0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (2,714 puan) tarafından
Ne koyarsam çok güzel olur sade princle sarcam ne koyuyorsunuz kıymasiza

11 Cevaplar

0 oy
(314 puan) tarafından
Zeytin yağı cnm 
(2,714 puan) tarafından
O var kuzum da içine ne koysam güzel olur salça falan koyuyom güzel olmuyo benm sarma içim ya
(314 puan) tarafından
Soğan sarımsak nar ekşisini bol koysan neden güzel olmasinki zeytin yağında var oda bol olsun çok güzel olur
-Reklam-
0 oy
(154 puan) tarafından
Önce zeytinyağında soğanı kavur, daha sonra üzerine salça koy, 2 domates doğra içine kat kavur, daha sonra yıkadığın pirinçleri içine kat onu da kavur, karabiber, tozbiber bide tuzuna bakarım biraz tuz atarım. Ocaktan aldıktan sonra da içine maydanoz doğrarım soğuyunca da sarabilirsin çok güzel oluyor 
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Yağ Salça maydanoz soğan domates karabiber pul biber nane azda sumakla yapıyorum pişirmeden
0 oy
(415 puan) tarafından
Biz soğan maydanoz sivri biber domates küçük küçük dograriz tavuk göğsü küçük küçük dograriz salça tuz ve yağla karıştırıriz . Bir caydanliga bir bardak sumak demleriz süzüp suyunu üstüne dökeriz kaynamaya başladıktan yarım saat sonra hazır 
0 oy
(7,872 puan) tarafından
Valla en sade ben yapıyorum heralde sıvı yağda soğanı kavuruyoruz çok az salça koyup biraz daha kvurduktan sonra  bolca domates dogruyorum hemen üstüne pirinç bulgur karıştırıyorum ben yarı yariyo onu ekliyorum ondan sonra da baharat ekliyorum damak zevkine göre ne seviyossn eklersin benim eşimi rahatsız çok az pul biber çok az karabiber bi tutam nane ve tuz ekliyorum elkedigim pirinç kadar da şu ekliyorum pişiriyorum altını kapatınca dereotu maydonoz ekliyorum demleniyo öyle sariyotum 
0 oy
(11,644 puan) tarafından
Domates soğan nane Maydanoz karabiber kimyon tuz salça ve yağ. Üzerine tereyağı ile salça kavurup döküyorum limon dilimleri kabuksuz şu ekleyip ocağa 
0 oy
(10,834 puan) tarafından
Bol soğan bol sıvıyağ ya da zeytinyağı artık ne kullanıyorsan. Salça yine bolca. Ben bir iki diş sarımsak koyuyorum. Maydanoz nane varsa reyhan incecik doğra. Biraz kuru nane karabiber bi de domates rendesi
0 oy
(18,302 puan) tarafından
Soğanı önce bi gavur gavur gavururun djdj içine salçasını goyar bi kokusunu çıkarırım güzellikkkk sonra pirincini bi yıkarım güzelliiik nfnndjdj 
0 oy
(3,628 puan) tarafından
Sogan  maydonoz bol salça yağ  birazda zeytinyağı pul biber karabiber tek katıyorum  ama yağlı  kiyma  ile yapıyorum 
0 oy
tarafından
Sumak zeytin yağı ve bol kuru nane. Domates maydanoz soğan sarımsak (adana usulü)
tarafından
Tabi salça princ :D biz bulgur asla koymayiz ama
0 oy
(7,982 puan) tarafından
Ben nane kimyon karabiber domates sosu

Maydanoz bazen 7 türlü baharat 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 124 göst.
25 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mother.00 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 231 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde & efulimmmm & (6,386 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 348 göst.
10 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eliffffff (226 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 152 göst.
8 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu

385,642 soru

11,530,727 cevap

35,200 kullanıcı

...