0 oy
1,164 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhabalar. Herşeyden önce lütfen sormadan yargılamayın. 8 yıllık evliydim. İlk çocuğum ilk geceden oldu. Eziyetlerim de ilk gecenin sabahında başladı. Tek cümle ile eşim tam bir narsistti. 8 yılda 20 kez boşanmaya kalktım hep etrafımdakiler düzelir diye durdurdu. Evliliğimin 4. Yılında 2. Çocuğum korunurken oldu. Geçen seneden beri çalışıyorum. Artık maddi olarak ona muhtaç değilim evine gelip gidiyor çocuklarıyla vakit geçiriyor, çocuklar babasız kalmasın diye evliliğime devam ettim. Ama son bir kaç aydır beni kendine muhtaç etmek için elinden geleni yaptı. Sonunda saçma bir sebepten dayağı yiyince o gün darp raporu alıp, savcılığa şikayet ederim diye tehdit ederek anlaşmalı boşanmaya ikna ettim. 1 ay sonra dava günü verildi ve ben davaya 3-4 gün kala hamile olduğumu öğrendim. Yine korunuyordum. Hemde 2 yöntemle birden. Hamile olduğumu Söylediğimde umursamadı ,büyütürsün artık 3 çocuğu tek başına dedi. Bende davadan vazgeçmedim ve boşandık. Şimdi 26+4 deyim. Hep stres içindeyim. Ailem arkamda destekçi ama ben farklı bir şehirdeyim. Ailem gel diyor , ben doğacak çocuğum iyide olsa kötüde olsa babasını tanısın istiyorum. Kalmak için çocukların nafakasına ihtiyacım var. Çünkü doğumdan sonra bir süre çalışamıycam ama babaları ödemem ister git ister gitme babanlar versin para diyor. Bu adam için çocuklarımın saçının teli bile fazla ama Sizce çocuklarım baba hasreti çekmesin diye kalmalımıyım? 

39 Cevaplar

+5 oy
(154 puan) tarafından
Kalsan da anlaşılan babaları çocuklarına babalık yapmayacak. Büyük konuşmak istemem ama öyle konuşan adama zaten çocuklarımın yüzünü göstermem.
(8 puan) tarafından
Elinde imkan olmasına rağmen Maddi olarak babalık yapmadı hiç kir zaman ama çocuklarla oyun oynar baba sevgisi verir. Çocuklarda çok seviyor babalarını. Belimi büken de bu. Çocuklarla ilgilenmese 1 an bile tereddüt etmem çıkar giderim.
(4,572 puan) tarafından
bencede . belli ki bununla ilgilenmeyecekte. cunku gozden irak sekilde seni sizi gozden cikarinca bebek haberi almis suan kendi bebegi gibi hiasetmiyirdur bile.  3 .kez baba olacagini idrak etmis degil bence o yuzden bununla oynamaz ilgilenmez bile diye dusunuyorum
(8 puan) tarafından
Eğer burada doğum yaparsam sık sık bebeğini görme imkanı olursa içi ısınır. Zaten erkeklerin çoğu bebeği kucağına alıncaya kadar baba olduğunu anlamıyor. Ama memleket e gitsem yılda 1-2 kez gördüğü bebeği tabiki sahiplenemez.
-Reklam-
+2 oy
(1,276 puan) tarafından
Aşkım insan sevmediği bir adamın altına 3 kez neden girer ? Yanlış anlamayın 3.ye hamile olduğun için bu şekilde yazıyorum . Yazık günah değil mi o çocuklara 
(8 puan) tarafından
Çok basit bir cevabı var. Eşimdi ve helalimdi. 7/24 kavga etmiyorduk. 8 yıldan bahsediyorum. Ve bende insanım. Ben önlemimi almasam vicdan azabı çekerdim ama ilk çocuğum hariç diğer ikisinde korunmama rağmen oldu. Tabiki yazık , tabiki günah. Ben çocuklarım baba hasreti çekmesin diye bakın hala çırpınıyorum. Canım yana yana , her zorluğa rağmen onlar sırf babalarıyla vakit geçirebilsinler diye ...
