0 oy
496 göst.
Diğer kategorisinde (5,694 puan) tarafından
Kızımda 4 yıl önce 450 di burdaki özel 4 bin olmuş devlet aradım dedi yok biz yapmıyoruz 4 bin çok yaa galiba yaptrmayacam eşimde özelde vermek istiyor okdar parayı verecgime bebek arabası alırım bune yaa yapmak şartmi siz yptnzmi yada yapacanizmi

28 Cevaplar

+1 oy
(421 puan) tarafından
Devlette yapiliyorda sıra gelene kadar bebek doğmuş oluyor :))) ben özelde 2000 ₺ yaptırdım 1 ay önce. Mecbur yaptırdım içim rahat etsin diye
(5,694 puan) tarafından
Ama burda aradım bzde yok yapmıyoruz dedi
(11,201 puan) tarafından
Her devley yapmiyo cunku
-Reklam-
0 oy
(4,001 puan) tarafından
Ben hep devlette yaptırdım nasıl yapmaz devlet onda bı yanlışlık var
(5,694 puan) tarafından
Valah aradım dedi yapmıyoruz baskda hastahanler şehir hastanesi flnda uzak nerde yaptrcam başka bune ya
0 oy
(2,410 puan) tarafından
Bende devlette yaptırdım 
(5,694 puan) tarafından
Bu Çerkezköy de ama yapmıyoruz dedi
(2,410 puan) tarafından
Başka hastanelere sorun
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Devlette yaptırdım bende perinatoloji bölümünden randevu alman gerek.24 haftalıkken yaptırdım şimdi 29 haftalik oldum
(5,694 puan) tarafından
Ama.ypmiyoriz hic bişekilde dedi yaa aradım yönlendirdi kadın doğum bölümüne
(1,014 puan) tarafından
Her hastanede perinatoloji bölümü olmuyor.aradigin hastanede de o bölüm yoktur o yüzden yapmıyoruz demişlerdir size yakın olan ve bu bölümün olduğu başka hastanelere bakin
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Devlet yapıyor ama çok önceden randevu almak lazım. Bende kızımda randevu bulamamıştım doktor gönderdiğinde de geç kalmışsin dediler yapmadilar. Bende o sinirle gittim özelde muayene oldum. Doktor ekstra detayli ultrasona gerek yok ben burda herşeyi görüyorum zaten dedi her yerini tek tek inceledi bizede gösterdi 
(5,694 puan) tarafından
Hmm ben dokturumla bı konuşayım bakayım ne dyecek pazartesi ama çok pahalı ya
0 oy
(14,458 puan) tarafından
ben devlette yaptırdım doktor yönlendirdi hatta 
(5,694 puan) tarafından
Burda yapılmıyor ya
0 oy
(2,224 puan) tarafından

Devlette yaptırdım yapılıyor senin sorduğun hastane ilçe devlet hastanesi büyük ihtimalle küçük bir hastane o yüzden yapılmıyor denmiştir çünkü Sakarya'da bende oturduğum ilçedeki hastanede kadın doğum bile yoktu merkeze gidiyordum ilk başlarda 

(5,694 puan) tarafından
Evet ilçe iki tane aradım yok yaplmiyor dedi
0 oy
(8,875 puan) tarafından
Canım ayrıntılı ultrasonda neye bakiliyo biliyo musun çocuğun kemik sayısı işte alın genişliği burun krmigi var mı yok mu kalp odaları gelismismi bobreklerinde organlarında herhangi bi aksilik var mı diye bakiliyo aslında çok önemli bi test çocuğun bi sıkıntısı var mı diye bakiliyo ha yüzde 100 sonuç vermiyo tabiki hadi diyelim yaptırdım herşey yolunda yüzde yüz temiz sonuçlar verdi ama bu çocuğun gözünün goremeyecegini bilemezsin kulağının duyamayacagini bilemezsin anladın mı aslında çocuk engelli doğacak mi diye bakiliyo ama herşeyi anne karnında ogrenemezsin sen çocuğun ne olursa olsun ben dogurcam ne engeli olursa olsun diyosan yaptırman şart değil ha yok kötü bi durumda gebeliği sonlandırın diyosan o zaman kesin yaptır derim ama bence 4 bin TL çok değil önemli bi test çünkü ben bişey varsa erkenden kendimi hazırlamak için yaptırdım 
(5,694 puan) tarafından
Allah korusun mecbur insan kabul edyor bakalim eşim ne dyor biliyorum kalbi delikse bile çıkıyormuş Allah korusun insallah
(8,875 puan) tarafından
Tabiki bi çok şey cikiyo ama yüzde yüz değil mesela yüzde 70 yarık damak ya da yüzde 30 down sendromlu gibi kesin bişey söylemiyor sende diyosan ne olursa kabulum yaptırmak zorunda değilsin ama 4 bin ban çok gelmedi bence yaptır için rahat etsin belki sonuçlar çok düşük yuzdelerle çıkacak sen hiç biseyi yok şükür diyeceksin inşallah ya da yüzde olarak yüksek bişey söylerlerse kendini hazırlansın
0 oy
(4,434 puan) tarafından
Ben yaptirdim arkadasim yaptiramamisti cocugunda bobrek genislemesi vardi detayli yaptirsa cikardi 1 ay asinda ortaya cikiyor atesi cikmis dusurememisler bir kac gun hastane de yatti  ayda bir kontrolu vardi diger testleri o kadar onemsemem ama bence detaylı onemli 
(5,694 puan) tarafından
Evet haklısın bnde korkuyorum bı yandan bu hamileliğimde iki ay öncesi kürtaj oldum bebek sağlıksizdi korkuyorum. Bı yandan
0 oy
(918 puan) tarafından
Kesinlikle yapmalısınız ben erken doğum yaptım detaylı ultrason yaptırdığım halde doktorlar eski detaylı sonuçlarına baktı ölçütler falan iyiki de yaptirmisim 2 bine yaptım paradan daha önemli sağlığı bebegin 
(5,694 puan) tarafından
Bnde erken doğum yaptım ama.ikili tarama olsun renkli ultrason olsun hiç bir sorun çıkmadı bebek asagidaydi dye erken doğum oldu
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Araştırma yada üniversite hastaneleri yapmazmi bende  500 E yaptırmıştım 3 yıl önce. Ama yaptirmayacaktim normalde şeker çıktı o yüzden yaptırdım 
(5,694 puan) tarafından
Bende yaptrmayacam dyorum ama bundan önce kürtaj oldum yaa çok korkuyorum iki snra hamile kaldım kürtajdan snra sağlıksizdi bebek mesela ikili tarama yapmayacaktim eşim uygun dye yap gtsin dedi bı sorun cikmadu
(1,274 puan) tarafından
Senin bileceğin bise kuzu başka hastanelere bak bi
0 oy
(193 puan) tarafından
Bizim burda üniversitede yapiliyo
(5,694 puan) tarafından
Aa acaba hangi mahaledeler ben Atatürk mahalesi mezarlığın karsindayim
(193 puan) tarafından
Kazımkarabekir mahallesiydi galiba cnm tam hatırlamıyorum valla
(5,694 puan) tarafından
Uzak bize galiba ben isim olarak ilkez duydum ama kapaklı hepsini blyorim sen çalıştınmu burda hiç daha önce fabrikalarda. Çok çalıştım ben
(193 puan) tarafından
Yok canm ben hiç calismadim
(5,694 puan) tarafından
Sen nereye gelin gttin nerde yasyorsun
0 oy
tarafından
Devlet hastanesi yapmıyor evet. Üniversite hastanesi, Şehir hastaneleri yapıyor. 

