0 oy
105 göst.
Aile kategorisinde (788 puan) tarafından
Dünden beri konuşacak kimsem yok en azından size sorayım dedim. 

Bayramdan önceki gün görümcem bana bir tepsi baklava yapar mısın dedi tek yapamam sende gel eve beraber yapalım dedim orucluydum birde eve gelmesi saat 21.00 buldu. Geldi bir tepsi ona yaptık ikinci tepsiyi kaynım istemişti onlara yapacaktık işte görümcemin eşi aradi gel vs diye mecbur gitti o bende kaynım gilin tatlısını attım fırına saat 12 olmuş  iki saat pişiyor i ara boş boş beklemiyim dedim kendi evime de açayım dedim zaten yapacaktım bize ama geçti diye vazgeçmiştim bayram günü yaparım demiştim baktım bekliycem o esnada yaptim. Eşim geldi gördü kızdı gitti uyudu neden bu saatte yapıyorsun diye dedim her türlü diğer tepsiyi ikiye kadar bekliycem zaten aynı hesap. Bebeğim de 3 aylık bu arada. 

Neyse işte şansa ben yatağa geldim bebeğim uyandı ve tüm gece sadece. 1 saatlik uyku uyudum. Sabah kalktık köye gittik bizim kurban yoktu ama kaynanamlarin vardı oraya gittik. Saat gelmiş 8 e diyorum Allah aşkına kalkalım uykusuzluktan beynim çatlıyor daha etleri falan dogriycam diye saat 10 a geldi kalktık eve geldik. 

Diyorum kalk duş al gel bebeğe bak kaf dakika bende etleri dogrim yok telefona girmiş diyorum tamam madem duşa girmiyorsun ayaginda salla ben etleri dograyana kadar yok duşa giricem. Sinirlendim dedim bende insanım ya her bayram tutuyorsun sabahın köründe götürüyorsun köye gece getiriyorsun uykusuzum zaten o etleri falan ne yapacağım dedim bir tık yüksek sesle dedim kalktım kızımı da aldım mutfağa gittim. Geldi zorla kızı elimden almaya çalıştı vermedim. 

Yikadigim etlerin hepsini alıp çöpe döktü hiç yoksa 5 kilo et vardı tabi bu esnada da binlerce laf söylüyor elini attı baklava tepsisine dökmek için onu çektim elinden neyse işte bende mutfak kapısını kitledim minderleri bıraktım bebeğimle beraber uyuduk uykuya dalali kaç dakika olmuş kapıyı nasıl açtı onu da bilmiyorum sözde kendine çay yapacak herşeyi birbirine vuruyor daha yeni temizlik yapmıştım çöp kovasini tezganin altından çıkarıyor yere düşürdü hep kan döküldü oralara. Bebeğim de korkup uyandı bir sekilre tekrar uyuttum geldi kızı götürdü yatağına bana da nasıl bir hayvanı durtersin ya o şekilde ayağı ile dürtüyor kalk git yatağa diye gitmedim biraz geçti baktım kızım ağlıyor öyle kalktım odaya gittim yere minder koydum üstünde uyudum sabah bile bana diyor sen ne biçim bir kadinsinn bir bebeğin var diye hiç bir iş yapamıyorsun halen çocuksun sen falan diye. Bugün babamlar gidecektik ona da izin vermiyor yanımda durmuş birde deli olucam ya çok uzun oldu biliyorum ama dertleşmek istedim sadece

