0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde (743 puan) tarafından
Kızlar ben ilk evlendigimde 1+1 evde oturdum. Balkon vs yoktu 3 sene orda kaldık. Çocuk doğdu lohusa psikolojisi evden çok soğudum. Giriş kat soğuk oluyordu. 

4 ay önce 12. Katta kocaman bir rezidansta taşındık. Evi çok güzel ama sağlam bir ev değil. Burda yine post acmistim tavan çöktü diye. Daha o yapılmadan mutfağın diğer tarafıda çöktü. 

Evden aşırı soğudum. Güvenli bir ev değil. 

Eşimde tasinalim bahçeli bir ev olsun havyan tarım falan da yapiriz diyor. Bulmusta kocaman bahçeli meyve ağaçları vs olan biyer. 

Ama ben hiç köy evinde yaşamadım aslında seviyorum hobi bahçesi vardı ama arada günü birlik falan gidiyorduk yada 1 gece kaliyorduk.

Sobali vs olacak sizce yapabilir miyim. Börtü böcekten aşırı korkarim eşimde öyle zorlanır miyiz? 

Ay çok kararsiz kaldım. 

22 Cevaplar

+3 oy
(179 puan) tarafından

1 aydır koydeyiz 2 çocuğumla eşim Burdan ise gidip geliyor merkeze 40-45 dk mesafesi var ama bildiğin köy yani camis inek tavuk ne ararsan var sular falan kesiliyor :D sen düşün işte evimiz vardı burda kaynanamgil yaşıyordu onlar haciya gidince işler bize kaldı 2 çocukla kendim ektim domates biber salatalık çilek bile ektim kendi elimle geldim geleli hem ev işine hem çocuklara hem bahçeye yetisiyorum 2 gündür saat 8 de anca eve giriyorum bahçede çapa ilaçlama ot yolma sulama derken yorucu ama inan çok iyi şu an da bile bı sessizlik bu kus sesleri hava tertemiz yaz kış burnu akan çocuklarımin burun akintisi kesildi sen düşün hava misss hele bide uykusu var sorma :D tabi işten güçten anca gece yatabiliyorum tavuk inek vs yok Tabi ama ev bayağı büyük herşey kirlenmiş geldim geleli yıkamadik bişey koymadım yatak yorgan yastıklar halılar hepsini yıkadım duvarlar dolap icleri dislari silindi şimdi de patatesli kıymalı gözleme yaptım dışarı çıkacam sebzelerime bı bakacam çocuklar da oynar biraz daha dedim öyle yani inan psikolojim düzelmiş durumda:angel:

(743 puan) tarafından
Canimi çektirdin kız dur :)) ya ben çalışıyorum ama okadar çok fazla ilgilenemem ekmeyle biçmeyle
-Reklam-
+2 oy
(4,509 puan) tarafından
Ya cok guzek ama tum artıların yanında soba cok zor benım ıcın. Sırf sobalınoldugu ıcın ıstemezdm ben
+1 oy
(2,856 puan) tarafından
Koşa koşa giderim. Güvenli, özgür sağlıklı. Tek sıkıntı soba benim icin ama ona da alışılır. 
(743 puan) tarafından
Benim içinde soba artı çalışıyor olmam sıkıntı
+1 oy
(455 puan) tarafından
Zor bahçenin pisliği bitmiyor kışın soba zor oluyo bi oda sıcak diğerleri ılık oluyor odun könür daha da masraf oluyor

