0 oy
527 göst.
Aile kategorisinde (418 puan) tarafından
Batan soyliyim lütfen lincleyek olan yazmasın sadece dertleşmek için yazdım çünkü kimseye anlatamıyorum anlatsamda anlamıyorlar bı oğlum var doğduktan sonra huzur kalmadı canımdan bezdirdi artık evde durmuyor dışarı çıkar diye ağlıyor çıkarıyorum dışarıda durmuyo yerlere yatiyo yattığı yerden kaldırmam için suruklemem lazım herkes bize bakıyor ağlıyor feryat figan eve geliyor ben birşey yaparken bütün gardrop yerde yemek yapıyorum buzdolabını açıp kaptip hizlisekilde vurup kapgini kirdi kumanda cep telefonu ne bulursa balkondan aşağı atıyor yemek yerken tabağa bı vuruyor yemekte tabakt duvarda su iciyo ağzından geri fiskirtip bardağı atıp kırıyor kapıları yumrukluyo TV ye biseyler firlatiyo üstünü giymiyor kilerde un şeker ne varsa ben görmeden döküyor gün boyu agliyo mamayı yiyor yerken koltuklara fışkırtıyor hiçbir yer temi kalmıyor yemek yerken masada tukuruyo mtfaga girip musluğu açıp eliyle heryere döküyor heryer ıslak uyumuyor gün boyu gece geç uyuyo erkenden kalkiyo bişey söylesen vuruyo ısırıyor perdeleri kornistan asiliyo yerinden çıktı yastıkların içinden pamuklari çıkarıyor ben peşinde kosmektan bir dk oturamiyorum babası sürekli bana kızıyor bu ev ne diye bu sefer ben çocuğa sariyorum niye kiziyosun diyo babasisin o zamqn sen bak biraz terbiye ver diyorum yok sadece dışarı çıkmayı biliyo ben napiiyorum evde gün boyu ben çekiyorum bide üzerine sıcak cam balkon kapali düşer diye derltelesecwk kimsem yok daha neler var aklıma gelen bunlar düz duvara tırmanıyor yapmadığım şey kalmadı doktora Götürdüm birşeyi yok yapısı böyle dedi herşey yapıyorum onun için ama yok yok olmuyor birine söyledim onun çocuğu böyleymiş bı hocaya götürmüş muska yazmış çocuk şimdi eskisi gibi yaramaz değil daha sakin senide götüreyim dedi ne yapacağımı bilmiyorum dediğim gibi sadecederlesmek için post açtım. Uzun oldu hakkınızı helal edin bir  benmi iyi anne olamadim

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çocuğun kaç yaşında canım sıcaklardan yapıyordur benim oğlan da durmuyor çok sıkılıyor etrafa sarıyorlar.

Allah hepimize sabır versin çocuk büyütmek çok zor 
(418 puan) tarafından
Önce göturdum bir sürü tahlil yaptı normal yapısı böyle dedi etkinlik yap parka ormana götür dışarı çıkar dedi hepsini yaptım aynı ama kafaya koydum tekrar goturucem belki bir yol gosterir
tarafından
Her gün çıkmak da çok zor ya bu sıcaklarda. Belli bi süre dışardasın hadi en fazla 2 -3 saat. Sonra gene eve gelince yetmiyo benim oğlum da geziyo sürekli ama yorulmuyor çocuk. Onların enerjisi bizden çok çok fazla. Oyun grubuna götür istersen faydası olabilir yaşıtlarıyla oynaması lazım
(418 puan) tarafından
Arastiricam bende götürmeyi düşünüyorum ama bulamdim heryer küçük diyo etkinlik bakıyorum filan hep 4yas diyolar benimkide 3e giricek daha yeni ama bir arastiricam bulurum inşallah
tarafından
Tamam canım kreşe ver istersen eylülde kayıtlar başlayacak özele gücün yeterse özele ver
(418 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Eylül'de yazdiricam kafama koydum büyük ihtimalle özele vericem
-Reklam-
+1 oy
(102 puan) tarafından
Okurken ben bunaldım Allah sana kolaylık versin benim oğlum daha 1 yaşında dışarısı için ağlar eline geçeni yere vurup kırmaya çalışır ama ben devamlı yapma diyorum yani anlatmaya çalışıyorum yanlış olduğunu.tabi sende söylersin de erkek çocuklarının geneli mi boyle diye biraz korkmadım değil

