy
(6,786 puan) tarafından
ilk haftalarda bebek çok etkilenmiyor ağır radyasyon yoksa (tomografi çektirmek gibi) doktoru bilgilendirirsin ama bir şey olacağını düşünmüyorum. ben de antibiyotik kullanmıştım bilmeden
0 oy
(580 puan) tarafından
Bilmeden almışsın daha dikkatli olacağın belli üzme kendini bebeğin sağlıkla gelsin
(172 puan) tarafından
Çok dikkat ediyorum
(580 puan) tarafından
Kaçınci haftasin bilmiyorum fakat bebekler ilk 3 ay sonra anneden beslenmeye başlar zararlı olanları kan bebeğe yollamaz buda Allah'ın mucizesi gibi o yüzden 3 aydan sonra dikkat etmen lazım kendine ve bebeğine
(172 puan) tarafından
Ay çok teşekkür ediyorum
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben de hamile olduğumu öğrenmeden alkol kullanmıştım çok şükür bebeğim gayet sağlıklı
0 oy
(2,283 puan) tarafından
Hayır canım korkmana gerek yok,ben hamileyken canım aşırı istemişti iki yudum içmiştim. 
0 oy
(343 puan) tarafından
Olmaz canimm 
0 oy
(1,596 puan) tarafından
Bende içtim bilmeden sigara da kullanıyordum öğrenince bıraktim kızım iki yaşında bişey olmadı çok şükür korkma 
0 oy
(3,237 puan) tarafından

Benim doktorum gebeliği öğrenene kadar ki süreçte yenilen içilen şeylerin çocuğa bir zararı olmaz diyordu. Gebeliğini bilmeden radyasyon alan insanlar da var neticede. Tabi öğrendin, bu saatten sonra sigara alkol yasak :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 394 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zeynepm (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 499 göst.
5 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Gkcen.55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 295 göst.
29 Ocak 2023 Aile kategorisinde bombacımulayime (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.