Ama yazın meyveler tazecik oluyo ailece piknik vs güzel oluyor ama bakmak gerek tabi
(743 puan) tarafından
Ben çalışıyorum bide. Çalışmasam kolay belki sürekli ilgi alaka gösterirsin. Benim öyle bı şansım yok
(455 puan) tarafından
Çalışıyosan daha zor bahçe temizlenmezse olmuyor
+1 oy
(3,479 puan) tarafından
Hayalim diyorum sadece :)
(743 puan) tarafından
İnşallah en doğru zamanda nasip olsun Ozman :)
+1 oy
(568 puan) tarafından
Doğal gaz olsaydı güzel olurdu ama soba sıkıntı ya işi hiç bitmez sabah bı kalkiyorsun her taraf buz sobayı yakınca bir o oda ısınıyor diğer taraflar yine soğuk 
(743 puan) tarafından
Ay evet ya bende sobalı evde büyüdüm. İşte bu beni çok korkutuyor. Bide soğuğu hiç sevmem yataktanda çıkamam:))
+1 oy
(360 puan) tarafından
Valla ben köyde yaşıyorum hiç pişman değilim meyvemizi sebzemizi yetiştiriyoruz taze taze yiyoruz mis gibi alisiyo insan zamanla
(743 puan) tarafından
Ben okadar çok fazla ilgilenemem açıkçası çalışıyorum. Anca meyve ağacı varsa meyve toplar sularin falan. Ama apt. Yaşamaktan sıkıldım. Güzelligi olduğu kadar zorluğu da var illaki. Mesela eşim bir gece evde bir gece değil. Olmadığında korkar miyim falan
0 oy
(260 puan) tarafından
Sineklik kapi pencere onlem guzel alinirsa cok bortu bocek giremiyo onun haricinde bence cok iyi sen istedigin zaman orayi bile cok guzel hale getirirsin kadınların yapamica hic bisj yok bahceyi falanda duzenlerseniz super olur sobaliysa tek zorluk o olir onuda kat kalorifer leri satiliyo eve yaptieinca maddi gucunun el veriyosa cok rahat olur
(743 puan) tarafından
Evet tel sıkıntı soba olayı sanırım bı çok kişi aynı şeye değinmiş
(260 puan) tarafından
Suan ben sobali evdeyim havalar isindu mesela sokup temizleyip kaldiricam aslinda okadarda zor deil esinde yardimci olursa odun meseleside biz hazir kirilmis satin aliyoruz sadece biyere diziyorum her sabah kul bosaltip odun diloyo yakiyosunuz bemde sobali evde nasil yapicam diyodum iki yildir yapiyorum alistim
0 oy
(419 puan) tarafından
Küçük bir ilçede bahceli evde oturuyorum .olumlu yönleri , çocuğumu rahat bırakabiliyorum bahçe ekiyorum istediğim herşeyden tavuk besliyorum inekte besledim şimdi Yok. Alt üst komşu dırdıri yok. Olumsuz yönleri sobalı olduğu için kışın tek yer ısınıyor sobanın kiri çok bahçe de çok yoruluyorum bide temizliği bitmiyor ... Çok yorulsam bile bahçeli evde yaşamayı seviyorum. Tercih senin canım hakkınızda hayırlısı olsun.
(743 puan) tarafından
Olumlu yönü daha çok tabi. Aslında benim kafamı yoran ısınma çalışıyor olmam ve eşim bir gece evde bir gece yok. Korkar miyim. Mesela şuan 12. Katta güvenlikli bı sitede oturuyordum ama yan odadan tikirdi gelsin ödüm kopar. :))
(419 puan) tarafından
Bende başta çok korkuyordum zamanla alıştım eşim arada şehire gider kalır bir kaç gün çok şükür korkmuyor artık tek kalabiliyoruz.
0 oy
(1,904 puan) tarafından
Ben olsam kosa kosa giderim ev sizinse eger soba isi cok kolay.sobayi kaldirip kat kalariferi taktirabilirsnz canm.her odaya petek takiliyor sicak suda var.sadece evin disinda biyere soba kuruluyor gunde 2kez odun yada komur atiyorsn dogalgazdan hocbir farki kalmiyor.kayinvalidemin evi oyleydi mis gibi kisin hoc derdi olmuyordu.bortu bocege gelicek olursak bilmiyorm bende koyde oturuyorum ama ole bocek falan yok tertemiz mis gibi.kucuk bahcem bile var cok zevkli.cocuklrm ozgur istedimleri gibi gezip tozuyrlar.eve bile giiyorlr yazin 
(743 puan) tarafından
Ev bizim degik kira olacak canım. Bu evdede kiradayiz.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Soba zor ya benim evim de sobalı bi oda sıcak diğer heryer buz gibi kışın . Bi tane odada yeme içme yatma giyinme misafir hepsi bi odada çocuklar varsa bide baya zor sobayla uğraşmak

