0 oy
542 göst.
Diğer kategorisinde (1,124 puan) tarafından
Kızlar kızım 16 kilo 93 boyu bir ara grip oldu iştahi yoktu şimdi baya düzeldi 2 3 gündür yine çok yemeye başladı doydugu yok ne verirsen yiyor doydum dediğini duymadım hiç koca tencere çorba yapıyorum 2 gün yetmiyor pilav köfte pide et tavuk salata yumurta peynir süt yarım saatte bir mama acıktım 2 yaşında bu arada bir ara multivitamin verdik 1 yaşından 2 yaşına kadar 2 aydır vermiyoruz ondan mı kilo alışı istahi diye ondan değilmiş galiba yine halen çok yiyor dahiliyeye randevu alsam mı ki abartısız diyorum sabahtan beri 3 tane pide 1 biberon süt 250 ml 2 kase corba ekmekli 2 tane de yumurta yedi 10 dk dir acıktım diyor yine 

23 Cevaplar

0 oy
(8,827 puan) tarafından
Hay masaAllah ben o kdr yemiyorum bir günde kesinlikle banada normal gelmedi götür doktora
(1,124 puan) tarafından
Gotursek mi ki
(8,827 puan) tarafından
Ben götürdüm ilaç verdi iş yaramadı balık yağı aldım. Bitsin fayda etmezse tekrar goturecem
(1,124 puan) tarafından
Ne kadar doğru bilmiyorum da eşim çorba mideyi çok büyütüyor diyor bende çorbayı eksik etmem
(8,827 puan) tarafından
Bence artık sen çorbayı eksilt bende bir çorba deniyim çünkü oğlum 5 yaşına gelecek oda öyle çok zor yiyo ve kuş kdr. Bende kendimde hata arıyorum neden diye
(1,124 puan) tarafından
Bazen yemeyen çocuk da yemiyor ya grip oldu yemek yediremedim aşırı üzüldüm garibime gitti gribin acısını çıkarıyor galiba
-Reklam-
0 oy
(360 puan) tarafından
Multivitamin ne verdiniz canım.zinco diye bi şurup o mu
(1,124 puan) tarafından
Ocean multivitamin içinde balık yağ var ondan dolayı verdik biraz da beyin gelisimine iyi gelsin diye ama çok fayda etti algısı çok iyi konuşması da keza
(360 puan) tarafından
Maşallah canım.benim oğlumda 5 yaşında hiccccc istah yok kaldı aylardır 20 kgda  bende alıp versem ise yarar mı yada kullanım için gecmi kaldık beyin gelişimi vs acisindan
(1,124 puan) tarafından
Onu doktorun ile konuş canım ben ekledim resimi zaten bunun yanında bol bol ceviz yedir ve muhakkak çorba da yesin
(360 puan) tarafından
Çorba Âsla ve asla içmiyor ne olursa olsun.. Ben Bi sağlık ocaginddaki doktora sorayım canm
(1,124 puan) tarafından
Çorba su bunlarda iştahi az da olsa etkiliyor
0 oy
(4,831 puan) tarafından
Hay Maşallah maşallah kalorisi az yiyecekler verin, ah ah kızım 20 aylık 9 kilo. 
(1,124 puan) tarafından
Aşağı ekledim
(4,831 puan) tarafından
Bize hiç faydası olmadı :))) ben 2 aydır kullanıyorum :p Drmuz anası ne ki çocuğu ne olsun diyor. Galiba genetik :)
Ama çocuk endokrine mutlaka götür
(1,124 puan) tarafından
Eşim genetik diyor ben normal değil diyorum
(4,831 puan) tarafından
Kuzum çok, maşallah ama fazlası zarar. İlerde yaşam kalitesini düşürür
(1,124 puan) tarafından
Boy atar mı diyede bekliyorum ama 93 cm daha fazla bu sıralar boy atar mı ki
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Hay maşallah genelde yesin die uğraşırız çocuklara. Sizinki iyi hoş güzelde hala açım diyorsa buna rağmen bi sıkıntı var demekki 
(1,124 puan) tarafından
2 kase çorba içiyor misal yarım saat sonra ya yine çorba icicek yada yemek yicek çok çabuk yemek arayışına geçiyor
0 oy
(4,505 puan) tarafından
Agzım acıkk okudum. Kızımın kilosu ds yerindedir. 2 yasındaykrn 15nkloydu ama hıc bı zaman öyle yemedı. Sımdı de 3 yasında sabahtan beri 6 7 tane pankek bı tabak da pudıng yedi. Ve secer yanı herseyı yemex. Masallah ya yakıyor demek kı bu yemeye göre 16 iyi. 
(1,124 puan) tarafından
Hareketli de ama midesinde sorun mu var acaba diye düşünüyorum ondan size sormak istedim ona göre doktora randevu alicam
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Obez olmaz inşallah canım sen bir götür baktır çok yemesi değil de yediği halde hemen geri acikmasi tuhaf
(1,124 puan) tarafından
Obez gibi değil ya vücudu kalıplı 3 4 yaş bazen 5 6 yaş giydiriyorum vücut olarak büyük duruyor şişman durmuyor biraz dede göbeği var
(1,007 puan) tarafından
İriliği ırsi olabilir o zaman canım ama doymamasi hızlı acikmasi obezlige yol açabilir kendi yegenimde biliyorum hep yiyordu hiç doymadı çocuk şuan obez Allah korusun sen önlemini al kan değerlerine hormonlarina baktir
(1,124 puan) tarafından
Kan değerlerine yeni baktirdim 2 yaşına girmedi 26 sında giricek yine baktiricam o zaman dahiliyeye goturim mı diyede merak ettim
0 oy
(1,124 puan) tarafından

