+1 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim oturduğum binada selam vermeye acizler baktım ben selam vermesem vermiyor bende vermiyorum geçende kapımı su istemek için çalmış alttaki teyze su şişesi sos koyacakmış bende de yoktu bugünde aşağıya indim teyze nasılsın dedim cevap vermedi cins mi nedir birde biz memleketten yiyecek getirince bizi süzüyor bende vermiyorum sizde durumlar nasıl böyle insanlara gelir misiniz 

24 Cevaplar

+1 oy
(5,267 puan) tarafından
Bizim aile binası 4 elti beraber yer içeriz.Hatta biraz önce beraber bisiler yapip yedik.Komsuluk olarak dersen kimseye gidip gelmem insanlara asla güvenmiyorum.
-Reklam-
0 oy
(532 puan) tarafından
Valla canım benim komşularda yaşayan ölü gibiler. Üst komşum var gittim kaç defa baktım ne arıyor ne soruyor doğru düzgün bende daha yanasmadim komşuluk ölmüş ya. Kimseye de güven kalmamis. 
tarafından
Geçende üst komsum aramış balkona su tutacaktim tutabilir miyim diye bunun için arıyor kadın kendisi kaç kere kahveye falan geldi hiç cagirmadi vs
0 oy
(8,785 puan) tarafından
Üst katım en yakın akrabam asla evime gelmez tenezzül etmiyo çok havalı. Bende asla kapısına gitmiyorum karşı komşum kaynanam diğerleri yabancı kimse kimseye gitmez selam zor verir
tarafından
Ben veriyordum önce şimdi bende vermiyorum artık
0 oy
(65 puan) tarafından
Bu devirde sanmıyorum kimseye gidip gelinmez asla hergun neler okuyoruz dinliyoruz o eskidenmis komşuluk falan şimdi Allah korusun merhaba merhaba bitti 
0 oy
(1,040 puan) tarafından
4 komsum var hepsi de iyi bisy lazım olsa bnden isterler bnde onlardan isterim hele bi komsum var dünya iyisi cok yardımı dokunmuş 
0 oy
(5,292 puan) tarafından
Binada değil konteyner kentteyim bizim sokaktaki komşuluk bambaşka 1 senedir kardeş gibi olduk arka kısım fena ama 
0 oy
(731 puan) tarafından
Üst komşum var daha bı sene oldu tasinali iki ay sonra tekrar taşınacaz arada benden düdüklü tencere ister sağolsun bn evde olmayınca korgolarimi teslim alır çok güler yüzlü ama hiç evine gitmedim oda oturmaya hiç gelmedi binada karşılaşsak konuşuyoruz 
0 oy
(7,074 puan) tarafından

Allah'tan bi tanesi var fakat gelip gitme yok bizde ama :D dışarda konuşuruz dedikodu filân :ninja:

0 oy
(833 puan) tarafından
Lojmandayiz 
0 oy
(9,391 puan) tarafından
oturduğum binada çoğunluk yaşlı. çok az kişi tanıyorum. karşı komşum bir garipti onlar taşındı yerine gelenler de bir çekingen. Ben de girişken bir tip değilim tanımıyorum o yüzden :) 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Ikı katlı mustakıl evde kıracıyım usttekide kıracı cinsin teki komşulukla alakası yok benden uzak Allah'a yakın olsun.. Gerçi ben kaçtıkça peşimden geliyo bıktım artık 
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Akrabadan kat kat iyi komşularım var bütün akrabalara bedel iyiki varlar yediğimiz içtiğimiz bir 
0 oy
(533 puan) tarafından

1 bine 28 ev hiç birini tanımam etmem konusanla konuşurum gerisi boş kimsede konuşmaz zaten:D

0 oy
(588 puan) tarafından
Bizim binada ki komşular hepsi yabancı ama ailemden den daha yakınlar. 4 katlı ev  3 komşum dan çok memnunum aralarından biri zaten ev sahibimin kızı birde ev sahibimiz de yan binamızda oturuyor, çok severim onları çok iyiler gerçekten onlar da beni çok sever çocuklarım ev sahibimize dede diyorlar o derece yakın olduk. Ben çok komşularımın evine gitmem çok nadir gitmişimdir ben sık görmediğim için muhtelemen onlarda gelmiyorlar, ama ne zaman bahçede dışarıda birbirimizi görsek mutlaka birbirimizi sorar sohbet ederiz ya da birkaç gün birbirimizi görmezsek kapıda da olsa ayaküstü birbirimizi sorarız. Kayınvalidem arada bize memleketten eşya gönderir mutlaka komşularıma da veririm paylaşırım aynı şekil onlar da uzak bir yerden eşya alsa bana da mutlaka verirler Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah. 
tarafından
Amin çok iyi işi düşünce kapı calanalr var birde
(588 puan) tarafından
Var var Allah hepsinden razı olsun.
0 oy
(2,584 puan) tarafından
Bizde yüze gülünür, arkadan konuşulur bende gitmiyorum kimseyi de evime almiyorum selam dahi vermiyorum
0 oy
(587 puan) tarafından
Benim yaşadığım apartman da 30 aile var 1 buçuk senedir hiç kimseyi tanımıyorum bazılarına kapıda denk gelince selam veriyosun ama çoğu öyle geçiyor yüzüne bakıyorumki selam vereyim ama yok dümdüz gidiyolar bende umursamıyorum maalesef İstanbul'da komşuluk yokmuş yani 
tarafından
Kız her yerde öyle demek ki sende verme geç git
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Çok güzel komşularım var en az haftada bir toplanıriz herkes biseyler yapar ya bahçedeki kamelyada yada birimizin evinde toplanıriz 6 kişiyiz 
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Vallahi annem az önce binadakilere bahçeden topladığı meyveleri satıyordu komsular diye 1 2 kilo fazla koyuyordu konuşurken:D aile gibi olduk bir yerlerde toplanir yer icerdik gün yapardık tabii ben taşındım oradan annemler aynı hala. 
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Valla iyiki tasinmisim bu apartmana samimi oldugum 5daire var yeri gelir yemegimiz olmaz birbirimize yemek veririz sabah kahvalti ogln kahve onu yapmazsak disarda topluca cay iceriz her aksam 3komsu yuruyus yapariz gecen memleketten 12kilo kiraz getirdim hepsine verdim o gun yemegim yoktu herkes bos olmasin diye yemek verdi ertesi gun bile yemek yapmadim.s
0 oy
(378 puan) tarafından
Benim binadakileri bırak mahalle de aynı bok 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 183 göst.
13 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 259 göst.
0 oy
5 cevap 157 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 2bebisannesi (147 puan) tarafından soruldu