(1,276 puan) tarafından
Kuşum o babadan hayır gelmez, ailedende hayır gelmez her ne kadar arkanda olurlarsa olsunlar bir zamandan sonra batacak onlara da bu durum o yüzden bir delilik yapıp ailenin yanına gitme, doğumda git . Ne yap ne et çocuğunu büyüt hemen çalışmaya başla. Bu saatten sonra çocukların hem annesi hem babasısın. En başta dayak yemeye başlamışsın keşke keşke keşke çok daha iyi önlem alsaydın ama işte nasip nasip nasip
(8 puan) tarafından
Aileme güvensemde ben onlara yük olmak istemiyorum. Kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum ki çok şükür buna gücüm de var. Sadece doğumdan sonra bir süre desteğe ihtiyacım olacak. Babaları olacak mahluk nafakayı düzgün verse dışardan desteğe ihtiyacım da yok. Onların annesi de babası da benim . Allah ın izniyle kimseye muhtaç etmem onları. Bir şeyi düzelteyim en baştan dayak yemedim. Psikolojik şiddet vardı. Dayak en son oldu. İlk ve son. Çünkü biliyorum birkez eli kalkan ömür boyu devam eder.
(1,276 puan) tarafından
Bence senin akıla ihtiyacın yok çünkü çok güçlü bir anne olmaya sen net karar vermişsin bile
+1 oy
(163 puan) tarafından
Bekara karı boşamak kolaymış sözü vardır o yüzden yorum yapmayacağım. Sen kendin düşünüp karar vermelisin bence. Başımıza gelmeden bize laf söylemek kolay olur ama yaşayan sensin 
(8 puan) tarafından
Aklım durdu artık. Paramparça oldum. Her bir parçam acı içinde. Kalsam ben kafayı yiycem, gitsem çocuklar üzülecek.
0 oy
(343 puan) tarafından
Öncelikle okurken çok üzüldüm. Ne desem bilmiyorum Rabbım o adama akıl vicdan merhamet versin
(8 puan) tarafından
Aminn inşallah :(
0 oy
(188 puan) tarafından
Çocuklar umrunda olsa düzelirdi boşver git ailenin yanına ilk zaman zorlanızın ama sonradan alisirsin
(8 puan) tarafından
Ben alışırım da çocuklarım da alışır mı?
0 oy
(1,154 puan) tarafından
O çocukların büyüdüğünde sana bu adi köpekle bizi neden bir tuttun dediklerinde ne cevap vereceksin bacım. O baba olmayı hakeden bir insan değil ha var ha yok olsa ne olur olmasa ne olur? Görmek istiyorsa çıkıp gelsin. Ne demek babanlar para versin kimin çocuğu bunlar hey Allahım ya dellendim gene
(8 puan) tarafından
Büyüdüğünde işim kolay. Zaten ilk çocuğum 7 yaşında ve babasını çok sevmesine rağmen benden uzak durmasını istiyor. Bana kötü davrandığının farkında. Ama hep anne babam artık iyi biri olsa seni üzmese barışır mısın diye soruyor. Benim umudum bitti ama onun minik kalbinin umudu bitmiyor
(1,154 puan) tarafından
Ay yavrum ne diyeyim ki ya..