image

Bu canım ama kesinlikle doktor kontrolünde kullanın doktor tavsiye etmezse kullanmayin
(1,687 puan) tarafından
Yani ilginç balık yiyebilirdi doktorun itiraz etmeden verin demesine şaşırdım çünkü kolayına verilmiyor
(1,124 puan) tarafından
Balık yiyor ama beyin gelişimine etkisi olması acisindan biz kullanmak istedik ölçüsü kadar kullanmıyoruz 1 çay kaşığı
(1,687 puan) tarafından
Anladım, sağlıklı olsun canım.
(1,124 puan) tarafından
Etkisini gördük canim ya görmesek bırakırdım da algısı aşırı iyi
(1,687 puan) tarafından
Maşallah diyelim öyleyse
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Lütfen Allah rızası için multivitamin fotosunu paylaşır mısın druma sorup alayım rica ediyorum :)
(1,124 puan) tarafından
Paylaştım canim mesajlarin arasında var
0 oy
(11,962 puan) tarafından
Maşallah ne diyeyim ben yemedim sabah beri o kadar 
(1,124 puan) tarafından
Bende aynı sekilde kıza yemek yetiştirmekten ağzıma düzgün bişi atamadim
0 oy
(1,056 puan) tarafından

34 aylık 12 kilo ;) zayıf ama hastalıklı zayıf değil enerjı full daha yorulduğuna şahit olmadım :) etini tavuğunu her türlü yeşil sebzesını duzenlı olarak yer yanında abur cubur ve meyvesını de yer ama asla kilo almaz :) 

