0 oy
379 göst.
Aile kategorisinde (796 puan) tarafından
Kızlar ben hamileyim, yeni  yarın kaynanalar hali yıkacak yardım etmeli miyim ben ve eşim çarşamba günü yıkadık evimiz halılarını hiç kimse yardım gelmedi gorumc3m gücü yok ama kqynqnmql hiç olmasa bir su bile tutmadı eşim diyor yardı, etmediler oda dedi sabah saat 5 te uyanıyorlar hayvanları var nasıl yapsınlar gördü hali taşıdığım sonra gidip uyudular ve biz alt üst oturuyoruz kızım sürekli onlara gidiyor çocuktur illaki kirli ayaklarla gidiyordur sizce yardım etsemmi hiçbir sekidl3 hali yıkarken evi temizlerken yardım etmediler tamam hali yıkamadiniz en az hemen halıları dizerken bir evi silmeye supurmeye gelebilirdi küçük görümce  ve o sabqh cok yorgundum ve sancim vardı olsanız yapar mısınız şuan eşim yok onlarda yemek yiyoruz kendileri çağırdı gelin yemin yemek yapma diye 

16 Cevaplar

0 oy
(8,583 puan) tarafından
Halı yıkamak agır bir iş yeni hamileysen pek bulasma derim. Ya da hafıf işleri yap. Cay yap yemek yap ama soyle anne dikkat ediyorum ben size hizmet edeyim de
(796 puan) tarafından
Tamam canım öyle dicem o günün sabahı zaten aşırı derece sandım vardı
(8,583 puan) tarafından
Cok beklentiye girme canım. İnsanoglunun basına gelmiş en kotu sey cogu zaman anlayıssız eş tarafıdır. Sen eşine polıtık ol yardım eder gibi görün yapmadılar etmedıler deme. Kıyısında kosesınde bulun yeter onların işlerinin. Cunku en agırını da yapsan en guzelını de yapsan begenmeyecekler.
(796 puan) tarafından
Öyle vallah kesinlikle haklısın geçen yıl benle kizj yikadik dediki millet yanında kızım yıkamış görümce dedi yok nen Aslı yikadik
(1,374 puan) tarafından
Aynen öyle canım:) iyilik yapıyormuş gibi görün ama yapma, biliyorum çok acımasız gibi oldu ama insanlar çok uyanıklar bende gözümü açtım artık:)
(796 puan) tarafından
Öyle vallah benim kaynanana çok rolü var bugün ben çay yaptım, kayinbabam dedi çay fok güzel olmuş demedi Aslı yapmış afiyet olsun dedi
-Reklam-
0 oy
(1,365 puan) tarafından
Ben olsqm yardm etmen sen  kendjni dusunmuyorsan karnindakini dusun canm benm.sebino halde gorup yardm etmediler ama yemege cagrdilr diemi kendini mahcup hissediyrsn.sen olmadansa yapabilirler sen yokken nasil yapiyorlarsa yine yapsnlar.
(796 puan) tarafından
Evt vallahi kaynanalar gördü hali tasidigimi ses bile çıkartmadı o gün demedi hali yok yemek y3mye gelin demedi hamiledir çok yorgundur onu düşünmedi hani kızı. Sürekli yukarıya çıkıyor ondan dedim
0 oy
(7 puan) tarafından
Yani ben kendi hallilarimi bile yikamadim bugün topladım halı yıkama ya vereceğim ev süpürurken bile karnıma kramplar giriyor nasıl cesaret edip halı yıkamış siniz çok ağır bir yük halı yıkmak bence yardım etmeyin ki onlarin da sizden böyle bir beklentisi yoktur herhalde 
(796 puan) tarafından
Vallah zor yaptı, doğuma kadar yapmam artık 6 haftalık hamileyim daha hani söylerim, yardım etme konusunda belki onlarda düşünür hamilelik yapamaz gibisinden o sabah aşırı sandım vardı eşimle beraber yikadik
(7 puan) tarafından
Boş verin yardım falan etmeyin helede bu haftalar çok önemli en ufak bir yükte Allah muhafaza düşük riski olblir ben 7 haftalık hamile idim çekyat ittigim için kanamam dakkasinda başladı 3 ay düşük riski yaşadım
(796 puan) tarafından
Evt içimden telmiyir tapmak cidden onlar hiç yardım etmedi atlattinuz inş bebeğiniz doğdu mi peki çok geçmiş olsun beni,ki birde aşırı enfeksiyon var her sabah sandım var
(7 puan) tarafından
Acil şifalar diliyorum evet doğurdum şuan 2 buçuk yaşında ama ayrıldım eşimden çocuklarım ile görüşemiyorum tekrar evlendim ve şuan 31+6 haftalık hamileyim:(
0 oy
(58 puan) tarafından
Hamileysen yapma bence
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Hamile halimle kendi halımı da başkasının halısını da yikamazdım
0 oy
(353 puan) tarafından
Etme kısa net 
0 oy
(5,740 puan) tarafından
Ayak işlerini yapardım çok dokunmazdım 
0 oy
(303 puan) tarafından
Onlar sana gelmediyse sen niye gidesin ki okurken kendimi hatırladım bende hamileyken gittim kaynanama temizliğe halı yıkamaya sonra ben doğuma yakın çağırdım gel diye halı yıkayalım diye ayy gelemem dedi gelmedi ben de o günden sonra tövbe gitmedim bı daha 
0 oy
tarafından
Etmezdim hamileyken kendi halılarımı zar zor yıkamışım yardım eden olmamış bide onlarınkinimi yıkatıcaksın bebeğe. 

Yazık yani yapma. 
0 oy
(209 puan) tarafından
Normalde olsa bos ver yardim et derdim ama iki gun ust uste hali yikamak agir gelebilir onlarda biraz anlayisli olsunlar dun hali yıkadımdan beri sancim var de oyle seyler soyle yoksa yardim ederdim de ben hamileyken bu zamanlar cok sicakti kaynanam hali yikiyodu yardimi gec serinliyim diye ustunu cikicaktim sancim olur diye izin bile vermemisti bisi olur olmaz demisti
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Bence sen sofrayo hazırlasan daha makbul e geçer 
0 oy
(185 puan) tarafından
Hamile olmasan yardım edersin de hamıle ıken olmaz gitsen bile yapma demelerı gerekır
0 oy
(1,495 puan) tarafından
Su durumda yardım etmeyi teklif etsen bile onların musede etmemesi lzim yani hamileyken halı yıkama canım en basiti kayar düşersin bişe olur Allah korusun
0 oy
(6,390 puan) tarafından
Yıkayacak güçleri yoksa yıkatmacıya versinler hamile halinle onların sana yardım etmesi lazım asıl onu yapmamışlar bide yardım bekelemesinler
0 oy
(353 puan) tarafından
Hamilesin zaten ben olsam elimi sürmem ha ayıp olur diyorsan da o gün evde durma bir yerlere git annenlere mesela
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Hamileyken ne kendi evim icin ne baskasinin evi icin bu eziyeti yapmam.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 453 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 357 göst.
0 oy
9 cevap 327 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Pakize333 (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 142 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,105 puan) tarafından soruldu