Senin oğlun kaç yaşında ilgisini çekecek hiç bir şey yok mu hani boyama olsun, değişik oyunlar olsun oturup yapsanız 
(418 puan) tarafından
Yaptim canım evde boyama etkinlik oyun isadem vardı burda cocuklarla kaynassin diye orayada götürdüm çok çabuk sıkılıyor yine yaramazlik peşinde anlatıyorum güzel konuşuyorum bağırıyorum yok dinlemiyor 3ay sonra3yasina giricek
(102 puan) tarafından
Benim kızım da 35 aylık ama boyama yapmayı arkadaşlarıyla oynamayı çok sever o yüzden sordum.ama şöyle bir şey de var ki kız çocuk ve erkek çocuk çok farklı onu simdiden anlayabiliyorum.erkeklerin bitmeyen bir enerjileri var
(418 puan) tarafından
Evet onun enerjisinin çeyreği bende olsa dünyayı sallarim diyorum bazen
+1 oy
(11 puan) tarafından
Kardeşimin oğlanda böyleydi. Dediler 3 yaş sendromu geçer. Yok geçmedi daha da delirdi. Eve dama girmiyordu bas bas bağırıyodu. En son hocaya götürdüler muska yazdı. Çocuk sakinledi, söz dinler oldu.
(418 puan) tarafından
Bende duydum canım varmış burda biri bı komşu söyledi onun çocuğu çok yaramazmis şimdi çocuk söz dinliyo muska yazmış onada hoca bayramdan sonra gidelim dedi kadın birde orayı deniycem
0 oy
(5,369 puan) tarafından
Kaç yaşında 
(418 puan) tarafından
3ay sonra 3yasina giricek
(5,369 puan) tarafından
Enerjisini atamıyor büyük ihtimal oyun parkı falan yokmu götürsen yada başka bir dr a götür
(418 puan) tarafından
Oyun parkına sürekli gidiyorum ama tekrar goturucem doktora canim
0 oy
(2,606 puan) tarafından
Ben okurken strese girdim, Allah yardımcın olsun. Çocuk enerjisini atamıyor o yüzden çok hırçın olmuştur. TV telefon yasakla. Bence başka bir doktora daha götür her doktorun görüşü farklı oluyordur. 
(418 puan) tarafından
Teşekkür ederim yakında yine goturucem ben hiç böyle düşünmemiştim bende soğudum hayattan
(2,606 puan) tarafından
Rica ederim soğuma hayattan emin ol bu günleri hatırladığında gülersin belki. Yukarıda yazmışsın yaşını oğlumla aynı yastalarmis. 3 yaş sendromu da varmış o başlamış olabilir.
0 oy
(1,071 puan) tarafından

Ayy kıyamam erkek çocuk terörü işte :D

Valla abimin çocuklarında oyke evlerini bı görsen hallerine üzülürsün abimin psikolojisi bozuldu .

Bı keresinde onlara gittim parmağındaki yüzüğü istedi feryat figan tabi bende kızım gibidir yani sajindir  diye düşünerek verdim pencereyi açtı altın yüzüğümu 4 kattan attı attığı gibi bı güldü bı güldü yani bilerek yapıyor herşeyi. Çok zor valla Rabbim yardımcın olsun 