0 oy
(13,845 puan) tarafından
Sevmeyen insanın burnunun dibine de soksan sevmez görmezden gelir bence git ayrıca kötü bir babayı tanıyıpta ne yapacak onunda psikolojisi bozulacak en fazla 
(8 puan) tarafından
Zaten artık çocukların psikolojini etkilemeyede başlamıştı. 8 yıl bana psikolojik şiddet yaptın çocuklara izin vermem diyordum ki fazla uzun sürmedi ayrıldık
0 oy
(23 puan) tarafından
Çocuklarim babasız kalma ihtimali seni daha çok üzüyorsa katlanabileceksen tekrar nikah kıyın yoksa böyle onunla yaşaman doğru olmaz. Ama tamamen duygusuz mantiklarinla hareket et diyecek olsaydım da herşey incelediği yerden kopmusken ailen de destekcin se herşeyi geride bırak derim. Sabret bu günlerde geçecek inşallah 
(8 puan) tarafından
Zaten ayrı yaşıyoruz. Beraber değiliz. Paraya da bu yüzden ihtiyacım var. Biraz birikim yaptım ama nafakayı vermezse kiramı falan ödemekte zorlanırım. Babamlardan da istemek istemiyorum yıllarca bana da çocuklarıma da baktılar zaten. Artık yük olmak istemiyorum
(23 puan) tarafından
Peki evlilik kötüye giderken nasıl oluyor da bir birliktelik yaşanabiliyor
(23 puan) tarafından
Ayrı yaşıyor saniz ailenin yakınında olman daha iyi olmaz mı
(8 puan) tarafından
Çünkü 7 /24 kavga etmiyorduk. Ben ne yaparsa yok sayıyor, görmezden geliyordum çocuklarım için. Ancak böyle yaşayabiliyordum. Aşk yoktu ama sonuçta eşimdi ve helalim di. Doğal olarak birlikte de oluyorduk iyi olduğumuz zamanlarda
(23 puan) tarafından
Anladım haklısın Kaç yaşındasin bilmiyorum ama ömrünü ona harcamani istemem. Çocuklar babalarıyla iki oyun oynayacak diye bütün ömür mutsuz anne mi görsünler
0 oy
(169 puan) tarafından
Evliliğinde mutlu değilmişsin üstelik şiddet görmüşsün şiddet oldu mu arkası surekli gelir sence değer mi bunu sor kendine. Boşanmış kurtulmussun tekrar eziyet çekip mutsuz olduğun yere gitmek cehennemi yaşamaktır. Senin değil onun düşünmesi gerekir çocuğum benim yokluğumla büyümesin beni tanisin bilsin demeli ama adam 3 çocuğa ailen baksın diyor. Ailen arkandaymis ne güzel çocuğun biraz büyüyünce tekrar çalışır ayaklarının üzerinde durursun. Senin için zor bir süreç olacak ama inan evladını görmeyen adam hiçbir şeyi görmez herseyi başa sarma kendine güven umarım hayatında hersey çok güzel ilerler Allah yardımcın olsun 
(8 puan) tarafından
Allah razı olsun. Haklısın ama dinletemiyorum kalbime. Baba sevgisi hiç görmezse vicdan azabı duyarım gibi hissediyorum.
0 oy
(11,638 puan) tarafından
Canim her ne karar verirsen ver rabbim o yolunu güzel eylesin senin için hayırlı olanı gönlüne koysun çok zor senin için gerçekten bize konuşması basit gelir o yüzden iyi düşün kendine daha fazla psikolojik siddet uygulamasına izin verme. Baba, baba olsa nerede olursa olsun evladını görmek istedikten sonra koşar gelir
(8 puan) tarafından
Allah razı olsun. Ama o yılda 1-2 kez anca gelirim diyor çocuklara :(
(11,638 puan) tarafından
Yani canım bi anne mutluysa çocuklar da mutludur bunu unutma kendini nerde daha iyi hissedeceksin önce bunu düşün çocuklarının geleceği için bi fazla cabalaman gerekecek belki kendince onlara gelecek hazırlayacaksın bunlar birer etken memleketine dönsen evin kira değilse anne babanın desteği ile daha iyi yerlere gelebilirsin
(8 puan) tarafından
Orada da kiraya çıkıcam. Annem babam belli yaşa gelmişler 3 çocuğun sesini gürültüsünü kaldıramazlar. 3-5 günden sonra rahatsız olurlar. O yüzden en iyisi yakınlarında ev tutmak. Gündüz yine birlikte oluruz ama akşam olunca onlarda kafa dinlemek ister
