0 oy
58 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,647 puan) tarafından
1 yaş bebekleriniz neler yiyor? Kızım çok iştahlı bir bebekti ancak son aylarda seçici olmaya başladı çok sabit ve çok da vitamin değeri olmayan besinler istiyor. Meyve vs yiyor orda sorun yok sorunumuz akşam yemekleri.

Sabahları yumurta ve bebe bisküvisi yiyor (ev yapımı)

Yoğurt çok seviyor günlük ayran ya da yoğurt tüketiyor

Akşamlarımız neredeyse boş geçiyor. Ekmek içi yiyor çok seviyor ekmek içi, poğaça gibi besinleri. Yatmadan önce de kaşık maması yapıyorum bazen zorla yerse yiyor. Genelde ev yapımı bebe bisküvisi yiyor. Önceden çeşit çeşit çorba yapardım yerdi. Sebzelerden püre yapardım yerdi. Şimdi ağzına bile koymuyor. Nasıl düzelecek bu durum çok üzülüyorum

5 Cevaplar

0 oy
önce (1,176 puan) tarafından
Ayni durumdayız 14 aylık asla pütürlü şeyler yemiyo püskürtüyor 2 3 cesit çorba dışında birşey yemiyo bende çok üzülüyorum 
-Reklam-
0 oy
önce (356 puan) tarafından
Evet ya benim oğlumda çorbalarıni içerdi şimdi tukuryor agzinfan çıkarıyor tarhana ve şehriye yapardım acaba lezzetli başka neler yapabilirm
0 oy
önce (956 puan) tarafından
Kiymali kabak yemegi havuclu patates yemeği ıspanak tarator mantı kofte taze fasulye genelde yiyor şuan 14 aylik bir ara 12-13 aylıkken tükürüyordu sonradan duzeldi yine sen yine teklif et kendi yediğiniz yemeklerden ver artık damak zevki gelişti eskiden olduğu gibi yemek istemez 
0 oy
önce (1,369 puan) tarafından
1 yaşındayken oğlum domates salatalık içi kaşar peyniri yumurta pankek yerdi yani el yapımı olsun başka olsun bisküvi vermedim tatlı şeylere alışan bebek yemek seçer hiçbir şey yemez şuan 18 aylık ne olursa yiyor da bazen bizde de iştah kaybı yaşanıyor tabi zorlanıyorum ama kahvaltısı çok az şuan yemek yemeye başlaması lazım çorbalar yapabilirsin böyle gıdım gıdım beslersen ileride çok çekersin 
0 oy
önce (567 puan) tarafından
Dönem dönem değişiyor canım 1 yasında genelde öyle oluyor ek gıdadaki gibi beslenmeyi tamamen kesiyorlar ben çorba yedirsem kardayım diyordum 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 217 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.