0 oy
838 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Geçtiğimiz aralık ayında ikimizde ehliyet sınavına girdik. 15-20 gün bende kaldı. Bekar ben evliyim. Küçük çocuğum var. Sırayla gittik geldik. Sevgilisi yok ama erkeklerle takılıyor. Yanlış anlaşılma olmasın cinsel olarak değil ama buluşuyor cafelerde oturuyorlar. Ve annemler bunu duysa sorumlusu ben oluyorum bana emanet bırakıyorlar. Neyse Konuya döneyim. Aralık ayında sabahın köründe Gitti Bi erkekle buluştu. Benim de kursa yetişmem lazımdı arıyorum açmıyor açtığında yakınım diyor gelmiyor. Bayağı bekledim sinir tepeme çıkmıştı. Neyse son dk geldi ve ben de evden çıktım. Sonrasında koştur koştur eve geldim, nüfus müdürlüğüne randevum vardı alelacele onları halletmeye çalıştım. Yani evde yardımı yok bir şeyi yok ona rağmen gidiyor dışarda erkeklerle buluşuyor diye çok sinirlendim.o ara eşim mesaj attı napıyosun diye. Ben de dedim çok sinirliyim bu geri.zekalı erkeklerin yanına gidiyor başına bir şey gelicek. Benden gitsin de 3-5 Ay görüşmesek dedim. Ve senin kardeşin ondan iyiymiş dedim. Görümcemle konuşmuyoruz iyi olduğu konuda en azından biriyle görüşüp evlendi böyle işlere girmedi. Neyse o akşam mesajlarımızı okumuş. Ben telefonumun yeri değiştiği için anlamıştım. Aradan zaman geçti bana telefonda görümcene git o benden iyidir dedi. O zaman emin oldum okuduğunu neyse dün akşam da kız kardeşim vardı bende. Ona sordum ablam dedi mi sana öyle bir şey diye. O da evet çok da ağladı gelmemizi istemiyormuşsun dedi. Ben de istememek değil ben sorumluluk almak istemiyorum dedim. Kötülüğü için demedim dedim. Ama aşırı sinir oldum. Sen niye mesajlarıma bakarsın ki karı koca konuşmasından sana ne? O konuşma sonrası cinsel bir şey de konuşmuşuz dün akşam açtım baktım. Neyi merak edip bakarsın. Hâlâ aklım almıyor. Zaten onu hissettikten sonra ne zaman bize gelecek olsalar telefonuma şifre koyarım. Çok uzun oldu ama gerçekten çok sinirlendim 

22 Cevaplar

0 oy
(29 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaşlar şunu belirtmemişim. Eşime ben demesem bile eşim biliyordu. Yani benim söylememle öğrenilmiş bir şey değil. Hatta bir kez bir olay yaşadık ve eşim onu defalarca uyardı. Ama o yine aynı hataları yapıp erkeklerle konuşuyor buluşuyor. Eşim de onun iyiliğini düşünüyor. Biz kötü olmayalım diyor. Sorumluluk gerçekten zor. Benden büyük onun bana akıl vermesi gerekiyorken ben uyarıyorum ve dinlemiyor zaten. Başına bir yerde bir şey gelecek o yüzden öyle davranıyoruz. Görüyoruz ne acı ki daha küçücük bebeklere tecavüz edilirken kaldı ki 24-25 yaşlarında olan birine bir şey yapılmasın. Bunun önüne geçmek için deidm ben onları. Ailemin yanında bu kadar rahat değiller bana gelince su koyveriyorlar
-Reklam-
+6 oy
(1,273 puan) tarafından

Eşine ablanı kötü göstermissin ne olursa olsun erkeklerle buluşuyor senin kardeşin ablamdan iyi demezdim gün gelir yüzüne tokat gibi vurulur o cümle ablanda hatalı ama mjlar konusunda sonuna kadar haklı eşine duyurman hata benim gözümde ailemin açığını asla eşime vermem 

(7,993 puan) tarafından
Ayy evet ya senin kardeşin daha iyiymiş filan o cümleler hiç yakışmamış.
(1,273 puan) tarafından
Asla kendi ailemi eşime kötülemem
(4,072 puan) tarafından
Eşiniz sizi ailenizin hatası ile vuruyorsa eşinizin karakterinde sıkıntı var demektir.
(1,273 puan) tarafından
Ben vuruyor demedim vurulur dedim ki biz nasıl ki esimizin ailesini eleştiriyoruz onlarda eleştirir net.