Bazı şeyler gerçekten genetık babasının tarafında en kilolu adam 65 kilo

(1,124 puan) tarafından
Babasına kilolu diyemicem sporla ilgileniyor 94 kilo ama vücutlu ben desen 65 kiloyum ailede aşırı aşırı kilolu kimse yok ya şoyle diyeyim kızım eşime çekmiş hatta ondan bile çok iyi bagisikliligi kendi kendine asla grip olmadı ya benden ya eşimden bulaştı enerjisi herşeyi çok iyi ama gel gelelim çok yiyor
(1,056 puan) tarafından
Buna en net cevabı doktor verebılır ıste benım oğlumu gören 1 yaşında mı diye soruyor doktora defalarca gıttık zayıf ama hastalıklı zayıflardan değil dıyor ki enerjısı gerçekten 10 adama bedel maşallah suphanallah  bizimki de sızınkı kadar yıyor ama yaramıyor işte :)
(1,124 puan) tarafından
En iyisi götüreyim bayramdan sonra
(1,056 puan) tarafından
İçiniz rahat eder çevreden yorum çok yapılır en azından götürdüm normalmiş dersiniz
(1,124 puan) tarafından
Olmaz mı çok yiyor niye çok yiyor obez olacak vermeyin etmeyin bissuru şey
0 oy
(41 puan) tarafından
canim benim oglumda  cok yiyordu hatta gorenler sasiyordu doymak nedir bilmezdi  tabi seninki kadar degil ben vemiyordum cunku agir gelir diye ama versem kesinlikle yerdi 2 yastan sonra artik secmeye basladi bazen zorla yediriyom  
(1,124 puan) tarafından
26 sında 2 yaşına giricek gribi yeni atlattı yemeği şeyler vardı onları da yemeye başladı vermezsem başımda bekliyor anne mama acıktım diyip karnini gösteriyor yemek verene kadar bunu tekrar ediyor
(41 puan) tarafından
oyle benimki de tabaklar bitiyodu yine istiyodu ama ben kisitladim canim vermedim sen de az az ver istersen ya da azalt yavas yavas . dr a da gotur istersen icin rahat etsin diye. ha bide amcasi da oyleymis kaynanam soyledi cok yermus falan genetik de olabilir
(1,124 puan) tarafından
Diyelim 1 kase verdim yarım saat sonra yine istiyor dedim ya 10 15 dk sonra mama acıktım vermiyim başımda bekliyor verene kadar yok diyip kizarsam babasina gidiyor evde ise yoksa eğer eve gelince baba anne mama nono dedi diyor babasına yağ çekiyor bildiğin baba mama miyimmm yiyebilirmiyimmiş
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Maşallah daha kahvaltı yemeyen kızımla savaşıyoruz 
(1,124 puan) tarafından
Mama diyordu uyuttum zor iki lokma bişey yiyeyim ya hiç bişi yiyemedim haahha
0 oy
(1,632 puan) tarafından
26 aylık kızım 17 kg bu kadar yemiyor götür canım midesinde kurt falan olabilir 
(1,124 puan) tarafından
Kakasinda çıkmaz miydi ki canim
0 oy
(8,921 puan) tarafından
Yaşına göre boyu kilosu iyi ama o kadar yemek vala ben yiyemem masalah 
(1,124 puan) tarafından
Ayıptır demesi döner yiyoz kıza da bir çift lavaş sipariş ediyoruz
(8,921 puan) tarafından
Hay maşallah bacım ne biliyim senin kadar yiyo heralde o kadar yemeye 16 kilo çok az bile bence çok mu hareketli
(1,124 puan) tarafından
Hareketli hemde kakasını cişini baya yapıyor yani
(8,921 puan) tarafından
O kadar yerse yapar canım normal yani enerji oluyo demekki sen bence bi doktora götür için rahat etsin boyu kilosu normal yani yaşına göre yemesinden zarar gelir mi bilmiyorum belki şimdi değil de ilerde hareketsizlesiyolar ya o dönemde aşırı kilo yapabilir
(1,124 puan) tarafından
Aynen canim bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum
0 oy
tarafından
Acaba kurtmu var karninda
(1,124 puan) tarafından
Kakasinda belli olmaz mı ki
tarafından
Bilmiyorum ki cnm bi baktir sen doktora belkide nirmaldir acikiyirdur
(1,124 puan) tarafından
En iyisi bayramdan sonra gideyim
0 oy
(5,024 puan) tarafından
Maşallah kız Allah korusun o bez olacak

Benim oğlan temmuzda 4 yaşına gitecek 12 kg oda yemiyor maalesef 
(5,024 puan) tarafından
Git canım hayırlısı olsun inşallah
(1,124 puan) tarafından
İnşallah canım kötü bişi cikmaz
(5,024 puan) tarafından
İnşallah çıkmaz herşey kan değerlerinde beli olur zaten canım merak etme
(1,124 puan) tarafından
Saolasin canim
(5,024 puan) tarafından
Her zaman canım
0 oy
(17,406 puan) tarafından
Normal değil dostum bence. Kilo olarak da fazla gibi ama yedikleri hakikaten fazla. Dahiliye değil de çocuk doktoruna götürmek gerekmez mi 
(1,124 puan) tarafından
Ben midesinde birşey mi var acaba diye merak ediyorum ondan ilk çocuk doktoruna gidip o mu sevk etse ki
(17,406 puan) tarafından
Çocuk doktoru gerekli yönlendirmeleri yapar dahiliye doktoru çocuğu kabul etmez bence
(1,124 puan) tarafından
O zaman çocuk doktoruna götüreyim en iyisi
0 oy
(388 puan) tarafından

Ay maşallah ya:D:D

(1,124 puan) tarafından
Birde bana sor geçen gün çekmeceden çatalı al dolabı aç pasta yapmıştım onu kemiriyordu yemek vermeyince
0 oy
tarafından
Kusma vs oluyor mu ? 
(1,124 puan) tarafından
İlk başlarda bu kadar yemeye başlayınca kusana kadar yiyordu şimdi midesi büyüdü galiba daha fazla yiyor ama kusmuyor
0 oy
(71 puan) tarafından
Canım.nasil zayıf bebek için biseyler yapıyorsak kızın için de yapman lâzım çünkü 2 yaşında bebeğe göre kilolu ve ileride obezite olabilir. Çok yemek yemesi sağlıklı değil. Doktora ve diyetisyene götürmen lâzım ileride daha çok sorun yaşamamak için 
(1,124 puan) tarafından
İşte benimde derdim bu size danışmak istedim 2 3 yaşında bebeği olan vardır belki bir anda boy atmıştır yada bu kadar yiyip biseyi yoktur yada şuraya başvur diyen olur diye size danıştım vallahi derdim büyük

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 366 göst.
7 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde 2801 (519 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 95 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Papatyaamm (1,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu

396,955 soru

11,872,679 cevap

35,985 kullanıcı

...