5 Cevaplar

0 oy
(13,849 puan) tarafından
Eşin saygısız bir insan ama sende yani ufacık bebeğin var ne diye baklava ile uğraşıyorsun kendini yoruyorsun Bakşava zor iş 
(788 puan) tarafından
Bilmiyorum her seferinde duygularım düşüncelerim ile oynuyor her işin sonunda ben gerçekten ben mi haksizdim diye düşünüyorum. Ya kaç bayramdır hep istedi görümcem tek yapmamı bekledi ben tek yapamazdim geleceğini sanmıyordum ama kalktı geldi sorun baklava değildi zaten de ben onun ailesi için bu kadar çabalıyorum ama yine gözünde işe yaramazin tekiyim
(13,849 puan) tarafından
Bu bayram sana ders olsun işte
Yapmaman gerekiyormuş
(788 puan) tarafından
Aynen öyle birde üstüne bana diyor ki gör bak birdaha izin veriyor muyum tatlı yapmana sanki kendi aileme yaptım
-Reklam-
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Öncelikle eşin insanlıktan nasibini almamış ablasına baklava yap abisine baklava yap annesinin etini hallet bide insan gibi davranmasın ben senin yerinde olsam bana ve aileme nasıl davranıyorsa öğle davranırım kayınvaliden kayınbaban anlayışlı insanlarsa konuş onlarla evlatlatına çeki düzen versinler 
(788 puan) tarafından
Hiç onlara taşımak istemiyorum ama bu durumu soylicem gibi. Ben biraz tez canliyim biraz çabuk parliyorum bu yüzden gorumcelerim falan hep beni haksız görüyor o yüzden onlara söylemek istemiyorum. En çok zoruma da vu gidiyor onun ailesi için uykusuz kaldım o halimle üstüne gittim köye etleri yemekleri falan uğraştım ama sorsan ben bir işe yaramıyorum
0 oy
(417 puan) tarafından
Sen okadar şey yapmişsın ama hala gözünde hiç bişey yapamıyosun. Benim eşimde aynı nankör bunların hepsi. Sabır etmekden başka bişey gelmiyo elimden seninde Allâh yardımcın olsun. 
(788 puan) tarafından
Evet işte bu zoruma gidiyor. Bunca şey yapıyorum ama yine birşey yapmamışım hiçbir işe yaramıyorum. Amin amin
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Bu olan biten her şeyi gidip baklava yaptığın görümcene ve kaynanana anlat. Eğer bilip de hala bir şey yapmıyorlarsa kulağını çekmiyorlarsa o zaman armut dibine düşmüş demektir. Bu saatten sonra da hiç kimse için rica da etseler hiçbir şey yapmayacaksın. 3 tepsi baklava aç, üzerine uykusuz kal yok çek köye git, etleri doğramak da sana kalsın ve bunları da 3 aylık bebekle yap? Kızım sen süperman misin?

Farz değil, vacip değil. Benim 3 aylık çocuğum var yapamam de geç kenara. Kurban kesen bir zahmet baklavasını da hazır alsın. Alamıyorsa kendi açsın. Ya da açmasın zorunlu mu baklava yemek?

Alınmaca gücenmece yok, sen zaten kendin kendini yeterince ezmişsin. Her şeyi yaparım diye koşturursan kimse seni görmez. Yerden aldığın çöpü bile reklam edeceksin ki takdir etsinler. Günün birinde görürler diyerek asla iş yapma, yapacaksan Allah rızası için yap ama kendine de eziyet etme. O beden sana emanet.

Ben de aynı şekilde 5 aylık bebeğim var 3 gündür toplam 3 4 saatlik uykuyla duruyorum. Hem kaynanamın evi, hem kendi evimi temizledim. Üstüne uykusuzum bende baş ağrısı yapar ve astımımı azdırır. Kısıtlı nefesle bir de bayram günü sabahtan akşama kadar kaynanamlardaydım. Gecenin bir yarısı ancak et geldi de dağıtıma çıktık. Eve geldiğimizde saat 1di. O halde eti doğramaya başladık ama ben açıkça her şeyi anlattım eşime. Bizim evde babam kadınlara et doğramayı bırakmazdı, biz yardımcıydık diye. Çok defa kurban kesmiş, yüzmüş falan ama hayatında et doğramamış adam et keserken ben de kavurma yaptım, çocuğa baktım, etleri paketledim, Evi tekrar topladım. Eşim etleri bitirdi uyumaya gitti ben hala ayakta kavurma başındaydım. Sonra yattık ama bu sefer oğlum uyandı güneş doğana kadar uyumadı. Saat 9 buçuk ve ben annemlere kahvaltıya gideceğim hala uykusuzum.