(4,072 puan) tarafından
Bende bir varsayım yaptım, yargı cümlesi değil ki :)
+3 oy
(1,600 puan) tarafından
Evet haklısın ama keşke eşine ablan ile ilgili böyle soylemeseydin
(29 puan) tarafından
İnan gerçekten çok sinirliydim normalde asla konuşmam öyle şeyleri eşimle ama arada kalıyorum Bi anda o sinirle söyledim
+2 oy
(44 puan) tarafından
Sende haklısın tlf bakmaması lazımdı özelin sonuçta ama takıldığım nokta neden eşine ablanı erkeklerle buluşuyor kötü kız görünümüyle kötülüyorsun .Sana tavsiyem asla aileni eşine kötüleme gün olur yüzüne vurur sonrada buraya post açıp kardeşime niye böyle dedi üzüldüm dersin.
(29 puan) tarafından
O da biliyor bunu görüyor duyuyor. Ben demeden de biliyordu ve kaç kez uyardı ama işte
+2 oy
(3,325 puan) tarafından
Ablan mesajlarını okumamalı böyle şey olmaz, sen de sinirle yazmışsın ama eşine erkeklerle görüşüyor vs diye ablanı anlatman yanlış. Şu an yazdığın postta bile böyle işlere girmedi görümcem, biriyle görüşül evlendi derken ablanın bir nevi namusuna laf ediyorsun. Ablan haksız ama sen de bence ablan hakkındaki cümlelerini seçmelisin biraz hele ki eşine karşı konuşurken. Yarın bir gün eşin ablana tavır alır, görüşme, ablanla çıkma dışarı abuk sabuk davranıyor diye sen söyledin vs diyebilir he hakkı mı değil ama aranız açılır. 
(29 puan) tarafından
Ablamı biliyor zaten. Biz evlenmeden önce de öyleydi. Yani ben söyleyip de öğrenme değil hatta kendisi de uyardı ama dinlemiyor o da korkuyor kötü biz olucaz diye
+2 oy
(13,934 puan) tarafından
Ablanın yaptığını asla asla doğru bulmuyorum ama eşine ablanı kötülemen de senin haksız yanın. Yarın bir gün aranız bozulsa eşinden duyacağın ilk şey bu olur sende ablan gibi erkeklerle gezersin gibisinden 
(7,993 puan) tarafından
+++++ aynen, ve erkeklerin kafası ne yazıkkı bu zihniyette çalışıyo.
+1 oy
(1,496 puan) tarafından
Asla asla asla. Eşimin ağzına ailem ile ilgili laf vermem eşine öle yazınca eline ne geçti ablan öle yapabilir o ablan ne olursa olsun eşin bilmek zorunda değil 
(29 puan) tarafından
Eşim biliyordu zaten ben demesem de biliyordu.
(7,993 puan) tarafından
Her yoruma eşim biliyor demişsin tamam bildiği halde neden tekrar yazıyorsun ki Madem biliyor senin bu yaptığın tam kötülemek Ben eşim bildiği halde söylemezdim eşime, Bence bazı şeyler iki kişi arasında kalmalı.
+1 oy
(1,036 puan) tarafından
Telefonunuza bakması tanlıs ana ilerde ilk tartısmanızds eşiniz ablan böyle sende böylesin dıycekne gerek var esıne nıye anlatıyırsun  ilerde yüzüne vuracak
+1 oy
(9,983 puan) tarafından
Kardeşini eşine söylemen olmamış gün gelir yüzüne vururlar ama diğer konuda haklısın 
+1 oy
(6,732 puan) tarafından
Şaştım kaldimt. Ne varsa ablanla senin aranda eşine neden kötülüyorsun. Bir şey olsa görümcen mi yoksa ablan mı yanında olur? Ayrıca koca kadın istediği erkekle görüşür sanane? Belki de doğru insanı bulmaya çalışıyor.
0 oy
(170 puan) tarafından
Ne kadar saçmalamiş ablan bır defa kimsenin telefonunu kurcalamamayı öğrenememişmi kardeş bile olsa ne kimsenin telefonunu elıme alırım nede telefonumu kımseye vermem herkesin özeli vardır
0 oy
(8,586 puan) tarafından
Kardeşim sen hatayı surda yapmıssın annen baban yollamasın ablanı o zaman. Bu senın sorumlulugun değil. Bende nişanlıyken ablamın yanına gelmiştim nişanlımda onunla aynı sehırdeydı. Görüşürken ablam agzımdan burnumdan getirirdi. Annem sıkıştırırmış onu da. Ben şimdi çok kızıyorum en güzel zamanlarımın içine ettiler iki dk mutlu olduysam beş dakka rezil ettiler. Ha ablan sürekli baska erkeklerle geziyorsa sıkıntı . Ayrıca eşine ablan hakkında böyle demen olmamış. Bu konuda haksızsın. 
