0 oy
558 göst.
önce Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Oğlunun karnesini hem bana hem eşime atmış eşinden de karne hediyesi ayakkabı istemiş. 

Biz her girişiminde çocuklara ufak hediyeler alırız ama onlardan bu anlamda bugüne kadar hiçbir şey görmedik. 

Eşimde olur alırız demiş benden habersiz sinir oldum kızlar 

Siz olsanız ne tepki verirdiniz

20 Cevaplar

+1 oy
önce (4,127 puan) tarafından
Durumları yoksa alırdım ben nolcak yeegenı sonuçta 
önce (40 puan) tarafından
Sorun almak değil canım biz her gidişinizde çocuklara bir şeyler alırız. Karne sonrası para veririz. Ağzıyla şunu istiyorum demesi canımı sıktı
önce (4,127 puan) tarafından
Bunlar kışıye baglı ben dıyemem mesela ama ablam der. Ben de yuzsuz demem takılma. Bence
-Reklam-
+1 oy
önce (3,722 puan) tarafından
Yeğeni alabilir ihtiyacinolan birşeyi istemiş ben garipsemedim  kardeşler arasında ki ilişkiye karışmam ben olsam 
0 oy
önce (14,095 puan) tarafından
Eşinde ne desinki olur demiştir. Yani napsin ağziyla istemiş olmaz mı deseydi. Ucuz bişey alın hayriniz olsun. 
Öyle yapacağız artık ama agzıyla istemesi sinir etti beni. Zaten karne paradı verirdik. Eşime de dedim bizde ayıptır istenmez bu şekilde garip geldi diye.
önce (14,095 puan) tarafından
Bizdede istenmez ama bazıları istiyor böyle. Yapacak bişey yok. Sen karişsan dayısı değil mi alsa ne olur der eminim. Boşver bı ayakkabı için kötü olmaya değmez.
Bu açık isteklerin başlangıcı olmaz inşallah. Alıp verecez artık
0 oy
önce (343 puan) tarafından
Görümce dediğin eşinin kardeşi,ve o çocukla eminim yeğeni alsi. Bise olmaz 
Sorun almak değil canım biz her gidişinizde çocuklara bir şeyler alırız. Karne sonrası para veririz. Ağzıyla şunu istiyorum demesi canımı sıktı
önce (343 puan) tarafından
Demeki nazi geçmiş canim abis ya ondan ama ben asla istemem valla
0 oy
önce (3,914 puan) tarafından
tepki vermem , yegenim olsa ona neler neler yaparim . annesi ya da babasi benden ihtiyaclari olan seyi isteyebilir   
0 oy
önce (147 puan) tarafından
İsteyenin bir yüzü kara , vermeyenin iki yüzü kara demişler. Napcaksiniz mecbur.
0 oy
önce (359 puan) tarafından
Ne dicekti adam başka almam bananemi desin yeğeni bide küçük çocuğa alıyosunuz sonuçta annesinin huylarıyla kıyaslama bence senin için belki gerek yoktur ama eşinin yeğeni o akrabası tabiki olur dicek ben yeğenlerime dünyayı almak istiyorum eşim bişey dese kavga ederim açıkçası bende onun ailesini akrabalarına bişey almasına asla karışmam bu kadar basit mal mülk şeyleri için laf etmeye değmez bence 
0 oy
önce (120,057 puan) tarafından
kiz ben tepki vermem yaa kardesi sonucta ha benim cocugum haa kardesimun cocugu ayrim yapamam iksiide benim kanim canim yani ben gucenmem alinmam haa durumunyz olmaz ister alamazsiniz anlarim sizide zaten hep aliyomussunuz oda belki lazim olani ihtiyac olani alin diye demistir
0 oy
önce (232 puan) tarafından
Bizden kısıp almadığı sürece karışmam ben. Bir de çocuk yani aldığı kişi, çocuk sevindirmek sevaptır. Takıldığınız noktayı da anlıyorum, siz de alın. Kendinizden kısmayın sizin harcamadığınız gidecek yer bulur. 
0 oy
önce (8,552 puan) tarafından
Agzı ile isteyene ne denilebilir. Ayrıca o onun kardeşi bacım cokta mudahil olmayın bu konulara 
0 oy
önce (5,503 puan) tarafından

Bişey demem ya bir çift çocuk ayakkabısı için canımı sıkmam ben. Üstelik yeğeni. 

