0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (269 puan) tarafından
... Şu huyumu değiştirmek isterdim. Hiç sevmiyorum ama değiştiremiyorum dediğiniz neler var?

Ben başlıyorum..

Birşeyleri kafaya takma huyumu değiştirmek isterdim. Gamsız olmak isterdim..

İnce düşünmek çok yoruyor beni. Bu bunu niye yaptı niye etti. Neyse ne salla gitsin diyemiyorum. Mesela eşim tam tersi hiç sallamaz boşver der ama elimde değil ve bu beni yıpratıyor. 

Siz hangi huyunuzu sevmiyorsunuz??? ;)

40 Cevaplar

+1 oy
(1,286 puan) tarafından

Bişeye moralim bozuldugunda yada istemedigim bişey olduğunda hemen sürat ifadem değişiyor yüzüm gülmüyor 

(269 puan) tarafından
Evet o bende de var. Önceden moralim bozukken bile gülerdim kimse anlamazdı. Simdi gülemiyorumm
-Reklam-
0 oy
(849 puan) tarafından
Aşırı ince düşünür sokakta birinin telefonda söylediği birşeyi bile eve gelince saatlerce düşünen biriyim fakat bu huyumu seviyorum sorgulayıp çıkarım yapmamı sağlıyor, birine karşı davranışlarından dolayı tahammülüm bittiğinde hiç birşeyine gelemem yanında oturamam aşırı rahatsız olurum bu huyumu sevmiyorum 
0 oy
(4,828 puan) tarafından
Banane kardeşim diyemiyorum 
0 oy
(20 puan) tarafından
İnsanlara güvenmiyorum
(269 puan) tarafından
Normal bir şey bu. Güvenecek insan mı var ki
0 oy
tarafından

Fazla özgüvenli olacak ama cidden öyle :)  her huyumdan fazlasıyla memnunum.  iyi ki böyleyim ve  iyi ki neyin ne olduğunun bilincinde olup;  ona göre davranıp   mesafemi koruyabiliyorum. Konu her neyse o an  ona göre davranabiliyorum .  Ve  sonrasında da hiç Bi şekilde Bi pişmanlık olmuyor.  O yüzden  keşke şöyle olsaydı veya olmasaydı dediğim hiç bişey yok.  Şuan  tek hedefim var Oğlumu da bu şekilde yetiştirebilirsem ne mutlu bana :)

(269 puan) tarafından
Ooo maşallah sana o zaman;)
0 oy
(13,977 puan) tarafından
Çabuk sinirleniyorum ve dediğin gibi çok fazla her şeyi kafama takıp stres oluyorum 
(269 puan) tarafından
Keşke yapmasak
0 oy
(120,230 puan) tarafından
cok kafama takiyorum ic sesim susmuyo ve yuz ifademe yansiyo suan oldugu gibi
(23 puan) tarafından
Senin iç sesini yerim ben:)
0 oy
(1,976 puan) tarafından
Ben takmam kafaya hiç birşeyi tam tersi eşim takar. Öyle böyle değil ama sanırsın tüm dünyanın yükü üstünde. 

Kendimn sevmediği huyu. İşi ertelemek planlı düzenli olmak isterdim o yok bende 
(583 puan) tarafından
Ay benim eşim takmaz ben takarım en ufak şeye sıkılırım morelim bozulur ince detayına girerim şu nie şunu dedi burda şunu duydum vs. Gibi şeyler esimde kızar bana eşimde bu aralr oyle temizlik duzen olcak kafya takyor iş yerinde herkes duzneli olcak bazen o farklı düşünür aslında bende iş düzeni çok kafya takarım hamile oldukdan beri pek ağır iş ev işi yapmdm saldm kendimi heseryer yerli yerinde olsun diyorum simidi eşim öyle
0 oy
(583 puan) tarafından

Herşeyi kafya takmmak biraz gamsız olmak isterdim çok duygusal olmak istemezdim ve çok yumuşak yüzlü olmak istemezdim herkesi hemen af etmesem keşke biraz değişklik var ama keşke hepsi olmasa birden olmuyor zaman alır sanrm yada hep böylemi olcak bilemiyorum?????kafam bı milyon yine:D:'(