0 oy
(794 puan) tarafından
Ben gecen post açtım kardeyim dershane dönemi boyunca benimle kalmak istiyor diye bende kabul etmedim çoğunluk bana kötü abla gibi yazdı hatta daha ağır yazanlar oldu emanet sorumluluk ağır oluyor işte böyle 
(123 puan) tarafından
Canım senin durumun farklı senin kardeşim senden küçük ve dershane için yanına gelecekti sanırım bj post sahibi onu sormuyor mesajımı okumuş ablam diyor ki ablasına sahip çıkmıyor zaten zamanında gitmesi gereken yere yetişemediği  o sırada ablası erkeklerle oturuyor diye sinirlenmiş senin kardeşin böyle bir şey yapsa sen engel olursun ha da sahip çıkarsın ablası namuzsu da değil bence ilişki anlamında değil demiş
(794 puan) tarafından
Ben kardeşim için herşeyi yaparım ama ergenlik dönemindeki bir cocuga sahip çıkmak kolay değil ki benim çok hareketli bir hayatım olacak o yüzden istemedim zamanla o rahatsız olacak iyiyken kötü olmak istemedim çaresiz olsa gene gelir ama arkadaşları hep yurtta kalıyor kendi ilimizde
0 oy
(7,889 puan) tarafından
Valla ben olsam anneme söylerdim bunu ilerde kabak senin başına patlar ya da ablama söylerdim bak bu şekilde devam edersen anneme babama söylemek zorunda kalcam beni buna zorlama işin ucu bana değmesin 
0 oy
(408 puan) tarafından
kol kırılır yen içinde kalır, eşin ne biliyosa bilsin ama senin kız kardeşin ablamdan daha iyi lafını nasıl dersin ki Allah korusun bi ayrılık vs olsa gitti el oğlu oldu eşin ne gerek var aileni böyle eleştiriyosun ona.. çok yanlış
0 oy
(697 puan) tarafından
Kizmakta haklısın ne hakla senin mesajlarını okur.. ben bekar birinin kardeşim dahi olsa evimde kalmasını istemem hiç gerek yok herkesi düşüncesi kendine. Dünya da neleri gördük kimler kimlerle oluyor bence evine kabul etme uzun süreli yatılı hele hiç etme. Beşer şaşar 
0 oy
(197 puan) tarafından
Telefonuna bakma konusunda haklısın onun iyiliğini dusunmussun yine hak veriyorum ama ben asla eşime ablamı veya ailenden herhangi birini kotulemezdim benimde yaşını başını almış 2ablam var ikisi de boşandı biri çocuksuz biri 2cocuklu boşandıktan sonra çokça değiştiler sürekli Bi erkek giriyo hayatına sürekli Bi gezme tozma benim eşimde bunları goruyo biliyo farkında ama ben ufacık Bi kelime dahi asla soyletmiyorum ne olursa olsun ailemdir böyle konularda anneme söylerim anne sen konuş diye yada bizzat yüzlerine söylerim yanlış yapıyorsunuz diye ama kocam haklı bile olsa yorum yapmasinq dahi izin vermem insanın ailesi olunca ufacık Bi söz bile zoruna gidiyor
0 oy
(372 puan) tarafından
Ayip etmiş ablan sordunmu niye okudun deseydin
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Canm insanlar senin hatani duvara asar kendi hatasını çuvala basar da saklar diye bı söz var sen kendi kendini kotulemissin senin kardeşin sonuçta kendin ayrı olarak konusabilirdin dedikodusunu yapmışsın eşinle arkasından konusmussin kim olsaydı kuserdi gün gelir eşin bunları tek tek vurur yüzüne genç kız cahil değil 24 25 yaşında olabilir sevgilisi genctirler yani kimin yokki 
(29 puan) tarafından
Bir tane olsa bir şey demicem ama bir sürü erkek var hayatında ve bu çok yanlış ileri seviyeye gidiyorlar ben ona kızıyorum
(1,234 puan) tarafından
Abla olarak sen sahip cikmalisin baş edemiyosan annene söylersin sen kendi kardeşine sahip çıkamıyorsan eşin ne yapsın ancak kinar yani
0 oy
(279 puan) tarafından
Aile evine gelip ayak uyduramiuirsa mümkünse gitsin gelmesin bı daha canm.ablan için anladığım kadarıyla erkek erkektir eşine dikkat et.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 880 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Buket Baykal (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 978 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
48 cevap 855 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde VB. (459 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 316 göst.