Onun dışında börtü böcek de zor ama ilaçlama filan yapılırsa önüne geçilir 

En önemlisi de deprem fobisi olan biri olarak düşünüyorum daha güvenli . Kaderde varsa her yerde seni bulur ama tedbir kuldan takdir Allah'tan . Artıları eksileri hesapla hangisi ağır basıyorsa ona göre karar ver cnm . Eksi olanların üstesinden gelebilir misin bunları iyi düşün 
(743 puan) tarafından
Ay valla deprem fobisi falan yoktu takı suanki oturduğum eve gelene kadar. Tavan çökünce insan bı korkmuyor değil. Durduk yere tavan cokeb binadan deprem olunca sağ çıkmam pek mümkün değil. Bağ bahçe sakinlik severim. Şuanda da oturduğum ebin manzarası dağ tarla aşırı hoşuma gidiyor. Km uzaktaki arabalrin geçişi karınca gibi bayılıyorum sakin yerlere. Ama evet soba olayı beni çok zorlar. Ben bide soğuktan nefret ederim
0 oy
(750 puan) tarafından
Benim evim öyle 3donumde bahçesi var her meyveden her sebzeden ekiyoruz eşimle Allah dairede oturanlara sabır versin diyorum ben yapamazdim 
(743 puan) tarafından
Eşimde işte bulmuş 7 dönüm bahçeli bı ev. Evet gerçekten müstakil evde yaşamak bı ayrıcalık. Bikac korkutan şey var bakalım eğer onları göze alabilirsen tasinirim
(750 puan) tarafından
Böcek pire oluyor tabi ev sürekli uçuşan kelebekler doluyo evi düzenli ilaçlamaniz gerekicek
0 oy
(625 puan) tarafından
Bahçeli evden apartmana geçtim ama hiç sevmedim apartmanı önceki ev çok güzeldi özlüyorum o evi herşey vardi ağaçlar meyve sebze herşey börtü böcekte olmuyor pek kapılar kapalı camlarda sineklik olunca çok iyi olur 
(743 puan) tarafından
Valla geçen oğlum gece yarısı bı uyandı 2 saat kesintisiz ağladı. 1 buçuk yaşında geri uyutmaya çalıştım falan ama yok yani ağlıyor baktım hem yan daire duvara vuruyor. Ay ne kadar saçma bı hareket. Çocuk yani bu ki çocuğun sesini duyan benim susturmak için neler soyledigimi de duyar. ***** gibi duvara vuruyor. Bu seferde çocuk sesten irkildi ona ağlamaya başladı. Çok katlı yerlerde oturmak sabır işi
0 oy
(3,088 puan) tarafından
Benim evim şuanda müstakil ev oohh mis 

Gece istediğim saatte süpürge açarım 

Çoluk çocuk hep avluda koştur koştur 

Küçük bahçemiz var bize yeter ama çok şey diktik 

Her hafta muhakkak mangal var 

Çünkü misafir var 

Severim misafir 

Evim 3 artı 1

Koca koca odalar

Evet doğalgaz yok var da daha çekilmedi az kaldı biz merkezi sistem tarzı petek döşedik dışarıda kazanı var lavabo banyo bile çok sıcak 

Pelet yakarız ev mis gibi 

Asla evle alakası sobanın 

Kira uygun ilk Bin lira idi 3 sene oluyor taşınalı 

Şimdi 4 bin oldu 

Eve karışan yok ev sahibi Tokat'ta biz İstanbul'da 

Çoluk çocuk hep bağır çağır ev içinde at koşturur bizden başka duyan yok

Çöp konteyneri evden 30 adım ileride kim atar yada suyu aktı sorunu yok

Bende istartakule evlerine güvenli sitede oturdum ama kiralar artınca bir delilik yaptım taşındım çok mutluyum

Evet işi çok olur ama düzen olunca mis gibi hayat olur

Çayın semaver de kaynar

Mangalın bahcede 

Mis mis 
(743 puan) tarafından
Ayy valla gaza geliyorum iyice. İçten içe çok istiyorum ama bir yanım korkuyor. Tasinirsam geri dönüşü yok çünkü eşim bidaha bu eşyayı taşımaz asla
0 oy
(100 puan) tarafından
Bizde evimizi sırf buyuzden sattık köye tasinacagiz ama soba yerine kat kaloriferi yapicaz hem her yer ısınmış olcak hemde soba pisliği olmiycak sende öyle düşünebilirsin 
(743 puan) tarafından
Evet bicok kişi yazmış bunu düşüneceğim
0 oy
(609 puan) tarafından
Benim şahsen yapamayacağım bir şey. Bahçeli evin pisliği çok oluyor. Yani ne kadar dikkat edilirse edilsin illa eve de toz, toprak, döküntü çok giriyor. Soba işi zaten başlı başına sorun. Kışın çok ah vah edersiniz. Soba ilk yanıyor ev alev alıyor gibi sıcak ama saatler içinde 10 dereceye kadar düşüyor. Sürekli sobayla ilgilenmek lazım. Sobalı evde çok sıcaklık değişimi olduğundan çocuklar da çok hastalanıyor.
(743 puan) tarafından
Bende sobalı evde büyüdüm  evet zor soba yakması bide üşengeç ve çok üşüyen biri için muazzam zor
0 oy
(1,182 puan) tarafından
Benim evim müstakil çok seviyorum. Tek sıkıntım sobaydı. Bu sene klima taktircaz
(743 puan) tarafından
Klimada düşünülebilir evet. Benide soba olayı darliyor
0 oy
tarafından
Çok güzel derim yaşıyorum müstakil bahçeli kafam çok rahat hayvanım yok fidelerim var.
(743 puan) tarafından
Yazın her türlü iyide kişi biraz beni ürkütüyor
0 oy
tarafından
En büyük hayalim 
0 oy
(9,321 puan) tarafından
Yani kişiden kişiye değişir yapabilirim diyorsan neden olmasın 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 230 göst.
4 Haziran 2024 Aile kategorisinde Asilomm (743 puan) tarafından soruldu