0 oy
(1,277 puan) tarafından
Ben gamsizim bacı gerçekten boşver derim o an takarım kafaya ama sinirim geçince Allah'ından bulsun derim 
0 oy
(587 puan) tarafından
Ya esimde ayni 30 yasinda sacinin cogu beyaz hic takilmicak seyi bile takiyor cokta sinirli 
0 oy
(1,600 puan) tarafından
Fazla iyi niyetli olmak istemezdim.keske biraz gamsiz olsam. Bazen baskalarini kendimden daha cok dusunuyo gibiyim. Degismeye calisiyorum. Degistim de az biraz kaldi ama:)
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Hep iyi niyetliyim herkesi kendim gibi sanıyorum ama artık akillandim diyebiliriz 
0 oy
(4,861 puan) tarafından
Ben başlı başına annemin huyunu değiştirmek isterdim çok merhametli bana gereksız insanlara karşı merhamet yüklüyor bende anneme kıyamadığım için o an merhametli ölü veriyorum sonra değmediği için üzülüyorum 
0 oy
(1,038 puan) tarafından
Bırı bana bısey soyledıgınde agzının payını veremıyorum cekınıyorum
0 oy
(119 puan) tarafından
Elim yavaş daha pratik ve becerikli olmayı çok isterdim.

Usengeclik va üstümde ama bunu vitaminsizlige bağlıyorum bir şeyleri mecbur kalıp yapmayı değil de hemen enerji ile  yapmak istiyorum. 

İyi niyetimi çok seviyorum herkes saf s*****gibi görse ben her şeyi Allah'ın rızasını alıyorum mantığı ile yapıyorum. 

Eşimle her şeyi paylaşmak huyunu değiştirmek isterdim. Yani gün içinde odada karınca görsem söylüyorum ya hu... Bu hoşuma gitmiyor ama kocamla daha çok daha çok konuşmak istiyorum..:/
(269 puan) tarafından
Ayy çok tatlış ;)) kocan da dinlemeyi seviyorsa ne mutlu sana. Ben de paylaşmayı çok severim önceden bıcır bıcır anlatırdım şimdi artık hevesim kalmadı
0 oy
(256 puan) tarafından
Kafaya herşeyi herkesi takıyorum ama takmıyor gibi gösteriyorum.

Sinirlenince falan duygularım yüzümden okunuyor.

Duygularımı paylaşamadigim zaman ağlamaktan nefret ediyorum. 

Kimse üzülmesin diye kendimi uzmekten herkesi herşeyi idare etmekten... 

Liste baya kabarıkmis neyse şimdilik bu kadar olsun bari...
(269 puan) tarafından
Çoğumuz aynıyız bence
(256 puan) tarafından
Sanırım öyle kadın olmak çok zor...
0 oy
(473 puan) tarafından
Kimseye Hayır cevabını veremiyorum.
0 oy
(244 puan) tarafından
Çok huyum var aslında mesela geçen kardeşimin arkadaşı vefat etti 2 hafta falan oluyor sadece bi kere görmeme ragmen aklımdan çıkmıyor sürekli ağlıyorum eşimle tartışsam sinirden ağluyorum kimseye kıyamıyorum kimse hakkında köyü düşünemiyorum çok şey var ya
(269 puan) tarafından
İnce düşünen incinir ;(
0 oy
(1,002 puan) tarafından
Haksızlığa gelemiyorum ama bu hariç çooook gamsızım. Yeter ki birine haksızlık edilmesin. Umurumda olmuyor hiçbir şey. Aman banane diye geziyorum. Napim yani o da benim sorunum olmayıversin. Bekarken bu huyum daha çoktu ama evlenince yaşadıklarım yüzünden mecburen törpülendi. Yarı yarıya indi. Eskiden gitsin bu huyum derdim şimdi gelsin diyorum.
(269 puan) tarafından
Aslında yaşadıklarımız sayesinde değişiyorz ama bazı huylar geçmiyor

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 488 göst.
0 oy
40 cevap 591 göst.
8 Ocak 2021 Aile kategorisinde Mekiye (1,234 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 360 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Esraaa_temell (448 puan) tarafından soruldu
0 oy