0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından

Ben doğum yaptım 40 gün oldu doğumdan önce bebeğime hiç sarı bişey almadim herkez sarı giydir sarilik geçirmesin sarı yazma ört sarilik olması  dedi ama ben buna nedense inanmadım biraz saçma geldi açıkçası inadina beyaz ve renkli kullandım çok şükür şuana kadar hiç olmadı siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Peygamber Efendimiz yeni dogmus bebeğe sarilan sari renkli kundağı cikarip beyaz renkli kundak takmıştır. Bunun uzerine bile hâlâ sarı giydir sarilik olmasin diyen cahiller var. Bende hastane çıkışını bile beyaz aldim ve asla sari giydirmedim. Efendimiz yaptiysa vardir bi bildiği ...

(218 puan) tarafından
Bunu bilmiyordum cnm peygamber efendimiz yaptıysa evet vardır bi bildiği bende sen gibi  herseyini beyaz aldım arda renkliler var
tarafından
Aynen tamamen bembeyaz bende bulamamistim arada mavili beyazli almistim
(218 puan) tarafından
En mantiklisi zaten öyle o ne öyle sarı sarı yeşilde bişey almadim vallah hiç hoşuma gitmiyor bi tuhaf duruyorlar yıpranmış gibi
-Reklam-
+1 oy
(56 puan) tarafından

Öyle olsa gördüğüm tüm bebekler sarı giyerdi bence öyle bise yok pek inandırıcı gelmiyor :)

(218 puan) tarafından
Banada cnm geçen kaynanam dedi sınır oldum ne alakası var dedim sonra gitmis sarılı bi örtü almış bende hiç bişey demedim yıkadım duruyor kullanmıyorum bile o öyle yaptı bende inat degilmi kullanmak gelmiyor icimden
0 oy
(432 puan) tarafından

Emmemekten sarılık oluyo benimde başıma geldi sürekli uyku halinde oluyolar sarıyla siyahla alakası yok.benim kaynanam da yıkadığı suya altın falan koymuştu sarı tülbent almıştı saçma inançlar

(218 puan) tarafından
Tek ben değilmişim valla böyle düşünen çok saçma geliyor bana
0 oy
tarafından

Kaynanami da annemi de severim maksat gonulleri olsun sari bi tulbent ortucem :) yarari olcagni dusunmesemde zararsiz oldgnu bildgmden kirki cikana kadar idare edicem esimde asla inanmaz ve  esim pat diye kizar sacma bulur ben sustururum kirma anneni diye :D 

(218 puan) tarafından
Valla annem olsun kaynanam olsun hiç birini dinlemedim yapmadım derdi verende allah dermanini verende allah eskiden annesine kızıyor diye sustururdum şimdi hiçte umrumda değil ikisi halletsin
(137 puan) tarafından
Takma canm ya asl sari seyler sariligi daha cekiyor bnada ddiler bebek inadina sarilik oldu ilkinde inanmadm orturtmemistm bisy yoktu bunda yaptm smdi sarikikla mucadele ediyorz doktorda kzdi sari seyle tedavi oluyorsa bze gelmeyin madm ddi dogru yanii
0 oy
(545 puan) tarafından

Tamamen hurafe oldugunu dusunuyorum canim batıl inanctan otesi degil ozaman kirmizi giydirme kizamik olmasin varmi oyle sey ya canin hangi rengi istiosa giydir hicbisicik olmaz evvel allah. Inanma hic oyle seylere.

(218 puan) tarafından
Inanmadigimdan yapmadım cnm derdi de dermeninida veren allah
0 oy
(137 puan) tarafından

Bncede bu sari takintisindan bi vazgecmeleri gerek bnm bebegmdede bisey yoktu kayananm sari bisy giydr altn tak die die taktm bebek aninda sariligini yuzune vurdu onceden yoktu ama sariyi gorunce dustu resmen zaten doktorda ddi bebeklere sari giydirerek cekiyorsunz die yapmayn soyle seyler ya 

(218 puan) tarafından
Yok cnm yapmadım yaptirmadimda ben sadece düşüncelerinizi sordum

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 154 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,655 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mehmetcanınannesi (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 53 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Can_su (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yasem1234 (152 puan) tarafından soruldu

377,765 soru

11,306,753 cevap

34,735 kullanıcı

...