0 oy
203 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba kızım doğalı 10 gün oldu diğer kızım 2.5 yaşında ve huyu suyu değişti küçük olan her gün muhakkak bir kere tokat yiyor onun dışında ayaklarini ellerini çekip mıncıklıyor davranışları kötüye gitmeye başladı ne yapacağımı şaşırdım asla yalnız bırakamıyorum bebeği mutfağa gittiğim an odasına gidiyor yanında zıplamaya başlıyor ne yapacağımı bilmiyorum üstelik şuan yalnız değilim yalnız kalinca ne yapacağım bilmiyorum kızım ne zaman normale döner böyle şeyler yaşayan oldu mu

9 Cevaplar

0 oy
(1,261 puan) tarafından
Aman Allah korusun gerçekten çok dikkatli olun yazık minigime. Benimikide ne sever ne döver nötr kardeşine karsi
-Reklam-
0 oy
(2,883 puan) tarafından
3,5 yaşındaki oglm 10 aylık oğluma kardeşine çok fena vuruyor gecenn terliği almış çocuğa çarpıyor ayy deli oldum kizmim.sakin anlatim.diyorm.yoi anlamiyor
önce (2 puan) tarafından
Aynen ya ben de sürekli sakın kalayim diyorum ama bir yerde sonra olmuyo
0 oy
(10,366 puan) tarafından
Kucuk olan 16 aylik oldu benim. Hala degisen bisey yok
önce (2 puan) tarafından
Hadi ya durum o kadar vahim mi :( ben çünkü hala alışmasını bekliyorum sabırlı olmaya çalışıyorum
0 oy
(534 puan) tarafından
Kucukten cok buyukle ilgilen cocuklar bilk 2 3 ay afalliyolar 2 3 ay sonra alisiyolar allahtan sakindi benimki 3 yas var aralarinda hic oyle vurmasi cimcikleme vs olmadi gelir oper giderdi bana yardim ederdi yavrum
önce (2 puan) tarafından
Ne kadar sanslisiniz maşallah biz de alisiriz inşallah daha 15 gün oldu biliyorum onun için de zor ama böyle küçüğe kötü davraninca ben de ne yapacagimi sasiriyorum
önce (534 puan) tarafından
Yanliz birakmamaya calis hep buyukle ilgilen zamanla kabullenecek
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Şeyi idrak edebilir mi kardeşini seviyomusun ?

Eğer bunun bilincindeyse zarar verirsen onu bizden alırlar diye bi telkinde bulunmak benimde yeni kızım var ilk kızım 4 yasinda ben böyle dedim anladı asla zarar vermiyor ama sevgi fazlalığı var öpme etme derseniz daha çok kinlenir
önce (2 puan) tarafından
Ay yok öpme demiyorum hiç hatta yanına uzaniyo sarılıyor hiç ondan sakinmiyoruz uyuduğu surelerde oyun oynuyoruz işi gücü bıraktım ne kadar olursa diyorum seviyorum diyor koruyorum diyor ama işte arada geliyorlar o kadar ters davraniyorki hiç bir uyarım işe yaramıyor malesef bu da beni çok yoruyor heleki bir de kızmak zorunda kalınca elini sıkmak zorunda kalınca oturup ben ağlıyorum o da hiç bir şey yokmuş gibi gülüyor psikologa mi gitsek diyorum
önce (2,862 puan) tarafından
Bizimkide oyle aşırı derecede hırçın bir çocuk oldu ne desek dinlemiyo napsak tersini yapıyo bende kizmak istemiyorum ama Defalarca söylemek benim sinirimi zıplatıyo sakin kalmaya çalışıyorum esim kalamiyo bukez anneni dinle diye bagiriyo bukez o aglıyo ben üzülüyorum bizimki anliyo herseyin bilincinde kardesine zarar vermiyo kimseyede vermek istemiyoda bize çok hırçın halbuki bu koca kizim bu küçük kizim diye seviyorum hep hic ayırmıyoruz kardeşine baby diyo ama yok aşırı hırçın
0 oy
(4,615 puan) tarafından

aralari cok cok cok az normal. bizim 6 bucuk yas aralari yine de kiskanclik oluyir ama zarar vermiyordu en azindan bilincli bebegin cani acir zarar gelir. hatta suan kucuk 2 yasinda ablasi sey diyor sen hele bi 4 yasina gel uzerine cikip tepincem

dov em seni diyor. suan bebek olarak girdugu icin kardesini karsilik vermiyor :))

kardes kiskancligina kelimeler kifayetsiz tip caresiz

önce (2 puan) tarafından
Kesinlikle son cümle özdeyiş gibi olmuş ama tam olarak böyle yaş aralığı da fark etmiyor bence çocuklar her halukarda kıskanıyor sanırım umarım duzeliriz
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Kızım 4 ayı dolnak üzere oğlum 3.5 yaşında baya kıskanıyor 
önce (2 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun çok zor
önce (1,005 puan) tarafından
Evet çok zor canım
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Ay bu sebeplerden dolayı en az aralarında 4-6 yaş olmalı diye düşünüyorum yine kiskanilir evet ama en azından iyiyi kötüyü algılar zarar vermez söz dinler tâbi en ideal 7 bence okula gidecek ilk birinci sınıf çok önemli okuma yazma annenin çocuk ile ilgilenmesi lazım ikinciye 7 yaşında iken yapılmalı yoksa hakka giriliyor böyle yâ kırkın çıkınca yapican ikisini bir büyüteceksin bir emzireceksin yada en az 4sene bekleyeceksin

Ama niye yaptın vs demiyorum sakın yanlış anlama o benim haddime değil rabbim sağlık sıhhat afiyet versin evlâdlarına ablaya da sakinlik versin rabbim ♥️
önce (2 puan) tarafından
Bizim planlı değildi ama yaş aralığının az olması da bizim için iyi diye dusunuyorduk ama öyle değilmiş kızım da sakin bir çocuktu ama dogumuma bir ay kala huyu değişmeye başladi hiç vuracak bir çocuk değildi biz çok saskiniz 7 yaş ara olsa insan daha çok zorlanır sanki ama rahata ermisken yani ama bakım ilgi olarak bence de yaş aralığının fazla olması daha iyi ben de hakkina girmişim gibi düşündüm hep hamile kaldigimda çok üzülmüştüm şimdi alışınca düzelir diyorum ama bakalım daha 15 gün oldu inşallah düzelir
0 oy
(455 puan) tarafından
Benim kızım iki yaşında oğlum 9 aylık doğduğundan beri zarar veriyor kızım :(  
önce (2 puan) tarafından
Bizimki de sürekli elini ayağını cekistiriyo sıkıyor her yerine vuruyor üstüne bugün boğazını sıkmaya başladı ne yapacağımı şaşırdım ilgilenmeye de çalışıyorum ama olmuyo

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 905 göst.
6 Ekim 2019 Aile kategorisinde 2prensannesi (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 914 göst.
5 Temmuz 2020 Aile kategorisinde elifnurry (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 942 göst.
9 Şubat 2020 Aile kategorisinde Emine müjgan (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 237 göst.