(418 puan) tarafından
Aynısı canım aynısı yapınca benimkide gülüyor yüzük olayı benimde basima geldi ** evdeydi Allah tan buldum beni hayattn soğuttu duzelicek diye umutla bekliyorum ama bazense düzelmez bu diyorum
0 oy
(65 puan) tarafından
Allah'ım sana Eyüp peygamber sabrı vermiş bacım ben sanırım senin kadar sakin kalamazdim şiddet asla önermiyoruz ama bir otorite eksikliği var gibi gördüm sizin ilişkinizde ona patronun kim olduğunu hatırlatma vaktin gelmiş gibi görünüyor 
(418 puan) tarafından
Bana herkes aynısını sen nasıl sbrediyosun dişlerimi sikiyorum dişte kalmadı babasina diyorum otorite sagl evde döven ama hoyt de diyorum yok ben kıyamıyorum diyor tamam bende kıyamıyorum ama artık bununki arsizlik oldu sürekli çocuk yüzünden tarisiyoruz eşimle çok yüz veriyor
0 oy
(3,647 puan) tarafından
Tv telefonda cok hareketli vurdulu kirdili cizgi filmler ya da abuk subuk sozde komik olsun diye cekilmis sacma sapan kisa videolar oluyor oyle seyler izliyor mu? Onlar biraz boyle yapiyor cocugu. Bi de disari cok cikmiyorsa evdeki esyalara sariyordur. Eltimin oglu oyle 3 yasinda.
(418 puan) tarafından
Tv'de değilde telefon elinde elinden alamıyorum teli sanki dovmusler gibi ağlıyor ordan goruyo olabilir aslında genelde kontrol ediyorum neye bakıyor diye ** illla görmüştür o telide yasaklamam lazım ama zor olucak
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım . Babayla vakit geçirmesi lazım sanki biraz otorite eksikliği var. Baba figürü eksik gibi evde.  Fazla bir enerjisi var spora yazdırmayo düşünseniz basket yüzme jimnastik gibi gibi .. enerjiyi oralarda atsa. 
(418 puan) tarafından
Babası sürekli ilgileniyor aslında ama biraz hircinlasinca oda kaciyo evden babasi sadece otorite kurmuyor bizi baba anne değil sanki arkadasmis gibi görüyor ondan herşeyi yapıyor çünkü babası ne yaprsa o küçük yapar diyo 4yasina girsin vericem zaten bir spor la uğraşsın enerjisini atar şimdi versem bunu ordan geri gönderirler uyum sağlamıyor diye amin canım çok sagol
0 oy
(785 puan) tarafından
Canim hiperaktivite bozukluğu olabilir. Belki de enerjisi fazladır ve bunu oyun ile değil de saldırgan bir şekilde çıkarıyordur. Bence ikinizde bir pedagog ile görüşün. Ama giderken esini de götür. Cocuk belki de baba sevgisi istiyordur . bizim burda vereceğimiz öneriler sadece lafta kalabilir. Ama özellikle çocuk için bir uzman ile görüşmen lazım. Lütfen devlet hastanelerine gitme. İmkanın ne zaman olursa o zaman bir pedagoga götür. Bir de çocuğu parka götürdüğünde kumda oynat. Anladığım kadarıyla akıllı dursun da ne istiyorsa verelim , yapalım diye düşünüyorsun bu da çocuğun şımarık olmasına sebep oluyor.

Allah yardımcın olsun.  
(418 puan) tarafından
Sağol canım götürdüm hiperaktivite mi var acaba diye dr olabilir ama tanı koymamaiz için 4yasina girmesi gerek dedi dediğinizde çok haklısınız benim özel pedagoga götürmem gerekli aslında bande babasisa çok severiz oksariz ilgiyi eksik etmeyiz anlatırız hatta hergece babası veya ben hikaye anlatir öyle yatiririz ilgi var ama her defasında dah fazlasını istiyor farkındayım çok ilgi gösteriyorum her istediği alınıyor yapılıyor bence bu yüzden yoktan anlamiyor ve simardi
0 oy
(419 puan) tarafından
Okurken bunaldım . Allah yardımcın olsun.
(418 puan) tarafından
Amin canım bazen durup şaşkınlıkla sadece izliyorum
0 oy
(13 puan) tarafından
Bnm ilk cocugum oglumda oyleydi hala oyle bn ustune bi tane de kardes yaptim kizim oldu simdi ogluma o kadar kafa takmiyorum kavga dovus idare ediyorlar evde eskisi gibi delirmiyorum bende
(418 puan) tarafından
Bazen düşünüyorum kardeşi olsa duzelirmi diye ama ya oda öyle olursa ne yaparım ben diyorum
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Kreşe verme imkanın varsa ver . Bu yaş gruplarının geneli bu şekilde istediğin kadar yapma de anlamıyorlar oyun zannediyorlar canım. 3 yaştan sonra düzeliyor büyük çoğunluğu benim oğlumda bu sekildeydi 3 yaşında kreşe verdim zaten bir çok kişi 3 yaştan sonra düzeliyor demişti ever 2 yaş sendromunu 3 yaşında bitiriyorlar doğru ama şimdide 4 yaş sendromu çıktı her şeye ağlıyor kendini üzüyor diye çok üzülüyorum.  Nasıl hemen göz yaşı akıtıyor aklım almıyor hazırda bekliyor göz yaşı.  
(418 puan) tarafından
Bende kreşi düşünüyorum canım inşallah düzelir 3yasinda enerjisi çok fazla atamıyor dediğin gibi sonrada 4yas basliycak Allah yardımcımız olsun
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Acaba kreşe falan mı versen  sosyalleşmek çocuklara iyi geliyor senden yüz bulduğu şeyleri öğretmenlerine yapamaz senin çocuğun çok hareketli enerjisini atamıyor belkide  önce kreş biraz daha büyüyünce spor etkileri iyi gelir diye düşünüyorum
(418 puan) tarafından
Vericem canım bu sene bende başlasın diyorum yoksa duzelmiycek enerjisi çok fazla
(1,617 puan) tarafından
Benim kardeşim dört oğlu var ikincisi olduktan sonra ikizleri dünyaya getirdi  araları çok az 13 ay var üçüz gibiler çok hareketliler kreşe verdi hepsi şimdi maşallah hem akıllıar hem söz dinlemeye başladılar senin de öyle olur merak etme
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Pedagoga götürebilirsiniz anlattıklarının bir çocugun yaptığı şeylerin fazlasını yapıyor 
0 oy
(1,338 puan) tarafından

