0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde (754 puan) tarafından
Selam arkadaşlar, bebeğim daha yeni 6 aylık oldu. 5.5 ayda tadımlara başladık bugün kahvaltı yaptırayım dedim. Labne peynir aldım sevmedi. Çok minik parça yumurta sarısı verdim labneden dolayı onuda pek sevmedi gibi. Geçer mi düzelir mi nasıl ilerlemem lazım 

7 Cevaplar

0 oy
(8,142 puan) tarafından
Canım insta varsa tarifleri takip edebilirsin blw denedinmi sebzeleri haşlayip başliyorlar sonra karışımla ilerliyorlar 
(754 puan) tarafından
Evet tabakla önüne koyuyorum ellemesine izin veriyorum. Sebze haşlama ve rende meyveleri yedi
-Reklam-
0 oy
(7,028 puan) tarafından
daha dur canım çok erken. yavaş yavaş bugün sevmez belki yarın yer. bir doktoru dinledim 20.denemede çocuğu o besini kabul edenler var diyordu. 
(754 puan) tarafından
Ya inşallah bende hiç yemez mı acaba diye endişe ediyorum
(7,028 puan) tarafından
yok endişe etme. tadım süreci uzun ve yorucu bir süreç. sabırla denemeye devam
0 oy
(1,838 puan) tarafından
Panik yapma değişik değişik ver bugün çıkartır ağzından başka bir gün yer yada yemez sen teklif et sadece zorlama benim bebeğimde yemek konusunda çok zorlu deneyerek 6bucuk ay geçirdim hala çözemedim suyun markasını bile ayırt ediyor heleki yemekleri baharatını ne zaman koyduguma kadar seçiyor bende çok pes ettim yeter dedim kalktım gene deneye deneye bir kaç çeşit yediğini buldum şimdi yapma sıralamasını bile değiştirsem yemiyor inadından verince yemedigini bildiğim seyeleri bile veriyorum Eline kesfetsin belki bir gün kararı değişir diye 
0 oy
(2,185 puan) tarafından
Bugün sevdiğini yarın sevmiyorlar zaten. Ben kitap okudum instagramı didik didik ettim ama nafile. Akışına bırakmak en güzeli. Çok kastım ben kendimi sanki yemese ölecek gibi. Olan kendime oldu. 
0 oy
(510 puan) tarafından
Ohooo, dur yolun başındasın.

Benimki 8 ayı bitirmek üzere, hiç düşündüğüm gibi yemiyor hala. 

Bu arada hem labne hem de yumurta aynı anda vermeniz doğru değil. Alerji ihtimalinden dolayı aynı anda denemediğiniz ürünleri vermeyin.
0 oy
(2,207 puan) tarafından
Benim kız 10 aylık olana kadar emdi şimdi 11 ay olacakta tabi :D 1 ayın içinde verdiğimi yemeye başladı çok takılma bebeğin dişleri çıkana kadar sadece emmesi bile yeter 
0 oy
(1,996 puan) tarafından
Bizde 5.5 ayda başladık ek gıdaya. Ama kahvaltıya 7. Ayında başladık. Yumurta filan ağır gelebilir dedi doktor. Kahvaltıyı mama ve emme şeklinde yapıyorduk. Akşam yemeği olarak devam ediyorduk. 7. Ayında da hepsini tattırdım pek beğenmedi bende yulaf, peynir, yumurta sarısı, pekmez yapıp veriyordum. Yulaf hem sağlıklı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 66 göst.
5 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mami_mama (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
8 Eylül 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
5 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
24 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu

386,038 soru

11,541,273 cevap

35,216 kullanıcı

...