(11,638 puan) tarafından
Senin için hangisi daha iyi olacaksa canım inan 1 saat bile göz kulak olsalar çocuklarına ya da ne bilim gelip senle 2 muhabbet etse annen o bile yeter insana
(8 puan) tarafından
Aynen öyle. Memwlekete gitsem babamın ennemin kanatlarının altında hem mutlu hem güvende olucam. Ama çocuklarım mutsuz olacak. İkilemde kaldığım nokta bu :(
0 oy
(359 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım kalsan bile çocuklar adamın umrunda değil ki orda olsan babalık yapacak biri değil belli kalmanın ne anlamo var ailen destekçinse şanslısın git ailenin yanına yanlız kalma bu süreçte bebeğini düşün boşver babalık kısmını düşünmek senin görevin değil isteyen adam gitsende evladım der zaten ama onda o babalık yokmuş ztn boşver evlatların ve sen hayatın bu kadar onlarında böyle olmak zorunda her çocuk babasıyla yaşamıyo ne yazıkki öldü gibi bişey olsun onlar için görüşmek isterlerse çocuklarının kararı büyüyünce kendini sorumlu hissetme babalık için tutuşan biri yokki karşında böyle pislik heriflerden kurtulan kadınlar görünce mutlu oluyorum hayat sana artık hep gülsün inşaallah 
(8 puan) tarafından
Allah razı olsun. Böyle bir cümle kurmak istemezdim ama ölmüş olsa sanki daha kolay olurdu. Çocuklar hayallerinde bir baba oluştururdu onu severlerdi :'(
0 oy
(985 puan) tarafından
Baba baba olaydı bu duruma düşürmeyeydi çocuklarını düşün babalri da çocuklarını gormek jsterse gelsin görsun derim bnm eski eşimde narsitti Allah'ım böyle karakteri bozuklardan uzak tuttsun düşman başına resmen . Yine kurtulmussun şükret canım 
(985 puan) tarafından
Demek nasipleri varmış dünyada canım artık bu saatten sonrasna bakacaksın Rabbim güç kuvvet versin inşallah
(8 puan) tarafından
Öyle. Onlar benim canım cigerim. Yaşama sebebim. Çok akıllı çok tatlılar. Bana aşıklar, bende onlara. Doğacak çocuğumu kabüllenmem çok zor oldu. Herkes aldır dedi ama canı ben vermedim ki ben alayım dedim. Bu zor günümde geldiyse bir hikmeti vardır dedim aldırmadım. Şimdi hareketlerini hissettikçe içim gidiyor. Ben ona babalıkta yaparım annelikte , sadece yine de babasını tanısın istiyorum. Hata mı ediyorum bunu istemekle?
(985 puan) tarafından
Babasını illaki tanırlar canım bu konuda bişi demem doğru olmaz bnm eski eş başka şehirde görev yapio adam narsist ama kızımla buluşunca ilgilenir eder ama para lafı olunca çok cimridir durumuda iyi.  Ama diorum iyiki başka şehirde sonuçta zamanında başkası için bıraktı bizi . Şimdi kızımla ilgilense nolcak ilgilenmese nolcak zaten ben bakıyorum büyütüyorum bı kârı da yok .
(8 puan) tarafından
Aynı işte. para deyince canı çıkıyor. Çocuklarıma hep benim ailem baktı. Arkadaşlarımın çocuklarının eskileriyle büyüttüm çalışana kadar. Hem para vermez hemde çalışmama izin vermezdi. Defalarca süt parasına, bez parasına muhtaç etti beni. Tek bildiği cümle param yok idare et cümlesiydi. Çalışır çalışır götürüp başkalarına yedirirdi...
(985 puan) tarafından
Çıkar elbet Allah'a havale et canım benim iyiki ailen arkanda
0 oy
(4,831 puan) tarafından
Rabim yardımcın olsun inan çok zor tek diyeceğim kelime zaten adamdan hayır yokmuş o günahsız yavrucak tanımasada olur o iti
(8 puan) tarafından
Aminnn inşallah. Keşke bilsem ki babasını tanımadığı için bana hesap sormayacak zaten kararsız kalmam bu kadar çıkar giderim.
(4,831 puan) tarafından
Canım büyüyünce zaten gerçeği anladığı zaman sana teşekkür edecek böyle bir mahlukla yüz yüze gelmediği için
0 oy
(422 puan) tarafından
Şuan nerede kalıyorsunuz? 

