+1 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (644 puan) tarafından
Türkiye her gün yeni bir olaya sebeb olduğu için ben suç oranı en az çocuğumun daha iyi şartlarda yetiştirmek için başka ülkede yaşamak cidden isterdim 

22 Cevaplar

0 oy
(5,007 puan) tarafından
Ben sadece Mekke yada Medine de yaşamak isterdim Türkiye dışında 

Çünkü tüm dünyada tüm ülkelere benzer birsürü olay ve sorun var

Elbette meke medine de de vardır ama bir şansım olda orayı isterdim 
-Reklam-
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Bende isterdimm çoğu ülke o kadar güzel cezaları var ki çoğu ülkede çime bile basmak yasak. Türkiye'de kadın çoluk çocuk mazlum hepsi çim gibi ayaklar altında. En çokta Amerika da yaşamak isterim. Ama oralar Türkiye gibi değil elini kolunu sallayan giremiyo
(2,063 puan) tarafından
Ben Amerikadayim canım, bizim için zor ama evladimiz için iyi olacak bir ülke. Mesela vatandaş olacak önüne çoğu kapılar açık olur inşallah. Kimse kimseye karışmıyor herkes güler yüzlü, yardımsever. He burada ki Türkler çıkar peşinde akrabalarına bile ama yabancılar çok iyi. Mesela ilk bebek kontrolünde başta eşimi içeri almadı. İlk sorduğu soru esin sana nasıl psikolojik şiddeti var mi seni üzüyor mu eğer öyle bir şey varsa hemen bize bildir arkandayiz dediler. Orada anladım kadına verilen gerçek değeri keza çocuklara da öyle her evde h******besleniyor neredeyse evlatları gibi olmuş. Erkekler en son basamak burada :D
Gerçekten değer görüyorsun.
(2,508 puan) tarafından
Amerika teksas gibi silahsiz olaysiz bi gun bulamassin
(2,063 puan) tarafından
Canım amerika küçük bir yer değil. Her eyaleti bir ülke kadar. Kaldığımız eyalet mesela sakin, ses bile yok. Ee başka eyaletler var tabii ki sıkıntılı. Texasa da gittik 1 hafta kadar gittiğimiz yer de sakindi herkes işinde gücündeydi.
(2,162 puan) tarafından
Suriyeli,Afgan yoksa her yer olur artık:)
(2,063 puan) tarafından
Bizim eyalette cok az var yani anca arap marketine gidiyoruz Türk şeyleri satıyorlar orada görüyorum genel olarak canım
0 oy
(277 puan) tarafından
Olaylar hariç türkiyeyi seviyorum zengin olup yurt dışına tatile gidip gelmek isterdim:) zengin olsam çocuğum istediği ülkeye gidip eğitim alırdı ama yurt dışında devamlı yaşamak istemem insanları soğuk bikere :)
(644 puan) tarafından
Türkiye'yi hepmiz seviyoruz fakat cezalar yetersiz
(120,691 puan) tarafından
her ulke bir degil kiz iyisi kotusu var hepside soguk degil bak gecen hafta bi flaman (belcilali kadin) beni evine kahve icmeye davet etti cokda guzel ilgilendi agirladi ikramlarda bulundu
(5,088 puan) tarafından
esim gecen kasimda almanyaya gitti fuara bir bisikletlinin onune gecememisler arabalar arkada konvoy gbi sira olmus trafik. bisikletli adami sollayip devam edilmiyormus ve herkes uyuyor buna diyo. ben şok:) biz olsak turkiyede bisikletliye korna basa basa panik ettirir bisikletten dusurtturur sonra da yanindan gulerek geceriz :) medeniyet baska bisey yaaa
burda bisikletler icin extra yol var bisikletler araclarin onunde durmaz duramaz yasak
0 oy
(1,628 puan) tarafından
İmkanımız olsa Türkiye'nin en ücra köşelerinde bir köyde yaşamak isterdim o derece nefret ettim insanlıktan 
(644 puan) tarafından
Varmı öyle bir yer
(1,628 puan) tarafından
Aslında varda imkan yok öyle olması için eşim çalışmayacak hazır para yicez e bizde milyoner değiliz sjjsjs
0 oy
(1,298 puan) tarafından
İstemem diyenler hiç inandırıcı değil 
0 oy
tarafından
Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş..  
0 oy
(14,845 puan) tarafından
Yaşama imkanım var. Hatta oturumum da var ama ben gitmek istemiyorum. 6 ayda 1 gidip gelmek yetiyor bana. Tüm zorluklarina rağmen ülkemi çok seviyorum. 
neden oturum hakkindan vazgecmiyosun (ozel degilse merak ettim ☺️) 2 adresmi gosteriyosun
(14,845 puan) tarafından
Bana kalsa çoktan vazgeçerim ama eşim ne olur ne olmaz gitmemiz gerekirse senin oturumun olsun diyor. Eşim ve kızlarımın vatandasliği var. Benimki sorun oluyor. Gitmek isteyince vize falan almamak için kalıyor acikcasi.
0 oy
(565 puan) tarafından
 Eşim yanimda destek olsa bugun giderim imkana gerek bile yok nasil deprem olunca bilmedigin illere gidip tekrar ev kuruyorsun yada gelin gidip bilmedigin illerde yasiyor alisiyorsun buda oyle bisey benim icin benim amcamin cocuklari fransa da holding sahibi oldular Türkiye ye geldiklerinde yanlarinda iki dk oturmaya utaniyorum bizde bariz bir konusamama turkceyi bile guzel kullanamiyoruz onlara bakiyorum bakim desen var üslup var kibarlar giyimli kusamli dertsiz tasasizlar onlar gibi olsun çocuklarım cok isterdim 
0 oy
(6,481 puan) tarafından
Elbette isterdim 
0 oy
ben yurtdisimda yasiyorum burda imkanlar cok cok iyi turkiyeye gore en basit ornegi oglum kolejde ve parasiz okuyo burda yani yurtdisinda maddi zorluk cekmessin ama manevi zorluklar cok fazla heryerin iyisi kotusu var derler ya o misal dusun taşın maddi sıkıntımi manevi sıkıntimi hangisi daha agir basar karar ver o sekilde
0 oy
(799 puan) tarafından
Çok doğru söylediniz bende isterdim 
0 oy
(330 puan) tarafından
İstemezdim ailemden o kadar uzakta olmayı, ama zengin olup ilk önce canım memleketimi sonra yurtdisinı gezip görmek isterdim 
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Ben istemezdim açıkçası 
0 oy
(65 puan) tarafından
Mart ayında bir hafta Irak'taydik Allah'ın Ortadoğu'su dersin ama inan orda bile insanlar birbirlerine o kadar saygılilar o kadar sevgililer ki asla şiddet taciz vs olaya şahit olmadım kendi ülkemde artık haber açamıyorum kim bilir diyordum bugün hangi çocuğa bebeğe tecavüz edildi kimler öldürüldü 
0 oy
(4,796 puan) tarafından

