0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (808 puan) tarafından
Kaynanamın pazartesi günü ameliyatı var bacaktan. ameliyattan sonra bahçe evi var orda duracak. kimsesi yok ameliyat sonra bakacak ben gideceğim yani bakmaya. Normalde okulda çalışıyor yarında okul çıkışı bahçeye gideceklermis. Eşimi aramış yarın Tubayı alıp geçeriz demiş ama benim haberim bile yok eşim geldi söyledi annemgil yarın gececekmiş orayı temizleyelim Çarşamba günü de okuyan kızı gelecekmiş neyse o sıra 2 yaşında kızım var ateşi çıktı 38.6 zaten gün içerisinde huysuzdu. Eşimde geri annesini aradı iki gün gelmesinler kız hasta orda da huysuz olur rahat bırakmaz dedi. Eminim ki kaynanam da gelmek istemiyor mu fln söyledi eşimde yok gelecekti de kızın ateşi var rahat durmuyor fln dedi geri tarif veriyor ateş düşmesi için ( onun bilmediği yöntemleri biliyorum ateşi çabuk düşürmek için) 

Konu ameliyat fln değil aslında işi düşünce temizlik yemek fln bana söylemeden eşimi arar söyler eşimde bana. ters bir şey söylemek istemiyorum çünkü eşimin ailesi eşim benim aileme bir yanlışı olmadı bende aynı şekilde öyle davranmak istiyorum. Ama onlar da benim bu davranışimdan faydalanmaya çalışıyorlar. Birde kaynanamin annesinin evi yıkıldı eşyaları fln bahçeye koymuşlardi şimdi orası çöplük gibi olmuştur diğer bacıları kardeşleri eşyaları alıp gitmiştir bütün pisliklerde beni bekliyordur adım gibi de eminim.Geçen eşim annesini aramış bahçe evindeyseniz arkadaşla eşiyle birlikte geleceğiz malzemeler bizde mangal yapalım demiş,annesi de Tuba 2 saat önce gelsin evi temizlesin demiş ya Allah aşkına ev 1+1 bile değil ya 1 odası 1 girişi var sürekli ordasiniz ben ayda 2-3 defa hadi en fazla 5 olsun temizlik için çağırıyorlar o sıra bende kızda uyurken konuşmuşlar eşimde senin temizliğin de hiç bitmiyor demiş. Ona alınmış bir gün sonra gelin demiş benim haberim yoktu tabi bu konuşmadan .oraya gittik eşimin arkadaşının eşi de var tabi kaynanam içeride hemen anlatmaya başladı işte kimsem yokmuş da kimse yardım etmiyormus da benim benden başka kimsem yok diyor 30 bin maaş alıyor bana almıyor 1 hizmetçi tutsa o evi güle oynaya temizler küçük yani evi yarın kızımın ateşi düşerse gidecem büyük ihtimalle ama eşime de söyledim kurbana kadar dururum ondan sonra gelirim dedim seslenmedi. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ❤️

2 Cevaplar

0 oy
(291 puan) tarafından
Ben olsam gitmem bu kadar lafın üstune kızı gelcekmis ya o baksın 
(808 puan) tarafından
Hamile halimde 1 sene baktım ikiz de görümceler var okula götürme getirme yemek temizlik hep bendeydi kızı da vardı o sıra liseye gidiyordu her ay maaş günü oturup kendilerine kıyafet fln alıyorlardı 1 defa 100tl verdi
(291 puan) tarafından
Ayy lutfetmis . Şimdi sen benim çocuğumu bak ben ise gireyim desen burun kıvırir benimki de öyle
(808 puan) tarafından
Kendi de çalışıyor ya ben kendime zor bakıyorum kreşe yada bakıcı tut der geçen sene öyle söyledi komşusu var o ben bakarım dedi bizde yanında kalacakmışiz bütün maaşları tabi kendisi yönetecekti
(291 puan) tarafından
Aman aman bacım uzak dur kaynanandan
(808 puan) tarafından
Yok zaten canım eşim bildiği için ben bir şey demiyorum direk eşim yok diyor ben konteyner da rahatım kira, su, elektrik yok devlet bize bakıyor diyor susturuyor
-Reklam-
0 oy
(1,051 puan) tarafından
Gitme , temizleme bakma da. Kızları varmış işte birer hafta gelip baksınlar. Temizliğe de bir kadın tutsunlar. Senin basın sıkışınca onlar gelip senin evini temizliyor mu sana bakıyor mu. Kesin hiçbir şey yapmıyorlardır. Bir de küçük çocuğun da var. Sabahtan gider akşamına da dönersin. 
(808 puan) tarafından
Evli kızı 7 saatlik uzaklıkta o gelemez de okuyan kızı Çarşamba günü gelecekmiş aslında bende uyanıklık yapacağım kurban bayramından sonra biz kurban kesmeyecegix bize getiren çok olur oraya bize versinler diye paylarimi alır gelirim geçen sene bazıları kendilerinde kaldı bazılarını geç verdiler orda paylarımi koyarım eşimle eve gönderirim birde evli görümcem kızıma oyuncak fln salmış bayram üzeri oraya çocuk gelen giden olur alırlar onları bizim çadır var eşyaları koyduğumuz onu içine koyarım görümcem geldikten sonra zaten bana çok iş düşmez onunla arkadaş gibiyiz sadece kaynanamın davranışını sevmiyorum onu da eşim için idare ediyim diyorum
(808 puan) tarafından
Benim evim yok konteyner da kalıyoruz kiracıydik ev yıkıldı inşallah ev sahibleri evlerini aldıktan sonra kiracıla da kalırsa bizde başvuru yapacağız Allah nasip ederse hayırlısıyla çıkar
(1,051 puan) tarafından
Inşallah canım. Hakkında hayırlısı
(808 puan) tarafından
Amin inşallah canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 316 göst.
0 oy
5 cevap 193 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde Nurdan80 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 485 göst.