Ve eşim benden insafsızca bir şey isteyecek olsa her şeyi benimle beraber o da yaşadığı için uykusuz kaldığından tak tak söylicem yeter da diye.

O da yoruldu, ben de. Şimdi oğlan yine uyanık, 2 saat uyusun da ben de gözümü kapatayım diye şahin misali bekliyorum başında...
(788 puan) tarafından
Gorumcelerim hep beni suçlu görüyor zaten. Kaynanama da anlatsam bana hak verir gider arkamdan kızlarına anlatır yine beni suçlu görürler. Yani eşime sen gece neden kalkiyorsun bebeğe bakmak onun işi diyen insanlar çok birşey beklememek lazım.
Gerçekten haklısın neden kendimi herşeye atıyorum ramazan bayraminda da bebek görmesine çok kişi gelecek diye essek gibi kalktım tatlı yaptım. Bebeğimin daha kırkı cikmamisti 35 kişilik misafiri yemekli ağırladım ama görsen ben bir işe yaramıyorum.
Dün görümcem her yerde ayy temizlikten çıktım adım atacak gücüm yok diyordu halbuki ben kucak bağımlısı 3 aylık bebeğimle o temizliği tek başıma halisindan tut herseyine kadar yaptım sesim cikmadi.
Benim ki hep çocukluktan geliyor baba evinde de değer gormuyorduk ne kadar çok iş yaparsak onlara belki övülürduk sırf bu yüzden de taşıyamayacağımiz çok yük yüklendik. Ve sanırım benim halen aklım orada. Eltimin küçük çocuğu yok evinde rahatça uyurken ben burda onlara gece 2 ye kadar baklava yaptım neden sırf gönülleri hoş olsun diye. inşeAllah senin bebeğin de uyur sende uyursun biraz
(2,524 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim bilmukabele. Bu saatten sonra da yapamıyorum bebeğim var de geç. Konuşan olursa da sen bak ben yaparım de. Bakmayacaklar
(788 puan) tarafından
Öyle diyeceğim yoksa daha çok edileceğim
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Canım benim inan ki kendini harap etmene değmez asla. Yapamam de kenara çekil senden iyisi olmaz. 4 eltim var. 3 ü aşırı çalışkan zaten köy yerindeler maşallah cocuk, ev, hayvanlar perisan oluyorlar. Bir tanesi de şehirde yaşıyor. Senede 1 2 kere gider asla bir bardak kaldırmaz ta ki gelene kadar ve aşırı derecede misafir olur her gün, üstüne tarla işleri vs var. Vallahi diğer gelinler kadar o da kıymet görüyor kimse iş yapmıyor diye ayrımcılık yapmıyor. Değer mi o kadar yorulmana sen de keyfine bak çocuğunla ilgilen 
(788 puan) tarafından
Değmezmiş onu anladım. Başka bir eş olsa sırf bunun için eşini baş tacı ederdi sağolsun bu bebekle anama bacima tatlı yaptı derdi benim ki ise demedigini bırakmadı ama bu son olsun
(2,144 puan) tarafından
Aslında her şerde hayır vardır. Bu sayede vücut değerini anlarsın. İleride erken yaşta ağrılar ve sorunlar baş gösterdiğinde keşke dememek için bir yerden başlamak gerek ❤️
(788 puan) tarafından
Evet işte hiç bu açıdan bakmamıştım duruma

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 192 göst.
0 oy
5 cevap 114 göst.
28 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,574 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,416 puan) tarafından soruldu

397,228 soru

11,880,842 cevap

35,997 kullanıcı

...