Çalışırken çocuklarınıza kim bakıyor?
(8 puan) tarafından
O kendine ev tutup gitti bir kaç sokak öteye. Ben kendi evimde kalıyorum. Biri okula diğeri kreşe gidiyor. Sabah ben erken gidiyorum. Giderken babaları gelip alıyor çocukları kendi dükkanı var oraya götürüyor.  servise veriyor. Akşamda ben gelene kadar 1-2 saat babalarının yanında kalıyorlar
(422 puan) tarafından
Anlaşmayı nasıl yaptınız maddi açıdan ?
(8 puan) tarafından
Ben hiç bişey istemedim evliyken vermeyen boşandıktan sonra hiç vermez , yeterki kurtulayım diye. Ama çocuklara toplam 6 bin nafaka istedim. Çocuğun kreşini ödeyebilmek için. Şimdi kreş bitiyor bundan sonra ikisine toplam 2 bin veririm diyor. 9. Ayda yine kreşe gidecek diyorum olsun bundan sonra vermem diyor. Vs vs. doğacak çocuğa hiç vermiyor. Ama yasal haklarımı biliyorum. Bir DNA testine , babalık davasına bakar. Köpk gibi ödemek zorunda. Ama yokuşa sürüp beni strese sokuyor. Bende nerdeyse asgari ücrete çalışıyorum. Kira, kreş, faturalar nafakayla beraber anca yetiyor. Vermezsen kalamam diyorum. Baban yardım etsin diyip bana sinir krizi geçirtiyor
0 oy
(8,552 puan) tarafından
Yaptıklarını zamanı geldiğinde babalarına acıklamalısın. Babalarının da cocuklar pek umrunda değil gibi. Hakkında hayırlısı olsun 
(8 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(15,810 puan) tarafından
Peki sen orda.kalinca çocuklarıyla ilgilenecek gibi duruyor mu. Baksana şimdiden ne diyormuş. 
(8 puan) tarafından
İşyeri evimin yanında. Çocuklar istediğinde babalarının yanına gidip babalarıyla vakit geçiriyorlar.  Bu yüzden çocuklar boşanmamızda travma yaşamadılar. Niye akşamları gelmiyor diye bir iki ağladılar bende anlayacakları dilden anlattım istediklerinde babalarının evinde kaldılar öyle öyle atlattık. Memlekete gidince her gün babamı özledim diye ağlayacaklar o zaman ne yapıcam gerçekten bilmiyorum:((
0 oy
(86 puan) tarafından
Çok zor bı durum öncelikle  Allah yardımcın olsun çocuklarını düşünmekte çok haklısın fakat baba gibi baba olan başka şehiri bırak başka ülkede olsan imkan yaratır babalık yapar gitmeni istemez bu kendin büyütursun diyen bı baba ne kadar babalık yapacak orda olduğuna bu en zor donemleri tek başına çekmeye değecek mi bilemedim en azından ailen sana destek olur yasamayan anlayamaz konuşması kolay büyük de konuşmak istemem Allah korusun ama size destek değil köstek olcaksa cocuklarinin yakınında olduğu halde acı cektircekse öldü saysinlar daha iyi sen bundan sonra kendini çocuklarını düşün kendi mutluluğunuzu düşün değmez böyle düşünen bı adama
(8 puan) tarafından
Aynen baba gibi baba değil :( ben onun için değil çocuklarım için burada kalmak istiyorum. Ama kaldıkça da benim canım yanıyor
(86 puan) tarafından
Canım sen çocuklarım için diyosun ama baba baba olmadiktan sonra çocuklar napsin ki öyle bı babayı mutlu olmaktan çok mutsuz olcaklar iyisi mi sen onları da kendini de mutlu edebileceğin bı yere git burda yalnız kalcan doğum lohusalık o çocuklara yetememe korkusu çocuklar daha perişan olcak belki de yani sen onlara da kötülük yapmış olcaksin
(8 puan) tarafından
Haklısın. :(
(86 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım kimseye yaşatmasın çok zor ama lütfen önce kendn için güzel bı adım at sen mutlu olursan çocukların da mutlu olur