Ben özelde yaptırdım. 1000 TLydi.
(5,694 puan) tarafından
Bize4 bin dedi çok pahalı hele bakalım belki yaparim
0 oy
tarafından
Her devlet Hastanesi'nde perinatoloji bölümü olmuyor. Bu yüzden de detaylı ultrason her devlet hastanesinde yapılmıyor. Genelde eğitim araştırma hastaneleri ya da şehir hastanelerinde oluyor. Başka hastanelere bakın ya da özele verin. Detaylı ultrason çok çok önemli. Allah korusun bir hastalığı varsa bile erken teşhis açısından kaçınılmayacak bir fırsat. Eğer devlette randevu bulamazsanız özele götürmekte fayda var. 
(5,694 puan) tarafından
Devlet bizim ilçeyi aradım dyer ilçeyi de aradım bzd yok dedi şehir hastanesi yapılıyor oda çok uzak yaa
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Bazı devlet Hastanesi'nde yoktur bizde yoktu özelde başka şehirde vardı bende yapmadım hem 4 bin çok başka birşey alırsın ihtiyaç falan durumu normal diğer USG den bakılıyor tabi istiyorsaniz gifin
(5,694 puan) tarafından
Ama.pahali valah bnde blmiyorum dediğin gbi başka bişey aliruz
0 oy
(1,735 puan) tarafından
Devlet yapıyor detaylı ultrason ama sizin uzak yere gitme imkanınız yoksa mecbur özele gidersiniz özele de gitmezsniz de detaylıya bakan hastaneye gitmelisin
(5,694 puan) tarafından
Şehir hastanesi bakıyormuş oda merkezde cnm çok uzak
0 oy
(2,584 puan) tarafından
İlçe hastaneleri yapmıyor, eğitim araştırma veya şehir hastanelerine gitmen gerekiyor. 
(5,694 puan) tarafından
Şehir hastanesi var çok uzak merkezde ya araçta yok
(2,584 puan) tarafından
Kötü olmuş. Daha uyguna yapan bir hastane yok mu araştır bir. Detaylı önemli sonucta
0 oy
(5,267 puan) tarafından
Devlet yapıyor lakin çok önceden sıra almanız gerekiyor ben perinatolojide takipliyim orası yapıyormus kendi gün verip.
(5,694 puan) tarafından
Ama ypamiyormus aradım bzde yok dedi ikiside
(5,267 puan) tarafından
Ozaman eğitim araştırma yada şehir hastanesine gideceksin.
0 oy
(10,657 puan) tarafından
Araştırma hastanelerinde yapıyorlar fakat uzak olduğu için yaptırmadım çok da gerekli değilm
(5,694 puan) tarafından
Cnm Çerkezköy çorlu aradım ypmiyormus şehir hastanesi de cvp vermedi o çok uzak ya
0 oy
(2,198 puan) tarafından
İlçe ise yapmıyor şehir hastanesi falan yapıyor
(5,694 puan) tarafından
Evet ilçe şehir hastanesi çok uzak yaaa

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 206 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,955 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 14 göst.
16 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Aylinece (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 49 göst.
5 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (11,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
20 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Vinking (150 puan) tarafından soruldu

396,525 soru

11,861,387 cevap

35,959 kullanıcı

...