0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (539 puan) tarafından

*Evet güzel anneler ve anne adayları sorum yukarıda, eşiniz ev işlerinde size yardımcı olur mu? Benim eşim Allah ondan razı olsun gebe olsamda olmasamda yardım eder o olmazsa ne yapardım bilmiyorum Allah ondan razı olsun inşallah ya sizde durumlar nasıl*:angel:<3

34 Cevaplar

0 oy
(409 puan) tarafından
Yemek bulaşık çamaşır silme süpürme her işi yapar. Evde de iş bölümü muz var çamaşır yıkama asma toplama dizme işleri onda  şu anda bebekten sonra çünkü ona yetişemiyorum:)) 
(539 puan) tarafından
Ne güzel yaa umarım hep öyle kalırlar
-Reklam-
0 oy
(1,859 puan) tarafından

Doğruyu söylemek gerekirse sağlık sorunu yoksa pek elini sürmez bende beklemem ama hasta olduğum Zaman prensesler gibi bakar yapar sabah kahvaltı hazırladı evi topladı akşam yemeği yaptı çocuğu yıkadı birazdan beni yikiyacak inşallah o ara  güzel bı çay demledi suyuma kadar ayağıma getirir sağ olsun  

(1,859 puan) tarafından
Amin inşallah canım
(342 puan) tarafından
Rabbim mutluluğunuzu daim etsin. Üç çocuk getirdim asla yaridm etmedi etmez
(1,859 puan) tarafından
Amin inşallah canım rabbim içine merhamet versin inşallah canım oğlum 3 yaşında toplasan 100 kere gece kalkmamışımdir yardımcı olmayan eş zor ya şimdi yine hamileyim ah ah nöbet zamanları yaklaşıyor diyor
(342 puan) tarafından
Maşallah maşallah benimki esnaf sabah yedi de gider akşam on bir gibi gelir on ikide uyuyor
(300 puan) tarafından
Ahahah benimki asla yapmaz yap dediğimde ne var ki bunda yaparım e tamm yap bende bişi demedim hani tam basit kolay madem yaaapp aslanım ahaha evi topla temizle yıka pakla iki dk çocuğa bak telefonu bırak durmuyorlar diyor e durmadiklari için bak diyorum ya bende dengesiz misin hahah hasta olurum o benden önce olur ay oy iyh yani hadtaliga bile izin yok ne yemeği ne suyu ne çayı bacım hsjs ama kendisi hastalansa gören der ne bu hastalık türü hahaha önceleri kiyamazdim hastalanınca üstüne titrerdim şimdi hastami olabilir bizde hastalanıyoruz bı iki güne geçer çokta büyütme diyorum asıri rahat aşırı gıcık ama severim kendisini
0 oy
(448 puan) tarafından
Benim eşimdende allah razı olsun herşey yapar ev süpürür bulaşık yıkar yemekte yapar eğer yetiştirmezsem bana yardım eder çok destek olur herzaman heleki hastaysam yada yorulduysam o gün ben bişey yapmam yemek temizlik çay falan sadece hep o yapar bende kızımla ilgilenirim sadece 

Zaten bu yüzden annesi bile laf söyledi benim yanımdayken bi iş yapmayan çocuk neler yapıyor diye laf etmişti 
(539 puan) tarafından
Ahh ahh şu kaynanalar mutlu olmak yerine neden yapıyorsun derler aslında gurur duyması lazım ne güzel bir evlat yetiştirdim diye neyse bacım Allah sizin huzurunuzu daim etsin inşallah:))
(448 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(8,119 puan) tarafından
Ne hastalıkta ne sağlıkta bı yardimini gormedik gardaş 
(539 puan) tarafından
Demek ki annesi alıştırmamiş buna
(8,119 puan) tarafından
Çok şımarik yetismis
(539 puan) tarafından
Ondan yapmıyor desene o zaman tüm suç kayınvaliden de
(1,203 puan) tarafından
Filizzz.. bire bir dediklerini eşim diyor ya bu kadr olur yani.. o kadr gripte oldm asla yardm etmez. Şimdi de meme kanseriym tedavi göreceğim bakalm bu zamanda yardmi olacak mi
(8,119 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.Allah merhamet versin içlerine ne deyim
0 oy
(1,365 puan) tarafından

Bu post yarama tuz bastı. Hamileyken evet. Çünkü ya hastanede yatacam yada evde. Çok sinir bozucu hamilieliğim var. Ama normalde saya saya oyuncakları toplar. 2 haftada bir süpürmeyi o yapar , peşinden ben silerim. Resmen bugün süpürgeyi kafama vura vura yaptı. Şimdi pişman ama ben konuşmuyorum 

Yardım eden eşlerden de Allah razı olsun. Abimler hep öyle. Allah da sayılarını arttırsın inşAllah
(1,365 puan) tarafından
Yok cnm :)) süpürgeyi vura kıra yaptı
 Onu demek istedim. Öyle bir şey yapmaz Allah'ın izniyle
Amin
(539 puan) tarafından
Ayy içim rahatladı bir an öyle diyince korktum kız neyse sen ona yaptır yinede eninde sonunda alışcak inşallah
(1,365 puan) tarafından
Öyle yapacak birşey yok, yada kadın tutacak. Tek ayağımın lenf bezleri yok. Robot süpürge her zaman olmuyor ,bi yardımı bu zaten
(539 puan) tarafından
En azından sen diyince kalkıyor ya o da iyi
(1,365 puan) tarafından
Çok şükür
0 oy
(7,467 puan) tarafından
Çocuklara bakar o bend ev işlerini hallederim daha iyi oluyor böyle tek reglimin ilk günü her işi o yapar kahvaltı bulaşık vs çünkü kalkamam yerimden 
(539 puan) tarafından
Rabb'im daim etsin canısı ne güzel
(7,467 puan) tarafından
Aminnnn cümlemizin inşallah
0 oy
(13,336 puan) tarafından

Evlendiğimiz günden beri yardım eder sağolsun :)

Şimdi 2 çocuk olunca eşim sağ kolum oldu :)

(539 puan) tarafından
Bir bedende bütün olmak diye buna derler bence
0 oy
(4,887 puan) tarafından
Sofrayi toplar siler makinaya atmaz camasir asar ama toplamaz ortalik supurur yerde bisey varsa almaz yemek yapmaz durum alir.d.s.
(539 puan) tarafından
Ahahahah şimdi bu iyi mi kötü mü anlayamadım canısı
0 oy
(342 puan) tarafından
Asla yardim etmez 
(539 puan) tarafından
Rabb'im yardımcınız olsun gülüm ne diyim
(342 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun dua et . Kızlarım büyüsün rahrt edeyim. Üçü de peşpeşe oldular
(539 puan) tarafından
Rabb'im elbet kolaylık verecek size merak etmeyin benim annemde aynı sizin durumu yaşadı biz üç kızı peş peşe doğurdu çok zorluk çekti ama şuan elhamdülillah sefasını sürüyor
(342 puan) tarafından
Maşallah canım. Allahim herkesin evlatlarını bağışlasın bizimkilerinide .
(539 puan) tarafından
Amin amin amin kardeşim
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Kavga ettikten sonra tabiki de eder
(539 puan) tarafından
Yapması için illa kavga mı etmeniz lazım canısı?
(1,453 puan) tarafından
Evet.......
(539 puan) tarafından
Neden ki
(1,453 puan) tarafından
Çünkü kendi akıl edip bir işin ucundan tutim demez illa ben kavga çıkartacam öyle yapacak
(539 puan) tarafından
Hııı anladım canısı Rabb'im kolaylık versin inşallah sana
0 oy
(13,855 puan) tarafından
Bana yardım olarak düşünmüyorum bu evde beraber yaşadığımız için bir görev paylaşımımız var herkes üzerine ne düşüyorsa onu yapıyor
(539 puan) tarafından
İşte Ayn öyle ama bazı hanzolar sadece kadınlar yapar diye düşünüyor
(13,855 puan) tarafından
Benim eşimin yapmadığı bir iki iş var dün dünya kadar bulaşık ve dağınık bir ev bıraktım sadece bir kaç saat sonra geldiğimde tertemizdi evimiz
(539 puan) tarafından
Ayyy valla her kadının hayali
0 oy
(11,640 puan) tarafından

Yapmaz yapmasında elini attığı yer soluyor  :D

(539 puan) tarafından
Ahahahah niye kız
(11,640 puan) tarafından
Yani canım ben biraz takıntılıyım şimdi her şeyin bi yeri var eşim ne nereye denk gelirse :)
(539 puan) tarafından
Ayy evet benim eşimde öyle yapıyor ya orası yeri değil diyorum bişey olmaz demez mi
(11,640 puan) tarafından
Bi gün belim tutuldu kaldı her şey hazır bi çorba koyulacak tabağa eşim sofrayı yazdı yemekleri getirdi baktım tencereyi almış gelmiş koymuş sofraya küçük tencere 2 kisilik. Neyse dedim kase getirmemissin nolcak bundan yiverelim demez mi  :D
(539 puan) tarafından
Ahahah valla aynı eşim:)))
0 oy
(1,596 puan) tarafından
Normalde yapmaz gerçi ben istemiyorum ama hamileyim diye şuan bana yardım ediyor çok zor hamilelik geçiriyorum. Artık son günlerimdeyim hatta bu gün beraber halı yıkadık o daha çok yıkadı diyebilirim 
(539 puan) tarafından
Rabb'im sağ salim kucağına almayı nasip etsin bebişini
(1,596 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,605 puan) tarafından
Tek bu tarafi iyidir eşimin  yemek yapar arada cocuga bakar evi süprür vs nadirende olsa bulasik yikar
(539 puan) tarafından
Ne güzel bunu yapmayan da var inan ki
0 oy
(113 puan) tarafından
Yok valla asla bir bardagı kaldırmışlıgı yok 30 haftalık hamileyim eglirken çok zor olıyor çamaşırları ben ayırayım sen makineye kat diyorum oflaya poflaya yıkanıp bitiyor diyorum sepet çok ağır oluyır sen çıkart balkona koy ben asayım zorla yapıyor o derece yani yardım etmez
(539 puan) tarafından
Tam bir öküz desene
(113 puan) tarafından
Aynen öyle alışmamış 3 kızın tek oğlanı bir iş yaptırmamışlar inan normal zamanda ben zaten yapıyorum şu dönemde  yardıma ihtiyacım var yok yani sıfır destek.. Allâh nasip ederse oğlum olacak her işi yaptırcam ilerde eşine destek olmasını çok istiyorum
(539 puan) tarafından
Çok doğru olanı söyledin bizde üç kız Bir erkek kardeşiz biz kızlar olarak elimizden geldiğince erkek kardeşimizi ev işlerine alıştırmaya çalıştık yapmak ayıp değil aksine yaparsan hele ki annene eşine yardım edersen Allah bundan hoşnut olur dedik inşallah hep devam eder yardım konusunda
0 oy
(358 puan) tarafından
Bu soruya ne cevap versem bilemedim ama keşke dışardan bi göz olup bizi izlese ben de anlasam yardımcı oluyor mu olmuyor mu, ona sorsan elinden geleni yapıyor bana sorsan yapmıyor 
(539 puan) tarafından
Allah Allah niye ki
0 oy
(392 puan) tarafından
Öyle aşırı bı yardımı çoktur bende çok takılmam ama akşam geldiğinde yemek yokmuş ev pişmiş bilasik duruyomus hiç takilmaz ne varsa onu yeriz hatta yemek konusunda yardımı olur saolsun bu kadar rahat birakirkende yardım istemem acikcasi 
(539 puan) tarafından
O da iyi canısı yemek beğenmeyen erkekten nefret ederim açıkçası
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Eskıden hamıleyken ederdı şuan ıkıncısıne hamıleyım hıc yardımetmez oğluma bıle bakma z
(539 puan) tarafından
Neden ya
(1,026 puan) tarafından
Bılmıyorymkı  çok değişti
(539 puan) tarafından
Rabb'im tez vakitte aklını başına getirsin gülüm ne diyim
0 oy
(4,832 puan) tarafından

O anki ruh haline bağlı :D

(539 puan) tarafından
Ahahahah diyorsun
0 oy
(499 puan) tarafından
Asla etmez bir kere balkon yıkadı o kadar yoksa her iş bende hamileyim biraz nazlanayim dedim çamaşır sepetini balkona götürür müsün dedim sende az az köy öyle as dedi o derece yane herşey müstahak ona artık böyle düşünüyorum 
(539 puan) tarafından
Öküz resmen yaa sinir oldum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 666 göst.
0 oy
12 cevap 934 göst.
11 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde elifhanim (19 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 410 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yasmin65 (539 puan) tarafından soruldu
0 oy