0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (664 puan) tarafından
Kizlar kesilir mi bilmiyorum ki bir sorun teşkil eder mi namazlari kilamiycam tekbirde getiremiycem 

6 Cevaplar

0 oy
(393 puan) tarafından
Nasıl bir soru anlamadım ben ?

Neye niyetleneceksın ?
(664 puan) tarafından
Tekbir fala getiriliyor ya bir gün onceden ve bayramin sonuna kadar her namazda getiriliyor 4 gun boyunca
(393 puan) tarafından
Bilgim yok canım. Fetva hattını ara sor istersen.
-Reklam-
0 oy
(14,892 puan) tarafından
Sadece kesen kişi kılmiyor mu o namazı ya. Kurban senin adına olur sen kesen kişiye vekalet veriyorsun diye biliyorum ben. O şekilde olunca bir sorun olmuyordur heralde. 
(664 puan) tarafından
Yok kimin adinaysa o da kiliyor bayram sonuna kadar bütün vakit namazlarini
(14,892 puan) tarafından
Ya namaz zaten farz olan bir ibadet sadece kurban günü kılınır diye bişey yok. Kadının bu durumda kilamayacağida açik. Yinede emin olamiyorsan diyaneti arayıp sor.
(664 puan) tarafından
Tamam canim normalde kiliyorum zaten sagol
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Namazla niyetin ne alakasi var ki 
0 oy
(93 puan) tarafından
teşrik tekbirlerinden mi bahsediyorsunuz?
(664 puan) tarafından
Evet canim bayram sonuna kadar her namazda oluyor ya ilk defa denk geldi bende bilmiyorum
(93 puan) tarafından
teşrik tekbirlerini her namaz vakti okuyabilirsiniz. hayız hâlindeyken okunmayacağına dair bir delil bilmiyorum.
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Teşrik tebrikleri sadece kurban kesene değil, her müslüman kişiye vaciptir. Siz ayrı, eşiniz ayrı olarak her farz namaz sonrası (arefe günü sabah namazından, bayramın son gününün ikindi namazına kadar) getirilmesi gerekir. Ayrı gayrı yok yani
(664 puan) tarafından
Anladim canim teşekkür ediyorum
(376 puan) tarafından
Canım nasıl oluyor ben hiç bilmiyordum bunu şimdi burda okudum ne kadarda cahil insanım bennnn ,eşim bağış yaptı kurbanı nasıl yapılacak bilgi verseniz bana
(2,524 puan) tarafından
Bağış yapabilir dert etmeyin çok da güzel bir hareket hatta, sadece bugün arefe ya, sabah namazından itibaren her farz namazın akabinde (Allahü Ekber Allahü Ekber La ilahe illallahüvellahü Ekber Allahü Ekber velillahil hamd) demek gerekiyor. Taa ki bayramın son günü ikindinin farkına kadar. Kadınlara vacip olması konusunda ihtilaf varsa da daha güzel olan görüş vacip olduğu görüşüdür. Yani her müslüman kişi, her farz namazdan sonra (vakitleri yazdım) Bu teşrik tekbiri denilen lafızları söylemeli. Kurban kessin veya kesmesin. Artık bildiğiniz için mutlaka yerine getirmelisiniz.
Bayramınız mübarek olsun.
0 oy
(1,241 puan) tarafından
Teşrik tekbirlerini namaz kılan her insan getirmek zorunda 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 501 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,333 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 500 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,321 puan) tarafından soruldu
0 oy