19 aylık oğlum senin dediklerinin çoğunu o da yapıyor canım. Telefonlarımızı kırdı, kafasından aşağı süt tenceresini döktü. Babasının traş makinesini çamaşır makinesine atmış gizlice. Fırın çalıştırıp kaçar. Bütün baklagilleri fırsat buldu mu yere döküp bir de bütün mutfağa yaydırır. Tükenmez kalemle halının üzerine daha dün resim yaptı. O kadar mama verip aldığımız 1 kutu mamayı kafasından aşağı boşalttı mesela. Şifonyerin çekmecesine basıp üzerine deviriyordu az kalsın eziliyordu. Televizyona yumruk atıp kaçıyor. :D erkek çocuk yani özetle yapacak bir şey yok. 

0 oy
(636 puan) tarafından
Ben o çocuğun ellerini kollarını bağlardim durmuyorsa eğer( tabiki de kinaye yaptım linçlemeyin) çocuğunuz çok hiperaktif bir çocuk enerjisini atabilmesi için bir oyun parkı kurun yada götürün enerjisini atınca size sarmayı eve sarmayı bırakır ama baya yorun onu gece 9 dan önce uyumasına izin vermeyin zorlayın 
(418 puan) tarafından
Yapmadığım şey kalmadı artık ama dediğiniz gibi yormam lazım galiba yorulmuyor tavsiyenizi uygulaycagim inşallah düzelir sağolun kinaye yaptığınızı anladım zaten yoksa kim bağlar yorumunuz için teşekkürler
(636 puan) tarafından
Tabi ki kinaye yaptım kız insan yavrusuna kıyamaz, bide Ayn onu baya yorarsaniz size sarmayı bırakır inşallah
0 oy
(8,827 puan) tarafından
Cnm yanlis anlama aşırı sirmarik bir çocuk her istediği her dediği yapılmış gibi. Ona patronun kim olduğunu göster oda şöyle istedigi kdr ağlasın kendini yerden yere vursun dediğinden dönme bırak birkaç kez böyle yapacak zorlanacaksin sonra alışır. Yada belkide nazar vardır üstünde bir hocaya götür 
0 oy
(59 puan) tarafından
Benimkide Eylül 17 de 3 yaş olucak aynı ben gelişim testine götürdüm hiper ve dikkat dağınıklığı dediler tv telefon tablet yasak dediler ama benimkinin ekranla hiç işi yok anlatamıyorum kendi bakmıyor zaten babasıda küçükken düz duvara tirmanirmis bence genetik bu olay sinir krizleri geçiyorum bağırıp duruyorum sonrası pişman oluyorum ay ne bilim yaa
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Adı n acaba? Bazı isimler çocuğa ağır geliyor

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 693 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nergizhirayvz (99 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 199 göst.
1 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Pakize333 (1,991 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
0 oy
42 cevap 884 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde minikbimesele (128 puan) tarafından soruldu

396,953 soru

11,872,635 cevap

35,985 kullanıcı

...