0 oy
(1,649 puan) tarafından
Babalık yapması için aynı şehirde olmasına gerek yok. Eğer isterse çıkar çıkar gelir artık neresi uzak ki? Sen kendini ve çocuklarını düşün kesinlikle ailenin yanına git. Ve şunu da eklemeden edemiycem iyilikten maraz doğar. Çocuklarını düşünüyorsun anlıyorum ama çocuklar er geç tanır babalarını kendini sıkıntıya sokma 
(8 puan) tarafından
İyilikten maraz doğar cümlen resmen tokat gibi çarptı yüzüme. Şimdiye kadar başıma ne geldiyse iyi niyetimden, iyi olsun diye uğraştığım için geldi. Sandı ki ömür boyu ne yaparsam yapayım Nuran yok sayacak, unutacak. :(
(1,649 puan) tarafından
Önceliğin kendin ve çocukların olsun. Ama önce kendin. Senin psikolojin iyi olmazsa çocuklara faydan olmaz. Tek başına doğum kolay bir şey değil. Bir de iki çocukla. Kendini bu kadar paralamanın ne faydası var? Hiçbiri büyüdüğünde sağ ol anne bizim icin burda kalmışsın demeyecek dese de çektiğin zorlukları geçirmeyecek. Görmek isterse gelip görsün bir zahmet
(8 puan) tarafından
Doğumda ailem, kardeşim gelir yalnız bırakmazlar ama tabiki bi süreliğine sonrası yalnızım. Ama haklısın gerçekten. Bunu bir kaç kişiye daha sordum.. Peki kalabildiğim kadar kalsam ondan sonra gitsem nasıl olur,? Kaybedecek bileyim yok sonuçta orada da çalışmıycam burada da.. en azından doğacak çocuğum babasını tanır. saçmalıyormuyum?
(1,649 puan) tarafından
Bence böyle bir maceraya gerek yok. Çocuğun büyüyünce arar tanışır babasıyla sonuçta engel olan yok. Ama ailemle aynı şehirde olmak istemiyorum diyorsan ya da başka sebeplerin varsa bilemem ama sırf çocuk babasını tanısın diye kalmak hem 3 çocuğuna hem sana haksızlık olur. Şöyle söyleyim büyük konuşmak istemem ancak ben boşanacak olsam sırf çocuklarım için eşimle aynı şehirde durmam. Çocuklarım babalarına, eşim de çocuklara çok düşkün ama haftasonları gelip görebilir binsin uçağa, hızlı trene, arabaya gelsin. Gelsin ki babalığını görelim
0 oy
(492 puan) tarafından
Dava açtıktan sonra birlikte mi oldunuz? Daha doğrusu darp ettikten sonra birlikte mi oldunuz? Anlamadım 
(8 puan) tarafından
Hayır. Darp ettiğinde zaten 2 haftalık hamileymişim. Darp ettikten sonra eve almadım babasıgile gitti zaten.
0 oy
(407 puan) tarafından
Çok zor bir karar. Rabbim yardımcın olsun . Senin yerinde olsam bu eziyete dayanmam mutlu çocuk için mutlu anne lazım. Ailem de yanında ise geri dönme derim. Zoru başarırsan herşey senin için daha iyi olabilir. Çok zor bir karar yine
(8 puan) tarafından
Mutlu anne mutlu çocuk... Ben zaten bu yüzden boşandım. Geri dönmek gibi bir niyetim asla yok. Sadece bu şehirde kalmalımıyım gitmelimiyim. Buna karar veremiyorum. Hamile olmasaydım çalışmaya devam eder çocuklarımla mutlu huzurlu yaşardım. Düzenimi oturtmuştum. Gitmeme gerek yoktu ama şimdi tek başıma bu kadar zorluğa çocuklarım baba hasreti çekmesin diye dayanmalımıyım buna karar veremiyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 388 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Cruel_life (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,247 göst.
+10 oy
26 cevap 1,280 göst.
14 Kasım 2022 Aile kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 331 göst.
19 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu