0 oy
307 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,369 puan) tarafından
Arkadaşlar şimdi apartmanimizda hamiş bir komşum var doğuma 20 gün kadar kaldı biz bu dönemde ona yardım ettik gerek ev işlerinde gerek bebek için ütüsünde yine dedik bir ihtiyaç olursa haber ver şimdi biraz ağırlaşmış sanırım

mesela o halde yemek yapılır mı soramadım da biseyler yapıp götürsem yanlış anlamaz dimi dolma karnıyarik fln düşündüm birde yemezlerse diye de düşündüm o an ihtiyaç oluyormu böyle şeylere size sormak istedim 

9 Cevaplar

0 oy
(2,955 puan) tarafından
Doğumdan sonra yap canm smdi ne kadar agirlasirsa agirlassin kendi yapsın sonuçta hamile hasta değil bişey değil

taşıdığı üç kilo çocuk ama doğumdan sonra bitkin olur yorgun olur yapamaz ihtiyacı daha çok olur smdi kendi eli kolu tutuyor sonuçta 

Doğumdan sonra çorba olur hoşaf olur daha Makbule geçer 
(1,369 puan) tarafından
Teşekkür ederim bu konuda tecrübem olsa en azından kendimden pay biçerek karşıdakini düşünürdüm ama öyle olmadığı için hamile insanları çok yüklü ağır bir iş yapıyor olarak algılıyorum ben :)
-Reklam-
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Yani canım bu aslında kişiye göre değişir ben çok rahat bi hamilelik geçirdim her işimi de kendim gördüm ama yardıma gittiginize göre galiba rahat edemiyor o yüzden goturebilirsiniz neden ayıp olsun ki kim istemez komşusu hamile bi bayanı düşünsün Allah razı olsun sizden ♡
(1,369 puan) tarafından
Biraz zor bir gebelik geçiriyor o yüzden aklım hep onda acaba yapabiliyormu ne yiyolar diye çok severim kendisini en iyisi kuru pasta poğaça tarzı şeyler burda bir arkadaş söyledi kafama yattı o şekilde yapacağım inslalah
(12,469 puan) tarafından
Eline sağlık canim
0 oy
(886 puan) tarafından
Bence gerek yok cnm kendi yapiyordur
0 oy
(14,479 puan) tarafından
Vay vay vay elde ne komşular var helal olsun sana vallahi ♥️♥️♥️♥️

Yemeğini halleder de kurabiye poğaça falan yapıp buzluguna atabilirsiniz doğumdan sonra ister kendi yesin ister gelenlerine ikram etsin
(1,369 puan) tarafından
Ya çok iyi fikir hem gelen giden olursa da çıkarıp ikram olarak koyabilir çok teşekkür ederim:)
(14,479 puan) tarafından
Allah senin de karşına senin gibi insanlar çıkarsın inşallah ♥️♥️♥️
(1,369 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim amin inşallah sizede güzel insanlar çıkarsın Allah :)
0 oy
tarafından
Allah herkese senin gibi komşu arkadaş kardeş aile nasip etsin benim ailem şu senin düşündüğün gibi düşünmedi kalbin güzelliği hep daim olsun
(1,369 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim Rabbim seni da hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah
0 oy
(707 puan) tarafından
Ayy allah senden razı olsın  senın karsına getırsın  ınsallah inan hamıle bırıne el uzatmak kadar güzel bısey yok kendım hamıleyım yemın ederım dıyorum allahım ne olur bırı bıgun yemek getısın yıyım aç kalıyorum kendı yemegımı yıyemıyorum çünkü yorum yapan arkdaşlar yok kendısı yapabılır falan dıyorsnuz heralde sız hıc hamıle olmadınız ıstedıgıni yap arkadasım dunyanın en büyük sevabını alıyorsun
(1,369 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi valla siz böyle deyince her gün yapasim bile geldi tahmin edebiliyorum gerçekten inslalah en azından yarın yapayım tepkisi güzel olursa başka zamanlarda yaparım Rabbim sizin karşınıza da hayırlı insanlar çıkarsın inşallah
(707 puan) tarafından
Ay canım allah evlatlarını kazadan beladan korusun tanımıyorum senı ama bu halımle çok dua aldın benden
(1,369 puan) tarafından
bir hamile duası almak ne güzel bir şey evladım yok ama iki yıldır evliyim daha nasip olmadı tedavi görüyoruz:)
(707 puan) tarafından
Ayyy 2024sana mutluluk neşe nasıp etsın tabı bebekte inşallah bu sene hamıle kalırsın duam senınle guzEl kardesım
(1,369 puan) tarafından
Allah razı olsunnn siziden :)))
0 oy
(1,004 puan) tarafından
hamilesin yapamıyosun diyerek değilde kokmuştur vs ikram diye ver.normal veriyomuş gibi incitmeden.böyle pilav çorba tarzı değilde börek gibi tstlı gibi biraz daha öğüne destek olacak ieyler  verebilirzn gene sorarsn ihtiyacın var mı bir şeye diye 
(1,369 puan) tarafından
O şekilde yapayım  teşekkür ederim
0 oy
(4,494 puan) tarafından
Doğumdan sonra daha makbule gecer bence :) 
(1,369 puan) tarafından
O zaman da ailesi yanında olacak  baya bir süre yaparlar diye düşünüyorum yine gittikleri zaman veririm tabiki
0 oy
(1,040 puan) tarafından

nkdr hyrlı komsularsınız bnmde komsular yapardı saolsunlar ama cok nadir ynede okdr sewiniyordum ki ama doğumdan sonra hıc ymk yoktu kmse yanımda yoktu kimsesizlik cok zor :'(

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 368 göst.
0 oy
4 cevap 95 göst.
0 oy
2 cevap 60 göst.
7 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Miniğim77 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 330 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu

396,490 soru

11,859,925 cevap

35,957 kullanıcı

...