Benim abimde çocıklarıma alıyor eşi hiç bozulmuyor hatta abimden daha çok almayı ister. 
Canım inan bende öyleyim her gidişimizde ben secerim hediyelerini aylar öncesinden kitap siparişi veririm hediye paketi yaparım tek tek :) sorun bir şey almak değil. Emrivakiyle benden bir şey istemiş olması. Ki geçen ay sadece 8bınle geçinmeye çalısıyoruz bu ara kötü durumdayız gibi bir konuşma geçmişti aramızda. Bu yüzden garipsedim
0 oy
önce (1,360 puan) tarafından
Anliyorum bende hic hoslanmam emrivaki ile birsey isteyeni. Sizin cocugunuz varsa sizde dogumgunu yaklasti artik bir takim alir halasi diyin laf arasinda anlasin nasil bir duygu olduguni :)
:) şu an yok ama ileride uygularım bu dediğinizi işte takıldığım şey emrivaki yapılarak istenmesi. Yoksa çoluk çocuğa aldığımız şeyler beni çok mutlu eder.
0 oy
önce (394 puan) tarafından
Bazen ufacık şeyleri ne çok dert ediyorsunuz kendi kardeşin istesen havada alır ucardin o da onun kardeşi ne olmuş olur dediyse ihtiyacı var ki istemiş kardeş sonuçta sen yokken o vardı ama yok illa bı sinir olun abartin 
Hahahha sen benden çok gerildin canım :) bir şey yok alsın tabii çoğu zaman giderken çocuklara ben bir şeyler alır götürürüm. Ama direkt bunu istiyoruz demesi garip geldi
0 oy
önce (946 puan) tarafından
Onlar yapmıyorsa onların ayıbı yeğenidir alabilir 
Alsın canım ben ona takılmadım. Çoğu zaman giderken ben bir şeyler alırım ben düşünürüm çocukları. Direkt bunu istiyoruz demesini garipsedim
0 oy
önce (5,954 puan) tarafından
İsteyen kardeşi kan bağı  dayısı olarak  demek yakın  hissetmiştir  bende her gittiğim  de abimin kızına  hersey alırım  karne hediyesi olarak aradım  mayo alayim sana dedim babanin  hesabına da para aticam başka ne istersen al dedim ve ben bunu yaparken esime danışmadim  YİGENİM  yaparim benim oglum ufak  henüz  okullu değil ama bugün abimle yazmıştım  iban atıyorum  bayram harçlığı  kabul edilir diye bunda ne var ihtiyacım  hiç yok şükür  ama o samimiyet ve sevgiden herkese denmez atılmaz da  bence içerlemisin  takilma  300 500 tl ayakkabı dan birsey olmaz dayısı  olarak
0 oy
önce (57 puan) tarafından

Bir hayır işleyeceksiniz gönülsüz onuda yapmayın :angel: sonuçta çocuğu istemiş kendi için pırlanta istememiş, aynı şeyi eminim , senin kız kardeşin hafi yigenine karne hediyesi al teyzesi deseydi , bu kadar gönülsüz, el mecbur alacaz demezdin. Diyorsun her gittiğimiz de biseyler aliyoz zaten , belki şuan ona lazım olan ayakkabı, görümcenizde boşa başka bişey almayın diye gerekli olanı demiş 

0 oy
önce (1,236 puan) tarafından
Elinde olupta ondan bundan onu bana ver şu benim olsun diyene o kadar sinir oluyorum ki benim gözümde görgüsüz ve doyumsuzdur !
0 oy
önce (983 puan) tarafından
Eltimde.karne hediyesi istedo.bizden konuşsun dursun alan kim.
Ja zaten alıyoruz ama ağzıyla demesi sinir bozucu bir durum ki böyle yaptığı için alacağı vardada yok aldirtmam kendi ailem olsun biride
Kızlar çocuktur sevindirilir. Eşimi boş verin ben kendi maaşımdan alırım çocuklara hep. Ama özellikle karne hediyesi şunu istiyoruz demesini garipsedim. Yoksa ne olacak 300-500liralık şey şurda lafını etmeye değmez.
Bende senin gibi düşünüyorum
0 oy
önce (1,108 puan) tarafından
Yiğeni sonuçta dayısı da benim kızıma alır bana sormaz bile kendi götürür alır bende yiğenime alırım ikimizde birbirimize sormayız eşimde öyle yiğenine yapar ben yadırgamam şahsen yeri gelir eşimin yeğenine de alırım veya para atarım yani eşimde mutlu olur 
Canım bende yaparım hatta eşimden önce ben düşünürüm böyle şeyleri. Şunu istiyorum demesi garip geldi bana o yüzden Paylaşmıstım gönderiyi:)
0 oy
önce (956 puan) tarafından
Bu zamana kadar soylemeden almışsınız zaten bu seferlikte ihtiyacı olan birseyi alsın diye demiştir ayakkabi sonuçta lüks değil ihtiyaç yeğeni için isteyebilir bunu garipsemeniz daha garip geldi bana abartmayın yüreğiniz katran baglamasin bir verirsiniz iki gelir gorumcenin lafini degil çocuk sevindiriceginizi düşünün 
Yüreğim katran mı bağlamış :) iki cümleden bunu cıkarmıssanız helal olsun ne diyim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 878 göst.
0 oy
22 cevap 685 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 178 göst.
2 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif3405 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 283 göst.

384,927 soru

11,513,136 cevap

35,174 kullanıcı

...