İtalya Portofinoda eşimin işinden dolayı 2,5 ay kaldık. İtalyanlar harika insanlar ve İtalya muhteşem bir ülke. Ben yeni zellandada, Avustralya ,İzlanda, irlanda  birçok ülkede yaşamak isterdim ama ülkemi de çok seviyorum. :) 

0 oy
(2,063 puan) tarafından
Ben yaklaşık 8 aydır başka ulkedeyim. Türkiye sartlari iyi okşa yemin ederim öyle bir ülke yok. Gerek sebze meyvesi, yemegi gerek taşı toprağı, huzuru. Ama gel gör ki şartlardan dolayı genelde gitmeye çalışıyorlar. Kimi maddi kimi manevi. He buralarda normal bir işte çalışmayla öyle büyük şeyler olmuyor ama her zaman dolabın dolu, yiyecekler uygun, insanlar güler yüzlü geçim derdi çalışan için pek yok. Kapıda yaslidan çocuğa kadar selam verip geçerler hal hatır sorarlar. Altin gibi ülkemizi bu hale getirenler Sağ olsun ne diyim canım 
0 oy
(2,508 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kanadadayiz bizde  evet cok guzel  bi yer 5 yasindaki oglum bu sene okuma yazmasini soktu bi cok arkadaslari oldu ve ingilizceyi ogrendi  bizimde sadece dil sikintimiz var onun disinda cok iyiyiz tek kotu yani gurbetlik annemler herkez ordalar ben tekim burda toplanip otururken falan ariyolar cok koyuyor bana burda kim yok kimse yok kapini calan bi kahve icecegin biriside yok tek sansim cocuklarin gelecegi guzel
0 oy
(5,262 puan) tarafından
Ben istemem canım vatanım başka yerde nefes alamam.
0 oy
(8,770 puan) tarafından
Ne yalan soyliyim isterdim İsveç Norveç gibi bir yerde yaşamayı 
0 oy
(3,258 puan) tarafından
1 aydır almanyadayız çok huzurluyuz, 9 senemiz istanbulda geçmişti çocuk için kesinlikle burası derim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 235 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu
+1 oy
42 cevap 553 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Davutduhaayse (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 700 göst.